IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Топ 10 острови на светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Топ 10 острови на светот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Топ 10 острови на светот
    Испратена: 20.Септември.2007 во 18:25

 

bermuda
 Bermuda, The Caribbean
 
Mauritius
Mauritius, Africa
 
phuket
Phuket, Thailand
 
maui
Maui, Hawaii
 
santorini
Santorini, Greece
 
seychelles
Seychelles, Africa
 
Bora-Bora
Bora Bora, French Polynesia
 
Sicily
Sicily, Italy
 
fraserisland
 Fraser Island, Australia
 
big_island
Big Island, Hawaii
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 18:26
мамичко, ке те чекам да ми пишеш на кој остров  имаш желба да одиме за нова година ? среќа
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 20:56
,.....i mene mi e chudno,..pokraj vakvi rajski ubavini,....u svetot,...globalnite turisti,...i jadranskite ostrovi gi vbroile vo najubavite,...stvarno nesfatlivo,...збунетостзбунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 21:03
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

мамичко, ке те чекам да ми пишеш на кој остров  имаш желба да одиме за нова година ? среќа

Abe taa Bora na kvadrat nekako mi se chini najdobra....dali zosto samo uste nea ne ja posetivme....?Se drugo vidovme samo taa ostana,pa ajde tamu ke odime.
Znaes,podovite na kolibite se napraveni od staklo...i se gledaat ripchinja,rakchinja...se.Tebe ke ti ostavam obvrska okolu aranzmanot...i ke chekam da kazes koga se poadja....големо%20гушкање
PS.Gledaj da bide poveke od 30 dena....


Изменето од mamma - 20.Септември.2007 во 21:06

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 21:15
pARLADEMAJORKA JORKA E OSTROV TAHITI E OSTROV
Кон врв
emi$ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi$ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 21:17
lele mona druske kaj gi najde leleeeeee ubainiiiiiii breeeeee srce mi zastana aaaaaaa sakam tamuuu i jasssss голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкатрепкање
... only God can judge me ....
Кон врв
BIBE_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBE_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 21:22
jas sum za SANTORINI
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 17:15
emi$,, еве со мамма од форумот цело време се догпвараме и конечно со нејзина помош одлучивме да ја посетиме бора на квадрат, а мислам дека и брза ке сака да ни се придржи,,, леле  не сум нормална, ке пишев: да ни ги подржи газење%20од%20смеење

значи остана уште да резервираме и идеме заедно на долгоочекуваниот остров забава
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 17:39
,..i mamma li?!збунетост,...ama,sepak dobro,...ke ja prakjame da go istrazuva ostrovot,...odvreme na vreme,.
a i da popliva malku podaleku,....neli nema tamu,...ajkuli! намигнување ..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 21:12
Brzo....ej,....Mona bez mene ne odi.Zatoa ne se chudi tuku raduvaj se...голема%20насмевка
Tebe  ke te pustime da proveruvash.... toa de, okolu ajkulite
zosto ako ima...sepak si brza...ke se snajdesh.....намигнување


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 22:35
jas ne sakam ostrovi
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 22:54
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

jas ne sakam ostrovi


IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII....a,zoshto?..butel??

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 23:07
Originally posted by mamma mamma напиша:

Brzo....ej,....Mona bez mene ne odi.Zatoa ne se chudi tuku raduvaj se...голема%20насмевка
Tebe  ke te pustime da proveruvash.... toa de, okolu ajkulite
zosto ako ima...sepak si brza...ke se snajdesh.....намигнување

,...a,shto ke pravi lisa ,..samo so tebe?,...moze prvo i ke i bide interesno,...ama,poposle,..ke saka da i bide ushte ,...pointeresno,...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 23:11
Pa...ke se vratish valjda...koga ke proveris deka
nema ajkuli....ili nema??da se vratish de..??газење%20од%20смеење


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.