IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Македонски јазик
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонски јазик

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
jonecpa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jonecpa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 14:30
Ne veruvam deka vo Buarija e bash taka kako shto ni ja pretstavuva Eli. Garantiram deka i tamu ima slobodoljubivi luge koi imaat raschisteno so fashizmot, komunizmot i shovinizmot. Ubeden sum deka ima razumni luge so koi mozhe da se razgovara realno. Eli e poseben sluchaj.
Кон врв
Eli_Blagoevgrad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli_Blagoevgrad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 14:36
Pajienec spored tebe Bugi koijoto osven turko mongoli drugo ne izpolzva mnogo realno li razgovara?

Az licno sam bila 10 pati v RoM.Abiturentskiat mi bal beshe v Ohrid.Nikade ne sam sreshtala losho otnoshenie.Vinagi sme bili posreshtani mnogo dobre.No Bugi e druga rabota
Кон врв
jonecpa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jonecpa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 14:41
Eli lichno me interesira dali ti bi mozhela da ispiesh edno kafe so mene  so bugi, ili nekoj drug makedonec?Jas lichno nemam predrasudi i sekako bi piel so tebe ili nekoj tvoj, sograganin.
Odnosot na poedinci e poedinechna rabota, istoe i tuka i kaj vas.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 14:48
Да ДА Буги е лош затоа зошто нејке Србин,Бугарин или Грк да биде.ПА помирете се со судбината бе Буги е Македонец и нема да дозволи пропаганда против Македонската нација,култура,јазик,писмо,историја и вера.Кога ке умрам аманет на моите деца ке оставам да ја шират Македонската вистина секаде каде што се во светот и сите душмани Македонски да ги ничкосуваат,со крстот на челото и виргина во срцетонамигнување.
Може у Бугарија има само 5000 Македонци и не ме интересира како ги нарекувате ама у Македонија нема ни 50 Бугари верувај,барем нема да има додека сум ја живнамигнување
Кон врв
*black* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *black* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 14:54
Originally posted by Eli_Blagoevgrad Eli_Blagoevgrad напиша:

Eheeee to strumica kade e dedo mi im povece ot 50.Vervai si ama za decata ti po dobre im dai obrazovanieto koe na tebe ti lipsvaсреќаDa ne svrsat ko tebe po forumite;)

ako dobro razbrav:se nadevam deka mojte deca ke imaat mnogu podobro obrazovanie od mene i ke bidat na mnogu poubavo mesto od mene
Кон врв
*black* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *black* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 15:03
nezavisno cii decata se deca i potrebna im e mnogu poubava i posvetla idnina od ovaa,a nie sme tie sto treba da im ja nnapravime poubava i polesnaсреќа
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 15:27
black is back?
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 15:37
Малку повеке излеговме од темава,како и да е да не бришам повеке ве моламсреќа
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 15:53
аман бе

сакън бе Буги ефенди

форум е тука - комуникираме




Изменето од m__g__ - 17.Септември.2007 во 15:53
Кон врв
zajkoo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajkoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 16:00
 
 Sekako deka e forum ama na site sto ne go cuvstvuvaat makedonskiot jazik kako svoj ne im e mestoto vo ovaa tema , taka da bi mu predlozil na Bugi da gi izbrise site postovi od ovaa tema sto ne se napisani na makedonski jazik. Povtoruvam temata e kako da go zacuvame nashiot jazik a ne e temata postavena za da pisuvate koekakvi gluposti i da ni dokazuvate deka makedonskiot jazik ne postoi.
Биди добар со сите,услужлив за повеќето, близок со неколку, пријател со еден, непријател со ниеден.
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 16:10
Ако сакаш да си го чуваш езика пиши на кирилица бе човече

що блъскахме токоз да вкараме кирилицата в унията
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 16:12
Не збори зајко за кирилицата туку за сите оние сленг зборчиња кои и вие М_Г ги користите
Кон врв
zajkoo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajkoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 16:20
 Во право е Буги не зборувам за кирилицата а за предлогот да ја внесеме заедно кирилицата во Европа...не благодариме затоа што нашата азбука не е иста со бугарската така да ние сами ке си ја внесеме во Европа и по тоа да не разликуваат европејците  од вас бугарите и од северните соседи србите
Биди добар со сите,услужлив за повеќето, близок со неколку, пријател со еден, непријател со ниеден.
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 16:25
е да де да - мора да има разлика
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.