IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Македонци во Германија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци во Германија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 00:42
да, во Бремен сум,,,, ама кога веке си и ти тука да искористам прилика сакам да те запознаам и тебе

Точно, во право си, далеко си ти малку,, на друга страна, но навистина ако те влече пат наваму слободно пиши , не се устручавај големо%20гушкање
Кон врв
Anetce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anetce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2007 во 21:00
eee taman rabota da se ustrucavam samo so ne znam nekako treba da imam malku poveke slobodno vreme posto patuvanjeto trae okolu 4 saati :) :) inace jas sakam mnnn da go posetam hamburg i bremen ama sega cekam da mi se javat od ambasada i ako dobijam pozitiven odgovor deka ostanuvam do januar togas idam obavezno....

a sekako i ti koga sakas si dobredojdena kaj mene na gosti...samo pisi mi i se e sredeno...
pozdravce
Zivotot e eden i edinstven zatoa zivej go sekoj den kako posleden
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2007 во 22:20
freak_girl  мила,,, со среќа, па се надевам дека ке ти кажат да останеш одолго време

само да ти кажам, ми се јави вчера Раде од Велес, он пристигнал во Essen , па таму ке биде до крајот на фебруари, толку му даделе стипендија,, па таман ако ти кажат да седеш и ти подолго,,,,ке се договореме да славеме заедно нова година

поздравче и до тебе мила, дај Боже да ти ја продолжати на тебе  визата молитва
Кон врв
Anetce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anetce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 20:31

mona lisa fala ti mnogu se nadevam i jas deka ke uspeam...a moze li da mi pises na privatna koj e toj rade od veles ili da mi dades negova adressa blisku sme ke se druzime i plus mora da go znam :.... ajde ostaj mi na privat tvoja msn adresa i negova adresa nesto mail :D

 

backi i se najdobro za tebe

Zivotot e eden i edinstven zatoa zivej go sekoj den kako posleden
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 20:46
нема проблем freak_girl ,   еве веднаш ке ти пишам намигнување

а да ти кажам во меѓувреме се запознав со Димче од Скопје, има  24 години и он е во Бремен, лелеееее од срце се радувам што  сега сме 2 македонци тука во овој град среќа
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 02:54
hallo mona liza, jas bi sakala da se dopisuvam so tebe, dali bi sakala da ostavis tvoj imeil na mojata posta, mislam ako sakas?
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 23:45
Diki, е нели жена си била со обврски ?

од каде сега желбата за да се допишуваш со дете како мене ? голема%20насмевка

еве ти mail од мене : mona_bremen@hotmail.de
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 01:06
zasto da ne? pa i ti si zenski rod neli? pa jas sum edinsvena makedonka ovde, kaj sto ziveam, barem znaes kakvi se germancite ladni, si imat svoi pokazateli ogranicuvanja, kade si ti videla ovde , nekoj da ti dojde na gosti? samo nie odime makedoncite. i sum so obvrski, rabotam doma, golema kuka e, 13 sobi so ekstra winter gartner, plus kucenceto go setam, plus rabotam.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 19:00
после муабетот што го направиме, сега ми е јасно во која ситуација си Diki 
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 20:56
nemam komentar!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 22:22
Diki, поздравче до тебе пак среќа

мило ми е што си повторно на форумот големо%20гушкање
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 23:35
mona posle 1 casot po polnok pak ke se uklucam ovde, sea  ke se kaci gore mojot, pa  isto taka gleda na internetot toa za vozovite sto ti kazuvav, posle odi da spie, pa jas pak ke se uklucam. milo mi e i ti sto si tuka, ti prativ imeil da znaes.среќа
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 00:59
Originally posted by freak_girl freak_girl напиша:

Ajde site makedonci koi ste vo germanija pisete kade ste i kako vi e tamu...pa moze ke se dogovorime da napravime edna zurka bilo kade...sekako ako imate zelba za toa....

POZDRAV DO SITEДобра ви е идејата.
Поканетене и нас.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
eva2marija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eva2marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 12:19
Jas sum vo München - ama neprocitav nikoj od vas da e tuka. Ima nekoj?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.