IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Македонци во Германија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци во Германија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака Обратен редослед
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 01:06
zasto da ne? pa i ti si zenski rod neli? pa jas sum edinsvena makedonka ovde, kaj sto ziveam, barem znaes kakvi se germancite ladni, si imat svoi pokazateli ogranicuvanja, kade si ti videla ovde , nekoj da ti dojde na gosti? samo nie odime makedoncite. i sum so obvrski, rabotam doma, golema kuka e, 13 sobi so ekstra winter gartner, plus kucenceto go setam, plus rabotam.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2007 во 23:45
Diki, е нели жена си била со обврски ?

од каде сега желбата за да се допишуваш со дете како мене ? голема%20насмевка

еве ти mail од мене : mona_bremen@hotmail.de
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 02:54
hallo mona liza, jas bi sakala da se dopisuvam so tebe, dali bi sakala da ostavis tvoj imeil na mojata posta, mislam ako sakas?
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 20:46
нема проблем freak_girl ,   еве веднаш ке ти пишам намигнување

а да ти кажам во меѓувреме се запознав со Димче од Скопје, има  24 години и он е во Бремен, лелеееее од срце се радувам што  сега сме 2 македонци тука во овој град среќа
Кон врв
Anetce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anetce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 20:31

mona lisa fala ti mnogu se nadevam i jas deka ke uspeam...a moze li da mi pises na privatna koj e toj rade od veles ili da mi dades negova adressa blisku sme ke se druzime i plus mora da go znam :.... ajde ostaj mi na privat tvoja msn adresa i negova adresa nesto mail :D

 

backi i se najdobro za tebe

Zivotot e eden i edinstven zatoa zivej go sekoj den kako posleden
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2007 во 22:20
freak_girl  мила,,, со среќа, па се надевам дека ке ти кажат да останеш одолго време

само да ти кажам, ми се јави вчера Раде од Велес, он пристигнал во Essen , па таму ке биде до крајот на фебруари, толку му даделе стипендија,, па таман ако ти кажат да седеш и ти подолго,,,,ке се договореме да славеме заедно нова година

поздравче и до тебе мила, дај Боже да ти ја продолжати на тебе  визата молитва
Кон врв
Anetce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anetce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2007 во 21:00
eee taman rabota da se ustrucavam samo so ne znam nekako treba da imam malku poveke slobodno vreme posto patuvanjeto trae okolu 4 saati :) :) inace jas sakam mnnn da go posetam hamburg i bremen ama sega cekam da mi se javat od ambasada i ako dobijam pozitiven odgovor deka ostanuvam do januar togas idam obavezno....

a sekako i ti koga sakas si dobredojdena kaj mene na gosti...samo pisi mi i se e sredeno...
pozdravce
Zivotot e eden i edinstven zatoa zivej go sekoj den kako posleden
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 00:42
да, во Бремен сум,,,, ама кога веке си и ти тука да искористам прилика сакам да те запознаам и тебе

Точно, во право си, далеко си ти малку,, на друга страна, но навистина ако те влече пат наваму слободно пиши , не се устручавај големо%20гушкање
Кон врв
Anetce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anetce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 21:36
eeee mona liza mn e dalku hamburg ustvari moze ne e ama ke vidam ajde :D inace ti si u bremen taka?
Zivotot e eden i edinstven zatoa zivej go sekoj den kako posleden
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 07:51
freak girl , наредниот викенд идам во Хамбург да се запознаам со една членка од форумот

Па ако те влече пат наваму, пиши ми по лична намигнување
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2007 во 00:51
ништо не правеме

далеко сте многу и двајцата тага
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 13:52
A ja ?
Кон врв
Anetce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anetce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2007 во 13:48

eeee moze da naminam natamu ako zavrne sneg....obozavam da skijam na sneg sekako :D :D :D :D :D :D

Zivotot e eden i edinstven zatoa zivej go sekoj den kako posleden
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 14:11
tu steta, ja sum na 20km pred alpiteголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,250 секунди.