IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Туристички агенции
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Туристички агенции

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
mikeg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikeg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 10:53
Jas sum mnogu zadovolen od TA Savana
Кон врв
moja0203 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moja0203 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 15:03
i za mene Savana vazi za edna od podobrite agencii barem kaj nas i imam odlicno iskustvo so niv
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 14:40
.....eve jas kako  turisticki  rabotnik..vrabotena vo edna od poelitnite  agencii  vo  Skopje(Makedonija)..edno Bi  kazala.....mnogu  e  tesko  da  rabotis  so  luge.............nemozes  na  site  da  im  ugodis........sekoj nesto  bara.............i sve da mu bide  ponudeno  pak  nesto  ke  mu  fali....eve primer..............otide  edna  stranka  vo  egipet  i  koga se vrati  sliki ni pokazuvase  i  od sve zadovolen  sve  bilo  ok.............samo  imalo  korali  vo  moreto  i  go  bockale  koga se banjal??????....e pa sega  nie li sme  vinovni  sto  crvenoto  more  ima korali...........ili  vo  makarska  duvalo  veter  od  levo  a  ngovoto  uvo  od  levo  bilo bolno  i  on  nastinal..i  imalo ezovi  vo  moreto????..........ama toa e  STRANKATA  SEKOGAS  E  VO  PRAVO...............toa e nasata  parola.....................
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2008 во 18:19
agenciite treba da go ispolnuvaat samo toa shto i go,...nudat,.....kakvi korali,...uva,...kakvi ezovi,...i drugi gluposti,...ako neshto si  napishal deka im go pruzash na klientite,...treba i da go ispolnish toa,...za shto ti e plateno,.......da ne kazuvam primeri,...sigurno vi se poznati!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 01:15
Originally posted by mikeg mikeg напиша:

Jas sum mnogu zadovolen od TA Savana


Se slozuvam,i nashiot odmor /se vrativme pred nepolna nedela /beshe preku Savana . Prezadovolni sme od samiot start: letot so Mat- nsvreme poletavme ,na vreme se vrativme,hotel,transveri,se beshe OK,onaka kako sto ni vetija i za onoa shto odbravme i plativme.Moram da kazam i za nivniot partner Sun&Fun vo Kushadasi koj ni gi organizirashe fakultativnite izleti imavme vodicka koja ni zboruvashe na makedonski jazik/najcesto se slucuva da ti govorat na srpski-sto mene na pr.ne mi precelo .Beshe kako shto treba ,za platenoto dobivme POVEKE DA A POMALKU NE.Odlicno!Zatoa i ne gi menuvame .
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 01:44
Otkako go napishav mojot post ,otposle gi procitav ostanatite do kraj odnosno do prviot koj ja otvoril temata.Tocno e deka sekoj ima pravo da go iznese svoeto iskustvo so nekoja agencija,no ima lek i za toa.ako ne si zadovolen postoi asocijacija na TA -ATAM i tamu imash pravo da se pozalish vo pismena forma i da si go barash svoeto pravo.
Na site treba da ni bide jasno KOLKU PARI TOLKU MUZIKA.Nemoze da platish hotel dve zvezdi a da ocekuvash pet.Da pobarash katalog,sliki,video snimka,odalecenost od more....site tie informacii i uslovi na patuvanjeto gi dobivash na papir i za moite pari nikoj nemoze da mi go rasipe odmorot ili turistickoto patuvanje.Da ne gi nabrojuvam agenciite a sum patuvala mnogu,nitu ednash ne sum imala problem a kamo li so Savana a patuvam po svetot uste od vremeto koga nadvor se patuvashe samo so Belgradski Putnik/pardon Skopski .
P.S. primetuvam kaj nekolku temi ke gi otvorat novoregistrirani forumgjii ke pluknat po nesto i posle gi nema.Zosto?
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 21:46
ДИПЛОМАТИК ТРАВЕЛ............Најлоша агенција што постои......ем ќе се нервираш ем кога ќе стигнеш ќе сватиш дека не е се по програмата и дека за секоја ситница треба да платиш плус.......а нема ништо да видиш.....и биди срекен ако БАШКИМ ТУРС (возачите на автобусите со кои што се врши превозот) не го утнат патот како што им направија сега на средношколците од В.А. ДРЕН.....
36 саати до Будимпешта....wowwwwwww
а се вратија за 9 ипол..............хмммммммм

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 10:16
SAVANAљубов-bez zamerka, so niv sekogas sme srekni i zadovolni od sekoj odmor.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 11:12
Originally posted by bibce bibce напиша:

.....eve jas kako  turisticki  rabotnik..vrabotena vo edna od poelitnite  agencii  vo  Skopje(Makedonija)..edno Bi  kazala.....mnogu  e  tesko  da  rabotis  so  luge.............nemozes  na  site  da  im  ugodis........sekoj nesto  bara.............i sve da mu bide  ponudeno  pak  nesto  ke  mu  fali....eve primer..............otide  edna  stranka  vo  egipet  i  koga se vrati  sliki ni pokazuvase  i  od sve zadovolen  sve  bilo  ok.............samo  imalo  korali  vo  moreto  i  go  bockale  koga se banjal??????....e pa sega  nie li sme  vinovni  sto  crvenoto  more  ima korali...........ili  vo  makarska  duvalo  veter  od  levo  a  ngovoto  uvo  od  levo  bilo bolno  i  on  nastinal..i  imalo ezovi  vo  moreto????..........ama toa e  STRANKATA  SEKOGAS  E  VO  PRAVO...............toa e nasata  parola.....................
 
Bibce, me interesira dali imate aranzmani za Izrael vo vasata agencija, kolku cinat i sto opfacaat?
Pozz
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kristina33 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristina33 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 09:33
Moze li nekoj da mi go napise telefonot na Agencija Savana?
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 09:42

SAVANA

Str. 27 Mart 3, Phone:+389 2 3130 082, Fax:+389 2 3114 206

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 13:45
Dea tours Ohrid , super usluga i engaziranje
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 14:26
Дека и патниците знаат да претеруваат (како што погоре спомна бибчето) - знаат, но сепак има грешки и од агенциите. Еве, само еден пример. Прво нудат „супер“ прилика (сместување во хотел со 4 ѕвезди, на 30 m од плажа ...), но подоцна ви велат дека за таа тура немало заинтересирани (?!), па ќе ви понудат „нешто слично“- секако со „мала“ доплата! Бидејќи веќе  сте се подготвиле за соодветната дестинација, иако неволно, сепак ја прифаќате соодветната понуда на девојката која ете се потрудила да ги задоволи вашите барања.

Би било убаво, секој кој изнесува позитивни или негативни коментари за соодветни агенции, да наведе зошто е (не)задоволен!

И уште нешто друго. Мојот брат пред 10-тина дена, преку една српска агенција, уплати 1700 € за 16 (шеснаесет) дневен аранжман во Варадеро (Куба). Истиот аранжман во наша(и) агенции бил поскап од 800 до 1000 €. Дали некој од вас има овакво искуство околу висината на аранжманите кај нас и во странство?

Btw. заработувачката кај српскава агенција е околу 20 %. Колку ли е тогаш кај нашиве?лутина
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 14:37
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Дека и патниците знаат да претеруваат (како што погоре спомна бибчето) - знаат, но сепак има грешки и од агенциите. Еве, само еден пример. Прво нудат „супер“ прилика (сместување во хотел со 4 ѕвезди, на 30 m од плажа ...), но подоцна ви велат дека за таа тура немало заинтересирани (?!), па ќе ви понудат „нешто слично“- секако со „мала“ доплата! Бидејќи веќе  сте се подготвиле за соодветната дестинација, иако неволно, сепак ја прифаќате соодветната понуда на девојката која ете се потрудила да ги задоволи вашите барања.

Би било убаво, секој кој изнесува позитивни или негативни коментари за соодветни агенции, да наведе зошто е (не)задоволен!

И уште нешто друго. Мојот брат пред 10-тина дена, преку една српска агенција, уплати 1700 € за 16 (шеснаесет) дневен аранжман во Варадеро (Куба). Истиот аранжман во наша(и) агенции бил поскап од 800 до 1000 €. Дали некој од вас има овакво искуство околу висината на аранжманите кај нас и во странство?

Btw. заработувачката кај српскава агенција е околу 20 %. Колку ли е тогаш кај нашиве?лутина
,...kakva greshka be?збунетост,...jas bi rekol ( ne rekla!),..deka toa e ,..promisleno dupenje ,..na klientite!,...da nudat vo zamena neshto poeftino,..aj!,... ama,shtom e poskapo,..se znae deka toa e ,..smisleno!,..a, i da ne e,..ne sum kriv jas ako nemalo dovolno ovci ( za shishanje),.i ...i toa "poskapoto" treba da ti go dadat po kolku shto si se dogovoril,..

nema vrska ova so turizmot, ama,..ednash ,..menjavav shofershajbna na kolata,..mi kazaa deka nemale bezbojna,..pa , morale da mi stavat oboena,..poskapa!,..e, pa, ...im vikam,..neka ja izvadat ,..i neka mi ja vratat skreshenata nazad na mesto!,...i shto misdlite ,..shto napravija?намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.