Испечати | Затвори го прозорот

Туристички агенции

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Патувања...
Опис на форумот: Многу ме нервираат типови кои се фалат дека сакаат патувања. Па добро бе, кој не сака?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9165
Датум на принтање: 27.Април.2024 во 23:02
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Туристички агенции
Постирано од: sneze5
Наслов: Туристички агенции
Датум на внесување: 07.Септември.2007 во 16:57

Se registrirav na forumov samo za da im kazam na sto poveke luge da bidat zafrknati , kako nie od SAVANA. Agencija za koja do minatata godina mislev deka e OK. Katastrofa.

P.S. Ednas ke te zeznat, dva pati nemozat. Moj sovet nikogas SAVANA i Hotel kopsis Pefkohori.



Коментари:
Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 17.Септември.2007 во 15:58
Originally posted by sneze5 sneze5 напиша:

Se registrirav na forumov samo za da im kazam na sto poveke luge da bidat zafrknati , kako nie od SAVANA. Agencija za koja do minatata godina mislev deka e OK. Katastrofa.

P.S. Ednas ke te zeznat, dva pati nemozat. Moj sovet nikogas SAVANA i Hotel kopsis Pefkohori.
Alal da tie sneze,i jas potpolno se soglasuvam so tebe,neka znaat site kakvi kostapleri se,idioti,ne da me zafrknaja,celo leto mi go unistija,site pari mi gi zedoja i si ostanav doma.Dve karti plus za moskva mi propadnaja ,a zgora na toa ni dinar ne vratija,so agencija ke bese neznam,dosega tolku imam patuvano i nemam slusnato za kompanija so ne vraka pari изненадување!


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 24.Октомври.2007 во 19:24
Originally posted by sneze5 sneze5 напиша:

Se registrirav na forumov samo za da im kazam na sto poveke luge da bidat zafrknati , kako nie od SAVANA. Agencija za koja do minatata godina mislev deka e OK. Katastrofa.

P.S. Ednas ke te zeznat, dva pati nemozat. Moj sovet nikogas SAVANA i Hotel kopsis Pefkohori.



За жал денес се што постои ново регистрирано па и туристичките агенции се регистрирани на основа и со една единствена цел: ,,ИАМАМА,, .


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: becenevem
Датум на внесување: 24.Октомври.2007 во 19:37
Ajde kazete koja agencija ja drzite za korektna, so koja pominavte ubavo i korektno. agencija koja raboti cesno, gi ispolnuva vetuvanjata i klientite se zadovolni od nea. taa agencija koja ke ja prijavime najmnogumina moze da ja koristime a ostanatite sto rabotat na izmama neka se naogjaat kako sakaat.

-------------


Постирано од: ekaterina
Датум на внесување: 25.Октомври.2007 во 00:10
barem za avionski karti utka nema CITY travel kaj TCC paloma bjanka.

-------------
people are strange


Постирано од: jmama
Датум на внесување: 26.Октомври.2007 во 17:51
Eve jas si pominav super so Dalas union koi ne vodea na famoznata Drakula tura. Lugjeto stvarno se potrudija.
Sekoja cest.


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 15.Ноември.2007 во 09:56
Јас и приватните и службените патувања само преку МСМ Травел ги организирам (спроти Аркадија). Мали се, ама добро работат. Башка, и гости од странство кога ми доаѓаат, само маил им праќам и се ми организираат- хотел, тури, рент-а-кар. Многу професионално! И не се скапи.

-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: zverce21
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 07:13
dokolku ste zainteresirani za avionski karti od sk do nyc ili obratno posetete ja ovaa web strana www.palas.us, imaat super deals


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 12:41
шо си праиш вакви реклами море? лутина


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 02:04
Originally posted by sneze5 sneze5 напиша:

Se registrirav na forumov samo za da im kazam na sto poveke luge da bidat zafrknati , kako nie od SAVANA. Agencija za koja do minatata godina mislev deka e OK. Katastrofa.

P.S. Ednas ke te zeznat, dva pati nemozat. Moj sovet nikogas SAVANA i Hotel kopsis Pefkohori.



PRIMENO.
Blagodaram na informacijata i na sovetot.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: tourist
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 20:13
Se obiduvam da gi razberam gospodata Sneze5, Melany i Orlov, ili barem nivniot motiv - za plasiranje na antireklama za edna od najdobrite agencii vo drzavata. Nemam namera nikogo da branam, no nivnoto nezadovolstvo, a osobeno na G-dinot so psevdonim "Orlov" e tolku golemo sto ocigledno deka preminuva vo vistinska frustracija.
Dali mozebi i ovojpat, site sme svedoci na najniskite covekovi strasti. "Da mu umre kozata na komsijata"?

P.S. Ne pravi im go toa na lugjeto, sto samiot ne bi sakal tebe da ti go pravat!


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 21:05
Originally posted by tourist tourist напиша:

Se obiduvam da gi razberam gospodata Sneze5, Melany i Orlov, ili barem nivniot motiv - za plasiranje na antireklama za edna od najdobrite agencii vo drzavata. Nemam namera nikogo da branam, no nivnoto nezadovolstvo, a osobeno na G-dinot so psevdonim "Orlov" e tolku golemo sto ocigledno deka preminuva vo vistinska frustracija.
Dali mozebi i ovojpat, site sme svedoci na najniskite covekovi strasti. "Da mu umre kozata na komsijata"?

P.S. Ne pravi im go toa na lugjeto, sto samiot ne bi sakal tebe da ti go pravat!


Ако снеже 5 имала лошо искуство со наведената агенција, како може мотивот да продукт на некви ниски страсти од типот „Да му умре козата на комшијата“ На низок и подол начин ако некој и ги зел парите, значи ли дека треба да и биде одземена и можноста да прозбори јавно за тоа, именувајќи ја агенцијата која и го сторила тоа. Зошто не споменува друга агенција. Или и таа има своја агенција која е конк*рентна на споменатат па инсинуира прикаски за да и наштети.. Е па вака, господине, форумов постои, а тоа е и неговата прмарна цел, во него да го кажат своето мислење сите кои сметаат дека на друго место ќе бидат спречени и кадешто никој не сака да ги слуша. А ако зад вашата реакција се крие сопственикот на агенцијата, ве разбирам, но не разбирам зошто не се надминете и барем им упатите некој збор на извинување.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: tourist
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 22:52
E pa vaka majstorce, prvo jas ne sumod agencijata koja se spomenuva nitu sum sopstvenikot. Mozebi samo imam pozitivni iskustva so patuvanjata preku istata. No ne e toa ni bitno. Ako Sneze5 se pozalila vo agencijata, siguren sum deka i ke i odgovorile pozitivno i soodvetno vo sklad so obvrskite koi gi prevzemale za spomenatiot objekt ili aranzman. (Taka barem jas toa bi go ocekuval od niv).
No sega kazi mi kako nekoj koj kreiral forum so edinstvena cel da se zali na svoite losi iskustva od septemvri minatata godina, e tolku mnogu aktuelen i celi 4 meseci podocna so toa sto istite "podrzuvaci" na Sneze5 povtorno se javuvaat no sega so "blagodarnost na ukazanoto" (citaj Orlov, vtor pat!)
Vo sekoj slucaj, ako ne se slozuvam so Vas poradi moite razlicni iskustva ne mora da me proglasuvas za predavnik. Dokolku Vi treba podrska vo "lovot na vesterki" eve nesebicno i nedelivo Vi ja davam istata. Uaa za Savana!!!


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 23:17
Originally posted by tourist tourist напиша:

E pa vaka majstorce, prvo jas ne sumod agencijata koja se spomenuva nitu sum sopstvenikot. Mozebi samo imam pozitivni iskustva so patuvanjata preku istata. No ne e toa ni bitno. Ako Sneze5 se pozalila vo agencijata, siguren sum deka i ke i odgovorile pozitivno i soodvetno vo sklad so obvrskite koi gi prevzemale za spomenatiot objekt ili aranzman. (Taka barem jas toa bi go ocekuval od niv).
No sega kazi mi kako nekoj koj kreiral forum so edinstvena cel da se zali na svoite losi iskustva od septemvri minatata godina, e tolku mnogu aktuelen i celi 4 meseci podocna so toa sto istite "podrzuvaci" na Sneze5 povtorno se javuvaat no sega so "blagodarnost na ukazanoto" (citaj Orlov, vtor pat!)
Vo sekoj slucaj, ako ne se slozuvam so Vas poradi moite razlicni iskustva ne mora da me proglasuvas za predavnik. Dokolku Vi treba podrska vo "lovot na vesterki" eve nesebicno i nedelivo Vi ja davam istata. Uaa za Savana!!!



Ауууу!!!!!Ама далеку отиде! Какви предавници!? Јас никого не етикетирав како предавник, ниту меѓу редови...Мојата реакција се однесуваше на правото на секој форумовец да форумува на форумов за тоа што го мачи или што има потреба да го каже. Предавник е последниот збор што би го кажал за некого од форумов. Знаеме каде се тие, во политичките партии и најактивни се после секои избори.
Што се однесува до заземање страна, јас сум неутрален само прашав зошто ако прикаската е инсинуирана не е насочена против некоја друга агенција туку токму против Савана, како ли се викаше...

No sega kazi mi kako nekoj koj kreiral forum so edinstvena cel da se zali na svoite losi iskustva od septemvri minatata godina, e tolku mnogu aktuelen i celi 4 meseci podocna so toa sto istite "podrzuvaci" na Sneze5 povtorno se javuvaat no sega so "blagodarnost na ukazanoto" (citaj Orlov, vtor pat!)

оваа реченица не можем да ја сватам (содржината),некако ми е конфузна и не знам што некој, а што друг, и зошто подржувачите ја подржуваат Снеже 5. Најискрено, ако имало сличен случај од овие актери и порано, не знам - јас сум член на ФОРУМОВ ОД ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ.

Поздрав до тебе.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: tourist
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 08:52
Zdravo "Majstorce"! Se javiv povtorno, a verojatno i posleden pat samo za da ti ja pojasnam "nelogicnata recenica".
Imeno, koga nekoja teza ke me zainteresira obicno ja baram pricinata za istata. Koga ja analizirav predhodnata diskusija na ocigledno "neinteresnata" tema, zakluciv deka postoi golema verojatnost od nejzino tendenciozno kreiranje. Ako ne si informiran (bidejki samiot kazuvas deka si kratko vreme na forumot), ke ti pojasnam deka spomenatata teza (za Savana) e postavena vo septemvri 2007 godina. Na nea se javile so svoi soglasuvanja (konfuzni kako i tezata) duri dvajca istomislenici. Koga pak na istata diskusija go vidov spomenatiot g-din "Orlov", kako po celi cetiri meseci od prvoto komentiranje (vo oktomvri), povtorno na istata teza se javuva vo Januari 2008 (bez nikakvi novi diskusii tuku samo so obid povtorno da ja nametne), nemozev a da ne iskomentiram.
Po mojata diskusija, ti me etiketirase kako "sopstvenik na agencijata" a pri toa mi go komentirase i stavot koj navodno e sprotiven od ete da receme - "pravilniot". Jas reagirav na toa samo za da ti objasnam, a i do site koi go praktikuvaat forumot da apeliram - deka istiot forum ne treba da se razbere kako sredstvo i moznost da se napadne nekoe lice ili firma za da se "ocrni" vo javnosta bez detalno objasnuvanje, a voedno istite da se kriejat pozadi svojot psevdonim ili "web-ime".
Ako pak pri toa, tezite koi se postavuvaat se nejasni (licno nezadovolstvo) i subjektivni, ili pak izmisleni (zaklucok od polupismeniot komentar na "Melany"), sto drugo da se kaze osven - deka se bezmalku tendenciozni.
Simptomaticno e sto posledovatelno sledat nekolku obidi za reklami na drugi agencii. Koj pak niv gi pisuva?! Dali povtorno se sopstvenici na agencii?
Jas ne veruvam. - Verojatno se zadovolni patnici?!
A za moeto "samoproglasuvanje" na predavnik, ne se trevozi. Toa go definirav kako cesta slika, koga necie mislenje se razlikuva od mislenjeto na "narodnite masi".
Jas inaku ne se zanimavam so turizam, tuku so pisuvanje. Turizmot go praktikuvam isklucivo kako i mojot psevdonim - turista. Tokmu taka ja zapoznav i spomenatata agencija. Dosega preku niv sum patuval vo najmalku deset zemji od svetot i licno imam mnogu pozitivni iskustva. No, nema da gi reklamiram tuku ke posocam samo eden fakt.
Aranzmanot koj ja nametnal diskusijata vo forumot ("Hotel Kopsis - Pefkohori"), kolku jas se sekavam, go koristea i moite prijateli. Znam deka tie vo Septemvri za 7 polupansioni platija okolu 150 Evra i bea prezadovolni. Verojatno samite znaele sto mozat da dobijat kako usluga, vo spomenatiot hotel so dve zvezdi. Nesomneno e deka nekoj od nas, sekogas moze da ocekuva poveke. No toa ne znaci deka e vo pravo.
I samo uste edno:
- "Vistinata sekojpat ima dve lica, no ednoto obicno ne go gledame bidejki - ne sekojpat ogledaloto go nosime so nas".
P.S. Pozdrav do site i prostevajte dokolku Vi se razlicni mislenjata od moeto.


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 11:40
Вака е подобро ( мислам кога ќе се усогласат кодовите)
Реков дека не навлегувам во детаљи, само затанав зад правото на секој член да си го каже свотео мислење или својот проблем. Се е подлежно на критика и самокритика (тоа важи и за форумов) со валидни аргументи. Тенденциозноста брзо се разоткрива бидејќи лесно ја соголуваат здравите противаргументи.
Точно е дека и вистината има две лица. Јас би рекол - може да има има онолку лица колку што има интерпретатори.
Остани си на форумов и одвреме навреме расчепкај низ некоја тема. Може ќе биде интересно.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 11:59
ALO...ALO... KAKO DA TI ODGOVORAM KOGA NE CISTIS INBOXI

-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: princeza
Датум на внесување: 22.Јануари.2008 во 13:09
Jas sum prezadovolna od Nehar


Постирано од: brza
Датум на внесување: 22.Јануари.2008 во 13:11
na sekoj ne mozesh da mu ugodish,...duri i koga e se,....vo red!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: CaVaLi
Датум на внесување: 23.Јануари.2008 во 00:44
ma,kakva agencija,ednas me zeznaa uste ednas ne doaga vo previd toa,bolje sam ke se organiziram (vprocem i taka pravam i top mi e)


Постирано од: BidiFit
Датум на внесување: 23.Јануари.2008 во 16:36
Посигурно е преку агенции ама и поскапо.

-------------
http://www.bidifit.com.mk - http://www.bidifit.com.mk


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 01.Февруари.2008 во 13:14
Razlicno e iskustvoto na sekoj od nas vo vrska so agenciite..nema potreba da se prepucavate sea za toa..ama vo celost ako zememe pogolem e brojot na luge koi se izmameni odkolku na tie so ne se..agenciive vsusnost se odnesuvaat dosta neprofesionalno kon klientite..retko koja agencija ti nudi nesto od koe so mozes da bides zadovolen..


Постирано од: kocko
Датум на внесување: 01.Февруари.2008 во 19:36
toa sto go nudat e zadovolitelno......biras sto sakas i toa ti e,ama,problemot e sto toa za sto si platil......ne ti go pruzaat!   a taka ,ke bide se dotogas dodeka nekoj ne gi podbere za toa!


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 03.Февруари.2008 во 20:31
Originally posted by kocko kocko напиша:

toa sto go nudat e zadovolitelno......biras sto sakas i toa ti e,ama,problemot e sto toa za sto si platil......ne ti go pruzaat!   


E da se sl*gam za ova..imas pravo..ke najdes neso onaka so ke te izraduva nekoja ponuda i na kraj izlaga neso sosema treto..taka e


Постирано од: kirep_123
Датум на внесување: 04.Февруари.2008 во 10:07
If you are interested in Work & Travel in USA, visit www.bestway2usa.com. Tha reason becouse i recomend this agency is becouse they have one of the best job offers and they are very profesional.


Постирано од: zlatno srcence5
Датум на внесување: 02.Април.2008 во 19:37
SKAUT,mn dobra agencija...


Постирано од: Vlatce@
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 16:07
Najpozitivno iskustvo imam so Aurora znaci toa sto ke go platis toa i go dobivas megutoa ovaa agencija raboti so po ekskluzivni destinaci.Krajno loso povtoruvam krajno loso iskustvo imam so Orfej platen hotel vo grcija vo mestoto metamorfose so dorucek i vecera stigam tamu nemam rezervacija od tamu kazuvaat deka sme smetsni vo najlosiot hotel vo mestoto(uzas)sreka gazdata na hptelot bese premnogu fin covek i na sreka na drugite okolnosti sto ni se pogodija ni uplati apartman gazdata vo drug smestaj a da se hranime vo hotelot 4 edena i koga ke se obezbedi soba da se premestime a on ke se razbere so agencijata orfej zasto nie ne sme bile prv vakov slucaj blagodarenie na grkot nie imavme odmor dve familii od koj ednata bese so 11 mesecno bebe ova se sluci 1999godina, druga agencija koja mozam da ja kazam e agencija pet vo koja vo globala nemam golemi poplaki megutoa edno bese prikazano za smestaj drugo dobivme megutoa mislam deka toa se slucuva so poveketo agenci


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 00:29
Nehar najlosiot izbor na agencija..ne se izlazuvajte


Постирано од: mikeg
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 10:53
Jas sum mnogu zadovolen od TA Savana


Постирано од: moja0203
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 15:03
i za mene Savana vazi za edna od podobrite agencii barem kaj nas i imam odlicno iskustvo so niv


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 12.Јули.2008 во 14:40
.....eve jas kako  turisticki  rabotnik..vrabotena vo edna od poelitnite  agencii  vo  Skopje(Makedonija)..edno Bi  kazala.....mnogu  e  tesko  da  rabotis  so  luge.............nemozes  na  site  da  im  ugodis........sekoj nesto  bara.............i sve da mu bide  ponudeno  pak  nesto  ke  mu  fali....eve primer..............otide  edna  stranka  vo  egipet  i  koga se vrati  sliki ni pokazuvase  i  od sve zadovolen  sve  bilo  ok.............samo  imalo  korali  vo  moreto  i  go  bockale  koga se banjal??????....e pa sega  nie li sme  vinovni  sto  crvenoto  more  ima korali...........ili  vo  makarska  duvalo  veter  od  levo  a  ngovoto  uvo  od  levo  bilo bolno  i  on  nastinal..i  imalo ezovi  vo  moreto????..........ama toa e  STRANKATA  SEKOGAS  E  VO  PRAVO...............toa e nasata  parola.....................

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 12.Јули.2008 во 18:19
agenciite treba da go ispolnuvaat samo toa shto i go,...nudat,.....kakvi korali,...uva,...kakvi ezovi,...i drugi gluposti,...ako neshto si  napishal deka im go pruzash na klientite,...treba i da go ispolnish toa,...za shto ti e plateno,.......da ne kazuvam primeri,...sigurno vi se poznati!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: super babicka
Датум на внесување: 25.Септември.2008 во 01:15
Originally posted by mikeg mikeg напиша:

Jas sum mnogu zadovolen od TA Savana


Se slozuvam,i nashiot odmor /se vrativme pred nepolna nedela /beshe preku Savana . Prezadovolni sme od samiot start: letot so Mat- nsvreme poletavme ,na vreme se vrativme,hotel,transveri,se beshe OK,onaka kako sto ni vetija i za onoa shto odbravme i plativme.Moram da kazam i za nivniot partner Sun&Fun vo Kushadasi koj ni gi organizirashe fakultativnite izleti imavme vodicka koja ni zboruvashe na makedonski jazik/najcesto se slucuva da ti govorat na srpski-sto mene na pr.ne mi precelo .Beshe kako shto treba ,za platenoto dobivme POVEKE DA A POMALKU NE.Odlicno!Zatoa i ne gi menuvame .


Постирано од: super babicka
Датум на внесување: 25.Септември.2008 во 01:44
Otkako go napishav mojot post ,otposle gi procitav ostanatite do kraj odnosno do prviot koj ja otvoril temata.Tocno e deka sekoj ima pravo da go iznese svoeto iskustvo so nekoja agencija,no ima lek i za toa.ako ne si zadovolen postoi asocijacija na TA -ATAM i tamu imash pravo da se pozalish vo pismena forma i da si go barash svoeto pravo.
Na site treba da ni bide jasno KOLKU PARI TOLKU MUZIKA.Nemoze da platish hotel dve zvezdi a da ocekuvash pet.Da pobarash katalog,sliki,video snimka,odalecenost od more....site tie informacii i uslovi na patuvanjeto gi dobivash na papir i za moite pari nikoj nemoze da mi go rasipe odmorot ili turistickoto patuvanje.Da ne gi nabrojuvam agenciite a sum patuvala mnogu,nitu ednash ne sum imala problem a kamo li so Savana a patuvam po svetot uste od vremeto koga nadvor se patuvashe samo so Belgradski Putnik/pardon Skopski .
P.S. primetuvam kaj nekolku temi ke gi otvorat novoregistrirani forumgjii ke pluknat po nesto i posle gi nema.Zosto?


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 27.Октомври.2008 во 21:46
ДИПЛОМАТИК ТРАВЕЛ............Најлоша агенција што постои......ем ќе се нервираш ем кога ќе стигнеш ќе сватиш дека не е се по програмата и дека за секоја ситница треба да платиш плус.......а нема ништо да видиш.....и биди срекен ако БАШКИМ ТУРС (возачите на автобусите со кои што се врши превозот) не го утнат патот како што им направија сега на средношколците од В.А. ДРЕН.....
36 саати до Будимпешта....wowwwwwww
а се вратија за 9 ипол..............хмммммммм



Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 28.Октомври.2008 во 10:16
SAVANAљубов-bez zamerka, so niv sekogas sme srekni i zadovolni od sekoj odmor.

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 11:12
Originally posted by bibce bibce напиша:

.....eve jas kako  turisticki  rabotnik..vrabotena vo edna od poelitnite  agencii  vo  Skopje(Makedonija)..edno Bi  kazala.....mnogu  e  tesko  da  rabotis  so  luge.............nemozes  na  site  da  im  ugodis........sekoj nesto  bara.............i sve da mu bide  ponudeno  pak  nesto  ke  mu  fali....eve primer..............otide  edna  stranka  vo  egipet  i  koga se vrati  sliki ni pokazuvase  i  od sve zadovolen  sve  bilo  ok.............samo  imalo  korali  vo  moreto  i  go  bockale  koga se banjal??????....e pa sega  nie li sme  vinovni  sto  crvenoto  more  ima korali...........ili  vo  makarska  duvalo  veter  od  levo  a  ngovoto  uvo  od  levo  bilo bolno  i  on  nastinal..i  imalo ezovi  vo  moreto????..........ama toa e  STRANKATA  SEKOGAS  E  VO  PRAVO...............toa e nasata  parola.....................
 
Bibce, me interesira dali imate aranzmani za Izrael vo vasata agencija, kolku cinat i sto opfacaat?
Pozz


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: kristina33
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 09:33
Moze li nekoj da mi go napise telefonot na Agencija Savana?


Постирано од: brza
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 09:42

http://www.savana.com.mk/ - SAVANA

Str. 27 Mart 3, Phone:+389 2 3130 082, Fax:+389 2 3114 206



-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 13:45
Dea tours Ohrid , super usluga i engaziranje


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 28.Мај.2009 во 14:26
Дека и патниците знаат да претеруваат (како што погоре спомна бибчето) - знаат, но сепак има грешки и од агенциите. Еве, само еден пример. Прво нудат „супер“ прилика (сместување во хотел со 4 ѕвезди, на 30 m од плажа ...), но подоцна ви велат дека за таа тура немало заинтересирани (?!), па ќе ви понудат „нешто слично“- секако со „мала“ доплата! Бидејќи веќе  сте се подготвиле за соодветната дестинација, иако неволно, сепак ја прифаќате соодветната понуда на девојката која ете се потрудила да ги задоволи вашите барања.

Би било убаво, секој кој изнесува позитивни или негативни коментари за соодветни агенции, да наведе зошто е (не)задоволен!

И уште нешто друго. Мојот брат пред 10-тина дена, преку една српска агенција, уплати 1700 € за 16 (шеснаесет) дневен аранжман во Варадеро (Куба). Истиот аранжман во наша(и) агенции бил поскап од 800 до 1000 €. Дали некој од вас има овакво искуство околу висината на аранжманите кај нас и во странство?

Btw. заработувачката кај српскава агенција е околу 20 %. Колку ли е тогаш кај нашиве?лутина


-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 28.Мај.2009 во 14:37
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Дека и патниците знаат да претеруваат (како што погоре спомна бибчето) - знаат, но сепак има грешки и од агенциите. Еве, само еден пример. Прво нудат „супер“ прилика (сместување во хотел со 4 ѕвезди, на 30 m од плажа ...), но подоцна ви велат дека за таа тура немало заинтересирани (?!), па ќе ви понудат „нешто слично“- секако со „мала“ доплата! Бидејќи веќе  сте се подготвиле за соодветната дестинација, иако неволно, сепак ја прифаќате соодветната понуда на девојката која ете се потрудила да ги задоволи вашите барања.

Би било убаво, секој кој изнесува позитивни или негативни коментари за соодветни агенции, да наведе зошто е (не)задоволен!

И уште нешто друго. Мојот брат пред 10-тина дена, преку една српска агенција, уплати 1700 € за 16 (шеснаесет) дневен аранжман во Варадеро (Куба). Истиот аранжман во наша(и) агенции бил поскап од 800 до 1000 €. Дали некој од вас има овакво искуство околу висината на аранжманите кај нас и во странство?

Btw. заработувачката кај српскава агенција е околу 20 %. Колку ли е тогаш кај нашиве?лутина
,...kakva greshka be?збунетост,...jas bi rekol ( ne rekla!),..deka toa e ,..promisleno dupenje ,..na klientite!,...da nudat vo zamena neshto poeftino,..aj!,... ama,shtom e poskapo,..se znae deka toa e ,..smisleno!,..a, i da ne e,..ne sum kriv jas ako nemalo dovolno ovci ( za shishanje),.i ...i toa "poskapoto" treba da ti go dadat po kolku shto si se dogovoril,..

nema vrska ova so turizmot, ama,..ednash ,..menjavav shofershajbna na kolata,..mi kazaa deka nemale bezbojna,..pa , morale da mi stavat oboena,..poskapa!,..e, pa, ...im vikam,..neka ja izvadat ,..i neka mi ja vratat skreshenata nazad na mesto!,...i shto misdlite ,..shto napravija?намигнување


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 28.Мај.2009 во 15:31
Originally posted by brza brza напиша:

...i shto misdlite ,..shto napravija?намигнување

Возеше без шофершајбна?!плазењеголема%20насмевкасмеење


-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 28.Мај.2009 во 16:02
eehh,..da!




- zatoa,..nema pari!,..povekeje!,..ako ne ,..nek' ti gi vratat tie shto si im gi dal i ,..amin!,...ama,  najverojatno,..ke si odite tamu kaj shto "smislile",..za istite pari,...zatoa shto,..sigurno i od toa ke imaat kjar od tebe,..pa, makar i vistina bilo toa shto ve ,..lazele!намигнување


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 19:14
Lugje daj kazete nekoj agencii zaglaviv so 4 a nemat nisto sto sakam тага

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: nikita
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:03
zavisi za kade sakas...kazi potocno kade,mozebi ke pomogneme

-------------
She sells seashells by the seashore...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:05
abe najdov za vo Crna Gora...ali posto ne postojat sobi za samci kako ja голема%20насмевка ke mroam za dvajca minimum da platam тага

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: nikita
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:08
ahm...a vo skaut si se javila? mn e dobra...

-------------
She sells seashells by the seashore...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:13
pa bas vo skaut gi gledav src. utre ke se javam da vidam dali ke mora da sum so nekoj nepoznat u soba ili dali da si iznajmam cela dvosobna.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: nikita
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:19
se nadevam deka nema da moras da plakas,koga bev pred 2 god vo oh preku nivnata agencija,imase edni so ne se znaea ama moraa da ja delat prikolkata,ama imase i takvi so bea sami.bas me interesira so ke ti kazat.obavezno da pises

-------------
She sells seashells by the seashore...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 21:21
nemaj gajle големо%20гушкање 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 01:34
ја отворив скаут и јас ама само за Црна Гора има понуди


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 01:35
pa toa mi treba mene среќа

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 01:44
а знаете ли за Хрватска,Турција и Египет кај да најдам


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 01:46
sonce baraj SAVANA, STELA TOURS, AURORA, A HISAR TI E NAJTOP ZA TURCIJA.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 02:33
ok


Постирано од: pane_juventus
Датум на внесување: 07.Јуни.2009 во 15:57
KOj znae neka mi pise kako do ponuda za Bugarija da vidam preku net.Pisete stranica


Постирано од: ivonceto
Датум на внесување: 08.Јуни.2009 во 15:46
Ima nekoj iskustvo so NEHAR TOOURS?


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 09.Јуни.2009 во 08:28
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

abe najdov za vo Crna Gora...ali posto ne postojat sobi za samci kako ja голема%20насмевка ke mroam za dvajca minimum da platam тага

А да си најдеш партнер?!плазењесмеење големо%20гушкање


-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: ivonceto
Датум на внесување: 11.Јуни.2009 во 15:40
eli zasto NEHAR mislis deka e losa???jas patuvam ova leto so niv,sto da ocekuvam?


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 15.Јуни.2009 во 23:19
Originally posted by ivonceto ivonceto напиша:

eli zasto NEHAR mislis deka e losa???jas patuvam ova leto so niv,sto da ocekuvam?


Па јас тоа го искоментирав зашто на два пати имав негативно искуство уште и пред да изберам аранжман,непрофесионално понашање од страна на невработените,лажно претставување на аранжманите(ќе ти кажат дека ќе бидеш на пр.у центар на местото а уствари ќе те спикаат и највечата периферија)..и такви некои сл.работи што не значи дека ќе те снајдат сега и тебе при твоево патување,ама мене ме разочара таа агенција и не планирам да стапнам веќе па шо сака нека е..

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 16.Јуни.2009 во 10:08
patuvaa i edni apsolventi do NEHAR,vozachite bile krajno nevospitani, ne znaele na kaj treba da odat,imale vodach a ne gi slushale instrukciite od vodachot, oti "ZENA li na nas ke ni kazuva kade da vozime??"demek znaele, pa talkale 4 saati vo gradot za da najdat hotel. kazuvale poskapi ceni za sekoja vleznica nekade. za da mozat i vozacite da vlezat vo versaj na primer na smetka na studentite i plus da im ostanat pari za jadenje i za kafe! a mesto vo nekoj hotel shto im bil vetuvan vo Pariz, gi odnele studentite vo crnechko geto kade im gi skrsile avtobusite i gi ograbile studentite...
plus vozachite tolku mnogu se raspravale so vodachot, ja navreduvale celo vreme, shto taa ne mozela poveke da se rasprava i gi ostavila na sred pat sami da se snaogaat...

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: ivonceto
Датум на внесување: 16.Јуни.2009 во 15:40
ME ISPOPLASIVTE , IMAM UPLATENO ZA SPANIJA WOOOOHOOOOOOO PREKU NEHAR


Постирано од: coce
Датум на внесување: 20.Јуни.2009 во 11:01
ako odis za Spanija samo so Diplomatik Jas bev lani so niv.Top si pominav.Tamu se sretnav so moi poznanici sto bea preku nahar celo vreme se zalea sto od avtobusite sto od vodicot a hotelot im bil dzenem, Ne znam dali Diplomatik organizira i ovaa godina ama od nas lani imaa 10ka.


Постирано од: marjancica
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 15:42
Originally posted by bibce bibce напиша:

.....eve jas kako  turisticki  rabotnik..vrabotena vo edna od poelitnite  agencii  vo  Skopje(Makedonija)..edno Bi  kazala.....mnogu  e  tesko  da  rabotis  so  luge.............nemozes  na  site  da  im  ugodis........sekoj nesto  bara.............i sve da mu bide  ponudeno  pak  nesto  ke  mu  fali....eve primer..............otide  edna  stranka  vo  egipet  i  koga se vrati  sliki ni pokazuvase  i  od sve zadovolen  sve  bilo  ok.............samo  imalo  korali  vo  moreto  i  go  bockale  koga se banjal??????....e pa sega  nie li sme  vinovni  sto  crvenoto  more  ima korali...........ili  vo  makarska  duvalo  veter  od  levo  a  ngovoto  uvo  od  levo  bilo bolno  i  on  nastinal..i  imalo ezovi  vo  moreto????..........ama toa e  STRANKATA  SEKOGAS  E  VO  PRAVO...............toa e nasata  parola.....................


hahahahaha....tak je...


Постирано од: Vizantinopol
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 10:14
Еј луѓе, пошто на одмор ова лето ќе одам во Албанија во Валона, ако би сакале да ми помогнете да ми каже некој од вас ако знае некоја туристичка агенција за таму? Не знам се мислам дали да одам со кола или преку агенција? Пишете


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 10:19
sekoja turisticka agencija civ sopstvenik e Makedonski albanec ima aranzmani ... izlezi niz carsija i citaj koj e sopstvenik na agencijata голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 10:36
Albanija v/s Pshilogija ?


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 10:38
pa da ......... sto ima tuka cudno ? dodusa , moze i vo parapsihologija смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 10:47
Toa veke stima:)


Постирано од: emi1987
Датум на внесување: 25.Јуни.2009 во 14:05
Originally posted by ivonceto ivonceto напиша:

ME ISPOPLASIVTE , IMAM UPLATENO ZA SPANIJA WOOOOHOOOOOOO PREKU NEHAR


Iskreno te zalam...jas lani bev vo spanija preku nehar i iskreno voopsto ne se organizirani. Mislam ako odis vo Lloret kade i da te smestat nema da bides mnogu daleku od plaza ili diskotekite, no sepak moze da te kacat na ridot i dusata da ti izleguva sekoj den koga se vrakas od plaza. Ti vetuvaat eden hotel a vsusnost tamu koga ke stignes hotelot sto ti go vetile ne ni postoi. Jas uplativ za nekoj si hotel Santa Marija, a od nego ni traga ni glas i ne smestija prvo vo eden pa posle 5dena vo dr i taka maltretiranje. No i pokraj se ne dozvoluvaj toa da ti go rasipe odmorot, ne vredi tolkav pat za edna agencija se toa da go unisti.

Inaku iskreno vi ja preporacuvam Aurora tours, imam patuvano so niv i sekoja cest na organizacijata. Extra, stvarno imam samo pozitivni zborovi za niv...pozz


Постирано од: emi1987
Датум на внесување: 25.Јуни.2009 во 14:11
Originally posted by marjancica marjancica напиша:

Originally posted by bibce bibce напиша:

.....eve jas kako  turisticki  rabotnik..vrabotena vo edna od poelitnite  agencii  vo  Skopje(Makedonija)..edno Bi  kazala.....mnogu  e  tesko  da  rabotis  so  luge.............nemozes  na  site  da  im  ugodis........sekoj nesto  bara.............i sve da mu bide  ponudeno  pak  nesto  ke  mu  fali....eve primer..............otide  edna  stranka  vo  egipet  i  koga se vrati  sliki ni pokazuvase  i  od sve zadovolen  sve  bilo  ok.............samo  imalo  korali  vo  moreto  i  go  bockale  koga se banjal??????....e pa sega  nie li sme  vinovni  sto  crvenoto  more  ima korali...........ili  vo  makarska  duvalo  veter  od  levo  a  ngovoto  uvo  od  levo  bilo bolno  i  on  nastinal..i  imalo ezovi  vo  moreto????..........ama toa e  STRANKATA  SEKOGAS  E  VO 
PRAVO...............toa e nasata  parola.....................


hahahahaha....tak je...


ok do nekade si vo pravo, tesko e da rabotis so luge i site da bidat zadovolni (pogotovo za navedenive primeri),jas bev vo Egipet i bolji odmor ne sum imala, no kazi mi dali e profesionalno da prodavas aranzmani a voopsto da go nemas napisano imeto na hotelot?? eve konkretno SAVANA nudi za 200 evra hotel+carter+dorucek vo turcija...pa kade go ima toa, koj hotel e kakov e ..nikoj ne znae. ili pak vetuvas hotel vo centar,a go smestuvas covekot vo naj zabutanata periferija....


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 25.Јуни.2009 во 14:11
Фалкон, Савана, за мене најдобрите.
Не би патувала со Нехар, Магелан....


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 15:20
големо%20гушкање


Постирано од: ivonceto
Датум на внесување: 29.Јуни.2009 во 14:26
koga ke si dojdam ke vi pisam kako bilo


Постирано од: aleksandra88
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 16:02
dali nekoj e bil nekade so FIBULA i dali e zadovolen od nea.


Постирано од: alekmacedon
Датум на внесување: 01.Август.2009 во 15:13
Neznam kako zaletav na forumov ama da pisam nekoj zbor. Od iskustvo sto dosega sum go imal vo patuvanje ovaa godina edno mi stana jasno, deka vo pomala i ponepoznata agencija dobiv mnogu poubavi uslovi na patuvanje otkolku vo "golemive" i toa e fakt.Nema da kazuvam iminja na "golemi" i "mali" zoso site gi znaete koj se no ovaa godina iako bev skeptik i mislev ke se izmaltretiram za cudo se pomina besprekorno. Ako tie "golemite" nemozat da te smestat vo hotel 10 dena na edno mesto bez nekoi nivni intrigi, ovaa godina edna "mala" na ponudata Skopje-barcelona-tangier-Casablanca mi ovozmozi odlicen prestoj vo tri hoteli , ferry brod , i vodici.


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 07.Август.2009 во 17:46
Koja reklama za crnogorsko primorje .......газење%20од%20смеење

http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/bunge-jumping/33099">Crnogorac


-------------


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 07.Август.2009 во 17:52

.



Постирано од: zagor
Датум на внесување: 17.Август.2009 во 10:48
za onie so avanturisticki duh i podlabok dzeb....PESKIR TURIZM e vistinskiot izbor.големо%20гушкање

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 17.Август.2009 во 20:22
ja menjame strata grupa koja si odi od Crna Gora i edni gi znaev i pocnaa da kukaat, vakvo bilo onakvo bilo
 - Pa so ne otidovte vo Hrvatska ?
 - Pa skupo.
 - E da, skupo.


-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: igorcence
Датум на внесување: 18.Август.2009 во 14:36
Sakam da ja posetam Switzerland,dali nekoj znae turisticka agencija koja vrsi turisticki prestoj vo taa drzava? odnapred vi blagodaram


Постирано од: igorcence
Датум на внесување: 18.Август.2009 во 14:40
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Lugje daj kazete nekoj agencii zaglaviv so 4 a nemat nisto sto sakam тага
i za mene nema jas sto sakam


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 18.Август.2009 во 14:58
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Koja reklama za crnogorsko primorje .......газење%20од%20смеење

http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/bunge-jumping/33099">Crnogorac
 
Уште да не требаше и све сами жените да го коваат „гвожџето„ арно би билосмеење


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 11:35
...konecno i edna efikasna i profi -agencija..задоволство

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: aleksandarus
Датум на внесување: 02.Октомври.2009 во 15:20
Pisuvam so cel da se zastitat site koi ne sakaat da gubat pari i nervi pri patuvanjeto.turistickata agencija "Aleksandar" od Skopje me izvisi za aranzman koj sto bese odnapred platen a mi go otkazaa samo tri casa pred trgnuvanje.veruvam deka ne se site idealni ama ovie se hohstapleri so tapija i licenca A izgleda deka e krajno vreme pazarnata inspekcija da se pozanimava malku i so niv.
P.S Go valkaat imeto sto go nosat


Постирано од: aleksandarus
Датум на внесување: 02.Октомври.2009 во 15:25
Originally posted by aleksandarus aleksandarus напиша:

Pisuvam so cel da se zastitat site koi ne sakaat da gubat pari i nervi pri patuvanjeto.turistickata agencija "Aleksandar" od Skopje me izvisi za aranzman koj sto bese odnapred platen a mi go otkazaa samo tri casa pred trgnuvanje.veruvam deka ne se site idealni ama ovie se hohstapleri so tapija i licenca A izgleda deka e krajno vreme pazarnata inspekcija da se pozanimava malku i so niv.
P.S Go valkaat imeto sto go nosat


I sto e najludoto vo celata situacija i pokraj so ne go ostvariv aranzmanot ne mi gi vrakaat parite.ili se mnogu jaki ,ili mnogu ludi


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 29.Октомври.2009 во 02:07
Originally posted by CaVaLi CaVaLi напиша:

ma,kakva agencija,ednas me zeznaa uste ednas ne doaga vo previd toa,bolje sam ke se organiziram (vprocem i taka pravam i top mi e)


Постирано од: SLAGALICA
Датум на внесување: 12.Ноември.2009 во 15:34
eve i jas da kazam deka bev na apsolventska so edna agencija i bese preubavo i najprofesionalno.sto kazano-toa storeno. sekoja cest za niv ke gi baram i za letuvanje i za zimuvanje.gi biva.sakam da ve sovetuvam da patuvate so niv a mislev da ne pisuvam iminja ....no ete :paradiso fly .


Постирано од: ilijas
Датум на внесување: 29.Мај.2010 во 16:19
Imam samo edna zabeleska do site turisticki agencii.Skoro nikoj da nema aranzmani od 7 dena,jas sum covek a veruvam ne ima poveke sto nemozee da dosedime po 14 dena na edno mesto.poveke bi platil za dvapati po 7 dena. Zatoa so zenami najcesto sami si organizirame patuvanja i sme sekoj den vo razlicno gratce.Veruvajte prekrasnoe da gledas razlicni mesta a ne ista plaza isti luge sekoj den.


Постирано од: Elleele
Датум на внесување: 19.Јуни.2010 во 09:53
Внимавајте кога одите преку агенции, лани бевме со Фибула, и многу не зезнаа. Уплативме за AI (all inclusivе), добивме ваучери на кои уредно пишува 10 ноќи all inclusive, а кога стигнавме хотелот воопшто не нудеше услуга се вклучено. Нормално работата се заташка, добивме одговор во Скопје- е па што да праиме грешка, од заштита на права на потрошувачи не добив никаков одговор, а ние останавме во пустелија со помалку пари од планирани и со уништен одмор (Египет е супер, хотелот беше убав, ама фрустрацијата дека некој друг се дрзнува да ми планира одмор што го чекам цела година и може го планирам баш таков пола мој живот, беше страшна- а остај што пари планираш со мисла дека сите оброци ти се платени).


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 19.Јуни.2010 во 15:56

После едно искуство со агенција,и останатите во сопствена режија...никогаш не би тропнал на врата од агенција...



-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 19.Јуни.2010 во 15:59
 И јас.
Како што јас ќе си го испланирам патувањето, никој друг не може. Се по моја меркаголема%20насмевка
И што е најважно, можам да останам колку сакам. А не 7, 10 или 14 денаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: kakobe
Датум на внесување: 14.Август.2010 во 15:56

Se vrativme od Polihrono na 7 Avgust 2010 so avtobuski prevoz organiziran od Savana (aranzmanot bese kompletno preku niv). Vo avtobusot imase klima ured sto bese neispraven, nitu duvase dovolno silno, edvaj se osecase deka duva, nitu ladese. So ogled na toa deka trgnavme vo 14:45 od Polihrono bukvalno pocrkavme vo avtobusot. Granicniot policaec kojsto vleze vo avtobusot na granicata se pozali deka sakame da go ispotime i deka vnatre e ko vo sauna a carinikot se nasali i rece deka vo avtobusot ne e voopsto vrucina. Patuvavme so dve mali deca 7 i 9.
NIKOGAS POVECE SO SAVANA!!!
Savana treba da nauci da gi tretira musteriite kako ludje!!!


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 14.Август.2010 во 16:00
Ај па ти за една  неисправна клима не им го руши угледот,ако све друго после патувањето било ОК.намигнување

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 14.Август.2010 во 16:00


Пред една година имаше ваков пост Исто за Савана

Сега јас се прашувам..Како добиле лиценца А, кога се



-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 14.Август.2010 во 16:10
a, shto kukaat?.изненадување...djamovite sigurno im se ...otvarale...

nema podobra klima od,...da butnesh glava niz nego !намигнување


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: kiko1234
Датум на внесување: 24.Март.2011 во 14:40
АБРЕ ЛУЃЕ ШТО СЕ ДРАПАТЕ СО ОВИЕ АГЕНЦИИ НАЈ УБО САМИ РЕЗЕРВИРАЈТЕ И ОДЕТЕСИ ДА ВИДИТЕ ПРАВ ОДМОР


АЈ ПОЗДРАВ


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 24.Март.2011 во 14:42
Шо зборуеш
дај една пачка

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 24.Март.2011 во 14:50
Најубаво е сама кога организирам... страшно добар организатор сум

Ретко дозволувам агенцијата да ми ги собере парите

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk