IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Туристички агенции
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Туристички агенции

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака
sneze5 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneze5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Туристички агенции
    Испратена: 07.Септември.2007 во 16:57

Se registrirav na forumov samo za da im kazam na sto poveke luge da bidat zafrknati , kako nie od SAVANA. Agencija za koja do minatata godina mislev deka e OK. Katastrofa.

P.S. Ednas ke te zeznat, dva pati nemozat. Moj sovet nikogas SAVANA i Hotel kopsis Pefkohori.


Изменето од mamma - 16.Април.2008 во 15:50
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 15:58
Originally posted by sneze5 sneze5 напиша:

Se registrirav na forumov samo za da im kazam na sto poveke luge da bidat zafrknati , kako nie od SAVANA. Agencija za koja do minatata godina mislev deka e OK. Katastrofa.

P.S. Ednas ke te zeznat, dva pati nemozat. Moj sovet nikogas SAVANA i Hotel kopsis Pefkohori.
Alal da tie sneze,i jas potpolno se soglasuvam so tebe,neka znaat site kakvi kostapleri se,idioti,ne da me zafrknaja,celo leto mi go unistija,site pari mi gi zedoja i si ostanav doma.Dve karti plus za moskva mi propadnaja ,a zgora na toa ni dinar ne vratija,so agencija ke bese neznam,dosega tolku imam patuvano i nemam slusnato za kompanija so ne vraka pari изненадување!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 19:24
Originally posted by sneze5 sneze5 напиша:

Se registrirav na forumov samo za da im kazam na sto poveke luge da bidat zafrknati , kako nie od SAVANA. Agencija za koja do minatata godina mislev deka e OK. Katastrofa.

P.S. Ednas ke te zeznat, dva pati nemozat. Moj sovet nikogas SAVANA i Hotel kopsis Pefkohori.



За жал денес се што постои ново регистрирано па и туристичките агенции се регистрирани на основа и со една единствена цел: ,,ИАМАМА,, .
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 19:37
Ajde kazete koja agencija ja drzite za korektna, so koja pominavte ubavo i korektno. agencija koja raboti cesno, gi ispolnuva vetuvanjata i klientite se zadovolni od nea. taa agencija koja ke ja prijavime najmnogumina moze da ja koristime a ostanatite sto rabotat na izmama neka se naogjaat kako sakaat.
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 00:10
barem za avionski karti utka nema CITY travel kaj TCC paloma bjanka.
people are strange
Кон врв
jmama Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jmama Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2007 во 17:51
Eve jas si pominav super so Dalas union koi ne vodea na famoznata Drakula tura. Lugjeto stvarno se potrudija.
Sekoja cest.
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 09:56
Јас и приватните и службените патувања само преку МСМ Травел ги организирам (спроти Аркадија). Мали се, ама добро работат. Башка, и гости од странство кога ми доаѓаат, само маил им праќам и се ми организираат- хотел, тури, рент-а-кар. Многу професионално! И не се скапи.
Veni Vidi Vici
Кон врв
zverce21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverce21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 07:13
dokolku ste zainteresirani za avionski karti od sk do nyc ili obratno posetete ja ovaa web strana www.palas.us, imaat super deals
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 12:41
шо си праиш вакви реклами море? лутина
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 02:04
Originally posted by sneze5 sneze5 напиша:

Se registrirav na forumov samo za da im kazam na sto poveke luge da bidat zafrknati , kako nie od SAVANA. Agencija za koja do minatata godina mislev deka e OK. Katastrofa.

P.S. Ednas ke te zeznat, dva pati nemozat. Moj sovet nikogas SAVANA i Hotel kopsis Pefkohori.



PRIMENO.
Blagodaram na informacijata i na sovetot.


Изменето од orlov - 07.Јануари.2008 во 02:05
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
tourist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tourist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 20:13
Se obiduvam da gi razberam gospodata Sneze5, Melany i Orlov, ili barem nivniot motiv - za plasiranje na antireklama za edna od najdobrite agencii vo drzavata. Nemam namera nikogo da branam, no nivnoto nezadovolstvo, a osobeno na G-dinot so psevdonim "Orlov" e tolku golemo sto ocigledno deka preminuva vo vistinska frustracija.
Dali mozebi i ovojpat, site sme svedoci na najniskite covekovi strasti. "Da mu umre kozata na komsijata"?

P.S. Ne pravi im go toa na lugjeto, sto samiot ne bi sakal tebe da ti go pravat!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 21:05
Originally posted by tourist tourist напиша:

Se obiduvam da gi razberam gospodata Sneze5, Melany i Orlov, ili barem nivniot motiv - za plasiranje na antireklama za edna od najdobrite agencii vo drzavata. Nemam namera nikogo da branam, no nivnoto nezadovolstvo, a osobeno na G-dinot so psevdonim "Orlov" e tolku golemo sto ocigledno deka preminuva vo vistinska frustracija.
Dali mozebi i ovojpat, site sme svedoci na najniskite covekovi strasti. "Da mu umre kozata na komsijata"?

P.S. Ne pravi im go toa na lugjeto, sto samiot ne bi sakal tebe da ti go pravat!


Ако снеже 5 имала лошо искуство со наведената агенција, како може мотивот да продукт на некви ниски страсти од типот „Да му умре козата на комшијата“ На низок и подол начин ако некој и ги зел парите, значи ли дека треба да и биде одземена и можноста да прозбори јавно за тоа, именувајќи ја агенцијата која и го сторила тоа. Зошто не споменува друга агенција. Или и таа има своја агенција која е конк*рентна на споменатат па инсинуира прикаски за да и наштети.. Е па вака, господине, форумов постои, а тоа е и неговата прмарна цел, во него да го кажат своето мислење сите кои сметаат дека на друго место ќе бидат спречени и кадешто никој не сака да ги слуша. А ако зад вашата реакција се крие сопственикот на агенцијата, ве разбирам, но не разбирам зошто не се надминете и барем им упатите некој збор на извинување.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
tourist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tourist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 22:52
E pa vaka majstorce, prvo jas ne sumod agencijata koja se spomenuva nitu sum sopstvenikot. Mozebi samo imam pozitivni iskustva so patuvanjata preku istata. No ne e toa ni bitno. Ako Sneze5 se pozalila vo agencijata, siguren sum deka i ke i odgovorile pozitivno i soodvetno vo sklad so obvrskite koi gi prevzemale za spomenatiot objekt ili aranzman. (Taka barem jas toa bi go ocekuval od niv).
No sega kazi mi kako nekoj koj kreiral forum so edinstvena cel da se zali na svoite losi iskustva od septemvri minatata godina, e tolku mnogu aktuelen i celi 4 meseci podocna so toa sto istite "podrzuvaci" na Sneze5 povtorno se javuvaat no sega so "blagodarnost na ukazanoto" (citaj Orlov, vtor pat!)
Vo sekoj slucaj, ako ne se slozuvam so Vas poradi moite razlicni iskustva ne mora da me proglasuvas za predavnik. Dokolku Vi treba podrska vo "lovot na vesterki" eve nesebicno i nedelivo Vi ja davam istata. Uaa za Savana!!!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 23:17
Originally posted by tourist tourist напиша:

E pa vaka majstorce, prvo jas ne sumod agencijata koja se spomenuva nitu sum sopstvenikot. Mozebi samo imam pozitivni iskustva so patuvanjata preku istata. No ne e toa ni bitno. Ako Sneze5 se pozalila vo agencijata, siguren sum deka i ke i odgovorile pozitivno i soodvetno vo sklad so obvrskite koi gi prevzemale za spomenatiot objekt ili aranzman. (Taka barem jas toa bi go ocekuval od niv).
No sega kazi mi kako nekoj koj kreiral forum so edinstvena cel da se zali na svoite losi iskustva od septemvri minatata godina, e tolku mnogu aktuelen i celi 4 meseci podocna so toa sto istite "podrzuvaci" na Sneze5 povtorno se javuvaat no sega so "blagodarnost na ukazanoto" (citaj Orlov, vtor pat!)
Vo sekoj slucaj, ako ne se slozuvam so Vas poradi moite razlicni iskustva ne mora da me proglasuvas za predavnik. Dokolku Vi treba podrska vo "lovot na vesterki" eve nesebicno i nedelivo Vi ja davam istata. Uaa za Savana!!!



Ауууу!!!!!Ама далеку отиде! Какви предавници!? Јас никого не етикетирав како предавник, ниту меѓу редови...Мојата реакција се однесуваше на правото на секој форумовец да форумува на форумов за тоа што го мачи или што има потреба да го каже. Предавник е последниот збор што би го кажал за некого од форумов. Знаеме каде се тие, во политичките партии и најактивни се после секои избори.
Што се однесува до заземање страна, јас сум неутрален само прашав зошто ако прикаската е инсинуирана не е насочена против некоја друга агенција туку токму против Савана, како ли се викаше...

No sega kazi mi kako nekoj koj kreiral forum so edinstvena cel da se zali na svoite losi iskustva od septemvri minatata godina, e tolku mnogu aktuelen i celi 4 meseci podocna so toa sto istite "podrzuvaci" na Sneze5 povtorno se javuvaat no sega so "blagodarnost na ukazanoto" (citaj Orlov, vtor pat!)

оваа реченица не можем да ја сватам (содржината),некако ми е конфузна и не знам што некој, а што друг, и зошто подржувачите ја подржуваат Снеже 5. Најискрено, ако имало сличен случај од овие актери и порано, не знам - јас сум член на ФОРУМОВ ОД ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ.

Поздрав до тебе.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 6,641 секунди.