IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е попаметен? Мажите или жените
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е попаметен? Мажите или жените

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 28>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој е попаметен? Мажите или жените
    Испратена: 18.Август.2007 во 18:56

Прочитајте ги овие три приказни и дадете коментар.
 
Прва приказана:
11 луѓе висат на сајла од хилихоптер. 10 мажи и една жена. Пошто сајлата не е доволно јака даиздржи 11 луѓе едно особа мора де се спушти и да падне. Затоа што во спротивно сите ќе настрадаат. Никој не сакал да се жртвува се додека единствената жена не одржала потресен говор и доброволно се пријавила: Жените се навикнати да се жртвуваат цел живот,  се жртвуваат за своите мажи и деца и не добиваат ништо за возврат. Кога завршила со говорот сите мажи почнале да аплаудираат.
Поука: Никогаш не ја потценувај женската памет


Втора приказна:
Гупа мажи и група жени се возат во воз на состенок. Секоја маж има карта за возот, а додека цела група на жени има само една карта. Машките незадоволно климаат со главите надевајќи се дека арогантните жени ше бидат фатени во лагата. Одеднаш една од жените вика: Доаѓа кондуктерот. Тогаш сите жени стануваат и се затвораат во . Кондуктерот ги прегледува картите на машките и кога ќе види дека WC е зафатено чука на вратата и замолува да му ја дадат картата за преглед. Една од жените ја турка единствената карта под вратата на WC и кондуктерот задоволно си оди. На враќање машките се одлучиле да го направат истиот штос. Купуваат една карта за цела група и остануваат зачудени кога гледаат дека жените овој пат немаат ниту една карта. Во еден момент една од жените вика: Доаѓа кондуктерот. Тогаш сите мажи се затвораат во едното од WC-ата, жените исто така влегуваат во другото WC, а последната од нив пред да влези чука на вратата од WC-то каде што се мажите и вика: Картата, ве молам!
Поука: Машките ги користат женските методи но не ги разбираат.


Трета приказна:
Тргнуваат тројца мажи еден ден во една голема шума и наидуваат на голема река. Како ќе преминат на другата страна? Првиот маж, клекнува и почнува да се моли на Бога: Молимте годподи дај ми снага да ја преминам оваа река. Господ му дава долги и снажни нозе и тој ја пречекорува реката. Вториот маж ја гледа постапката од првиот и исто и тој се помлува: Драги Господе, дај ми снага и алат да можам да ја преминам рекава! Господ му дава јаже и тој ја преминува реката. Третиот маж, кој сето тоа го гледал клекнал и почнал да се моли: Драги Господе, дај ми снага и памет да успеам да ја совладам  рекава. Господ го претвора мажот во жена, таа фрла поглед на карта, тргнува нагоре 100метри и ја преминува рката преку мост.

Кажи го ова на паметна жена за да се насмее, но и на машки за кои мислиш дека ќе можат да ја поднесат оваа горка вистина.


П.С. приказните се преземени од еден мак блог намигнување



Изменето од Mona Liza - 18.Август.2007 во 18:59
Кон врв
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 20:36
tocno e deka zenite znaaat da se zrvuvaat, a kolku maz moze da bide glup toa ne go moze nitu edna zena, jas ne tvrdam deka nema gluposti kaj zenite
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 20:54
e de de:)
sto ne napravivte :) pa da ne sme tolku glupi nema da ne sakate:)
намигнување
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 00:39
Stom e taka, vise zenski ne brkam, NEKA PATAT !
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 02:11
popametniot ,..priznava deka drugiot e,..pameten!,...a,zenite se stavrno,...pametni,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 06:09
ajdeee ne napravivte plavusiсмеењесмеењесмеењесмеење
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 17:50
zenite normalno 
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 18:04
Originally posted by connected connected напиша:

zenite normalno 


za zal газење%20од%20смеење toa ne e vistina
no netreba da se diga prasina okolu toa
sepak vo prasanjeto e fizickata karakteristikaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 18:17
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

zenite normalno 


za zal газење%20од%20смеење toa ne e vistina
no netreba da se diga prasina okolu toa
sepak vo prasanjeto e fizickata karakteristikaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

garant te zigosala nekoja jako stom velis vaka
toa e vistina, veruvale ili ne
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 22:57
ti bre niso necitas Connголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаected kako so pisuje
fintata e da go zbunis protivnikot i da sfati koj e popameten газење%20од%20смеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 23:06
Originally posted by anakin anakin напиша:

ti bre niso necitas Connголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаected kako so pisuje
fintata e da go zbunis protivnikot i da sfati koj e popameten газење%20од%20смеење


ne ja znaev taa finta, izv
Кон врв
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 06:28
Дончо Трамп е најубав, најбогат, најпаметен, и има најбоља фризура! голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
You are fired!
Кон врв
emi$ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi$ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 13:57
dokazano e deka zenite pobrgu sozrevaat od mazite taka da nema sto da se komentiraтрепкањеголема%20насмевка
... only God can judge me ....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 15:42
се сложувам со емис....ама тоа не ги прави машките глупи, само понаивни, добро сега зависи од човекот....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.