IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - БЕСМРТНОСТА НА ФЕНИКСОТ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БЕСМРТНОСТА НА ФЕНИКСОТ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 624625626627628 1099>
Автор
Порака Обратен редослед
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 14:33
'Nebo ti je bilo granica'
Da je Toše Proeski bio istinska zvijezda ovih prostora svjedoče brojni izrazi sućuti njegovih obožavatelja na forumima. Izdvojili smo djelić komentara kojima su se oprostili od njega.

Vijest o smrti mladog pjevača Toše Proeskog odjeknula je poput munje u medijima na prostoru bivše Jugoslavije. Da je Toše bio uistinu velika zvijezda svjedoče i brojni komentari i izrazi sućuti njegovih obožavatelja.

No, nerijetki su i oni koji iako nisu vjerno slušali njegove pjesme, hvale njegove kvalitete kako pjevača tako i medijski eksponirane osobe koja naslovnice nije dobivala zbog skandala već predanog rada.

Izdvojili smo djelić brojnih poruka žaljenja od kojih su mnogi upravo riječima njegovih pjesama iskazali svoju tugu.

Pincom.info: Slusam njegov najbolji album Rainbow i placem. Laka ti zemlja bila, valjda je to sudbina, da najbolji kao prvi odu

Blic.co.yu: Toše Proeski Bože, brani je od zla Ona ima oči koje znaju moje tajne sve moje tuge sve i moje nemire. Ona ima ruke i u njima svemir čcitavi, u tom zagrljaju mogu umrijeti. Bože, meni tako malo treba ispod ovog svetog neba topla postelja i njena oka dva. Šalji anđele čuvare svoje jer je duša duše moje brani je od zla, Bože, kad ne mogu ja. Ona ima usne i na njima okus trešanja koje niko ne zna ljubit kao ja. Šalji anđele čuvare svoje jer je duša duše moje brani je od zla, Bože, kad ne mogu ja. Ah,Toše,hvala na predivnim pesmama. Pocivaj u miru,ostajes u nasim srcima. Zauvek

KAKAV SOK!!! Boze, koliko mi je zao! Pa obozavala sam ga! Kakva steta za mladost, glas, dobrog coveka.... Reci vise nemam! Tose - NIJE MJESECINA TO STO SJA U NOCI, TO SU TVOJE OCI PUNE LJUBAVI!

Slusam pesmu na "Na mesto zlocina" i placem...Sta reci..."Soba za tugu" sad je sve.

Skamenila sam se kada sam pročitala vest, još uvek gledam u naslov i ne mogu da poverujem! Nemam reči da opišem koliko mi je žao,bio je fantastičan pevač i divan momak........Da li je moguće da ga više nikada nećemo čuti??? Ne želim ni da pomislim kako je sada njegovim roditeljima, prijateljima...kada je meni ovako teško!Moje saučešće!

B92.net: Veliki gubitak. Takav talenat, toplina i veliki covek...tesko da ce se jos naci. Sigurna sam da su ovom vescju mnogi ljudi uzasno pogodjeni. Ode zvezdani decak. Vecna mu slava

Stvarno sam u soku. Placem od srca, kao da mi je bio rod rodjeni. Tose neka te andjeli cuvaju, a mi cemo slusati tvoju muziku i nikada te necemo zaboraviti. Pocivaj u miru, dragi Tose

24ur.com: vedno se dobremu cloveku nekaj naredi....upam da ni preveč trpel....za vedno bo pa tako ali drugače živel v naših srcih...njegove pesmi bojo odmevale daleč naokrog v njegov spomin!naj počiva v miru

Sej nemorem dojet da je umr…kak se je vse hitro končalo... toše spominjali se te bomo za vedno bil si največji car!! noben ti ne seže do kolen..

Net.hr: cijeli sinj je u tuzi za tošom, svima nam je jako žao volili smo ga i cijenili.....moj je život vječito padanje kad zbrojim poraze ništa ne ostane....
LJUBAV BEZ GRANICA...LOVE YOU TOŠE

Bože hvala ti što sebi odabireš najbolje, a nas koji smo nepopravljivi puštaš još neko vrijeme da živimo....Na Toši se vidjelo da je jedan pozitivan dečko, i vrlo pristojan, i ako postoji zagrobni život, u što se čvrsto nadam, Toše je sigurno good guy i imat će svoje mjesto tamo gdje srce nije kamen kao ovdje pokenad. Toše hvala ti na lijepom glasu i lijepim pjesmama...nadam se da će roditeljima i rodbini biti malo lakše kad znaju da njihovu tugu dijele i ostali u Hrvatskoj...

našu glazbu nikad nisam volio, ali ti si bio najbolji, mogao si se mjeriti s bilo kime...al baš sa bilo kime...

zbog ovog jutros suze nisam mogao zadržati...toše neka ti je vječna slava i hvala...

malo koga volim jel malo tko iskrenu ljubav za života zasluži, al kod tebe nisam dvojio tvoja me je glazba u dno srca dirala...

ja još u ovo ne vjerujem...previše sam suza isplakao dok sam tvoje pjesme slušao...

jednostavno nemrem vjerovat da ga nema..... osoba koja je obilježila najvažniji i najteži dio mog života..... koja me vadila iz svake depre svojim pjesmama.... nema je više..... toše tvoje pjesme i uspomena na tebe će zauvijek ostat s nama....
isuse boze kako je ovo pre strašno šokirana sam od jutros kada sam saznala neprestajem plakati.........teško mi je ovo je jednostavno pre strašno....mozemo zahvaliti bogu što nam ga je poslao bar na kratko da ga imamo........ali valjda je njemu bio potrebniji.....hvala ti toše jedno veliko hvala

Nikada nisam slušala njegovu glazbu, ali mi je uvijek djelovao kao jako pozitivan i simpatičan mladić i uvijek bi rado pročitala članke o njemu u novinama. Jutros nisam mogla suzdržati suze iako sam bila na poslu. I sad plačem.
Iskrena sućut obitelji, prijateljima, svima koje je volio i koji su ga voljeli.
Sigurno neće biti zaboravljen.

Dnevnik.hr: Svijet je izgubio najljepsi dio sebe.... TEBE!!!! Tesko je vjerovati da te vise nikada necu cuti niti vidjeti... niti odlaziti na tvoje koncerte... izgubila sam uzor i idola..... zasto Bog uzima sebi samo ono najbolje na planeti??? ZAsto, Boze??? Sucut tvojoj porodici... a na nama fanovima je da te vjecno pamtimo.... kao velikog covjeka, dobre duse i velikog srca.... neka te cuvaju andjeli kao sto si ti nas svojim pjesmama..... nikada te necu zaboraviti...

Lice djeteta, glas andjela, osmeh koji otapa i najtvrdja srca. Gledam i ne mogu da vjerujem da te vise nema. Sad si s andjelima a nebo je dobilo najboljeg. Pjevaj jer ti je samo nebo bilo granica. Zbogom prijatelju. Pocivaj u miru.

denes place cela makedonija..
kakva e taa sudbina za covekot koj najmnogu veruvase vo Bog, sto imase najgolemo srce..
uste nemozam da si objasnam kako mozelo da se sluci ova i zosto?
imase samo 26 godini i trebase da ima zivot pred nego..
Tose ke te sakame zasekogash i nema da te zaboravime, pochivaj vo mir

KATASTROFA, OVO JE VELIKA I NENADOMESTIVA ZAGUBA JEDNOG PRE SVEGA MLADOG I IZNIMNOG COVEKA. ZALIM IZ DNA DUSE I SRCA I NIKAD NEKU PREZALITI.


Net.hr
16.10.2007.
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 14:31
Poln e vekje Plostadot..
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 13:07

Тоше патувал на снимање во Загреб

Загреб /16/10/ 11:58

Тоше Проески патувал во Загреб, каде во студиото на Никша Братош требало да сними англиска верзија на еден од неговите хитови.

Композиторот Братош за „Вечерњи лист“ изјави дека оваа трагедија е „тотален шок“.

„Се слушнав со него пред неколку дена и денеска требаше да дојде кај мене. Некогаш човек се прашува дали таквите луѓе заминуваат во моментот кога можеле толку многу да дадат. Беше привилегија да се соработува со него. Беше толку прекрасен, скромен и позитивен човек. Премалку е да се каже дека прерано заминал“, изјави Братош./крај/вл/ил/б

Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:47
na snimanje spot vo hrvatska , ke snimale nesto , krajno ne znam
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:37
A kaj trebase da odat Hektor??
Koja im bese destinacijata?
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:28
bas taka, gorcina  kaj site  vo dusata , site  sto vlegoja strankive v kancelarija ,vrabotenite , samo za toa zborat , sinoka trgnal od krusevo i cela vecer vozele тага
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:22
Na nikogo ne mu se zbori...losa atmosfera
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 12:22
Ima li nekoj?
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:54
Vo site kafici niz Centar se slusaat negovite pesni..
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:47
И БАШ КОГА СИ СОЗДАДЕ КАРИЕРА ТОГАШ УМРЕ ТРАГЕДИИИИ.
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:45
Originally posted by hektor hektor напиша:

a be zalno e mlado dete ko ke pogini тага
uste koga e nadareno,humano...i se naj naj...srce ti se kine...тага
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:34
a be zalno e mlado dete ko ke pogini тага
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:27
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

e sto go zalite tolku sega barem ke e bezsmrten vleze vo redicata brojni drugi umetnici i muzicari koj go ostavile zivotot pred vreme....no bitno e da bide pamten
imas i ti pravo...no  nikako ne mozam da se pomiram so zagubata...imase vreme da se dokaze...zivotot pred nego bese...a za slava...ke se proslavese i po daleku ...zivotot da mu dozvolese////steta
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2007 во 11:25

ZDR LOU WEED KAKO SI

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 624625626627628 1099>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,355 секунди.