IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Барам некој совет за мојата коса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Барам некој совет за мојата коса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
ekonomist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekonomist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Барам некој совет за мојата коса
    Испратена: 10.Август.2007 во 22:55
Pa da vi kazam koj e mojot problem.Jas imam kosa koja mnogu mi se mrsi,a e mnogu gusta.Po mienje postojano ja peglam a i koga ke ja ispeglam pak mi se rasipuva.Drugiot den koga ke stanam jas pak ja mijam zatoa sto mi e mrsna,a koga ke mi se isusui e mnogu suva nema nikakov sjaj.Mnogu sum razocarana zatoa sto so peglenje ja ostetiv a nemozam da zamislam pak da izlezam nekade e ne ispeglena kosa.Korisatm maski mleko za kosa regenerator no nisto ne mi pomaga.Dali imate nekoj sovet?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2007 во 23:07
bidi ko mene
mojata e dolga samo 1 mm a bas nikoj nemoze da primeti dali e ispeglana ili ne
so podobar sovet od ovoj
te- stil peri nosi---nosi peri i taka vo krugce


Изменето од anakin - 10.Август.2007 во 23:07
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2007 во 12:02
Почни да не ја пеглаш - ќе ти биде чудно првите 5 пати, ама после ќе се навикнеш. Или смени си ја фризурата - нешто пократко што брзо се мие и суши и не може да се пегла.
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2007 во 12:54
Skratuvaj ja sekoj mesec po 1-2 santima ( u prosek raste 1cm mesecno) i posle 3-4-5 meseci bi trebao da ti se sredi, ke ti bide pokratka zato sto ke ja kratis po 1cm poveke nego sto raste, no kolku poveke ja kratis podobro se oformuva vlaknoto ...i koristi nekoj poskapi podobri samponi...drugo nisto. Ne deka sum ekspert ama ova od iskustvo so luge go znam.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2007 во 13:33
Skratuvanjeto na vrvot na vlaknoto nema da go resi problemot.
Problemot e vo korenot na vlaknoto.
Treba da se tretira korenot so pravilen izbor na sampon,ampuli dr.
vrvovite od kosata e pozelno mesecno da se kratat kako ne bi bile suvi
osteteni od peglanjeto.
A zosto voopsto tolku "peglanje"ne mi e jasno...???


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2007 во 16:19
zatoa sto lugjeto sakat da se peglat.. e zatoa e toaголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2007 во 23:00
Ако косата ти се мрси многу, значи дека имаш доста сува кожа на главата и најверојатно користиш шампон за мрсна коса.
Смени го шампонот со шампон за сува и оштетена коса (такви има многу, пробај некој на Нивеа или Dove), а на кожата на главата од време на време откао ќе ја измиеш косата ставај чичково масло (ама не да ја мрсиш косата, туку баш на кожата).

Малце скрати ја коста и престани да ја пеглаш. Да не имаш кадрава коса?


Кон врв
ekonomist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekonomist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2007 во 00:01
nemam kadrava kosa nitu prava nikakva vo edna smislaтага
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2007 во 00:08
pa izbrici jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
neli ti kazavголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 22:26
Originally posted by anakin anakin напиша:

pa izbrici jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaneli ti kazavголема%20насмевка


Па ако има правилна глава и ако од дома ја оставаат да го стори тоа, зошто да не...   

Но, сепак подобро е да си направи добра кратка фризура
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 22:01
Сега ми текна дека можеш да го употребиш шампонот на Gliss (Шварцкопф) за тотална регенерација на сува и оштетена коса. Многу е добар.
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 13:57
Dobar izbor ti kaze eve Julija, probaj go toj shampon nema da pogresis, isto ima i sprejovi od taa kolekcija za sekakva kosa ( suva i ostetena, mrsna, za sjaj na kosata...) ali isto e dobro da upotrebuvas i ampuli za kosa i ke ti se sredi, a so peglanjeto dosta e veke ne preteruvaj tolku намигнување
 
So mrsna kosa i jas imam problem, ja mijam preku 1 den kosata...mi kazaa da pocnam da ja mijam 1 - 2 nedelno i so tek na vreme ke pocne da ne mi se mrsi tolku, ke probam a probaj i ti намигнување
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 18:25
kupi si drazei Merc (ne sum sigurna dali bea bas taka) tie se super, gi koristese edna moja bratucetka koja imase sl problem kako tvojot.
imeno, drazeite se za pijat za podobar sostav za kozata, zabite a najmnogu za kosata, baska ne kostaat mnogu

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 03:03
ekonomist, треба да имаш исто така предвид дека колку почесто ја миеш твојата коса, толку таа почесто се мрси. Така да ако сакаш да не ти се мрси често, можеби ќе треба да намалиш со миењето, иако тоа може да биде фрустрирачки малку, сепак некој период ќе мора да жртвуваш... нешто слично како и носењето на протеза за забите, изгледа на почеток малку непријатно, но потоа задоволството е трајно намигнување
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.