IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Бањи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бањи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 12:08
бевме летово во Цар Самуил с.Банско, до Струмица.
пансионот е 1120 без терапија, а 980 со некоја од терапиите, за споредба 70 ден. е една масажа.
се реновира моментално, ние бевме во соби од првиот спрат, кој е скоро реновиран.
а во нереновираните соби е 690 пансионот. ама нема телевизор таму намигнување
инаку водата е лековита и позната уште од дамнина.
таму има ископини од римско, па и постари.
имало бањи уште од тоа време.
ние сме чести гости таму, иако без некои посериозни проблеми, од видот скршеници, или слично, барем не во моментот кога сме биле таму.
син ми имаше три скршеници, на три пати ги кршеше рацете и мислам дека баш му е пријатно таму и за коските и воопшто.
има базен од 25х10 и уште еден помал од 10х5, така барем мислам дека се димензиите.
поголемиот е со температура од околу 30-35 С', а помалиот е пожежок.
во помалиот е забрането пливање, само се стои во него. мирно!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
jmama Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jmama Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 17:25

Juilija jas go najdov hotelot na internet www.interhotelsandanski.com

Na samata web strana najdov nekoi ponudi za letovo i im pisav. Oni mi odgovorija i ona sto mi go dadoa kako ponuda e 23 EUR nokevanje so dorucek vo hotelot vo toa e vklucen parking i koristenje na bazenite. I toa vo luksuzna soba (aj ke vidam sto e tolku luksuzno). Razlikata od obicna do luksuzna e 2 EUR. Za deteto plakam nesto pomalku odnosno za trocleno semejstvo so dete doaga okolu 63 EUR dnevno BB. (bed&brekfast).
Od hotelot mi ispratija potvrda za rezervacija od koga do koga ke sedam i so taa potvrda zakazav vo Bugarska ambasada za vadenje viza. Za razlika od Grcka ovde se malku poljubezni. Me ubacija malku pobrzo da ne cekam termin bidejki im objasniv deka sakam da odam za letuvanje i na 24.07 gi odnesovme dokumentite. (baraat samo slika, aplikacija, turisticko osiguruvanje i tolku). Nema dokumenti za rabota, plavi kartoni i slicno.
 
Na 7.08 ke odam da gi odnesam pasosite vo 9:00 i treba da gi zemam vo 16:00 casot. A zdravje boze na 13.08 odam. среќа
 
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 22:01
Убаво да си поминеш и фала за информацијата
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 22:53
 Moite odat vece 3godini vo Velingrad. Cena, privatno smestuvanje okolu 5evra od osoba. Velat deka e super. Mozebi niv, da, ama  ja mislam deka rano mi e za na banja среќа.
 Mislam deka imam i tel.broj od Velingrad, pa koga ce go najdam ke go pisam.
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
ivan55 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan55 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2007 во 11:42

Не знам зошто си барате бањи толку далеку кога ги имате најдобрите кај нас во Македонија.Дали знаете дека Дебаските бањи (Бниште и Косоврасти) кои се наоѓаат во Дебар заземат 1-во место во Европа и 3-то место во Светот за минералите оф кои е состоен минералната вода ? Јас озбилно да ви кажам не знаев за ова, ми кажа еден приател и мислев дека овој е некаков трик кои тиа го употребуваат за маркетинк. Погрешно си мислев, дури на 500 м далечина од самиот хотел си може да се мириса сулфурот.  Морам исто да наведам дека термо-минералната вода е 100% и достигнува температура од 35 до 40 целциузи.

Сега малку за хотелот. Јес бев сместен во хотел Баниште, убав хотел и речиси ништо не фалеше. Собите имаа телевизор, бања со топла вода и се беше ново бидејќи Дебарските бањи се приватизираа пред 3 години, и беа тотално реновирани. Цените беа навистина смешни, и изнесуваа оф 21 до 28 Евра(210-280 за 10 дневен пансион) ALL INCLUSIVE. Се друго беше бесплатно: сите терапии (фанготерапиа, електротерапиа, масажи, хидротерапа, .....),  3 појадока ( а храната беше СУПЕР не како во некои хотели хммм...., и нудеа 3 различни јадења при секое јадење, бесплатен влез во базен, 24 часа си имаше медицинска сестра, медицинска контрола од специалисти, фитнес, ... и други не можам сега да се сетам. Морам исто да напоменам дека и надвор хотелот беше убаво уреден, секој ден си одев на планинарење и беше незаборавно а луѓето си беа многу лубезни.
Го посетив и хотел Косовраст, кој беше сместен во близина на река Радика и Дебарското езеро, и исто и тој беше прекрасен. Цените во Косоврасти се движаат од 21 до 25 Евра за пензионери негде околу 18 или 19 евра не сум сигурен сум заборавил, ќе треба да чекам околѕ 10 години за да добијам од овој попуст хехехе.
 
Тоа е се драги пријатели, веќе 2 години по ред си одам во Дебар и мислам дека и во иднина ќе продолжам бидејки навистина многу подобро се чуствувам, и ногата не ми боли повеќе како порано, секоја година имам подобрување наместо влошување.
 
 
 
Поздрав за сега,
ИВАН
 
Кон врв
Bibi sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 96
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bibi sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 14:22
vo maj bev vo 2 banji vo Slovenija, vo Moravske Toplice i vo Zrece. Do togas si mislev deka banjite se za povozrasni lugje so zdravstveni problemi, ama stom vlegov vo prviot hotel, go smeniv mislenjeto! I na dvete mesta imase vnatresen i nadvoresen bazen, vodata cista, jacuzi na site strani, za noze, za race, ramena, grb, se po red....koga ke otides na nadvoresniot bazen, abe milina, vodata 40 stepeni, a nadvor svezo, okolu 18 stepeni...ako ne ti studi, legni na lezalka da se suncas...sauni od 40, 50 i 70!!!! stepeni, gi probav site 3 strasno!!! Dobivas TOPLA banjarka, korpi so jabolki na sekoj kjos...ako sakas + masaza,
se doplakja. Sobite - milina, mirisa na novo i cisto.
Jas sum voodusevena.
Problem e toa sto slovencite baraat viza...jas bev sluzbeno na nekoj kongres, pa lesno zemav viza...vo sekoj slucaj, ako imate prijateli vo turisticka agencija, moze da vi izdadat vaucer za rezervacija vo nekoja od banjite, pa da si izvadite viza polesno....
A prirodata, toa e drug muabet....mene mi bese prv pat vo Slovenija i sega da mi recat, odma bi otisla pak. Posle toa bev vo Italija, vo Rimini, i Italija moze voda da i nosi na Slovenjija!
Кон врв
jmama Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jmama Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2007 во 17:23
Jas eve se vrativ od Sandanski i samo mozam da kazam deka stvarno e prekrasno mesto.
Nikogas vo zivotot ne sum pomislila da odam na banja i sega se vrakam stvarno voodusevena. Kaj nas lugjevo seuste mislat deka banjite se samo za penzioneri. Katastrofalna greska. Vo vakvo stresno vreme vo koe ziveeme definitvno samo banja moze da pruzi vistinski odmor za dusata i teloto.
Sandanski ima prekrasna priroda i gostoprimlivi lugje.
Vodata e so 74 stepeni temperatura. Taa vo bazenite ja ladat na 35 stepeni. Mosne dobro i za mladi majki so bebinja.
Se vo se super si pominav.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2007 во 14:18
jas sum bila vo ruska banja. site vo rusija so imaat kukja si imaat i banja i mnogu e poinaku odkolku kaj nas i mnogu e jako смеење
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
kaktus_oh Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kaktus_oh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 19:20

Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 17:18
Бев со моите во Велинград пред две години, малку е здодевно кога немаш друштво ама убаво место е, сум била и во Врњачка бања, ама одамна и не помнам веќе какво беше мислам дека беше убаво, а моите сами си одат во Сандански и секогаш се враќаат освежени значи им годи.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
mozesk Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mozesk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 21:13
Na banja se odi so posebna licnost...Sto ke te masira, ke ti ja istrie kozata i ke ti ja napravi meka i tenka kako celogance.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 09:41
Порано сите оделе на бањи а не на море, па и ако оделе на море не се печеле на сонце. Не биле будали луѓето а не им мањкале ни пари. Далеку поздрава работа.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 18:31
Бања,масажа,сауна.....

Мммм... екстра си е!!!
Кон врв
vrzalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vrzalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 06:43
Супер е Негорската бања.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.