IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Елена Ристевска
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Елена Ристевска

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14570
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Елена Ристевска
    Испратена: 22.Јули.2007 во 15:59


Договорот е потпишан и веќе е извесно дека најавите ќе станат реалност и Елена Ристеска ќе издава албум на англиски јазик. Издавач на првиот материјал наменет за странскиот музички пазар ќе биде познатата холандска рекорд компанија "Foreign Media Music". Потпишувањето на договорот со оваа куќа и беше поводот зошто Елена во придружба на нејзиниот менаџер Иво Јанкоски беше во посета на Холандија. Тие минатата недела беа во Амстердам каде ги завршија преговорите и потпишаа конечен договор со компанијата, која подолго време покажувала интерес за Елена или, како што таму ја нарекувале, балканската Шакира.

"Foreign Media Music" веќе подолго време покажува интерес за Елена, бидејќи ја сметаат за балканска Шакира. Новиот договор с ги отвара вратите кон светскиот музички пазар и сега нејзините шанси за европска, па и светска промоција се далеку поголеми. Не би откривал детали од Договорот, иако Елена и понатаму останува во М2 продукција и ќе продолжи да пее на македонски јазик, но сепак нејзина главна преокупација во иднина ќе биде промоцијата на првиот албум на англиски јазик", изјави Иво ЈанкоскиИзменето од str8up - 13.Ноември.2007 во 00:08
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 17:46
Elena - Shakira?????????????Ti se molam-nema blaga vezaлутиналутинаболен
Sunce hvala ti sto si isashlo za mene,sunce OBECAJEM MISLI SU MI POZITIVNE!
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 22:37
elena ima samo cicki....drugo nistoголема%20насмевка

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
sweeeeeety Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweeeeeety Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 23:35
ne se zaebavaj elena e nulaголема%20насмевка

sweeeeeety
Кон врв
macedonian1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macedonian1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 02:50
Elena e super
No  elena-shakira daleku od toa
 
Кон врв
Em4i Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Em4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 22:51
Abe ajde begaj, ELENA- koja e taa be smizla so crveni corapi do kolena i so pipi repoj nemoj molimte
Taa dzvezda ke mi se pravi, so gazot poluizlezen na evrovizija i so cickite do vrat ke mi izligrava sakira. Pa ko skrsena se dvizi vo nozete a so sto ke pravi be trbusni??? A toa sto go pravi sakira so gradite ako go napravi taa ke i letnat na tavanot! Nema idnina za nea-osven vo nekoe spisanie od vidot na playboy ama ne vo nego zasto toa e na previsoko nivo za nea.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 14:58
голема%20насмевкагазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
ЕЛЕНА-ШАКИРА!!!!!!!!!????Најголема глупост нејзина до сега! Па она игра како робот!ццццццццгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 22:08
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

голема%20насмевкагазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
ЕЛЕНА-ШАКИРА!!!!!!!!!????Најголема глупост нејзина до сега! Па она игра како робот!ццццццццгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


a sakira igra ko da pati od epilepsija...bolest e toa kaj moze elena so nea...
respect my authoritaaa
Кон врв
macenceto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macenceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 11:25
hehehehehehee голема%20насмевкаголема%20насмевкагазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
kakva ti elena ziti se плазење
Кон врв
Лука Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Ноември.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Лука Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 20:37
Obozavam Elenu,prelijepa je u super pjeva!
A vi uopste ne cenite vase pjevace!Umesto da volite Karolinu i Elenu,vi slusate Cecu i ostale srpske seljanke !!!
Кон врв
loptica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај loptica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 21:30
Luka slazem se sa tobomсреќа
A ko je kakav iznutra to je druga prica....
Oni se bave muzikom, a ne psihologijom, ako cemo da analiziramo svakog ko je kakva osoba, onda muziku uopste ne treba da slusamo.
Ja inace zivim u Skoplju, vec tri godine....i stvarno ovde je Ceca zakonгазење%20од%20смеење
A ne mogu da im dokazem da u Srbiji to nije bas tako.
NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 23:45
кога пее Елена за Шакира и го има нејзиното име во текст, не би можела ни да се споредува со неа.
Незнам кога Шакира ќе пее....Елена и Каролина мене ми ги забрани...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
Лука Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Ноември.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Лука Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 12:58
Huhu bas smesno.... збунетост

Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 21:06
Originally posted by str8up str8up напиша:

кога пее Елена за Шакира и го има нејзиното име во текст, не би можела ни да се споредува со неа.
Незнам кога Шакира ќе пее....Елена и Каролина мене ми ги забрани...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
Nikad,zato so ona ne ni znae koja e Elena?Elana....hm....never heard
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.