Испечати | Затвори го прозорот

Елена Ристевска

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Музика
Опис на форумот: Жанрови, спотови, групи, награди, концерти...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=8546
Датум на принтање: 28.Март.2024 во 15:53
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Елена Ристевска
Постирано од: Mindy
Наслов: Елена Ристевска
Датум на внесување: 22.Јули.2007 во 15:59


Договорот е потпишан и веќе е извесно дека најавите ќе станат реалност и Елена Ристеска ќе издава албум на англиски јазик. Издавач на првиот материјал наменет за странскиот музички пазар ќе биде познатата холандска рекорд компанија "Foreign Media Music". Потпишувањето на договорот со оваа куќа и беше поводот зошто Елена во придружба на нејзиниот менаџер Иво Јанкоски беше во посета на Холандија. Тие минатата недела беа во Амстердам каде ги завршија преговорите и потпишаа конечен договор со компанијата, која подолго време покажувала интерес за Елена или, како што таму ја нарекувале, балканската Шакира.

"Foreign Media Music" веќе подолго време покажува интерес за Елена, бидејќи ја сметаат за балканска Шакира. Новиот договор с ги отвара вратите кон светскиот музички пазар и сега нејзините шанси за европска, па и светска промоција се далеку поголеми. Не би откривал детали од Договорот, иако Елена и понатаму останува во М2 продукција и ќе продолжи да пее на македонски јазик, но сепак нејзина главна преокупација во иднина ќе биде промоцијата на првиот албум на англиски јазик", изјави Иво Јанкоски



-------------



Коментари:
Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 05.Ноември.2007 во 17:46
Elena - Shakira?????????????Ti se molam-nema blaga vezaлутиналутинаболен

-------------
Sunce hvala ti sto si isashlo za mene,sunce OBECAJEM MISLI SU MI POZITIVNE!


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 05.Ноември.2007 во 22:37
elena ima samo cicki....drugo nistoголема%20насмевка



-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: sweeeeeety
Датум на внесување: 05.Ноември.2007 во 23:35
ne se zaebavaj elena e nulaголема%20насмевка



-------------
sweeeeeety


Постирано од: macedonian1
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 02:50
Elena e super
No  elena-shakira daleku od toa
 


Постирано од: Em4i
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 22:51
Abe ajde begaj, ELENA- koja e taa be smizla so crveni corapi do kolena i so pipi repoj nemoj molimte
Taa dzvezda ke mi se pravi, so gazot poluizlezen na evrovizija i so cickite do vrat ke mi izligrava sakira. Pa ko skrsena se dvizi vo nozete a so sto ke pravi be trbusni??? A toa sto go pravi sakira so gradite ako go napravi taa ke i letnat na tavanot! Nema idnina za nea-osven vo nekoe spisanie od vidot na playboy ama ne vo nego zasto toa e na previsoko nivo za nea.


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 07.Ноември.2007 во 14:58
голема%20насмевкагазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
ЕЛЕНА-ШАКИРА!!!!!!!!!????Најголема глупост нејзина до сега! Па она игра како робот!ццццццццгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 07.Ноември.2007 во 22:08
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

голема%20насмевкагазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
ЕЛЕНА-ШАКИРА!!!!!!!!!????Најголема глупост нејзина до сега! Па она игра како робот!ццццццццгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


a sakira igra ko da pati od epilepsija...bolest e toa kaj moze elena so nea...


-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: macenceto
Датум на внесување: 11.Ноември.2007 во 11:25
hehehehehehee голема%20насмевкаголема%20насмевкагазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
kakva ti elena ziti se плазење


-------------


Постирано од: Лука
Датум на внесување: 12.Ноември.2007 во 20:37
Obozavam Elenu,prelijepa je u super pjeva!
A vi uopste ne cenite vase pjevace!Umesto da volite Karolinu i Elenu,vi slusate Cecu i ostale srpske seljanke !!!


Постирано од: loptica
Датум на внесување: 12.Ноември.2007 во 21:30
Luka slazem se sa tobomсреќа
A ko je kakav iznutra to je druga prica....
Oni se bave muzikom, a ne psihologijom, ako cemo da analiziramo svakog ko je kakva osoba, onda muziku uopste ne treba da slusamo.
Ja inace zivim u Skoplju, vec tri godine....i stvarno ovde je Ceca zakonгазење%20од%20смеење
A ne mogu da im dokazem da u Srbiji to nije bas tako.


-------------
NE MI ZAMERAJTE NA GRAMATICKI GRESKI....USTE UCAM TA-TO-OT...KE SE SNAJDAM VALJDA BEZ PADEZI...


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 12.Ноември.2007 во 23:45
кога пее Елена за Шакира и го има нејзиното име во текст, не би можела ни да се споредува со неа.
Незнам кога Шакира ќе пее....Елена и Каролина мене ми ги забрани...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: Лука
Датум на внесување: 13.Ноември.2007 во 12:58
Huhu bas smesno.... збунетост



-------------


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 14.Ноември.2007 во 21:06
Originally posted by str8up str8up напиша:

кога пее Елена за Шакира и го има нејзиното име во текст, не би можела ни да се споредува со неа.
Незнам кога Шакира ќе пее....Елена и Каролина мене ми ги забрани...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
Nikad,zato so ona ne ni znae koja e Elena?Elana....hm....never heard


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 27.Декември.2007 во 02:16
ШТО БЕ???
НЕ ВИ Е НИ МАЛКУ ИНТЕРЕСНА ЕЛЕНА???изненадувањеизненадувањеизненадувањеплазењеголема%20насмевка


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: tic_tac
Датум на внесување: 27.Декември.2007 во 15:18
Marketing ili slucajnost?збунетост


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 20:25
Spored mene Elena e super peacka!!


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 20:33
Мене Елена баш ми е симпатична и ја сакам нејзината музика. Сигурно преферирам да слушам нешто македонско во однос на српско или како што е сега во мода бугарско. Не знам зошто сите плукаат на неа, кога девојката единствено се труди да успее на ова поле, што не е лесно и најмногу и треба наша поддршка. Се надевам дека ќе успее во тоа што го замислила и дека ќе успее и надвор. Единствено не ми се допаѓа тоа што ја споредуваат со Шакира, зошто кога те споредуваат со некого тешко излегуваш од негова сенка.

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Elena^
Датум на внесување: 24.Април.2008 во 23:57
Elena e super devojka neznam zosto mn malku luge ja prifajkaat vo Makedonija ... nasite peaci povejke ni gi cenat vo ostanatite drzavi otkolku tuka


Постирано од: Командантица
Датум на внесување: 10.Февруари.2009 во 23:40
па нели беше...Бијонсе пред малку..од каде сега Шакира..?

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 11.Февруари.2009 во 00:54


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 11.Февруари.2009 во 22:38
haos...

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 12.Февруари.2009 во 02:28
Елена има одличен вокал, а со оглед на тоа што претежно самата си ги пишува текстовите можни се извесни споредби со Шакира. Но Шакира како естраден уметник(ама вистински уметник) е ненадминлива според мене.

Би сакал да ја чујам Елена како пее Хард Рок во дует со Каролина Гочева, или двете во трио со АРЕА или EVANESCENCE.


Постирано од: Pentakostalec
Датум на внесување: 12.Февруари.2009 во 19:01
Ma Elena e povekje i od Shakira barem Nashe e kakva takva ja podrzuvam Elena ne za toa sto ja slusam{ne ni ja slusam}oti e MAKEDONKA.

-------------
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух


Постирано од: polzavce
Датум на внесување: 20.Февруари.2009 во 00:25

Зошто плукате по се што е наше............

Ја почитувам Елена........... ...

.......Знае да пее......прекрасно изгледа.......знае да се однесува на сцена и надвор од неа.......СРЦКА ми е......


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 20.Февруари.2009 во 15:33
Mislam deka moze mnogu poveke od toa sto go ima pokazano do sega..ocogledno nema dobar menager koj ke ja promovira..ubavo izgleda..solidno pee..da bese vo USA do sega ke bese novata Rihana na primer..ama kaj nas taka idat rabotite

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: Командантица
Датум на внесување: 20.Февруари.2009 во 20:30
што видовте во елена жити се

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: kiki1005
Датум на внесување: 21.Февруари.2009 во 19:33
Далеку од тоа дека е богзнае што ја видов пред неколку дена некако ужасно изгледаше без шминка.Мислам дека еден од нејзините големи проблеми е што има многу лоша боја на глас и кога пее посебно во живо делува некако одбивно,а и мнгу се занесуе типката се мисли ко да се качила на месечината а и 3години поминаа од нејзините најави за европска кариера и од потпишувањето на лажниот договор со некоја си издавачка куќа,кој лаже секогаш има кратки нозе.
А и искрено не ми е јасно зошто секогаш мора да се служат со лаги и на тој начин да градат кариера со тоа само губат одошто добиваат нешто далеку сме од тоа да очекуваме дека на некој од МКД ќе му се случи светска кариера.


Постирано од: Командантица
Датум на внесување: 21.Февруари.2009 во 20:34
Originally posted by kiki1005 kiki1005 напиша:

Далеку од тоа дека е богзнае што ја видов пред неколку дена некако ужасно изгледаше без шминка.Мислам дека еден од нејзините големи проблеми е што има многу лоша боја на глас и кога пее посебно во живо делува некако одбивно,а и мнгу се занесуе типката се мисли ко да се качила на месечината а и 3години поминаа од нејзините најави за европска кариера и од потпишувањето на лажниот договор со некоја си издавачка куќа,кој лаже секогаш има кратки нозе.
А и искрено не ми е јасно зошто секогаш мора да се служат со лаги и на тој начин да градат кариера со тоа само губат одошто добиваат нешто далеку сме од тоа да очекуваме дека на некој од МКД ќе му се случи светска кариера.


,..за нејзина среќа пто тука беше продукција М2, шо ја изваде пред камера,...иначе,ни глувците не би ја слушале неа..!

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: polzavce
Датум на внесување: 22.Февруари.2009 во 14:21

Јас би ја слушала........а не сум глушец, полжавче сум

Туку ајде малку сериозно........Мене ми се допаѓа нејзината боја на глас..........

А тоа дека во живо не изгледа убаво, баш сте згрешиле.........УШТЕ ПОУБАВА Е.........


Постирано од: Командантица
Датум на внесување: 22.Февруари.2009 во 15:43
боја на глас? ,.зар елена има,..глас?

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 22.Февруари.2009 во 21:41
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

боја на глас? ,.зар елена има,..глас?


abe i ja ne i gi postuvam glasovnite moznosti..koa ke navezba nekoja pesna moze da se kaze deka ok ke ja izvede..ali sakav da kazam deka da bese u Amerika do sea ke bese 3 pati po popularna od toa sto e vo Makedonija(znaeme tamu i da ne znaes da pees,pokazi gi gradite i zadnikot i si svrsil rabota)..inece i mene ne mi omilena

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: kiki1005
Датум на внесување: 23.Февруари.2009 во 12:45
Originally posted by Eli Eli напиша:

Originally posted by Командантица Командантица напиша:

боја на глас? ,.зар елена има,..глас?


abe i ja ne i gi postuvam glasovnite moznosti..koa ke navezba nekoja pesna moze da se kaze deka ok ke ja izvede..ali sakav da kazam deka da bese u Amerika do sea ke bese 3 pati po popularna od toa sto e vo Makedonija(znaeme tamu i da ne znaes da pees,pokazi gi gradite i zadnikot i si svrsil rabota)..inece i mene ne mi omilena

Во Америка ги има милиони и милиони такви а и многу се соблекле па не успеале далеку е таа од тоа.


Постирано од: Tor
Датум на внесување: 01.Април.2010 во 14:58
Najkulturno devojce od javni licnosti.



Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 01.Април.2010 во 21:45
Со цицето на една слика на мегдан. намигнување

Добра е... ај... ќе ја биде. плазењеголема%20насмевка


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 01.Април.2010 во 21:48
Според мене, врска нема. Нека ја напушти онаа М2 продукција. Повеќе Пилева ја поштовам, отколку оваа.


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Април.2010 во 14:51
http://www.pbase.com/sasostavrev/elena_ristevska"> SAS_6661.jpg http://www.pbase.com/sasostavrev/elena_ristevska -


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 02.Април.2010 во 21:58
elena ima prekrasen glas i uzivam vo nejzinite pesni
posebno sega novata ,,A MOZEVME,,,prekrasna e i site drugi i se preubavi,nikogash ne mi dosaduva koga ja slusamдасреќа


-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: lipicaner
Датум на внесување: 02.Април.2010 во 21:59
elena risteska?? seksi e malata nema zbor

-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 02.Април.2010 во 22:18
Остај сеа секси...
За гласот се збори углавном...


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: tofix
Датум на внесување: 05.Април.2010 во 12:14
Елена е најдобрата и најубавата пејачка во Македонија. Искрено само она не се прави звезда и е мн скромна. За бојата на гласот, точно, малку и е груба, ама тоа и се случуваше на почеток на кариера да фалшира и да незнае како да го користи. Сега е веќе професионалка и пеењето во живо баш и е супер. Изгледа светски а и се понаша светски. Секоја чест. А да и некои викаат била добра риба ! Вие нормални ли сте??? Каква риба бре, она е КОМАД ипол :))))

Поз и се најубаво за Елена, супер е !!


Microsoft VBScript runtime error '800a005e'

Invalid use of Null: 'Replace'

/functions/functions_format_post.asp, line 1090