IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Со кого живеете?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Со кого живеете?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
AlisaMM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlisaMM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2007 во 12:30
Se slozuvam so tebe vo potpolnost
Alisa
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2007 во 10:02
Originally posted by MELANY MELANY напиша:

Jas,angelot moj(soprugot)i si cekame za dve nedeli edno malo angelce.


ај за арно нека е!
јас живеам со жена ми и син ми.
 
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2007 во 17:09
JAS ZIVEM SO MAJKAMI TATKOMI SESTRAMI BABAMI DEDOMI Big%20smile TUTO KOMPETO .
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 00:31
k


Изменето од beleg - 13.Септември.2007 во 07:23
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 16:13
DECATA
Кон врв
MissWarrior Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissWarrior Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 18:41
Jas sum so miljon luge doma. Koga se omaziv ne mi smetase, no me ostavija sama, pa potoa pak se vratija i mi e uzasno
Ke zadavam nekogo. Dali nego ili nekoj drug ako naskoro ne se smeni nesto
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 22:27
Jas ziveam vo zaednica samo so bracniot drugar vo ogromen prosor i mnogu ni e ubavo..iako sekogas imame po nekoj gostin jas mislam deka site treba samo taka da ziveat, ako imaat moznost...no vo mak. retko koj moze sam da si bide zasto se nemaat uslovi za kupuvanje na stan, kako sto e sekade vo svetot...Siromastijata vo koja e zaviena makedonija vo poslednive 20 godini ne mladite lugje ne im dozvoluva da si go ostvarat svojot son i da ziveat sami so svojata ljubov...im se divam na tie ljuge koi ziveat so site domasni i imaat svoja familija 
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2007 во 02:31
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

no vo mak. retko koj moze sam da si bide zasto se nemaat uslovi za kupuvanje na stan, kako sto e sekade vo svetot...


Navistina vo Mk mnogu lugje se siromasni i ne mozat da si dozvolat da ziveat sami, ama nikade ne e lesno da se kupi stan. Sepak mnogu semejstva ako se stegnat bi mozele da si dozvolat kredit, samo sto im e polesno da imaat povekje kes, da nemaat tolku obvrski po doma, povekje pomos okolu decata, patrijarhalno vospituvanje...

Sekoj si e prav za sebe.



Изменето од Miriam - 20.Јули.2007 во 02:36
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
MoNiKa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2007 во 17:42
NAJUBAVO E COVEK DA SI ZIVEE VO DVOSPRATNA KUKA VO KOJ NE TREBA DA IMA POVEKE OT 6 CLENA  Насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2007 во 18:30
hahah,...tolku li ve ima,..monika!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2007 во 18:52
So e ova, nikoja neke da si ja cuva svekrvata
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2007 во 13:01
nie ziveeme zaedno so svekrvata mora da se priznae deka e mnogu tesko ili lesno sepak zavisi
mbm
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2007 во 14:22
Originally posted by MoNiKa MoNiKa напиша:

JAS ZIVEM SO MAJKAMI TATKOMI SESTRAMI BABAMI DEDOMI Big%20smile TUTO KOMPETO .
  
full house,...bravo ,monika,....a ,gi zaboravi sharplanincite,......i machkiteLOLBig%20smile
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
AlisaMM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlisaMM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2007 во 11:25
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

no vo mak. retko koj moze sam da si bide zasto se nemaat uslovi za kupuvanje na stan, kako sto e sekade vo svetot...


Navistina vo Mk mnogu lugje se siromasni i ne mozat da si dozvolat da ziveat sami, ama nikade ne e lesno da se kupi stan. Sepak mnogu semejstva ako se stegnat bi mozele da si dozvolat kredit, samo sto im e polesno da imaat povekje kes, da nemaat tolku obvrski po doma, povekje pomos okolu decata, patrijarhalno vospituvanje...

Sekoj si e prav za sebe.

 
Se slozuvam so Mirjam deka vo MK vladee siromastija od mnogu pricini, no za lica koi se vraboteni lesno e da podignat krediti od bankive, a za vrakanje na kreditite se pravi dobra finansiska konstrukcija i toa e toa, jas i maz mi i kolata (nova) i stanot vo SK gi zemavme na kredit, ne e lesno ama drugo resenie nemavme, nemavme 100.000 EUR vo kes:), a mora da obezbedime i za nas i za deckite
Alisa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,113 секунди.