IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Со кого живеете?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Со кого живеете?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Со кого живеете?
    Испратена: 09.Јули.2007 во 00:27
Родители, брачен партнер, баби, дедовци, свекор, свекрва? И што мислите, подобро е помалку или повеќе луѓе на едно место?




Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 00:31
Sto manje-to bolje.
Jas,tato,kerka i sin...i macorot go zaboraviv

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 13:00
jas, soprugot i sinceto
 
normalno pomalku lugje na edno mesto e podobro.a babite i dedovcite sto ponastrana toa podobro.vnucite mozat da gi gledaat za vreme na vikendite,a ne se dolzni da  se negovatelki.ne sakam nikakvo optovaruvanje okolu grizata na mojot sin da imaat tokmu tie bez razlika sto moite roditeli se daleku od mene isto i roditelite na soprugot.mozebi zatoa i mi se tolku mnogu mili, sto se podaleku od meneLOLLOLLOL (sala nastrana, no mi nedostasuvaat )
 
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 13:09
se vrativ kaj mojte po dolgo vreme setanje i sega imam i kucka i macka
Кон врв
Saricka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Saricka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 13:11
AUUUU  MISLAM DEKA NEMA VO EDNO SEMEJSTVO TOLKU LUGE KAKO KAJ MENE
Кон врв
Alisa 31 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alisa 31 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 13:13
Се разбира најтесен круг на семејството, во Македонија приликите за вакво живеење се малку потешки со оглед на екон. состојба на многу парови, макед. семејства пардон фамилии се сви на окупу, од типот заједно смо јачи, старите + младите +децата, ако сопругот има сестра или брат, па и тој да е женет со деца, тоа е тоа happy family.
Јас живеам со маж ми и со дечките (одат во градинка) и на сите млади им посакувам да имаат свое гнездо, бидејки само на тој начин мислам може да остане цврста врската помеѓу сопружниците.
Alisa
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 13:52
Jas,angelot moj(soprugot)i si cekame za dve nedeli edno malo angelce.
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 13:54
neka e cestitoClapTonguei zdravo
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 19:18
Originally posted by Trilili Trilili напиша:

neka e cestitoClapTonguei zdravo
Blagodaram;blagodaram da dade gospod i kaj tebe (dve po moznost)bliznacinaSmile.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 00:12
Живеам со мажот и детето.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 14:30
ја живеам со цимерот и цимерката ...и двајцата немци LOLLOLLOL
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2007 во 14:33
Jas ziveam so brat mi
Кон врв
molly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај molly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 03:12
jas i mama i tatoSmile sestra mi me napusti na studiiCryLOLLOLLOL
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 15:41
И јас да си одговорам на темата Smile. Имам живеено со родители, сестра, цимерки, сама, а сега со маж ми. Понекогаш е весело кога се повеќе луѓе на куп ама животот во двојка (понатаму и со повеќе членови сигурно Wink) досега најмногу ми се допаѓа. Мислам дека дејствува многу сплотувачки едно младо семејство да започне на чисто, без родители и роднини наоколу - да се навикне на одговорност, на поделба на домашните обврски, на почитување еден спрема друг итн.  А и чистиш кога сакаш,  си одиш по дома облечен како сакаш, си ги редиш предметите по дома како што ти е удобно, супер...


Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.