IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Фрчковски имаш ли коментар за Глигоров 1995-та?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фрчковски имаш ли коментар за Глигоров 1995-та?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 17>
Автор
Порака
SuicideMessiah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SuicideMessiah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 19:55
Originally posted by nema sto nema sto напиша:


branko e najgolemiot udbash...


Sekoe chudo za tri dena...zhivi bismo pa videli...vaka od rakav konspiracii teshka rabota da pominat.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:05
Originally posted by SuicideMessiah SuicideMessiah напиша:

Originally posted by moira moira напиша:

Не бе, јас имам врска...не знам дали воопшто се читаш што пишуваш!


E dobro da te prasham...koj beshe glaven na DBK i koj gi vleceshe site konci togash?Sho mislish?Cacko ili Tashkovikj?


...Добре Величковски беше шеф на ДБК за време на атентатот на Глигоров...бог да  го прости, почина...а и мртва уста не збори...


П.С.

По трет пат ти кажувам информирај се па дискутирај!!!


Кон врв
tenija Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tenija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:07
Originally posted by tenija tenija напиша:

ПРОЗВАН СИ ВО НАСТАНОТ НА 03. ОКТОМВРИ 1995 ГОДИНА.
Мислам дека не е коректно и ЕТИЧКИ, споменатите да молчат. Тоа укажува на податокот дека признаваат. Дај бре Фрчко кажи нешто колку за да се оправдаш.





Фрчко,
Не биди кукавица. Темава ја напишав на 03.Јули 2007 година мислејки дека си маж и дека машки ќе ја кажеш вистината за обидот за атентат врз Глигоров, како и за твојата поврзаност со регионалното подземје. Исто очекував и сеуште очекувам да кажеш зошто одма по неуспешниот атентат замина за Бугарија и од таму даде наредна да се затвори границата од сите страни. Кого штитеше? или поточно од што се плашиш?

Денес се е веќе јасно. Само ти се залажуваш дека народот верува во твоите колумни.
what's up doc?
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:37
Еј се извинувам за оф топиков али знае ли некој што значи скратеницата ДБК?Ми треба за брзо..
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:40
Државна Безбедност и Контраразузнавање
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 20:43
Благодарам!Може да го избришеш постот.
Кон врв
tenija Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tenija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 22:42
Originally posted by moira moira напиша:

Originally posted by SuicideMessiah SuicideMessiah напиша:

Originally posted by moira moira напиша:

Не бе, јас имам врска...не знам дали воопшто се читаш што пишуваш!


E dobro da te prasham...koj beshe glaven na DBK i koj gi vleceshe site konci togash?Sho mislish?Cacko ili Tashkovikj?


...Добре Величковски беше шеф на ДБК за време на атентатот на Глигоров...бог да  го прости, почина...а и мртва уста не збори...


П.С.

По трет пат ти кажувам информирај се па дискутирај!!!





Е, Добре беше. Да. Добре беше, ама добре предходната година беше и ,,Сина Птица,,. Добре почина. Потоа Јане Двојаковски, па почина и Јане......... А, случајно да не во сето ова остануват само прстите на Фрчковски и на Драган Стојмановски Млекце? Што велите за ова?
Па сето ова поврзетего со Зоран од Огномак и по чија нарачка во сопствено возило на Хиподром беше пронајден мртов во 1996 година. Каде ли е само местото на службата и која коцка од мозаикот ја потполнува?
what's up doc?
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 12:35
Македончето ниту една работа не ја тера до крај. Само што ќе ја започне ќе се најде некој што ќе го купи или замолчи. А, другите како по обичај, ,,молчете гледате ли што му направија на Рампета,,. Е, се додека гледаме што му направија на Рампетаа ние не им застанеме на рапата за да им кажеме дека онатаму овака нема и несмеат да работат тие секогаш ќе си тераат по свое. Да. Мој страдален и напатен народе.лутина
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 00:17
Originally posted by SuicideMessiah SuicideMessiah напиша:

Originally posted by moira moira напиша:

Не бе, јас имам врска...не знам дали воопшто се читаш што пишуваш!


E dobro da te prasham...koj beshe glaven na DBK i koj gi vleceshe site konci togash?Sho mislish?Cacko ili Tashkovikj?



Еј, тресоје!
Доста прашуваш кажи и ти нешто. Па макар пак треснал,.Не се секирај сето тоа народот ќе го позлати.

А, на Фрчко да не си му во душата. Ќе каже и за оноа што и Бранко не знае.


Изменето од orlov - 31.Октомври.2008 во 19:15
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 02:58
Леле овој Џаро... да плаче човек или да се смее...
Што толку му се налутил на Фрчко...збунетост
Сега бара да му ја одземат патната исправа и да го стават во притвор...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 12:10
забава, ama ne e za забава. Mozje chovekot ima prava. Dzjaro si e Dzjaro ama nikogash ne se znae.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2008 во 08:07
sosema e vo pravo ako Frckovski uste togas go znael svedokot a molcel
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2008 во 19:14
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

sosema e vo pravo ako Frckovski uste togas go znael svedokot a molcel




Сведокот е измислен и уценет од Фршковски и Црвенковски. Тие се тие кои треба да кажат зошто Фрчковски во 11:55 на 03.10.2005 година ја мине македонско- бугарската граница а потоа во 12:35 од Сандански издава НАРЕДБА  да се затвори македонската граница од сите страни. Што ли тој Љубомир Данило Фрчковски работеше таму а што ли во истото време тука работеше Бранко Љубе Црвенковски?
Другите вистински сведоци за кратко време мистериозно исчезнаа. Едини кој остана беше Здравко Василев истражен судија во Основен 1 Скопје но, и тој во 2001 година заврши мистериозно по до денес необјасниви околности и тоа во времето кога ги средуваше рерзултатите од веќе завршената истрага. За, жал Здравко не истражуваше песок. Можеби и зато мистериозно заврши.
Чувајтесе луѓе, ама не страхувајте од кукавици како овие двајца кои се споменати.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2008 во 20:03
Originally posted by orlov orlov напиша:


Originally posted by butel2 butel2 напиша:

sosema e vo pravo ako Frckovski uste togas go znael svedokot a molcel
Сведокот е измислен и уценет од Фршковски и Црвенковски. Тие се тие кои треба да кажат зошто Фрчковски во 11:55 на 03.10.2005 година ја мине македонско- бугарската граница а потоа во 12:35 од Сандански издава НАРЕДБА  да се затвори македонската граница од сите страни. Што ли тој Љубомир Данило Фрчковски работеше таму а што ли во истото време тука работеше Бранко Љубе Црвенковски?Другите вистински сведоци за кратко време мистериозно исчезнаа. Едини кој остана беше Здравко Василев истражен судија во Основен 1 Скопје но, и тој во 2001 година заврши мистериозно по до денес необјасниви околности и тоа во времето кога ги средуваше рерзултатите од веќе завршената истрага. За, жал Здравко не истражуваше песок. Можеби и зато мистериозно заврши.Чувајтесе луѓе, ама не страхувајте од кукавици како овие двајца кои се споменати.
Па господине кај беше фрчковски во тоа време?Зарем тогаш му беше страв јавно дда каже кој го извршил атентатот?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.