IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Илуминати
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Илуминати

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
oAr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oAr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2008 во 02:52

Мене многу ми се допаѓа холивудскиот филм XMan, каде сите луѓе со натприродни способности се поделени на две групи лоши и добри.

Мислам дека има допирни точки со темава донекаде.
Кон врв
EVIL-B Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2008
Локација: Norfolk Island
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EVIL-B Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2008 во 07:32
Vaka brat iluminati ne se luge so natprirodni spososbnosti tuku toa ti e poprosto kazano edna grupa na luge koja saka da gospodari so svetot.Imam citano knigi i imam gledano mnogu dokumentarki za niv a ako saka nekoj mozam i po opsirno da vi citiram delovi ako sakate podobro da gi zapoznaete niv i nivnite idei za unistuvanje na svetot.
Кон врв
oAr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oAr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2008 во 18:26
Veruvam deka svet bez kontrola ne bi bil toa shto e denes, bi bil anarhija. a deka sakaat da go unistat svetot, neznam, ne sum nacitan na taa tema.
Shto bi storil jas za toa kako "obicen smrtnik", a ne del od grupata iluminati ili bilo koja druga sekta?


Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 00:04
golemiot svetski zagovor голема%20насмевка nikola nikolov ... knigoizdavatelstvo djurdja голема%20насмевка .... a ubavo e i da se nabavi " kremanski prorostva " .. ima i svoj site http://www.uzice.net/kremansko/
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 23:33
Originally posted by oAr oAr напиша:

Veruvam deka svet bez kontrola ne bi bil toa shto e denes, bi bil anarhija. a deka sakaat da go unistat svetot, neznam, ne sum nacitan na taa tema.
Shto bi storil jas za toa kako "obicen smrtnik", a ne del od grupata iluminati ili bilo koja druga sekta?

Anarhijata vo svetot ja sozdavaat tokmu tie koi go kontroliraat!
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 11:04
Здраво,
Малку да ви се придружам на темава. Се сложувам со вас генерално околу вашето мислење за илуминатите. Со оглед на тоа дека моќта/контролата е во нивни раце, нас не ни се пишува многу розово. Ме интересира дали можете да препорачате и друга литература освен оваа што веќе ја наведовте?
И дали некој ја има читано Досие Омега-Милан Видојевиќ и Комитет 300-Џон Кол(е)ман?Ако некој ги читал го/ве молам за мислење за овие книги.Благодарам.
Би се сложила со Моира дека токму тие и ги создаваат кризите а за тое воедно убаво ни го перат мозокот преку медиумите дека тоа е праведно,хумано, човечно итн. Но за жал ние само одмавнуваме со главата демек тоа не можно тоа нас да ни се случува и продлжуваме понатаму, а не гледаме дека веќе сме се фатиле на јадицата.И така се во круг. Проблемот е што за сега(барем мене не ми е познато)не гледам некој да се зафатил со одрмсување на овој јазол. Можеби некој и пробал, но веројатно се соочил со многу тешкотии или пак тоа го чинело живот.

Изменето од Astra - 21.Февруари.2008 во 11:12
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 11:23
Izvorna literatura se naogja tesko, zosto ima mnogu cenzura. A isto taka ima i mnogu gjubre, taka sto treba vnimatelno da se filtrira. Eve nesto interesno:


http://knud.eriksen.adr.dk/Controversybook/http://www.mindcontrolforums.com/svali_speaks.htm
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 11:54
Ти благодарам за линковите.На овие досега не сум налетала. Гледам дека тука се спомуваат и програмирањата на луѓето и ритуалите.Ќе биде корисно.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:35
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 18:34
http://www.glm.org.mk/mk/index.html
Изменето од blue666 - 21.Февруари.2008 во 18:34
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 18:36
Najdeno na internet.Prasanje
"Did the Illuminati ever exist? Are they a myth?"Odgovor
"I guess it depends what you mean by the term. Originally the term "Illuminati" was a Greek reference to anyone who was baptised as a Christian.

In the 1500s, Mystical Spanish sect, also adopted the name illuminati. But they did not last long.

Later, the title of illuminati was used by a secret society founded by Adam Weishaupt that aimed to combat religious thinking and encourage rationalism. Weishaupt was a professor at the University of Ingolstadt (in modern Germany) around in the 1770s. Weishaupt began planning a group to challenge authoritarian Catholic actions in 1775, the group (under a different name) was announced on May 1, 1776. This group evolved into the Illuminati. This Illuminati was suppressed in a series of edicts between 1784 and 1787, and Weishaupt himself was banished in 1785.

It is this group that usually forms the basis of conspiracy theorists who think there is some secret society controlling the world. Personally, I have seen no evidence to suggest that the group was not a rather small and ineffectual one that died out in the 1780's, about 10 years after it began."Изменето од blue666 - 21.Февруари.2008 во 18:36
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 04:32
Sega prv pat naletuvam na temava, a imam pishuvano dosta za ova vo drugi podforumi... neverojatno na kakvi se raboti lugjeto mozhe da poveruvaat samo za da si gi opravdaat sopstvenite nevolji...
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 11:54
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Sega prv pat naletuvam na temava, a imam pishuvano dosta za ova vo drugi podforumi... neverojatno na kakvi se raboti lugjeto mozhe da poveruvaat samo za da si gi opravdaat sopstvenite nevolji...
   bas taka!,..........i ova e tipicno za makedoncite!
You live only ONCE!
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 11:39
Mozebi mestoto ne mu e tuka, ama nekako najsoodvetno mi bese ovde da go stavam linkot

http://kiev1.org/page-1011.html
Knigata e prevedena i na srpski ama kaj nas vo knizarite jas barem ja nemam videno.
http://www.dobra-knjiga.com/Home.asp?AutorID=3864

Изменето од Astra - 26.Февруари.2008 во 11:41
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.