IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Илуминати
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Илуминати

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 17:21
/

Изменето од ACELERA - 27.Јануари.2010 во 04:37
Кон врв
barmomk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barmomk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 19:55
Dosta ubavo e napisano i objasneto za vlijanieto na Iluminatite vo "SVetskite zagovori" i vooposto za manipulaciite na tajnite drustva. Mn dobro e ukazano i na denesnoto vodenje na svetot od nekolku familii koi korenite im poteknuavat tokmu od Imuminatite... Iskreno najubavo e da se procitaat nekolku knigi pa potoa moze da se diskutira zosto stvarno temava e mn diskutabilna, pa taka da ima mn fakti, no i ne potvrdeni informacii.
Кон врв
barmomk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barmomk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2007 во 19:56
A da i vo Makedonija postoi rotari klub koj vsusnost e podrgranok na ne znma tocno koe masonsko zdruzenie vo koe clenuvaat mn mokni faci vo drzavava.

Изменето од barmomk - 15.Ноември.2007 во 19:56
Кон врв
gorostas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gorostas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 02:36
Originally posted by ASTRIX ASTRIX напиша:

Имам чуено дека еден македонец бил ‘член‘ на масоните голема%20насмевка
           
Kolku za informacija ima poeke od eden.
gudjum
Кон врв
gorostas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gorostas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 02:38
Nabavete ja ,,iluminati''od Vilijam Dz Saton i se ke vi bide jasno.
 


 


Изменето од gorostas - 16.Ноември.2007 во 02:40
gudjum
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 02:38
Јасно ни е.
Кон врв
gorostas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gorostas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 02:42
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Јасно ни е.
AKO SI JA PROCITAL KE TI BIDE


gudjum
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 02:44
За да знам дали има во Македонија повеќе од еден масон, не ми е потребна горенаведената книга.
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 02:48
/

Изменето од ACELERA - 27.Јануари.2010 во 04:37
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 02:52
А Горан Тозија?
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 02:54
/


Изменето од ACELERA - 27.Јануари.2010 во 04:37
Кон врв
gorostas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gorostas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 02:56
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Иам некои тврдења дека и преку религијата, медицината, медиумите илуминатите ја контролираат масовната популација. Така да со помош на религијата лугето се откинати од вистинското знаење за тоа кои се, ги убедиуваш во нивната ограничена моќ да ја контролираат својата судбина и своите животи. Токму поради ова религијата е едно од најсилните оружја на Илуминати. Религијата го поттикнува стравот од судот Господов кој може да те снајде ако не веруваш во вистината, книгата и системот. Различните религии им дадоа на Илуминати оружје за поделба на луѓето, а главните пропагатори на религиозните догми, ве уверувам, не веруваат ни трошка од тоа што го проповедаат на своите следбеници. Еве неколку 'брзи' информации:
- Стариот Завет зборува за Синовите на Господ кој се смешале со ќерките на луѓето и ја креирале расата Нефилим.
- На глинените табли на античките Сумери најдени во 19тиот век се зборува за раса на богови именувани како Anunnaki или преведено оние кои од рајот на земјата дојдоа.
Toa okolu medicinata i mediumite mozam da se soglasam,no koga se raboti za religijata mislam deka ti e pogresno.Ne znam dali znaes deka iluminatite imaat  kodeks ,odnosno tocki spored koi treba da dejstvuvaat.Tie tocki se deset na broj,kako pandan na desette bozji zapovedi vo hristijanstvoto.Edna od tie tocki glasi;da se unisti religijata kaj covekot .osobeno hristijanstvoto.Sto se odnesuva do rasata Nefilim ,toa go imas procitano vo tie gnosticki spisi koi imaat za cel da ja potkopuvaat verata kaj covekot.Dokolku sakas bi ti ispratil nesto na taa tema.

gudjum
Кон врв
forester 0111 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај forester 0111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2007 во 08:36

   Konecno ja dobiv ti Blagodaram
Se nadevam deka vikeddov ke imam vreme da ja razgledam
Zosto denes imam premnogu rabota

pozdrav


ANASTASOSKI
Кон врв
starchild Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај starchild Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 18:26
Originally posted by gorostas gorostas напиша:

Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Иам некои тврдења дека и преку религијата, медицината, медиумите илуминатите ја контролираат масовната популација. Така да со помош на религијата лугето се откинати од вистинското знаење за тоа кои се, ги убедиуваш во нивната ограничена моќ да ја контролираат својата судбина и своите животи. Токму поради ова религијата е едно од најсилните оружја на Илуминати. Религијата го поттикнува стравот од судот Господов кој може да те снајде ако не веруваш во вистината, книгата и системот. Различните религии им дадоа на Илуминати оружје за поделба на луѓето, а главните пропагатори на религиозните догми, ве уверувам, не веруваат ни трошка од тоа што го проповедаат на своите следбеници. Еве неколку 'брзи' информации:
- Стариот Завет зборува за Синовите на Господ кој се смешале со ќерките на луѓето и ја креирале расата Нефилим.
- На глинените табли на античките Сумери најдени во 19тиот век се зборува за раса на богови именувани како Anunnaki или преведено оние кои од рајот на земјата дојдоа.
Toa okolu medicinata i mediumite mozam da se soglasam,no koga se raboti za religijata mislam deka ti e pogresno.Ne znam dali znaes deka iluminatite imaat  kodeks ,odnosno tocki spored koi treba da dejstvuvaat.Tie tocki se deset na broj,kako pandan na desette bozji zapovedi vo hristijanstvoto.Edna od tie tocki glasi;da se unisti religijata kaj covekot .osobeno hristijanstvoto.Sto se odnesuva do rasata Nefilim ,toa go imas procitano vo tie gnosticki spisi koi imaat za cel da ja potkopuvaat verata kaj covekot.Dokolku sakas bi ti ispratil nesto na taa tema.


od kaj moze da gi znaes ti kodeksite na tie sto se na vrvot na piramidata na 13 te velicestveni ?????
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.