IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Кампување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кампување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кампување
    Испратена: 17.Јуни.2007 во 14:25
Vo posledno vreme u glava mi se mota da idam na kampuvanje, a do sega ne sum bila.
Bi ve zamolila da pisete vasi iskustva/soveti/predlozi/ kampovi koi bi mi gi preporacale...



Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 14:30
Ама и ти треба да ни кажеш каде сакаш да идеш да кампуваш....езеро,река, планина....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 14:31
Sindarela, jas bi sakala da idam na kampuvanje na more, ama ne znam kako se dvizat cenite Confused
Кон врв
LAV Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 241
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LAV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 14:33
E vaka: spored moe mislenje ne mnogu bitno kade bi kaampuvala, bitno e drustvoto oklu tebe sto te opkruzuva, zabavite, prosetkite i t.nBig%20smile ...seto toa ke gi pravi tvoite denovi od ubavi poubavi
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 14:36
Мона имам големо искуство . . . Со друштвото порано често кампувавме . . . Најчесто во планина . . . Сега последно време не сум толку излезен . . . Wink
STRUGA
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 14:39
Мислам дека по кампинг местата не се толку високи цените само што таму сигурно ќе има многу фамилијарни луѓе,т.е. семејства!
Кон врв
*DrEaMeR* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *DrEaMeR* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 14:53
јас лани бев на едукативен камп во Берово организиран од Мировниот Корпус и проектот на Еколошкото друштво "Вила Зора" - Велес и мн. закон си поминав...

особено тоа што беше едукативно и имавме настава секој ден т.е. имавме сесии од различни области и тоа:
- Лидерство и лидерски работи
- Уметност, музика и техника
- Надворешност
- Комуникација и општество
- Здравје и прва помош
- Тимски игри
     * Едукацијата ја остваруваа Американци и на крајот се стекнавме со дипломи;        Tongue

Инаку овој беше Национален Машки Надворешен Лидерски Камп 2006 ;
а и годинава веројатно ќе се организира ваков камп!


Изменето од *DrEaMeR* - 17.Јуни.2007 во 14:55
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 22:03
 kamp Battis, Grcija, 4km do Kavala, prekreasen kamp, lani prestojuvav nekolku dena. Mislam bas i ce vi odgovara ako odite samo mlada ekipa Smile
 Eve ti link : www.batis-sa.gr
 
 Ja plativ 23eura, za trojca+kola+sator+struja mislam full
 


Изменето од Lion - 18.Јуни.2007 во 22:09
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 22:11
kampuvanje preku mladinski kulturen centar niz Balkanot
Кон врв
lost addict Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2007
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lost addict Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 00:38
Originally posted by Lion Lion напиша:

 kamp Battis, Grcija, 4km do Kavala, prekreasen kamp, lani prestojuvav nekolku dena. Mislam bas i ce vi odgovara ako odite samo mlada ekipa Smile
 Eve ti link : www.batis-sa.gr
 
 Ja plativ 23eura, za trojca+kola+sator+struja mislam full
 
 
epa za malce sme se promasile izgleda Big%20smile
 
jas odam sekoja godina vo kamp.lani bev vo batis cenite gi ima za sator a jas bev so starive so prikolka.kampot bese odlicen.plazata bese dobra.zabava preku den,navecer,diskoteki,bazeni,kafici..se :)
zavisi za vozrasta i so kogo planiras da odis a i kade....sever-jug??
All we need to survive, is the one person who truly loves us!!
Кон врв
*DrEaMeR* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *DrEaMeR* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 10:08
епа вака
јас утре тргам на едукативен камп во Крушево и ќе си дојдам во сабота!  TongueTongue

инаку, едукацијата ќе ја вршат Американци и наставата ќе биде на англиски јазик!  Smile





Изменето од *DrEaMeR* - 14.Јули.2007 во 10:09
Кога се сака се бара начин ... а кога не се сака се бара изговор!
Кон врв
AlisaMM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlisaMM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2007 во 10:42

Кампување за брачни парови со деца - да, супер е за децата, цело време се на отворено, не мора да одат на плажа, па во апартман, па попладне пак на плажа, во камп се цело надвор, се дружат со други деца од кампот, цените конкретно во Грција во камповите Хераклеа (овој не е многу голем, има солиден санитарен чвор, асфалтирани улички, во последниве години го окупираа струмичани), Посејдон, Орион (помеѓу Платамона и Лептокариа) се 25-30 еур дневно, кампер приколка + кола+2 возрасни, за мали деца се плака поевтино;

 ме интересираат ваши искуства за други кампови во Грција
 
Не е воопшто многу поевтино од сместување во апартмани, но со оглед дека мене дечките ми се мали, ми одговара, инаку забава нема нешто посебно за млади. Нас малечкото ни е 2 год. и затоа се решаваме за овој тип летување, по година -две поинаку ќе се организираме, мене конкретно ми е монотоно веќе да кампувам со години на едно место на кое не се случуваати никакви промени, имаме во план да ја смениме дестинацијата, Хрватска, Црна Гора нудат многу повеќе од Грција на пример, со солидни примања може секаде да се прошета
Alisa
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2007 во 22:44
Во Црна Гора има еден голем камп северно од Будва. Мислам дека се викаше Јаз, но не знам ништо за цените.

На Хвар го знам кампот Јурјевац во Стари Град, ама пак не знам ништо за цените.

На крајбрежјето на Хрватска мислам дека има доста кампови... се сеќавам на Купари, зашто една другарка одеше таму на одмор пред дваесетина години    
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2007 во 00:45
па не обожавам баш,би кампувала ама на 2-3 дена повеќе не,еднаш сум кампувала и немам некое добро искуство околлу тоа,сакам повеќе комоција,можеби некаде во странство би било подобро но камповите низ Македонија не нудат некои добри услови
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.