IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Кругови во жито
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кругови во жито

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 18:25
Ljubitelite na NLO(UFO) misterii velat deka takvi krugovi gi ima na iljadnici mesta, no taa brojka e preterana. Mnogumina veruvaat deka Krugovite vo zitnite polinja se delo na vonzemjani, letecki cinii deka se toa sifri na nivnata DNK, natpisi na jazikot koj se koristel vo Atlantida i sl... nekoi duri veruvaat deka takvi isti krugovi postojat vtisnati vo pesokot vo dnoto na nekoi okeani.

No vsusnost tie krugovi se dela na tnr.agro-huligani(zemjodelski nasilnici).

Doug Bower i David Chorley priznaa deka vo 1991 napravile nad 250 crop krugovi racno vo tekot na nekolku godini.
Japonskata kompanija MITSUBISHI angazirase grupa ludje da "iscrtaat" mitsubishi kolichki vo zitnite polinja povod jubilej.

Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 18:28
No sto e so onie slucaji kade kompaniite ne slavele nikakov jubilej? Zosto nekoj bi pravel takvo nesto? Odgovorot e mnogu ednostaven imal mnogu slobodno vreme i nemale popametna rabota. Kako sto nekni nekoj nemase popametna rabota pa sednal pred kompjuter i podgotvil detalen i dokumentiran izvestaj za otkritieto na grobnicata na Alexandar Makedonski, za koja se ispostavi deka e laga.

Ona sto e zalno, deka rasteinijata koi se izvor za hrana na ludjeto i zivotnite stradaat poradi necija neserioznost, dodeku mnogu ludje vo tretiot svet gladuvaat. Dali ste zabelezale deka ovie krugovi najmnogu se javuvaat vo ekonomski razvieni podracja??? Normalno... ludjeto vo blagosostojba imaat dovolno prehrambeni inputi za frlanje.

Gorniot post se temeli na ovoj text

Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 01:00
Огромен "круг во жито" кој се појавил на фарма во британскиот Оксфордшир го привлече вниманието на многумина.Отисокот долг 260 метри и широк 60 метри е во облик на медуза и е прв ваков отисок забележан досега, а воедно и најголем од досега познатите.

Трагови,кругови или ликови во жито се необјаснет феномен кој се појавува преку ноќ во житни полиња.Нивната појава е специфична за подрачјата во западна Англија,но се појавуваат и во сите други делови во светот. Интересно е дека само во Кина ваква појава не е забележана досега.

Како и при другите случаи така и овој пат нема објаснување како е настанат овој отисок


Foto:%20BBC

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 14:13
se zaebava nekoj ochigledno,..a, kinezite se premnogu seriozni ,...za takvi raboti,..a, za objasnuvanje,.."sto" pati dosega e objasneto ,..kako mozat da se prava,..preku nokj!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 11:20

Феникс во полето го најавува крајот на светот?

Во полето во областа Вилтшир, Англија, се пронајдени кругови што ја прикажуваат митската птица Феникс како се издигнува од пепел. Според луѓето што се занимаваат со проучување на круговите во поле, цртежот претставува предупредување за крај на светот, пренесува Макфакс. Оваа невообичаена слика, со големина од околу 122 метра, е откриена во поле со јачмен во Јејтсбери во Вилтшир. Истражувачите тврдат дека оваа формација е во врска со можната катаклизма, што би требало да се случи на 21 декември 2012 година, последниот ден од календарот на цивилизацијата на Маите.

Според верувањето на старите Маи, времето на животот на човештвото на земјата се одвива во 13 циклуси од 144 илјади дена, а 13-тиот циклус завршува во декември 2012 година по што ќе се случи апокалипсата. Карен Александер, истражувач на круговите во поле од Госпорт истакнува дека Фениксот е митско битие, кое ги симболизира воскресението и новата доба.

- Многу истражувачи на овие невообичаени појави веруваат дека тие се однесуваат на 21 декември и на Армагедон. Секоја нова откриена шара е се' посложена и којзнае колку тие шари ќе еволуираат до 2012 година - изјавила Карен Александер, додавајќи дека оваа појава би можела да се интерпретира како издигнувањето на човечката раса по судбоносниот миг.


Заслужува аплауз, нели? Ем уметник-ем зафркант.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 13:52
ова е само уште еден облик на уметност, само не ми е јасно зошто толкав труд да вложи некој за на крај да не биде откриен?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
cupeto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cupeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 14:20
na zalost neceneti umetnici so mnogu izrazeni kvaliteti
talent koj namerno se brise
se sozdava preku nok
od emotivni vonseriski ljubiteli na umetnosta
bravo
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2009 во 12:49
Круговите во житото се дела на луѓето.И,би сакал некој да придонесе со факти дека тие не се.
Кон врв
pane_juventus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1048
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pane_juventus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2009 во 21:55
Citav nekoja kniga od Erih Fon Deniken i imase nekoe dobro objasnuvanje za ovie krugovi ama ne se sekavam sto tocno rece covekot.Imase i za nekoj drugi ovakvi slicni raboti i bea mnogu logicno objasneti sto duri poveruvav vo negovite teorii.
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 11:18
Како прво, за една нок ова е невозможно да се направи а некој ад не го примети. Како второ, Олкава прецизност на изработка во сено (трева, жито или што ти све незнам) не е возможна. Исти вакви фотомонтажи јас имам напраено во фотошоп. Значи можно е овакви ствари воопшто да не се десила, или ако више се десиле, тогаш тоа е планирани активност на група луге, кои очигледно успеале ова да го напраат во тајност.
Кон врв
After Dark Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај After Dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 16:57
Imase vo Politikin Zabavnik edno vreme eden text bas za ovaa pojava i na kraj zaklucokot bese deka se dela na lugeto i plus mal vodic kako da si napravite takvi krugovi Vi treba samo edno jaze zabodeno vo centarot na krigot, na cij kraj e vrzana daska i kako so sestar se dvizite vo krug so daskata gazejki go zitoto...Kolku funkcionira ne znam , posebno za pokompliciranite formi...Ama od vonzemjani sigurno ne se..ma si imaat drugite civilizacii popametna rabota odsto da ni prodavaat ''umetnost''
Se e relativno...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2009 во 10:45
sosema ispravno !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2012 во 22:30
Аииии и кај нас почнаа да доаѓаат неканети гости и ни газат житото

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2012 во 23:53
...ili.....ili shtipski gluposti!

...edno e sigurno ,...samo treba ushte da se pogodi koe e e toa  !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.