IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Ја губат ли грците битката за иметo?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ја губат ли грците битката за иметo?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
MIRAVCI Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MIRAVCI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2007 во 21:48
i toa sigurno.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2007 во 23:03
Venstar , nekoi begalci od toj kraj poseduvaat dokumenti , t.e. tapii no poveketo se prebegani taka, bez nisto.

Sega e oformeno zdruzenie kade site sto imaat nekoj imot tamu moze da prijavat , pa preku Strazbur da si gi realiziraat tie svoi prava. Dali ke im bide ovozmozeno da si go dobijat imotot ili ke im bide isplateno vo pari , ne znam tocno.
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2007 во 06:20
Originally posted by konjot grom konjot grom напиша:

Pa nie sme vi ja dale Krushevskata republika i sega vie volvari ste pogolemi patrioti od nas??? Cel kapital go drzime i se grizime za idninata na zemjava a vie bez pukanata para v gjeb se praijte pozagrizeni...

More ova e i moja drzava i ja sakam
 
А каде ти е таа република?
Некако не ја гледам!
А капитал не држите туку крадете, преку владата која е ваша.
И затоа верувам дека Македонија (каква што е) е твоја држава. И дека ја сакаш.
Тоа ти верувам!
Ама уште колку време ќе биде твоја, тоа ќе видиме.
Моли Бога да не стане наша, македонска.
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
konjot grom Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konjot grom Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2007 во 08:17
????   Epa nenormalen eden jas stvarno ne znam kako so tebe.... dosta be, nemoj ke me napizdish -- cirkuzi ke e po forumov.... Ti si eptem LOLLOLLOL
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2007 во 08:24

Моли Бога да не стане наша, македонска.

Blaze si i na Makedonija...
Кон врв
konjot grom Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konjot grom Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2007 во 08:27
LOLLOLLOLLOLso vakvi vojvodi i IntelexiLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2007 во 16:48
Ne mi e jasno sto ima imeto na drzavata so imotite na egejcite. Grcite ke mora da se soocat so toj problem, nezavisno kako se vika drzavata. Pravoto na imotot sto e odzemen ne moze da se zataska.
 
 
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
Baron Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Baron Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 03:44
Da, ama za toa ne se zbori vo Makedonija, taka li?
Vie vo Kanada poveke znaete odkolku makedoncite.
Ne li ti e jasno zosto?
Ako nasite postignat da si gi vratat tamu pravata, drzavjanstvata, imotite..Koj dobiva? - Makedoncite..Koj gubi? atinskite cigani..
Koj se grizi vnatre vo Makedonija da ne se pokrevaat tie prasanja, vo interes na grcija? - Jasno....Grko-Cincarskata vlast!
Taa i e do smrt lojalna na svojata ciganska bratija.
Taa i nikoj drug!
Sto poskoro makedoncite se razbudat i ja razberat zabludata vo koja ziveat - podobro za niv.
Jasno e ko bel den!
 
Кон врв
palasizzl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај palasizzl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 10:28
dzabe zborame protiv grcija koga pak na leto tamu ke idete da mu ja polnete drzavata,ova e vaka oti sme najgolemi lizipicki tie ne ne smetaat za narod a ovie ovcite nasi na odmor u grcka sestra mu e*am ne patriotska
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 11:33

Внимавај на терминологијата.

Не Грција, ами, нели, ГРЧКА!!!
На кој јазик е ГРЧКА?
На македонски? Не мислам!
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 17:05

Се разбира дека Грко-цигананата никогаш немале шанси за некаква си „победа“ во врска со името наше. Нивните барања се најпрво НАЈГЛУПАВО нешто на свет. Да ни кажуваат дали ќе се викаме Македонија или не? Ќе ни менуваат име? Хаха! Попрости цигани нема на светов!

Македонија е вечна!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 00:55
mislish,....a be,....pogledni okolu sebe,....ako ne si kjorav,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Baron Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Baron Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 01:03
Sto da pogleda be brza?
Na genetskiot otpad od najdolnite narodi od Evropa i Afrika?
Tie nemaat ni 5% od antickite heleni. Samo go uzurpiraat imeto.
Zatoa, nie treba da barame tie da se vikaat Bivsi Turski Pashalak Yunanistan!
 
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 01:04
se e vo gen i kuce od sojjjjjjjjjjj
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.