IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - КОЈ САКА ДА БИДЕ МУСЛИМАН?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КОЈ САКА ДА БИДЕ МУСЛИМАН?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 31>
Автор
Порака
im happy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај im happy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 22:44
http://www.youtube.com/watch?v=C8Unyg83194&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=bNHVzeoKmVM&feature=related
middle is best... i believe in science
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 23:06
Originally posted by im happy im happy напиша:

http://www.youtube.com/watch?v=C8Unyg83194&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=bNHVzeoKmVM&feature=related



Sum go gledal bratot... Allah da go nagradi insAllah!




ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 02:19
Originally posted by trebo.r.a trebo.r.a напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Abe do koga ce go kriete kukavickiot terorizam zad maskata na vasata dobronamernost ..... amerika im sluzela na evreite i za naftata aha kako da ne ..... vo taa beda i siromastija samo amreikancite frlaat pari .... spored nekoi istrazuvanja treba da vadat nafta do 2085 godina za da dojdat do pozitivna nula pa posle da pecalat a vo irak ima nafta samo do 2018 ..... pa dosta se zanesuvavte bre so toa deka iracanite voopsto arapite se bogati - toa e vestacki privid tie vadat i prodavaat nafta a naftata ja snemuva sto ce vadat potoa pesok???? kamili????? ima da bidat istite onie zaostanati selista kako sto se bile pred da se najde naftata a i deneska ne se bog znae sto....a ti musliman sedi miren i nauci se da zboruvas prvin kako sto treba zasto si smesen....
terorizam? pa koj mi zboruva za terorizam.kazimi ti pod shto gi kriete vash*te sveshtenici za najgolemiot terorizam shto se napravi vo bosna vo srebrenica.zoshto amerika ne pojde vo bosna da frla pari zoshto nedojde vo makedonija da frla pari.nego otide vo irak i kosovo zoshto vo irak i kosovo zoshto ne vo juzna korea.od tebe citam samo receno po germanski schaise kako moze nekoj vakvi gluposti da pishe nemije jasno.a deka arapite nese bogati e vakvo neshto ushte nesum procital ni vo izgorena politika.i prestani dase blamirash ovde po forumov.



Pred da napadnes nekogo prvin informiraj se nauci


Edna od najgolemite americki bazi vo Bosna e "Camp Eagle" koj nenormlamo go poravi finanasiskiot izgled na Tuzla a i na bosnaskata armija koja se obucuvase vo toj kamp....

Najgolemata vojna baza na Kosovo (a mnogumina veruvaat i vo evropa) so preku 1500 zaposleni ziteli na kosovo e Camp Bondsteel vo freizaj dodeka ima uste nekoi pomali bazi - isto kako i vo bosna ...

Najgolema vojna bazan na amerikanska amrija bese Camp Able Sentry na aerodromot petrovec - polovina kumanovo rabotese vo taa baza ....

Dodeka vo Juzna Korea amerika ima nekade oklu 120 vojni bazi vo koi rabotat oklu 2oooo korejci ..


Taka da trebo kako mnogu pati dosega i ovoj pat faktite ne se na tvoja strana

Inaku toa sto se sluci vo srebrenica ima dve strani na medalata i nemoj sega da go pretvaram forumov vo nesto sto ne e za da ti dokazam deka i toa ne e kako sto ti vikas ok ...........inaku Srebrenica li ja zemas kako opravduvanje za kukavickiot terorizam koj se sproveduva od islamskite ekstremisti ????...ajde sega kniga vo raka i citaj.....

Inaku eve ti uste eden podatok koj ce go najdes prvin zemi go forbs koj gi prati najbogatite ludje na svetot i procitaj za toa kolku e golem procentot na bogatasite od middle east i kako opadja...
A za primer ce ti navedam dubai (znaci emirat koj mozebi e njabogat)
Dubai ocajnicki se trudi da izgradi sto povece ostrovi vo moreto (palma ostrovot) i drugi vestacki ostrovi plus tuka e najluksuzniot hotel na svetot se so cel dubai da go napravi poprivlecen za turistite zasto nafta do 2018 ce NEMA ..... seto ovaa stogo rekov mozes da go proveris ....


No kako i da e se gleda kolku realno gledas na rabotite i kolku ja poznavas svetskata situacija ......

Изменето од Templarius - 02.Јуни.2008 во 02:21
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
trebo.r.a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trebo.r.a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 12:22
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by trebo.r.a trebo.r.a напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Abe do koga ce go kriete kukavickiot terorizam zad maskata na vasata dobronamernost ..... amerika im sluzela na evreite i za naftata aha kako da ne ..... vo taa beda i siromastija samo amreikancite frlaat pari .... spored nekoi istrazuvanja treba da vadat nafta do 2085 godina za da dojdat do pozitivna nula pa posle da pecalat a vo irak ima nafta samo do 2018 ..... pa dosta se zanesuvavte bre so toa deka iracanite voopsto arapite se bogati - toa e vestacki privid tie vadat i prodavaat nafta a naftata ja snemuva sto ce vadat potoa pesok???? kamili????? ima da bidat istite onie zaostanati selista kako sto se bile pred da se najde naftata a i deneska ne se bog znae sto....a ti musliman sedi miren i nauci se da zboruvas prvin kako sto treba zasto si smesen....
terorizam? pa koj mi zboruva za terorizam.kazimi ti pod shto gi kriete vash*te sveshtenici za najgolemiot terorizam shto se napravi vo bosna vo srebrenica.zoshto amerika ne pojde vo bosna da frla pari zoshto nedojde vo makedonija da frla pari.nego otide vo irak i kosovo zoshto vo irak i kosovo zoshto ne vo juzna korea.od tebe citam samo receno po germanski schaise kako moze nekoj vakvi gluposti da pishe nemije jasno.a deka arapite nese bogati e vakvo neshto ushte nesum procital ni vo izgorena politika.i prestani dase blamirash ovde po forumov.



Pred da napadnes nekogo prvin informiraj se nauci


Edna od najgolemite americki bazi vo Bosna e "Camp Eagle" koj nenormlamo go poravi finanasiskiot izgled na Tuzla a i na bosnaskata armija koja se obucuvase vo toj kamp....

Najgolemata vojna baza na Kosovo (a mnogumina veruvaat i vo evropa) so preku 1500 zaposleni ziteli na kosovo e Camp Bondsteel vo freizaj dodeka ima uste nekoi pomali bazi - isto kako i vo bosna ...sega ceti kazuam koj razbira i koj ne razbira politika ti i zidarski ziva veza si nemate od vashijot zivot ili nesakate da imate.kade beshe amesrika za vreme ratot koga prvoslavnite so podrsha na püopovite pravea sekakov terorizam nasilstvo i rushenje 4 godini na se shto beshe muslimansko.ajde objasnetemi sega istoricari a ne da tre4sete tuka gluposti.

Najgolema vojna bazan na amerikanska amrija bese Camp Able Sentry na aerodromot petrovec - polovina kumanovo rabotese vo taa baza ....a zoshto izbegaa od makedonija?zoshto ne ostana ovde zatoa shto makedonija nema zlato ili nafata

Dodeka vo Juzna Korea amerika ima nekade oklu 120 vojni bazi vo koi rabotat oklu 2oooo korejci ..a kolku ima vo severna korea?


Taka da trebo kako mnogu pati dosega i ovoj pat faktite ne se na tvoja strana hahaha samo tvoja pusta zelba.

Inaku toa sto se sluci vo srebrenica ima dve strani na medalata i nemoj sega da go pretvaram forumov vo nesto sto ne e za da ti dokazam deka i toa ne e kako sto ti vikas ok ...........inaku Srebrenica li ja zemas kako opravduvanje za kukavickiot terorizam koj se sproveduva od islamskite ekstremisti ????...ajde sega kniga vo raka i citaj.....da da sekogash za vashijot terorizam ima dve medalji.cel vekov znae za masakrite ama interesna rabota ti i zidarski poima nemate taka da toa vi prilega na prvoslanvite.a kamo sreca samo da beshe srebrenica nego vo sekoe selo ili grad kajshto bea muslimani se slucuvashe srebrenica.

Inaku eve ti uste eden podatok koj ce go najdes prvin zemi go forbs koj gi prati najbogatite ludje na svetot i procitaj za toa kolku e golem procentot na bogatasite od middle east i kako opadja...
A za primer ce ti navedam dubai (znaci emirat koj mozebi e njabogat)
Dubai ocajnicki se trudi da izgradi sto povece ostrovi vo moreto (palma ostrovot) i drugi vestacki ostrovi plus tuka e najluksuzniot hotel na svetot se so cel dubai da go napravi poprivlecen za turistite zasto nafta do 2018 ce NEMA ..... seto ovaa stogo rekov mozes da go proveris ....abe kako mozesh vakvi nevistini da lupash ja neznam i netije prv pad dasi lupash neshto slicno vakvo ti sigorno beshe tamu i vide dokoga ce ima nafta.ili pak naftata ce se premesti vo makedonija ama ajde tise molam bes pluskanje mnogu.


No kako i da e se gleda kolku realno gledas na rabotite i kolku ja poznavas svetskata situacija ......
ako e potebe prvijot covek shto beshe na mesecina e makedonec.

Изменето од trebo.r.a - 02.Јуни.2008 во 12:26
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 10:26
Temava e koj saka da bide musliman a ne koj saka da bide terorist. terorizmot vi e edinstven izgovor protiv muslimanite i site gi poistovetuvate so nego. Sekoj musliman vi kazuva deka terorizmot nema nikakva vrska so islamot ama vie ne sakate da cuete samo poradi toa sto vi treba tenzija na forumov, za da vi se spasat site onie drugi temi kade sto "se gubite vo prevodot". Koristite podatoci i povrzuvate amerikanci, rusi, srbi i sto uste ne za da dojdete do iskrivena laga deka muslimanite se teroristi.

Teroristi se site onie koi sakaat da vladeat so lugeto preku zakani ubivanje kradenje i drugi vidovi na nasilstvo. Toa e odlika na losite luge a ne na muslimanite. Ako nekoj se brani vo svojata drzava i toa go praviprotiv sto pati posilen i ponaoruzan protivnik dali toj e terorist? A sto e onoj drugiot togas? Borec za prava? Sto bea makedoncite za vreme na voeniot konflikt 2001va. Tie bea teroristi ili braniteli na svojata drzava? Teroristite ne se borat za podobar zivot na muslimanite tie se borat za svoe dobro i golem del od niv se hristijani, evrei, ateisti i sto uste ne.
Sto se odnesuva do prasanjeto "koj saka da bide musliman?" eve jas uste ednash ke vi povtoram deka sum eden od mnogute koi se muslimani i go sakaat toa i tvrdam deka teroristite ne se muslimani.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 13:39
ne vi se mesam u diskusijava,sakav da naminam samo da si kazam za mene..MUSLIMAN?....NE ,BLAGODARAM
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 13:43
a ova e nekoj kviz ili anketa ?
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 13:45
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a ova e nekoj kviz ili anketa ?

jas poim nemam,a ne me ni interesira,ali bidejki temava mi e postavena kako prasanje..eve da odgovoram si rekov
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 13:52
pa i jas se obidov da kazam .... iako nekoj pogresno go protolkuva mojot odgovor .....
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 14:08
Abe vrsat agitacija za da ne se osecaat krivi za toa sto pred nekoe vreme ne mnogu odamna od istoriski aspekt tie ja predale hristovata vera ja izdale i sega za da si ja smirat sovesta tuka prodavaat hmmmm evtini trikov .....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 14:17
znaes kako velat ... sekoj si ja nosi svojata vina ... opravduvanje mozebi i ima .... a dokolku sakaat nazad , nema nisto protiv ... hristijanstvoto prostuva .... ne kaznuva .....
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 17:55
Abe vrsat agitacija za da ne se osecaat krivi za toa sto pred nekoe vreme ne mnogu odamna od istoriski aspekt tie ja predale hristovata vera ja izdale i sega za da si ja smirat sovesta tuka prodavaat hmmmm evtini trikov ..... 
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

znaes kako velat ... sekoj si ja nosi svojata vina ... opravduvanje mozebi i ima .... a dokolku sakaat nazad , nema nisto protiv ... hristijanstvoto prostuva .... ne kaznuva .....




ох Tempo edinstveniot fakt za koj sme ja smenale verata e zatoa sto taa sto sme ja imale ne vredela za nisto, pa fala bogu sto sme go napravile najdobriot izbor.големо%20гушкањеголемо%20гушкање

Miroslav za tebe e sve kazano, ne vredi laf da se trosi za tvoite  nebuloziплазење

ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 18:23
ma sto se odnesuva do miroslav , t.e. mene , koga ce mi treba mislenje na primat , ce odam vo ZOO ... bidi siguren deka od takov kako tebe nema da baram ... mislenje ... od prosta pricina sto da nekoj imal so sto da misli , nemalo da misli so stomakot ... torba urda ... sacuvaj boze .....
( tuka zamisli me kako se krstam vo neverica )


Изменето од miroslav_g8 - 04.Јуни.2008 во 18:24
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 19:53
плазењеплазењеплазење
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,391 секунди.