IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - БИБЛИЈАТА И НАУКАТА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БИБЛИЈАТА И НАУКАТА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 616263
Автор
Порака
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 09:52
Originally posted by vd vd напиша:

Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Јас ја добив книгата Библијата, K*ранот и науката од авторот Морис Бикај, оваа тема е инспирирана од книгата, има мноштво одлични информации.


Ако ја имаш на македонски, испрати ми ја, јас ја имам на англиски, незнам дали ја имам на македонски . . .

Brat, elektronskata verzija na knigata ja poseduva samo Prosvetitelot, dodeka nie ja imame knigata vo originalna hartiena forma. Inaku toa sto go ima pocituvanata moderatorka e treto izdanie na knigata koe sto cini okolu 700 denari vo knizarite vo carsija.
Pa ti vidi po dzebot! намигнување
 
Se nadevam deka moderatorkata kje uziva vo knigata kako i site onie sto ja procitale....среќа
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 12:53
Molam nekoja nezlobna i dobronamerna dusa-vljubenik vi vistinata-da mi ja isprati elektronskata forma na knigata po mail, cunki...dzebot mi e malu plitok....bar sega za segaтага
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 13:28
Jas so zadovolsvo bi go spodelil toa so tebe, no sepak jas seuste ja listam so hartieni stranici....
 
Moze ako otides vo FRI Cafe, kje mozes, dodeka uzivas vo kafeto, cajot ili toploto cokolado, da ja citas knigata....
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 13:36
Da ne ispadnam seljak, ama...kade e FRI Cafe?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 14:01

Kaj Mavrovka, do Vegera - desno.

Fino i prijatno mesto.
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 23:03
Originally posted by DAIJA DAIJA напиша:

Pa ti vidi po dzebot! намигнување
Se nadevam deka moderatorkata kje uziva vo knigata kako i site onie sto ja procitale....среќа


Добра е книгата, ја имам на англиски, така и ќе си ја чувам, по чебот шетаат бубачки, пари нема :-)
Навистина добра книга, препорачувам да ја прочитаат оние кои ја немаат прочитано.


Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 16:16
Drzi si higiena po dzepovite!
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 616263
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.