IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - БИБЛИЈАТА И НАУКАТА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БИБЛИЈАТА И НАУКАТА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5758596061 63>
Автор
Порака Обратен редослед
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 13:07
Originally posted by Coffe Coffe напиша:

zar vie se trudite da imate neprijateli?



лагата отсекогаш се бори против вистината...

затоа е природно, сатанизмот, исламот, атеизмот, сите заедно да се борат против христијанството...
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 13:06
ако де, се насмеавме, супер...

бела, ќе бидеш така фина да ми кажеш од кај ти е цитатов?

јас мислам дека мислеше на „блажени се оние кои не виделе, а веруваат“... ама ајде...
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 13:06
abe jas ti kazav deka ne e od mene,i jas sum slusnal od nekoj avtoritet,pa sakav da go spodelam so vasTongue
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 13:05
па кажи од тебе е
кој ти брани

а не од Исус... ако веќе не си информиран, не е поштено нели? Wink
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 13:05
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

ne znam koj tamu,izgleda isus bese ili nekoj od negovata druzina rekol "blazen e onaj sto ne znae"Tongue


леле цитати вадење од рукав... LOLLOLLOL

дај ако бар не сте информирани, кажете од вас дека е цитатот..

а не од исус... бог да чува...Ouch
 
 
LOLLOLLOLLOLLOLBig%20smile
 
na veroispoved treba vakvi citati malku da se relaksirame i posmeeme
 
adzija Carnation mislese na toj so pomalku znae pomalku greshi...=>kolku povekje znaes povekje greshish
 
jas taka razbrav
 
 
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 13:03
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

ne znam koj tamu,izgleda isus bese ili nekoj od negovata druzina rekol "blazen e onaj sto ne znae"Tongue


леле цитати вадење од рукав... LOLLOLLOL

дај ако бар не сте информирани, кажете од вас дека е цитатот..

а не од исус... бог да чува...Ouch
 
ok be od mene e,i so sega imas nesto protiv?
jas ne sum ja cital biblijata i vo dogledno vreme ne ni planiram poso imam drugi popametni raboti za citanje,a ova e ona so go imam slusano na krstevki vencavki pogrebi i slicni ceremonii so go vikale popoj vladici,koi so se nadevam deka ja procitale biblijata a ne tresket gluposti,ama who knows...
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 13:02
Originally posted by Coffe Coffe напиша:

zasto samo hristijanite i muslimanite se tepat megusebno zasto na primer ne vodite nekoj duel so budisti ili nekoja druga religijaTongue



затоа што единствено Христијанството е доволно инсиративно за да си создаде непријатели...
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 13:01
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

ne znam koj tamu,izgleda isus bese ili nekoj od negovata druzina rekol "blazen e onaj sto ne znae"Tongue


леле цитати вадење од рукав... LOLLOLLOL

дај ако бар не сте информирани, кажете од вас дека е цитатот..

а не од исус... бог да чува...Ouch
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 12:54
Originally posted by belichka belichka напиша:

Незнаењето е најголемиот непријател на луѓето! WinkWink
ne znam koj tamu,izgleda isus bese ili nekoj od negovata druzina rekol "blazen e onaj sto ne znae"Tongue
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 09:25
Незнаењето е најголемиот непријател на луѓето! WinkWink
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
Studentski Klub Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 272
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Studentski Klub Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 09:23
Koга си читал ти од Лав??!!!
Незнаењето е најголемиот непријател на луѓето!
Кон врв
hardcore Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hardcore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2007 во 00:26
Читај и плачи!(citat od studentive...)
 
Ne mi kradete slogani kako muhamed od Biblijata.I ne citirajte (pogresno)od LAV Tolstoj.....so lavovite ne vi odat dobri citati....samo lazni!!!!Wink
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2007 во 16:58
абе како можете да сте до толку испрани, да верувате во човек кој бил хедонист?

Тоа е сосема различно од сите негови претходници, Авраам, Ное, Мојсеј, Давид, Илија, Исаија, Исус, итн., кои се жртвувале за верата...
Кон врв
Studentski Klub Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 272
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Studentski Klub Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2007 во 16:45
Плачи плачи, друго не ти преостанува....
Незнаењето е најголемиот непријател на луѓето!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5758596061 63>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.