IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Црна магија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црна магија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
Автор
Порака
mahi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mahi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 02:55
duhovno izdignatite luge cuvstvuvaat i znaat za bog i za magii,a onie so beden duh ili se samouvereni lazno,ili ne znaat sto sakaat vo zivotot,,,
ali jas vikam na sekogo eden den ke mu se dade moznost duhovno da pocne da se izdiga,e togas ke mozete da gi razberite ovie raboti koi sega se slozeni za vasata psiha
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 12:16
e mnogu duhovno izdignati lugje sto veruvaat vo sekakvi lagi
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 01:56
veruvam
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 16:44
Originally posted by *bibi* *bibi* напиша:

prodolzi si so zivotot a crnata magija sekkogas ke si ostane ona sto e crna magija

Како бре може да постојат магии?
Ние луѓето ги правиме да постојат. Ќе каже некој дека на овој или на оној му направиле магија и сите веруваат....... ГЛУПОСТИ.
Магиите не постојат, туку луѓето потсвесно прават да постојат. Тој што не верува во магии, никогаш нема да верува. А тој што верува, цел живот ќе се плаши од помислата дека му е направена некоја магија и насекаде ќе бара помош...... а недај боже да му тргне животот на лошо, па тој тогаш ќе се самоубие.
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 22:24


Верувам дека има глупаци (многу расипани, зли луѓе) кои "прават" магија. Ама за тоа дека магијата ќе се фати - мало морген. Само си го трошат залудно времето. Сум слушнал и за вуду и за разни чуда - како на пр. некој голман што му направиле магија бегал од топката како од ѓавол пред пун стадион гледачи и директен пренос. Јас дури и лично познавам една стара баба (сега почината) која правеше "магии" и се случуваше пред врата да најдеме капки крв и триста други глупости, демек ни мути нешто. Секогаш сум ја игнорирал. Таа беше ѕвер човек, гледаше со некој зол продорен поглед - демек урочливо... абе глупости. Јас мислам дека некој може "да биде магепсан" само ако самиот тоа го сака - исто како со хипнозата. Немојте да верувате во тие глупости и нема да бидете магепсани. Мозокот е многу моќно орудие, само треба да знаете да го контролирате, да управувате со него.






Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 23:38
NE ODAVAJTE NIKAKVA VAZNOST NA TIE MAGII, IMAJTE DOBRA MISLA I DOBRO SRCE .A KOJ PRAVI ZA SEBE PRAVI ,NEMU MU SE VRAKA.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
Alexsandar83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexsandar83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 19:52
Isto kako starchild i jas no bez krv se tresev kako nesto da iskaca od mene nekoi 2-3 min se cudea tie sto bea so mene sto mi se desava, nikakva kontrola nemav vrz toa kako da drzev dve zici struja celo telo mi se tresese ,,,!
Doma doajgam pustam struja puka sijalicata u dr soba vleguvam sama puka sijalicata u wc idam struja pustam puka sijalicata,na denot kose vrativ a i predhodno pukaa i ni imaa receno vi pukaat sijalicite cesto doma,muabet praam so drugari od koi nekoi isto bea tamu, i za sijalicate pred i posle i im kazuvam sedime i ni puka u dnevna,vo period od 2-3 god tocno na muabetot za sijalicata-te ni pukase sijalicata u dnevna nekoi 5pati i vise do 7 SLUCAJNO ILI NE toa i nie se prasuvavme

Posle toa mi se vrati zivotot da recam ona sjajot u ocite ona ,energijata mi se vrati ednostavno motivacijata za zivot mi se vrati ,,,,,,,,,,,,,,,,,i dr ,,,,,

A da rece nekoj ne ne postoi crno ili belo toa e glupost se e mozno rabotata e kolku ti e otvoren umot za bilo sto ,pred 100 god pa i 50 da mu recevte na nekoj ke se setame na mesecina ke ve stavea u ludnica ili poloso besilka ,pa u istorija videte lujge bile ubivani sto vikale zemjata e okrugla ,,,,zamislete za 100 god sto ke bide a za 1000
A kolku da vi zvuci verojato ili neverojatno Belo imam videno so oci ne sam ne so uste eden ili dvajca pa prikaski ke praime 15 do 20 deca bevme pred 10setina god sea sum 24 .
a crno imam oseteno
OTVORIGO UMOT I SE E MOZNO
VERUVAJ

Изменето од Alexsandar83 - 31.Јули.2008 во 07:21
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2009 во 01:09
vo zivotot da
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 14:17
Ne veruvam vo takvi gluposti, magii, ova ona, lugeto od tolku zamaranje so magii zaboravaat da veruvat vo ona sto treba, jas veruvam samo vo Gospod.
Кон врв
suzica1111 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај suzica1111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 19:49
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

P.P.S. onoj sto ne veruva vo Boga voopsto i ne se plasi od takvi raboti
Dali za tebe veruvanjeto na ljugeto vo Bog gi sirat ovie raboti!?Dali si posrekna sto za tebe nema BOG?Dali znaes sto e taga , solzi? Dali znaes kako e da izgubis sakana osoba NEKOJ RODITEL ?Dali znaes deka vo vakvi momenti Bog e toj koj dusevno ke te smiri ako mu se predades.A ti velis deka lugjeto koi veruvaat vo Bog ja sirat CRNATA MAGIJA?
Uzivaj dodeka ne te pogodi gavolot, no togash ke go izgovaras Gospodovoto ime zatoa sto ke mislis toj e zad ova.Se dodeka ne osetis zaguva, ne znaes sto e BOG!

 

negiraj sega, veli deka si ateist, no eden den ke go osetis ova!

Potpolno si vo pravo.Koj ne veruva ne mora.
Sakam da umram mirno vo son kako mojot dedo, a ne kako negovite patnici vreskajki.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 19:41
veruvam samo vo Gospod
Кон врв
раскажувачот Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај раскажувачот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 04:03
И да веруваш и да не веруваш постои.Ја прават луге кој завидуваат на вашата среќа и слога у фамилијата.
Кон врв
aco_t Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aco_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 03:14
AJ TE MOLAM KAZI KAJ SI OTISOL, MESTOTO I COVEKOT. ODNAPRED FALA :d
Кон врв
aco_t Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aco_t Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 03:15
Originally posted by Alexsandar83 Alexsandar83 напиша:

Isto kako starchild i jas no bez krv se tresev kako nesto da iskaca od mene nekoi 2-3 min se cudea tie sto bea so mene sto mi se desava, nikakva kontrola nemav vrz toa kako da drzev dve zici struja celo telo mi se tresese ,,,!
Doma doajgam pustam struja puka sijalicata u dr soba vleguvam sama puka sijalicata u wc idam struja pustam puka sijalicata,na denot kose vrativ a i predhodno pukaa i ni imaa receno vi pukaat sijalicite cesto doma,muabet praam so drugari od koi nekoi isto bea tamu, i za sijalicate pred i posle i im kazuvam sedime i ni puka u dnevna,vo period od 2-3 god tocno na muabetot za sijalicata-te ni pukase sijalicata u dnevna nekoi 5pati i vise do 7 SLUCAJNO ILI NE toa i nie se prasuvavme

Posle toa mi se vrati zivotot da recam ona sjajot u ocite ona ,energijata mi se vrati ednostavno motivacijata za zivot mi se vrati ,,,,,,,,,,,,,,,,,i dr ,,,,,

A da rece nekoj ne ne postoi crno ili belo toa e glupost se e mozno rabotata e kolku ti e otvoren umot za bilo sto ,pred 100 god pa i 50 da mu recevte na nekoj ke se setame na mesecina ke ve stavea u ludnica ili poloso besilka ,pa u istorija videte lujge bile ubivani sto vikale zemjata e okrugla ,,,,zamislete za 100 god sto ke bide a za 1000
A kolku da vi zvuci verojato ili neverojatno Belo imam videno so oci ne sam ne so uste eden ili dvajca pa prikaski ke praime 15 do 20 deca bevme pred 10setina god sea sum 24 .
a crno imam oseteno
OTVORIGO UMOT I SE E MOZNO
VERUVAJ


AJ TE MOLAM KAZI KADE SI BIL, VO KOE MESTO I KAJ KOJ COVEK. ODNAPRE FALA POZDRAV
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.