Испечати | Затвори го прозорот

Црна магија

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мистерии и астрологија
Опис на форумот: Хороскоп, сонови, гледање во кафе, во карти, во раце, во НЛО...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7621
Датум на принтање: 26.Април.2024 во 01:19
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Црна магија
Постирано од: AbsolutMacedon
Наслов: Црна магија
Датум на внесување: 22.Мај.2007 во 18:19
Dali veruvate vo CRNA MAGIJA ???? i sto se taa moze da nasteti ....kakvi se tie lujge sto mozat takvo zlo da nanesat  

-------------
im proud becouse i am Macedonian.....Macedonian FOREVER



Коментари:
Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 22.Мај.2007 во 18:48
Ne veruvam vo crna magija, ne veruvam deka nekoj moze nekomu da mu nasteti so pomos na ovaa magija.
Vo blizina kade sto ziveam ima bosanci koi neverovatno se zaneseni vo sve ova, poveke e mazot od zenata, imace se muslimani dobri luge so site okolu, no mislam deka posledicite od vojnata bidejki toj bil ucesnik, go napravila svoeto.Deckoto e tolku "popusten" so nervite sto osven za crnata magija i nacinot koj sto moze da ti napravi i da se pazis od zloto od drugite, neznae drug muabet da svrti.Ednas se sprotivav na ova, no  sto se veli me fati beljata pocna da mi vadi nekoi knigi da procitam kolku taa magija e mokna.Mi e zal za nego, mislev od koga ke se ozeni, ke e sve poinaki, na zal dechkoto e opsednat so ova.


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: AbsolutMacedon
Датум на внесување: 22.Мај.2007 во 19:04
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

Ne veruvam vo crna magija, ne veruvam deka nekoj moze nekomu da mu nasteti so pomos na ovaa magija.
Vo blizina kade sto ziveam ima bosanci koi neverovatno se zaneseni vo sve ova, poveke e mazot od zenata, imace se muslimani dobri luge so site okolu, no mislam deka posledicite od vojnata bidejki toj bil ucesnik, go napravila svoeto.Deckoto e tolku "popusten" so nervite sto osven za crnata magija i nacinot koj sto moze da ti napravi i da se pazis od zloto od drugite, neznae drug muabet da svrti.Ednas se sprotivav na ova, no  sto se veli me fati beljata pocna da mi vadi nekoi knigi da procitam kolku taa magija e mokna.Mi e zal za nego, mislev od koga ke se ozeni, ke e sve poinaki, na zal dechkoto e opsednat so ova.
POGOTOVO VO CROATIA TAMO IMA NAJPOJKE CRNA MAGIJA da ti kazam da veruvas da znaes deka ima imam mnogu drugari koi ja izgubile svojata ljubov od taa crna magija

-------------
im proud becouse i am Macedonian.....Macedonian FOREVER


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 22.Мај.2007 во 23:29
ne veruvam ni vo crni ni vo beli magiii


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 22.Мај.2007 во 23:48
imase edna crna magija

visoka bese 178 cm

da ne ja utnav temata a?


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Мај.2007 во 00:36
ma,ne,......toa bila sigurno black magic womanBig%20smile

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: rome
Датум на внесување: 24.Мај.2007 во 15:49
ok crna magija vaka raboti.sekoj eden shto ne verva vo Hristos je mozno da magijata go fati oti nema nishto i koj da mu se sprotivi na gjavolot za tebe.i ako ne si verec vo Hristos gjavolot ima pravo da pravi shto saka so chovekot neverec.nema crna ili bela magija toa e seto od crnata strana (gjavolot).pa duri ne pochnav da vervam vo Hristos decata mi se pochudvaja i uvek neshto ne macheshe vo zivotot.ama koga pochnav da chitam biblija tamu pishi oti vo sekoj verec Hristos zivee vo nego i toj shto je od svetot (gjavolot)ne ni mozi nishto.i od togash decata ne se pochudvaat i nemame maki.ako ne me vervate prochitajte pa videte zasebe.

-------------
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 12:07
Ne znam zosto vo bajkite " crnite " se losi vesterki, losi makei itn., a "plavite" se samovili, princezi itn.


Постирано од: PIKAVCI
Датум на внесување: 28.Мај.2007 во 15:46
Ne znam kolku ste zapoznaeni so crnata magija ama jas mozam da kazam deka sum totalno zapoznaena so losata strana na covekot i na sto se e toj  podgotven da napravi za da se odmazdi ili mu nasteti na nekogo.sto e najloso gi znam i posledicite.Vo nasiot kraj ima mnogu sto se bavat so takvi nesta(pravenje magii na kukli od partali,pravenje napitoci,zakopuvanje na alista vo grobovi i sl.)da ne ve plasam ama mornicavo e Shocked
P.S.sekoj sto veruva vo Boga ne treba da se plasi od ova


-------------
NE GI FRLAJTE PIKAVCITE,KE VI SE NAJDAT!


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 29.Мај.2007 во 09:27
Originally posted by butel2 butel2 напиша:




P.P.S. onoj sto ne veruva vo Boga voopsto i ne se plasi od takvi raboti
Dali za tebe veruvanjeto na ljugeto vo Bog gi sirat ovie raboti!?Dali si posrekna sto za tebe nema BOG?Dali znaes sto e taga , solzi? Dali znaes kako e da izgubis sakana osoba NEKOJ RODITEL ?Dali znaes deka vo vakvi momenti Bog e toj koj dusevno ke te smiri ako mu se predades.A ti velis deka lugjeto koi veruvaat vo Bog ja sirat CRNATA MAGIJA?
Uzivaj dodeka ne te pogodi gavolot, no togash ke go izgovaras Gospodovoto ime zatoa sto ke mislis toj e zad ova.Se dodeka ne osetis zaguva, ne znaes sto e BOG!
 
negiraj sega, veli deka si ateist, no eden den ke go osetis ova!


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 29.Мај.2007 во 09:47
ako za tebe e olesnuvanje koga ke zagubis nekoj blizok da se tesis so molbite kon Boga deka ke ti se vrati, tesi si se... i stiti se so veruvanjeto vo Gospod od crnitye magii... a mene ne moze da me strefi nesto sto ne postoi...u


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 29.Мај.2007 во 09:54
Crnata maguja BILA ISTA so veruvanjata VO GOSPOD???Confused
Ti ne ja znaes sustinata na BOLKATA PO ZAGUBENOTO!Crysvakas deka molbata ke mi ja vrati zagubata, BLAZE TEBE STO ZIVOTOT TE MAZI!!!
Ti nemas ni malku dusa vo tebe!Dead
Tolku si ladna , sto dobro e sto ima i vakvi zemjata da gi drzi!!!Big%20smile


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 29.Мај.2007 во 15:57
би го поддржал бутел2, се согласувам со неговата констатација WinkWink

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 29.Мај.2007 во 17:53
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

би го поддржал бутел2, се согласувам со неговата констатација WinkWink


nejzina


Постирано од: rome
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 00:22
butel ne se slozvam so toa shto vervash oti je protiv Biblijata.ubavo shto vervash vo Hristos ama ako ne vervash oti gjavolot postoi izvini ama si lagana oti toj go dojse svetot na ovoj nachin i ima mnogu deca negovi shto rabotaat sega tuka.nemozish da bidesh vernik vo Hristos i da ne vervash drugo shto je vo biblijata.

-------------
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel


Постирано од: gunslinger
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 00:24
Ne veruvam vo nikakvi magii a nemojte ni vie no ne e loso da se veruva vo Karma (akcija - reakcija)


Постирано од: rome
Датум на внесување: 03.Јуни.2007 во 17:25
abe koj kako saka neka verva za crnata magija no se znae oti postoi i dali sakate da vervate ili ne neje vazno ama mnogu gi zavladuva mladite.

-------------
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel


Постирано од: miki-li
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 23:23
Jas mislam deka crna magija postoi bidejki ja imam oseteno na moj grb, a sto se odnesuva do ona: veruvaj vo gospod i nikakva magija nisto ne ti moze, e tuka so ova ne se sl*gam, zosto ti veruvaj kolku sakas- onoj koj ti se nameril da ti napravi nesto loso- bidi siguren deka ke ti napravi ili najmalku ke ti ja zeme srekata sto ti bila nameneta na tebe.
I sto e najstrasno koga sakas da ja "trgnes" magijata od sebe, barajki spas, ke stignes do onoj kaj kogo ti bila napravena magijata. Isto kako onie sto pravat virusi i antivirusi...........




Постирано од: brza
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 23:31
ni crna ima,...niti bela,...se se toa babini devetini,..LOLLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: miki-li
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 23:39
Ako ima Gospod moe baranje do nego bi bilo da gi kazni onie sto od cista mira za pari, pravat magii na drugi luge na koi ocite ne im gi videle a im go pravat zivotot pekol.
Zosto gospod, ako e praveden ne gi kazni tie sto pravat magii?


Постирано од: rome
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 02:33
Originally posted by miki-li miki-li напиша:

Ako ima Gospod moe baranje do nego bi bilo da gi kazni onie sto od cista mira za pari, pravat magii na drugi luge na koi ocite ne im gi videle a im go pravat zivotot pekol.
Zosto gospod, ako e praveden ne gi kazni tie sto pravat magii?
Gospod ke im sudi na onie sto praat magii no im dava vreme za da se pokaat.a za na onie sto im se napravilo magija ako bile vernici nema da gi fatela magijata.


-------------
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 08:39
Како ва црна магија бре.Тоа се само бабини деветини.LOL

-------------


Постирано од: miki-li
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 10:34
A kakov treba da bide eden vernik za tebe Rome? Po cel den da sedi vo crkva ili vo manastir, da odi vo Vodoca i da go zaveduvaat popovite? Da nosi crni dolgi haljini, krstovi?
Jas sum obicen covek i ti moze samo malku poveke da si zabegan po tie raboti a toa ne znaci deka si pogolem vernik od mene!!
Verata e vo luigeto, toa e intimna rabota i nikoj ne moze da kaze za sebe jas sum pogolem vernik od drugite, nitu ti mozes da kazes deka jas ne sum bil dovolno golem vernik pa zatoa imam problem so crnata magija.


Постирано од: goor
Датум на внесување: 04.Јули.2007 во 13:34
jas mislam deka seto toa so magija ni e vo potsvesta i deka ne postoi takvo nesto.......

a toa deka ako veruvas vo hristos magijata ne ti moze nisto mislam deka ne ste vo pravo.........zatoa sto ako postoi crna magija mora da postoi i dobra magija(za nea ne pisuva vo biblijata ni za crna ni za bela).......koja sto stiti......ako ne sum greska i vo magija lugeto veruvale mnogu vreme pred hristos........pa kako se branele togas od crnata magija (koga ne znaele vo sto da veruvaat)....?????????


-------------
end off days 15...14...13....


Постирано од: Gideon
Датум на внесување: 05.Јули.2007 во 13:24
Jas mislam deka site sto se bavat so takvi raboti se gresni i toa pod ednakvo!
Znajte samo ako veruvate vo magii,gjaoili vesteri,navi,sejtani i blablabla,istivi ke ve nadvladeat,No so mnogu crsta i slina verba vo Bog ovie demonski raboti nisto ne vi mozat!
Nisto ne e pojako od Carstvoto Gospodovo!
Nikoj ,nikoj Ziv!


-------------
In God we Trust!
God Bless our Land!


Постирано од: goor
Датум на внесување: 05.Јули.2007 во 14:35
gideon a kaj vo biblijata pisuva nesto za crnata magija////nikade.
sto znaci crna magija ne postoi.......kako sto ne postoi zevs kako sto ne postoi buda kako st ne postoi krisna kako sto ne postojat ni bogovite na vudu kako sto ne postoi ni bog(toa ke go objasnime na druga tema)
sto znaci se vi e vo glavata......


-------------
end off days 15...14...13....


Постирано од: Gideon
Датум на внесување: 08.Јули.2007 во 13:20
Pa toa i jas sakam im go kazam bre more Goore!DEka toa se samo paranormalni raboti,deluvaat isklucivo na pshicka baza,me razbiras sega!!!
SAmo da znaes onak cisto informativno  vo Bibljata dosta cesto se spomnuva Magijata,posebno vo Stariot Zavet,i noviot normalnoWink!Aj da ne bidam ko kolegive da zatrupuvam so Biblski citati,treba da mi veruvas sega, zatoa ne gresi dusa ko nezneas,RAzumes!
Tuku aj ne mozam da se vozdrzam pobaraj vo Bitieto i Izlezot pa ke najdes,mnogu nesta za magionicari,vracevi ,bajaci i gataci!WinkZnaci pimi kako astrlogija,magepsnici,vracari,vesteri i slicni gi ima vo Biblijata i toa na povekje mesta! Prmer: A izvan grada ostat će psi - vračari, bludnici, ubojice i idolopoklonici te svi koji vole i govore laž.(Otkrovenie 22:15) 
DAnke


-------------
In God we Trust!
God Bless our Land!


Постирано од: PravoNagore
Датум на внесување: 08.Јули.2007 во 13:36
VERUVAM DEKA IMA LUGJE KOI NAVISTINA SE ZANIMAVAAT SO CRNI MAGII, NO VO DEJSTVIETO NA MAGIJATA NEZNAM DALI DA VERUVAM...JAS SI IMAM SVOJA RELIGIJA, KOJA JA POCITUVAM, I NEZNAM DALI DA VERUVAM VO TOA. SEPAK, AKO ZABELEZAM LUGJE KOI PRAVAT CRNI MAGII, NE DAJ BOZE NA MENE, MISLAM DEKA BI SE OSUDIL DA ODAM VO PEKOLOT ZATOA STO NE BI MI TREPNALO OKO DA UBIJAM...

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Јули.2007 во 14:15
a,zoshto?,...ako nema nikakov efekt,......samo ne treba da mislish deka nekoj ti pravi toa..zoshto da si go upropastish zivotot poradi nekoj "magionichar",....

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 08.Јули.2007 во 15:00
jas ke pocnam da veruvam deka nekoj frlil crna magija na forumov...


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Јули.2007 во 15:23
bogami,butel....imash pravo,...ne sum pomislil na taa moznostConfusedBig%20smile

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Gideon
Датум на внесување: 09.Јули.2007 во 16:56

I sto odluci Goore,ej od kade nickov Goor me interesira!?



-------------
In God we Trust!
God Bless our Land!


Постирано од: goor
Датум на внесување: 09.Јули.2007 во 17:05
A izvan grada ostat će psi - vračari, bludnici, ubojice i idolopoklonici te svi koji vole i govore laž.(Otkrovenie 22:15)

ok .....
ti u zivot ne si bil na baenje.....???
ne si posetil nekoj star covek sto so sol nozevi kamencinja i.t.n te lecel od nekoi uroci i sto ti jas znam......
potoa ne si go videl toj covek vo crkva ...eve da receme sekoja nedela.....

I sega so baenjeto toj ti pomognal mozebi (ma da jas mislam deka toa e poveke psiholoski i potsvesno) ti poveke ne cuvstvuvas bolka......toj covek sekoja nedela ide u crkva ne gazi na mravka so se veli.......i sto biduva .....ke odi u pekolot.......ZOSTO??????


-------------
end off days 15...14...13....


Постирано од: Gideon
Датум на внесување: 09.Јули.2007 во 23:37
Eh zosto ,abe cudnise patistata Gospodovi Goore!No sala na strana,vidi ke odi u pekolot ete bas zatoa sto pravi raboti von Zakonite Gospodovi,tie raboti ne se od ovoj svet..;Demosnki se zatoa ne se oslonuvame na takvi nesta,no toa sto odi u crkva i na mravka ne gazi pa toa ti e beter be Goore!Pa ti e sto odat u crkva ako mislis na Pravoslavnava golem del od niv se gresnici i toa od dnoto na dusata...Ej ako pocneme za ova treba pak da se prefrlame na VerosipovedWink!
Abe i decata se svesni vekje deka u tie raboti nema aber i ja i ti mozeme da bideme gataci,bajaci i sto se ne!


-------------
In God we Trust!
God Bless our Land!


Постирано од: shedow
Датум на внесување: 11.Јули.2007 во 02:35
koj sheed nema vrska magii....Shocked

-------------
poglednigo svetot poubavo ke najdes prijatno mesto za ziveenje i za tebe


Постирано од: miki-li
Датум на внесување: 12.Јули.2007 во 13:46
[QUOTE=goor] A izvan grada ostat će psi - vračari, bludnici, ubojice i idolopoklonici te svi koji vole i govore laž.(Otkrovenie 22:15)

ok .....
ti u zivot ne si bil na baenje.....???
ne si posetil nekoj star covek sto so sol nozevi kamencinja i.t.n te lecel od nekoi uroci i sto ti jas znam......
potoa ne si go videl toj covek vo crkva ...eve da receme sekoja nedela.....

I sega so baenjeto toj ti pomognal mozebi (ma da jas mislam deka toa e poveke psiholoski i potsvesno) ti poveke ne cuvstvuvas bolka......toj covek sekoja nedela ide u crkva ne gazi na mravka so se veli.......i sto biduva .....ke odi u pekolot.......ZOSTO??????
[/QUNi

Nikoj ovde ne veli deka vo pekolot treba da odat tie sto im pomagaat na lugeto, zatoa sto postoi razlika megu lugeto sto bajat i sto so baenje "lecat" i lugeto sto pravat crni magii!!!



Постирано од: *bibi*
Датум на внесување: 30.Јули.2007 во 03:16
prodolzi si so zivotot a crnata magija sekkogas ke si ostane ona sto e crna magija


Постирано од: rome
Датум на внесување: 31.Јули.2007 во 12:56
crnata magija da postoi ama sum sigurna oti ako go imas isus vo sebe ne mozi gjavolot da uspee so magii.a za onie koj velat oti se vernici a ne se pravilni vernici i ne imaat mesto vo zivotot za isus ko taka magiite mozat da vladeat kaj niv.i ako si vernik samo so usta a ne si se predal na isus izvini ama gjavolot ima sekakvo pravo da prae sto saka so tebe.

-------------
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 31.Јули.2007 во 13:51
Rome..... kako si , te nemase neko vreme


Постирано од: mahi
Датум на внесување: 08.Декември.2007 во 02:43
zdravo na site,barajki informacii za crna magija dojdov tuka na forumot

CRNA MAGIJA POSTOI 100%,provereno kaj mene,JAS NE VERUVAV vo takvi raboti,mislev deka ne pripagaat na intelektualni luge,ali ete se sluci toa sto se sluci,i fala mu na gospod sto me upati na toa mesto od kade sto mi kazaa deka kako mal mi e storena...posle 20 godini sega se cuvstvuvam zdravstveno kako sto treba,svakam deka zivotot ima i vesela i srekna stranica


vo vrska so toa deka ako si veruval vo gospod nemalo da te fati,toa se gluposti,,cel zivot veruvam pa ete me fatila.znaci ako si vernik bog ke te upati kade da pojdis za da ti se rasturi

veruvajte,od kako gi napraviv site raboti so trebase da gi napravam,po 2 casa osetiv kako nesto da izleguva od mene,pocnav da se tresam,krv od nosot i zestina golema toa traese 20 min,posle toa nemozam da vi opisam kako se cuvstvuvav se mi bese ramno:)go izgubiv stravot koj imav vo mene,i site drugari-ki rodnini isl site mi velea deka sum promenet,i mnogu pocsto me vikaat za druzenje

ni jas ne veruvav,veruvajte


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 08.Декември.2007 во 18:19
Iskreno, ne veruvam vo gospod, sigurna sum deka ima nekoja visa sila tamu nekade no taa ne se vika Isus, Alah li sto ti ja znam. Postojat natprirodni nesta, toa sigurno tokmu zatoa sto uste ne znaeme nitu sto e priroda. No niv sigurno ne gi pravi gjavolot ili satanata, losoto e vo toa sto lugjeto ne razmisluvaat i se pokoruvaat na nekoi morbidni rituali i veruvanja pa posle setaat po ulica i pravat gluposti. Jas licno tokmu od vakvi ludaci imam strav, mrazam fanatici i sektasi koi ne si gi znaat granicite 

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: lepa
Датум на внесување: 10.Декември.2007 во 17:31
jas veruvam


Постирано од: mahi
Датум на внесување: 11.Декември.2007 во 02:55
duhovno izdignatite luge cuvstvuvaat i znaat za bog i za magii,a onie so beden duh ili se samouvereni lazno,ili ne znaat sto sakaat vo zivotot,,,
ali jas vikam na sekogo eden den ke mu se dade moznost duhovno da pocne da se izdiga,e togas ke mozete da gi razberite ovie raboti koi sega se slozeni za vasata psiha


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 11.Декември.2007 во 12:16
e mnogu duhovno izdignati lugje sto veruvaat vo sekakvi lagi


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 12.Декември.2007 во 01:56
veruvam


Постирано од: Ena
Датум на внесување: 16.Март.2008 во 16:44
Originally posted by *bibi* *bibi* напиша:

prodolzi si so zivotot a crnata magija sekkogas ke si ostane ona sto e crna magija

Како бре може да постојат магии?
Ние луѓето ги правиме да постојат. Ќе каже некој дека на овој или на оној му направиле магија и сите веруваат....... ГЛУПОСТИ.
Магиите не постојат, туку луѓето потсвесно прават да постојат. Тој што не верува во магии, никогаш нема да верува. А тој што верува, цел живот ќе се плаши од помислата дека му е направена некоја магија и насекаде ќе бара помош...... а недај боже да му тргне животот на лошо, па тој тогаш ќе се самоубие.

-------------
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 17.Март.2008 во 22:24


Верувам дека има глупаци (многу расипани, зли луѓе) кои "прават" магија. Ама за тоа дека магијата ќе се фати - мало морген. Само си го трошат залудно времето. Сум слушнал и за вуду и за разни чуда - како на пр. некој голман што му направиле магија бегал од топката како од ѓавол пред пун стадион гледачи и директен пренос. Јас дури и лично познавам една стара баба (сега почината) која правеше "магии" и се случуваше пред врата да најдеме капки крв и триста други глупости, демек ни мути нешто. Секогаш сум ја игнорирал. Таа беше ѕвер човек, гледаше со некој зол продорен поглед - демек урочливо... абе глупости. Јас мислам дека некој може "да биде магепсан" само ако самиот тоа го сака - исто како со хипнозата. Немојте да верувате во тие глупости и нема да бидете магепсани. Мозокот е многу моќно орудие, само треба да знаете да го контролирате, да управувате со него.








-------------


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 17.Март.2008 во 23:38
NE ODAVAJTE NIKAKVA VAZNOST NA TIE MAGII, IMAJTE DOBRA MISLA I DOBRO SRCE .A KOJ PRAVI ZA SEBE PRAVI ,NEMU MU SE VRAKA.

-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: Alexsandar83
Датум на внесување: 30.Јули.2008 во 19:52
Isto kako starchild i jas no bez krv se tresev kako nesto da iskaca od mene nekoi 2-3 min se cudea tie sto bea so mene sto mi se desava, nikakva kontrola nemav vrz toa kako da drzev dve zici struja celo telo mi se tresese ,,,!
Doma doajgam pustam struja puka sijalicata u dr soba vleguvam sama puka sijalicata u wc idam struja pustam puka sijalicata,na denot kose vrativ a i predhodno pukaa i ni imaa receno vi pukaat sijalicite cesto doma,muabet praam so drugari od koi nekoi isto bea tamu, i za sijalicate pred i posle i im kazuvam sedime i ni puka u dnevna,vo period od 2-3 god tocno na muabetot za sijalicata-te ni pukase sijalicata u dnevna nekoi 5pati i vise do 7 SLUCAJNO ILI NE toa i nie se prasuvavme

Posle toa mi se vrati zivotot da recam ona sjajot u ocite ona ,energijata mi se vrati ednostavno motivacijata za zivot mi se vrati ,,,,,,,,,,,,,,,,,i dr ,,,,,

A da rece nekoj ne ne postoi crno ili belo toa e glupost se e mozno rabotata e kolku ti e otvoren umot za bilo sto ,pred 100 god pa i 50 da mu recevte na nekoj ke se setame na mesecina ke ve stavea u ludnica ili poloso besilka ,pa u istorija videte lujge bile ubivani sto vikale zemjata e okrugla ,,,,zamislete za 100 god sto ke bide a za 1000
A kolku da vi zvuci verojato ili neverojatno Belo imam videno so oci ne sam ne so uste eden ili dvajca pa prikaski ke praime 15 do 20 deca bevme pred 10setina god sea sum 24 .
a crno imam oseteno
OTVORIGO UMOT I SE E MOZNO
VERUVAJ


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 22.Август.2009 во 01:09
vo zivotot da


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 14:17
Ne veruvam vo takvi gluposti, magii, ova ona, lugeto od tolku zamaranje so magii zaboravaat da veruvat vo ona sto treba, jas veruvam samo vo Gospod.


Постирано од: suzica1111
Датум на внесување: 10.Октомври.2009 во 19:49
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

P.P.S. onoj sto ne veruva vo Boga voopsto i ne se plasi od takvi raboti
Dali za tebe veruvanjeto na ljugeto vo Bog gi sirat ovie raboti!?Dali si posrekna sto za tebe nema BOG?Dali znaes sto e taga , solzi? Dali znaes kako e da izgubis sakana osoba NEKOJ RODITEL ?Dali znaes deka vo vakvi momenti Bog e toj koj dusevno ke te smiri ako mu se predades.A ti velis deka lugjeto koi veruvaat vo Bog ja sirat CRNATA MAGIJA?
Uzivaj dodeka ne te pogodi gavolot, no togash ke go izgovaras Gospodovoto ime zatoa sto ke mislis toj e zad ova.Se dodeka ne osetis zaguva, ne znaes sto e BOG!

 

negiraj sega, veli deka si ateist, no eden den ke go osetis ova!

Potpolno si vo pravo.Koj ne veruva ne mora.

-------------
Sakam da umram mirno vo son kako mojot dedo, a ne kako negovite patnici vreskajki.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 17.Октомври.2009 во 19:41
veruvam samo vo Gospod


Постирано од: раскажувачот
Датум на внесување: 02.Декември.2009 во 04:03
И да веруваш и да не веруваш постои.Ја прават луге кој завидуваат на вашата среќа и слога у фамилијата.


Постирано од: aco_t
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 03:14
AJ TE MOLAM KAZI KAJ SI OTISOL, MESTOTO I COVEKOT. ODNAPRED FALA :d


Постирано од: aco_t
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 03:15
Originally posted by Alexsandar83 Alexsandar83 напиша:

Isto kako starchild i jas no bez krv se tresev kako nesto da iskaca od mene nekoi 2-3 min se cudea tie sto bea so mene sto mi se desava, nikakva kontrola nemav vrz toa kako da drzev dve zici struja celo telo mi se tresese ,,,!
Doma doajgam pustam struja puka sijalicata u dr soba vleguvam sama puka sijalicata u wc idam struja pustam puka sijalicata,na denot kose vrativ a i predhodno pukaa i ni imaa receno vi pukaat sijalicite cesto doma,muabet praam so drugari od koi nekoi isto bea tamu, i za sijalicate pred i posle i im kazuvam sedime i ni puka u dnevna,vo period od 2-3 god tocno na muabetot za sijalicata-te ni pukase sijalicata u dnevna nekoi 5pati i vise do 7 SLUCAJNO ILI NE toa i nie se prasuvavme

Posle toa mi se vrati zivotot da recam ona sjajot u ocite ona ,energijata mi se vrati ednostavno motivacijata za zivot mi se vrati ,,,,,,,,,,,,,,,,,i dr ,,,,,

A da rece nekoj ne ne postoi crno ili belo toa e glupost se e mozno rabotata e kolku ti e otvoren umot za bilo sto ,pred 100 god pa i 50 da mu recevte na nekoj ke se setame na mesecina ke ve stavea u ludnica ili poloso besilka ,pa u istorija videte lujge bile ubivani sto vikale zemjata e okrugla ,,,,zamislete za 100 god sto ke bide a za 1000
A kolku da vi zvuci verojato ili neverojatno Belo imam videno so oci ne sam ne so uste eden ili dvajca pa prikaski ke praime 15 do 20 deca bevme pred 10setina god sea sum 24 .
a crno imam oseteno
OTVORIGO UMOT I SE E MOZNO
VERUVAJ


AJ TE MOLAM KAZI KADE SI BIL, VO KOE MESTO I KAJ KOJ COVEK. ODNAPRE FALA POZDRAV


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 16:12
Onoa shto neukiot narod go narekuva magija (so site negativni konotacii zalepeni za toj termin) vo sushtina e fizichka manifestiracija na chovekovata volja.


Fizichkata manifestacija na chovekovata volja ne e nikakva fantazija, nitu neshto vo koe treba ili ne treba da se veruva, bidejki toa e realnost i se sluchuva sekojdnevno, samo najchesto ne mu obrnuvame vnimanie ili ne mu posvetuvame onakvo kako shto pravime koga kje go spomneme zborot "magija".

Kvantnata fizika odamna ima dokazhano deka elektronot se odnesuva kako materija ili energetski bran vo zavisnost od chovekovoto vnimanie i deka rezultatot na eksperimentot zavisi od voljata na eksperimentorot. Za da se ekscitira i manifestira bilo shto od potencijalot na bezbrojnite mozhnosti na kvantnata supa narechena Kreacija , potrebeno e samo fokusirano vnimanie so odredena intencija.

Toa shto nie mistichno go narekuvame "magija" s'e ushte e normalen nachin na opshtenje vo juzhna Amerika kade shto shamanite se lekari i duhovnici na lugjeto. Prochitajte nekoja kniga od antropologot Kastaneda dokolku sakate da doznaete malu povekje za toa. Gigantskite ctezhi vo Nasca, za koi Deniken pretpostavuva deka se nekakvi znaci za komunikacija so vonzemjani, napraveni se od shamanite za nivna obuka. Imeno, so niv bile testirani onie koi se obuchuvle za shamani - dali nivniot duh se oddeluva od teloto i gi prepoznava crtezhite.

Istoto vazhi i za severnoamerikanskite shamani koi i den denes so "magija" lechat lugje koi krenale race od sovremenata medicina i baraat pomosh od "babini devetini".

Ova vazhi i za kohunite od Polinezija. Koga se odreduva koj kje bide sledniot kohuna, toj ushte od malo dete se oddeluva od sredinata i stariot kohuna nikogash ne mu go spomnuva terminot ne mozhe da bide. Ovie deca vo nivniot zhivot nikogash ne se srekjavaat i ne poznavaat poim koj definira deka neshto ne mozhe da se sluchi. Lugjeto kohunite gi narekuvaat "pomestuvachi na oblaci".

Jogite pravat chuda so svojata "magija" koga spored voljata go usporuvaat rabotenjeto na srceto do virtuelno sopiranje, go zabavuvaat stareenjeto, manifestiraat pojavi spored sopstvenata volja i t.n.

Magijata se spomnuva vo site sveti knigi i obichno se definira kako bozhenstvena (koga e "bela magija") ili gjavolska (koga e "crna magija") manifestastacija (postignato so pomosh na Boga ili Satanata).

Druga rabota e shto imalo i s'e ushte ima pleva od lugje koi za lichna korist mamat deka mozhat spored svojata volja fizichki da manifestirat s'e shto se bara od niv.

Na krajot, zoshto lugjeto velat deka "magijata" nema da se fati za nekogo ako toj iskreno ne veruva vo nea?

Zatoa shto fizichkata manifestacija na chovekovata volja raboti za site lugje podednakvo!







-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 17:52
Колку имам слушано за вакви глупости...
Ама не верувам..среќа


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 17:58
Toa e najdobra odbrana od tugjata, no i najlosho ograduvanje od fizichkata manifestiracija na sopstvenata volja.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 03.Март.2010 во 17:07
Што и да е, скраја да е

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Alexsandar83
Датум на внесување: 01.Април.2010 во 06:38
e bratce po 2 god pak se uklucuvam na forumov samo da ti kazam kaj da odis covekot se vika Dule od veles so zakazuvajne e broj nemam u momentov mozam da najdam Svrti na nekoj domasen broj od veles siguren sum ke go znaat negoviot broj da ne me cekas za broj nema koj nego znae covekot u veles ako nesto te interesira prasaj poz se najbolj


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 01.Април.2010 во 14:11
Мјка ми идеше кај тој човек.
Битно, тешко е. Ќе се изначекаш дур те примат.

А човекот, кој и да е, каков и да е, што и да е, не е баш со сите.
Инаку, помага.

Наводно, нас ни закопале саат до нашата дивидитека и као бизнисот не идел.
Биле моиве кај тој Дуле и овој им го кажал тоа, и неверојатно! Откопаа на тоа место и најдоа застанат часовник. збунетост

Незнам ни јас дали во тоа да верувам..

Сеедно.

Телефон: 043227363.


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Go4eto
Датум на внесување: 01.Април.2010 во 16:39
Blaze im na onie koi ne se sretnale so takvi raboti...navistina zalno za onie sto zagazile od ova. Znam mnogu slucaevi od sigurni izvori i samiot znam deka postojat...ne mozam da si gi objasnam celosno ni jas, no sepak, povrzano e so covekoviot um.
Ke navedam najprost primer:
Odite kaj gatacka i vi nabrojuva i vi kazuva se sto ste pravile...isto kako da e bila so vas. Navistina e cudno neli?


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 01.Април.2010 во 21:23
imam slusano od ljuge deka postoj crnata magija ama nevervam vo takvi raboti cisti gluposti ne se zamarajte so negativni raboti uzivajte pozitivna energija vo forumot

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 06.Април.2010 во 23:09
Originally posted by Go4eto Go4eto напиша:

Blaze im na onie koi ne se sretnale so takvi raboti...navistina zalno za onie sto zagazile od ova. Znam mnogu slucaevi od sigurni izvori i samiot znam deka postojat...ne mozam da si gi objasnam celosno ni jas, no sepak, povrzano e so covekoviot um.
Ke navedam najprost primer:
Odite kaj gatacka i vi nabrojuva i vi kazuva se sto ste pravile...isto kako da e bila so vas. Navistina e cudno neli?


Pa ne odete po gatacki. Odete vo crkvi.


Постирано од: Go4eto
Датум на внесување: 19.Април.2010 во 08:48
More i crkvite ne se toa sto bea...sekoj gleda samo vo dzeb da si stavi, ta za pomos...
Inaku zboruvam opsto, cudno e kako gataat navistina...


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 19.Април.2010 во 13:44
Црна магија...

Ако нешто во семејствот тргне наопаку, ние викаме некој “ти нафрлил нешто“ т.е ти фрлил црна магија. голема%20насмевка



-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 19.Април.2010 во 16:12
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Toa e najdobra odbrana od tugjata, no i najlosho ograduvanje od fizichkata manifestiracija na sopstvenata volja.


Indeed голема%20насмевкатрепкање

Треба да се внимава со вољата , кон што се насочува , некој длабоко во потсвеста со вољата управува на негативен начин , затоа свесно тој е изгубен и дисориентиран...


-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima





Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 19.Април.2010 во 20:36
S'e e do nas... sekoja manifestacija vo zaradosh ja ima intencijata i voljata koi se ragjaat od idejata.



-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 21.Април.2010 во 03:34
ma kakva crna magija ne se zamarajte uzivajte toj so se zanimava so takvi raboti, nagla neka mu se prat.

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 21.Април.2010 во 17:39
Колку вакви глупости биле искористени за да се запалат илјадници жени, премногу.
Глупости,глупостиииии.


Постирано од: kiki85
Датум на внесување: 02.Февруари.2011 во 16:24
ej zdravo

dali znaes broj od toj dule od veles? jas duri vo germania slusnav za nego. dozdrav kiki


Постирано од: brza
Датум на внесување: 02.Февруари.2011 во 16:33
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Колку вакви глупости биле искористени за да се запалат илјадници жени, премногу.
Глупости,глупостиииии.
...sepak , ima naivni ripchinja koishto se fakjaat na jadicata,...изненадување


 ...vidi iznad!


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: annaja
Датум на внесување: 02.Февруари.2011 во 19:10
Комшиката моја беше кај него пред 4год., и рече дека во мај месец ќе и се решат проблемите...ама не и кажа која година ќе се случи тоа.Ќе ја прашам за телефонот,ако го чува.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 02.Февруари.2011 во 21:37
Originally posted by kiki85 kiki85 напиша:

ej zdravo

dali znaes broj od toj dule od veles? jas duri vo germania slusnav za nego. dozdrav kiki


Еве ти го бројот 043 227 363 да






Постирано од: 92
Датум на внесување: 04.Март.2011 во 10:50
ок се во ред кој си верува верува кој не не си верува а нешто за дуле јас идам кај него сум се стегнал од скопје и ок ај кажа нешто што кажа и ми вика нареден пат да ми донесеш земја од дворот во куќата кај што живееш и му однесов земја и како демек му падна тешко и ви се верува не избрка не можел да гледа ми се идеше да го фатам како гулаб да го летам од таму како што е високо сум оставил дете од 6 месеци дома да идам по гатачи сме се стегнале со жена ми во велес за што да ми каче дека му е тешко као демек имам многу магија.И да бидам по краток се преселивме и сега можда живееме на не магепсана земја а разлика нема мое мисленје е дека можеби имаат некој луге да гледаат ама да ти помогнат тешко


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 05.Март.2011 во 03:14
ljuge ne se zamarajte so vakvi raboti magi ova ona uzivajtesi bidete pozitivni iscisteteja cela negativna rabota sto postoi i uzivajte

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 05.Март.2011 во 11:17
samo so pozitivna energija shto ke reche pozitivni misli ., i po onaa narodnata ne posakuvaj na nekoj ona shto ne go posakuvash za sebe.,crni magii ., koj veruva vo niv go trefnuvaat koj e dovolno svesen kako chovechko bitie i go zhivee svojot zhivot bez meshanje na zhivotnite karti na drugi lugje., vo radost zhivejte lugje bez da se optovaruvate so gluposti od vakov vid


Постирано од: annaja
Датум на внесување: 05.Март.2011 во 17:01
Кажете пу,пу....скраја да е...


Постирано од: FeaR
Датум на внесување: 05.Март.2011 во 19:26
neveruvam u toaма%20ајде

-------------
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 05.Март.2011 во 19:28
i ja si vikam..sto bara fear tuka

-------------
vivi


Постирано од: FeaR
Датум на внесување: 05.Март.2011 во 19:35
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

i ja si vikam..sto bara fear tuka
a ti po fear odma aголемо%20гушкање.... samo losi luge veruvaat u takvi raboti ili pak naivni luge


-------------
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика


Постирано од: annaja
Датум на внесување: 05.Март.2011 во 22:39
Не,лоши веруваат..лоши прават.Можеби психички убива таа магија...самата помисла...магија како магија не,ама знаеш дека некој те мрази,и сака да те скрши...психата те убива.
Доволно е малку некој да биде по лабилен...и филмовите се прават...


Постирано од: beno
Датум на внесување: 20.Март.2011 во 16:05
vopsto nemate pojma sto zboruvate, imav prilika da otidam kaj dule vo veles covekot e legenda , zatoa sto slusav sekakvi muabeti deka covekot lezel vo zatvor i deka imal psihicki rastrojstva toa se samo lagi jas ne se zakazav kaj nego nitu ime nitu prezime mu ostaviv otidov direkton i cekav dodeka site 40 dusi pominat na red pa za da dojdam jas. iskreno mi go kaza gradot od kade doagam sto studiram kade ziveam i uste mnogu drugi korisni informaci za koi jas bev licno sokirana zato sto ne nosev slika mu go dadov satot sto go nosev na raka. veruvajte vo sebe i ako imate konkreten problem obratete se covekot ima visa sila.


Постирано од: misticia
Датум на внесување: 20.Март.2011 во 16:16
Originally posted by annaja annaja напиша:

Не,лоши веруваат..лоши прават.Можеби психички убива таа магија...самата помисла...магија како магија не,ама знаеш дека некој те мрази,и сака да те скрши...психата те убива.
Доволно е малку некој да биде по лабилен...и филмовите се прават...


за жал се најдов меѓу такви луѓе што веруваат и практикуваат :(

не е битно дали верувам дека ќе ми наштетат или не, битно некој без причина ми мисли лошо, и не е добро чувството кога некому му даваш леб а тој по тебе со камења

верувам дека Бог постои, и ништо и никој не е поголемо од Него
верувам во постот и молитвата, простувањето и љубовта, верувам во Воскресението Христово и победата која ни ја донесе тоа, и се надевам дека лошите луѓе за брзо ќе добијат некоја лекција и ќе се опаметат и ќе се свратат на вистинската страна од духовноста

не верувам дека се посилни од мене и нема да ми наштетат ништо повеќе од матријално што ќе ми украдат или уништат нешто мое - ќе го купам, тие мене од друга страна нема да ме купат ќе ме бараат ќе им требам и нема да ме најдат :)


Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 28.Јули.2011 во 08:38
 
 
Постојат две врсти магии.
Чиста магија и Амајлии.
Чистата магија се дефинира како сила која доаѓа директно од волшебникот, без посредство на „помагач“ (mua' vin),(не е ни добра ни лоша, -целосно психо-физичка).
Вториот облик, амајлиска подразбира контакт и употреба на некоја друга сила.
 

Ibn Haldun, првиот во историјата забележал дека постои некоја чудна взаемна врска помеѓу хипнотичката состојба и способноста да се искористи и потчини некој вид загонетна, невидлива сила.
Тој смета дека цртањето на некои магични симболи и пентаграми (Соломонови букви и знаци), тајните магиски обреди, ги подигаат чувствата на опчинетиот и на волшебникот на ниво кое ќе им овозможи непосредно користење на окултната сила „mana- akasa", а со нејзина помош, постигнување на неверојатни ефекти.
Ова е, може да се каже, првиот научен коментар во проучувањето на магијата.
Според него, амајлиите мораат да содржат еден од двата или пак обата метала заедно: железо и бакар, и да содржат симболи.

Иако за тоа ретко се пишува, црната магија е подеднакво присутна и во нашите секојдневни животи, а нејзините последици се зло и несреќа, дел од судбините на нашите пријатели, соседи, па и нас самите.
„Црната магија пустоши многу домови“- вели Видак Јукич, народен видар и парапсихолог од Црна Гора, и додава, никогаш немало толку многу црна магија на овие простори како денес. Можеби делумно беше активирана со војната, но нејзините последици и денес на многумина им нанесува големо зло!...
До потешки душевни состојби најчесто доаѓа во ситуации кога човекот не е заштитен и кога му е ослабен имунитетот, од време на стресови, шокови, бес, тага, страв.......


 


Постирано од: nina_nina
Датум на внесување: 18.Јануари.2012 во 15:28
izvini !!! mozes da mi pises kade si bil kako se vika adresa ili broj ,hitno e ti blagodaram odnapred


Постирано од: FosterThePeople
Датум на внесување: 16.Февруари.2012 во 20:59
Кај нас тука во маалото циркус е со таквите жени што се глупират со такви работи!Може слободно да се отворе училиште за маѓии,со тие ти конци,шупливи јајца,игли некои си,мртовечки води,обесени мачки... А да напоменам дека навистина им успеваат таквите работи на глупите луѓе,познавам многу луѓе што биле жртви на такви гомна и луѓе што уште се справуваат со нив.

-------------
I just wanna feel real love.


Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 28.Февруари.2012 во 09:24
Foster  od kade poznavas ti tolku luge sto bile zrtvi ...ti da ne si   otpravuvac na  magii   хи, хи...


Постирано од: FosterThePeople
Датум на внесување: 28.Февруари.2012 во 09:26
Хаха,не.Туку ми кажуваат,а и членови на моето семејство имаат почуствувано на своја кожа.

-------------
I just wanna feel real love.


Постирано од: SMILEY20
Датум на внесување: 25.Јули.2012 во 11:22
Potplno se soglasuvam


Постирано од: SMILEY20
Датум на внесување: 25.Јули.2012 во 11:24
I jas imam pocuvstvuvano na svoja koza i do den denes ne mozam glava da krenam od takvi sranja :(


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 25.Јули.2012 во 15:39
не верувам во било што што не спаѓа во врежани природни процеси и психологија, не верувам во влијателни енергии, магии, натприродни човечки способности и т.н.
се се тоа глупости кои луѓето си ги измислуваат онојпат кога не можат да објаснат нешто или се игнорантни на реалноста на природата
секојпат кога некој ќе ми спомне дека се сопнал зошто некој го урочил, ми цапа по живци

единствено нешто духовно што сеуште не сум се осмелил да го негирам е религијата (било каква верба во бог)


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: LAURAMIA
Датум на внесување: 18.Септември.2012 во 22:29
Nemojte da se lazete deka postojat luge sto znaat da rasturaat magija.Jas bev kaj ilija vo Kozle icovekot nema vrska se mu e samo za pari.Ubavo eden komsija mi rece on da znae prvin ke si napravi za negovite sinovi.Edniot sin mu se razvede a drugiot e non stop po zatvori.i od koga otidov kaj nego sega mi e poloso.dava nekoja pepel katastrova.


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 18.Септември.2012 во 22:53
Originally posted by LAURAMIA LAURAMIA напиша:

Nemojte da se lazete deka postojat luge sto znaat da rasturaat magija.Jas bev kaj ilija vo Kozle icovekot nema vrska se mu e samo za pari.Ubavo eden komsija mi rece on da znae prvin ke si napravi za negovite sinovi.Edniot sin mu se razvede a drugiot e non stop po zatvori.i od koga otidov kaj nego sega mi e poloso.dava nekoja pepel katastrova.



А од кај знаеш дека ти е направена магија, па одиш кај некого да ја растура?


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: sevda1
Датум на внесување: 01.Октомври.2012 во 18:33
Kje te molam kazi mi kako zakaza kaj Dule cel mesec vrtam uporno na brojot no postojano e zafateno


Постирано од: speed
Датум на внесување: 21.Март.2013 во 20:38
Mislam deka postojat magii, najcesto se pravat za da mu se nasteti na nekoj.

-------------
speed


Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 26.Април.2013 во 22:03
Site znaeme deka vo mozokot ucestvuvaat vo procesite atomi elektroni I drugi komponenti od molekulite.pa taka ako molekuli od nadvor koi gi isprajca vesterkata go narusat ili promenat balansot na molekulite vo mozokot moze da
Dojde do promena na razmisluvajneto ili zdrastveni promeni
Site vladeteli ovaa tajna ja koristat zatoa postojat spomenici


Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 13.Мај.2013 во 10:20
bjrm e delo na magija predizvikana od vmro zatoa imame mnogu psihobolni vo drzavata.treba grujoski da izgradi spomenik so racna pegla eve zosto.
agentite sto ja osnova bjrm imaa za zadaca da predizvikuvaat pozari so sto ke sejat straf nasekade i site ke se plasat od ogan.no tajnata se sostoi vo toa sto racna pegla imaale postaveno koja ke ispusta molekuli so odredena memorija koi ke dopiraat niz cela teritorija na bjrm.pa taka i koga nema pozar   ako se postavi peglata na odredeno mesto kaj narodot ke se javuva custvoto koe bilo za vreme na pozarot poradi memorijata od molekulite i lujgeto ke se plasat.nivnata potsvest ke alarmira ,,pazi pozar,,.
ovaj nacin na magija se ima primenuvano vo razni varijantri vo minatoto a i denes ima mnogu lujdze sto si igraat so narodot so ova.
vo trgovijata,pregovarajneto,ljubovta itn.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 15.Мај.2013 во 01:04

Имаш право, опасна направија се тие рачните пегли...ох


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk