IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Црна магија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црна магија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 14:15
a,zoshto?,...ako nema nikakov efekt,......samo ne treba da mislish deka nekoj ti pravi toa..zoshto da si go upropastish zivotot poradi nekoj "magionichar",....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 15:00
jas ke pocnam da veruvam deka nekoj frlil crna magija na forumov...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 15:23
bogami,butel....imash pravo,...ne sum pomislil na taa moznostConfusedBig%20smile
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Gideon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gideon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 16:56

I sto odluci Goore,ej od kade nickov Goor me interesira!?

In God we Trust!
God Bless our Land!
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 17:05
A izvan grada ostat će psi - vračari, bludnici, ubojice i idolopoklonici te svi koji vole i govore laž.(Otkrovenie 22:15)

ok .....
ti u zivot ne si bil na baenje.....???
ne si posetil nekoj star covek sto so sol nozevi kamencinja i.t.n te lecel od nekoi uroci i sto ti jas znam......
potoa ne si go videl toj covek vo crkva ...eve da receme sekoja nedela.....

I sega so baenjeto toj ti pomognal mozebi (ma da jas mislam deka toa e poveke psiholoski i potsvesno) ti poveke ne cuvstvuvas bolka......toj covek sekoja nedela ide u crkva ne gazi na mravka so se veli.......i sto biduva .....ke odi u pekolot.......ZOSTO??????
end off days 15...14...13....
Кон врв
Gideon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gideon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 23:37
Eh zosto ,abe cudnise patistata Gospodovi Goore!No sala na strana,vidi ke odi u pekolot ete bas zatoa sto pravi raboti von Zakonite Gospodovi,tie raboti ne se od ovoj svet..;Demosnki se zatoa ne se oslonuvame na takvi nesta,no toa sto odi u crkva i na mravka ne gazi pa toa ti e beter be Goore!Pa ti e sto odat u crkva ako mislis na Pravoslavnava golem del od niv se gresnici i toa od dnoto na dusata...Ej ako pocneme za ova treba pak da se prefrlame na VerosipovedWink!
Abe i decata se svesni vekje deka u tie raboti nema aber i ja i ti mozeme da bideme gataci,bajaci i sto se ne!
In God we Trust!
God Bless our Land!
Кон врв
shedow Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shedow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 02:35
koj sheed nema vrska magii....Shocked
Кон врв
miki-li Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki-li Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 13:46
[QUOTE=goor] A izvan grada ostat će psi - vračari, bludnici, ubojice i idolopoklonici te svi koji vole i govore laž.(Otkrovenie 22:15)

ok .....
ti u zivot ne si bil na baenje.....???
ne si posetil nekoj star covek sto so sol nozevi kamencinja i.t.n te lecel od nekoi uroci i sto ti jas znam......
potoa ne si go videl toj covek vo crkva ...eve da receme sekoja nedela.....

I sega so baenjeto toj ti pomognal mozebi (ma da jas mislam deka toa e poveke psiholoski i potsvesno) ti poveke ne cuvstvuvas bolka......toj covek sekoja nedela ide u crkva ne gazi na mravka so se veli.......i sto biduva .....ke odi u pekolot.......ZOSTO??????
[/QUNi

Nikoj ovde ne veli deka vo pekolot treba da odat tie sto im pomagaat na lugeto, zatoa sto postoi razlika megu lugeto sto bajat i sto so baenje "lecat" i lugeto sto pravat crni magii!!!

Кон врв
*bibi* Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *bibi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 03:16
prodolzi si so zivotot a crnata magija sekkogas ke si ostane ona sto e crna magija
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 12:56
crnata magija da postoi ama sum sigurna oti ako go imas isus vo sebe ne mozi gjavolot da uspee so magii.a za onie koj velat oti se vernici a ne se pravilni vernici i ne imaat mesto vo zivotot za isus ko taka magiite mozat da vladeat kaj niv.i ako si vernik samo so usta a ne si se predal na isus izvini ama gjavolot ima sekakvo pravo da prae sto saka so tebe.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2007 во 13:51
Rome..... kako si , te nemase neko vreme
Кон врв
mahi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mahi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 02:43
zdravo na site,barajki informacii za crna magija dojdov tuka na forumot

CRNA MAGIJA POSTOI 100%,provereno kaj mene,JAS NE VERUVAV vo takvi raboti,mislev deka ne pripagaat na intelektualni luge,ali ete se sluci toa sto se sluci,i fala mu na gospod sto me upati na toa mesto od kade sto mi kazaa deka kako mal mi e storena...posle 20 godini sega se cuvstvuvam zdravstveno kako sto treba,svakam deka zivotot ima i vesela i srekna stranica


vo vrska so toa deka ako si veruval vo gospod nemalo da te fati,toa se gluposti,,cel zivot veruvam pa ete me fatila.znaci ako si vernik bog ke te upati kade da pojdis za da ti se rasturi

veruvajte,od kako gi napraviv site raboti so trebase da gi napravam,po 2 casa osetiv kako nesto da izleguva od mene,pocnav da se tresam,krv od nosot i zestina golema toa traese 20 min,posle toa nemozam da vi opisam kako se cuvstvuvav se mi bese ramno:)go izgubiv stravot koj imav vo mene,i site drugari-ki rodnini isl site mi velea deka sum promenet,i mnogu pocsto me vikaat za druzenje

ni jas ne veruvav,veruvajte
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 18:19
Iskreno, ne veruvam vo gospod, sigurna sum deka ima nekoja visa sila tamu nekade no taa ne se vika Isus, Alah li sto ti ja znam. Postojat natprirodni nesta, toa sigurno tokmu zatoa sto uste ne znaeme nitu sto e priroda. No niv sigurno ne gi pravi gjavolot ili satanata, losoto e vo toa sto lugjeto ne razmisluvaat i se pokoruvaat na nekoi morbidni rituali i veruvanja pa posle setaat po ulica i pravat gluposti. Jas licno tokmu od vakvi ludaci imam strav, mrazam fanatici i sektasi koi ne si gi znaat granicite 
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
lepa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lepa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 17:31
jas veruvam
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.