IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 32>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 18:33
Originally posted by Sweet angel^^^ Sweet angel^^^ напиша:

Originally posted by Gavolce Gavolce напиша:

Tattoo Beauty izgleda nogu te bolelo grpceto za da ja istrpis tetovazata so ti e ili se lazam ???


i jas sakav da znam malce da me ohrabri mene za da stavam


не беш сташно јас викам едно дека "желбата е најголем антстетик"
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 18:35
Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

na ramo grob od pozadi koj niknuva frvo koe se pretvora vo devojka , na podnozjeto na drvoto oblaci , a okolu celiot crtez ogromen trajbl preku celo ramo

blagodarnost na OKI Tattooman


Ако смешкава на Avatarov ја имаш на себе ондак те жалам друже...

а Оки татту мен смеењесмеењесмеењесмеењесмеење

ОМГ до кај стигнавете смеењесмеењесмеењесмеењесмеење

за ОКИ и циганите го викаат истото зашто толку и се разбираат па се цели шаренинамигнување



Изменето од Tattoo Beauty - 03.Мај.2008 во 18:40
Кон врв
Sweet angel^^^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweet angel^^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 19:37
supeeer falaaa
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 03:06
Originally posted by Tattoo Beauty Tattoo Beauty напиша:



Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

na ramo grob od pozadi koj niknuva frvo koe se pretvora vo devojka , na podnozjeto na drvoto oblaci , a okolu celiot crtez ogromen trajbl preku celo ramo

blagodarnost na OKI Tattooman
Ако смешкава на Avatarov</a> ја имаш на себе ондак те жалам друже...а Оки татту мен смеењесмеењесмеењесмеењесмеењеОМГ до кај стигнавете смеењесмеењесмеењесмеењесмеењеза ОКИ и циганите го викаат истото зашто толку и се разбираат па се цели шаренинамигнување




pola i poise od tie sto te skrtale ucele od Oki !!!
koj ke ima tasaci da priznae se razbira .....
mojata tetovaza e moj izbor i moja idea
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 11:25
pola i poise od tie sto te skrtale ucele od Oki !!!

воздивнувањеу заблуда си намигнување
koj ke ima tasaci da priznae se razbira .....
секој кога би било таканамигнување

mojata tetovaza e moj izbor i moja idea [/QUOTE]

Нормално твој избор , твоја трајна грешка
смеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 01:51
ZMISKI OCI NA DESNA RAKA...........
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 22:32
ako se tetoviram nekogas, togas ke bide definitivno logoto na vardar

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 21:01
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

ako se tetoviram nekogas, togas ke bide definitivno logoto na vardar
И што? после тебе ли ќе те вееме на западна, или маскота ќе изиграваш голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 01:10
aко во случај се истетовирам некогаш........тоа би било некое мало скоро неприметливо знакче или буква............мислам околу глуждот на ногата или околу некаде
Кон врв
Mjauuuuu Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mjauuuuu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 09:06
Иам едно врапче на плешка
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 16:54
јас токму на ова место имам тетоважа, и не се каам поради тоа што ја имам,би ми сотанала како спомен од едно драго место каде што бев пред 1 година! но не е ваква, има една арапски знак кој всушност значи стара арапска поговорка!
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 17:21
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

јас токму на ова место имам тетоважа, и не се каам поради тоа што ја имам,би ми сотанала како спомен од едно драго место каде што бев пред 1 година! но не е ваква, има една арапски знак кој всушност значи стара арапска поговорка!

Eden znak znaci cela pogovorka. Au ova arapite epten stedat na zborovi. Dobra rabota se tetovazite, i jas sakam da si stavam ama ne znam sto slika da izberam. Moze znameto na Liverpool FC.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 18:33
Најголема таттоо галерија само на www.tattoo-passion.org

намигнување
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 19:00
[/QUOTE]Eden znak znaci cela pogovorka. Au ova arapite epten stedat na zborovi. Dobra rabota se tetovazite, i jas sakam da si stavam ama ne znam sto slika da izberam. Moze znameto na Liverpool FC.[/QUOTE]

еми сега си штедат луѓето не се ко нас!
лелее па вие машките со тие фудбалите,мир се нема,тоа ти се вика ЗАВИСНИК, и колку да сум „заљубена“ во фудбалот не би тетовирала знаме на некој клуб, има и поубави слики од нив
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.