IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 32>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 22:50
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

-na kicma
-jekoderm/gentamicin/aloe
-pa normalno, redovno se banjam, sekoj denTongue
-bukvalno plikovi
..mislam deka moze da e od ishrana, mnogu e mozno toa spored mene.
daj nekoj sovet ziti se...


Вака значи тоа мора да се погледне па да се види што е,кажав може да не е ништо страшно а може поради неправилно негување вода да навлегла во тетоважата и да ствара пликови.Има и други варијанти но сепак најубаво да се погледне доколку е на кичма може да предизвика проблеми
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 22:52
aham. pa od togas samo vikam kje odam da me vidat...ama vreme SLABO. po cel den na rabota a koe studio raboti treta smena!?Confused
deka bev izlezena koga mi se sluci toa, ja izmiv i se vrati na sebe.
sega e vo red ama mi e custvitelna.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 22:55
Тоа може повторно да се случи доколку е во прашање вода или масни куглици затоа поубаво дојди да се види
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 22:56
vo red. fala.Smile
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2007 во 23:04
ок нема зошто,повели и другпатLOLLOLLOL
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 08:46
а зашто мора лугево да се тетовираат!?!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2007 во 11:08
Пуст меракLOLLOLLOLLOLLOL
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 21:20
Буги:)
Неколку прашанценца околу редење пирс на папок:)
1. Дали смее особата која ќе си стаи пирс на стомак да се сонча без проблем?
2. Дали може да се капи во море?
3. Дали мора дозвола од родител за пирсање?
4. Колку чини пирсањето со мој пирс? А колку со твој?
фала однапред.
Big%20smile
Точачиња.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 21:33
Нема проблем Јоки еве одговорите по редослед
1.Смее сончање без никаков проблем
2.Во море,езеро,река и базен капење дури после 20 дена од ставањето на пирсот.
3.За секој малолетен за пирсање треба дозвола од родител
4.Со мој пирс пирсањето е 500 ден. а со твој пирс 800 ден.
Се надевам дека помогнавBig%20smile
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 23:14
Уф и тоа како:)Big%20smile
Една моја братучедка се распрашуваше за условите кај тебе. Имаше претходно пирс, сега сака пак да се пирса. И нормално само кај сигурен и сериозен човек.Big%20smile
фалапBig%20smile
Точачиња.
Кон врв
MATEMATICAR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MATEMATICAR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 15:30
да признаам од ципсови лепам тетовазиLOLBig%20smile
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 15:23
Originally posted by М. Schumaher М. Schumaher напиша:

а зашто мора лугево да се тетовираат!?!


зошто некои луѓе се изразуваат на тој начин или пак едноставно љубљт да имаат тетоважа!Smile
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 15:25
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by М. Schumaher М. Schumaher напиша:

а зашто мора лугево да се тетовираат!?!


зошто некои луѓе се изразуваат на тој начин или пак едноставно љубљт да имаат тетоважа!Smile


баш така а и ти да не си една од нив??Big%20smile
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 15:36
Originally posted by MATEMATICAR MATEMATICAR напиша:

да признаам од ципсови лепам тетовазиLOLBig%20smile

breeeee, da vidis od eden nov cips so mi se padna...tetovaza so tigar...i bez vida se lepi....mnogu e jaka!!!!
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.