IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали постои Бог?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали постои Бог?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354>
Автор
Порака
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 21:19
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

... оти за секој бескорисен збор ќе полагаме сметки на судниот ден...

Точно... ама некои коментари може да се сметаат дури и како корисни совети.
Do what is right, come what may...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 21:27
Mnogu zavisi od toa kako e kazhano.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 21:41
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Originally posted by Majkl Majkl напиша:

... оти за секој бескорисен збор ќе полагаме сметки на судниот ден...

Точно... ама некои коментари може да се сметаат дури и како корисни совети.


Како на пр. ако на ближниот го ословиш по корисн.име и му кажеш отворено дека е ГЛУП?
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 00:45
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Нека ми извинат другите членови, и особено модераторите за следната реченица. Ова што ќе ти го кажам тебе не сум го кажал на никој досега на форумов, но тебе, GABRIEL_DESTROYER, едностано морам да ти го кажам... ГЛУП СИ! голема%20насмевка

А пак ја те чекаф тебе прв.Нека ми извинат сите но дека ти си еден обичен смотко и нетреба веќе мн да се замарам со тебе со смотани и глупи луѓе едноставно не треба да си го замараш мозокот .А на форумоф единствен си ти за жал незнам воопшто зошто си се зачленил.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:07
Sega zastanete i dvacata so prepukuvanjeto. Dovolno beshe.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:08
Originally posted by Majkl Majkl напиша:



Само полека...Ако го проповедаш евангелието држи се и во пракса до него, оти за секој бескорисен збор ќе полагаме сметки на судниот ден.
 
Мојот збор не беше бескорисен, напротив, тоа беше медицинска дијагноза за дотичниот пациент голема%20насмевка
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
miroslava Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miroslava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:33
ISTI STE DVAJCATA !
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 01:46
Originally posted by miroslava miroslava напиша:

ISTI STE DVAJCATA !
На кои двајца мислиш и во што се тие (или сме ние) двајца исти?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 03:00
Originally posted by miroslava miroslava напиша:

ISTI STE DVAJCATA !

Не сме исти ја сум малце по терсен детенце ама таков сум си од мамичка.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 23:37
,.................evan....... ,..mozebi e se drugo,....ama ,za glup,.i smotan,.....ne bi rekol
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 16:19
го нема! ..........ашшшшш!...........не постои!
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 00:10
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by beleg beleg напиша:

Me interesira za ovie koi negiraat deka Bog postoi....dali odat vo crkva,dali vapcaat jajca,dali se krseni,dali odat na slavi i tamu im se smeat na domakiniteConfusedza mene e logichno ako ne veruvam vo Bog-togash se shto e so nego povrzano(slavi,imendeni,venchavki)ednostavno ne pochituvam,negiram,ne prisustvuvam na takvi lakrdii,ne im pravam lice velejki im na domakinite srekna slava     i tochka....se drugo e licemerie
NEVERUVAM VO GOPSPODVO CRKVA SI ODAM KOGA TREBANE SE MOLAMSVEKI PALAM OTI TAKA E REDOTFARBAM JAJCAOTI TAKA E REDOTI TRADICIJA I KULTURANA SLAVI ODAM OTIIM PRAVAM CEST NA PRIJATELITESO IMAAAAAAAAAAAAA OVA VRSKA SO TOASTO SUM UBEDEN DEKA GOSPOD NEPOSTOIJAS VE GLEDAM NA IST NACINPREMA MENE NEMA GOSPODA VIE GI PRAVITE ISTITE RABOTI SO GI NAVEDOVNE SE VAZNI PRICINITEVAZNO E DA SI SREKJEN SO TOA STO GO PRAVIS


Ако не веруваш тогаш немаш потреба да одиш во црка само за да направиш “чест“ некому..

Ако не се молиш, немаш исто така потреба да палиш свеќа за да му направиш “ќеф“ некому...

Да фарбаш јајца за велигден исто така ке одговорам како претходно....

И јас исто така сум атеист но не правам “чест“ никому поради некакви си традиции но затоа почитувам секого кој се определил да верува во бога, тоа е негово право...

Туку поработи се на карактерот, не мислам да те навредам, ни најмалку, туку секој од нас треба да си изгради карактер и да си го определи својот пат во животот.

Утре деца ке имаш, можеби и имаш, дали тие ке бидат крстени? Дали според традициите ке пркосиш на своето верување кое е спротивно од твоето дело што го правиш?

Атеизам или Теизам, секој нека си одлучи за себе, ниту сакам некој теист да ме убедува, ниту сакам некој верник да натерам да верува во она што тој не го посакува, нека самиот си избере што го исполнува....
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 16:02
"Утре деца ке имаш, можеби и имаш, дали тие ке бидат крстени? Дали според традициите ке пркосиш на своето верување кое е спротивно од твоето дело што го правиш?"

да, па?збунетост и јас сум закоравен неверник,мислам рамнодушен. и кажав ,ја пари за тоа не давам , ако  некој сака да плати немам ништо против и поп да ми го "крсти" детето. едино што .......ни да ми платат мене , не би сакал поп да ме венча .........особено со она глупаво  мењање на круни .......и слични детски  работи.намигнување


а камо ли , па уште и да му испрчам  на господ,стотина евра?!смеење


Изменето од abnormalen - 11.Јули.2009 во 16:04
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 20:38
ako veruvas samo da
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.