IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали постои Бог?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали постои Бог?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 54>
Автор
Порака
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 16:58
Извини, мислев дека за мене се однесува
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 16:58
Originally posted by Miralem1 Miralem1 напиша:

Originally posted by beleg beleg напиша:

avatarot ti e epten verski...vo sklad so vashata miroljubiva veraLOLLOLLOLLOL
A dali e pravedno zaradi eden post,napisan radi sala,kritikuvas necija vera ? Koj e sega miroljubiv a koj ne e ? Ako celosno se rasetame po site temi i go razgledame ponasanjeto na clenovite,togas jasno se gleda koja e vera miroljubiva a koja ne e.


abe so sultan nie na forumot si imame poseben odnosEmbarrassedmoze e najiskren i zatoa ni e najsimpatichenLOLLOLLOLLOL
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 19:08
султанот е факт дека ги нема добро научено финтите за „камуфлирање“ од ст. клуб, кои треба секој добар мохамеданец да го насочат кон успешно „заведување“ на христијаните и облекување на овчјата кожа...

Султанот е необработен, сиров муслиман, и заради тој е всушност вистинскиот показател за тоа какви се  и што мислат всушност муслиманите... StarStarStar
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 19:27
Originally posted by аџија аџија напиша:

султанот е факт дека ги нема добро научено финтите за „камуфлирање“ од ст. клуб, кои треба секој добар мохамеданец да го насочат кон успешно „заведување“ на христијаните и облекување на овчјата кожа...

Султанот е необработен, сиров муслиман, и заради тој е всушност вистинскиот показател за тоа какви се  и што мислат всушност муслиманите... StarStarStar
Sto bi rekle togas za skoro sekoj Hristijanin na Forumot,pogotovo za tebe ? Mozebi Sultan Murat e otvorena osoba... no ako razgledame koj go naveduva toa,ke otkrieme deka povtorno poteknuva od vasite rasipani srca. Temata e "dali Bog postoi" nikoj nikade ne posocivte dokaz za toa nitu bilo kakov zbor vo vrska so temata,tuku samo provokacii i navredi,pa skoro na sekoe vase pisuvanje.
Vidi sega apsurd sto e,,, za primer se zema salavoto odnesuvanje na sultan murat,,,, znaci ocigledno e deka nikoj od nas ne se ponasa taka.
Sekogas e taka,nazalost. No mu blagodaram na STVORITELOT,STO KAJ VAS SE' I EDEN E TAKOV... SAMO STO KAJ VAS SE NAMERITE ISKRENI I OD SESRCE MRAZITE,DODEKA MURAT E "DRUZELJUBIV".
Pa adzija... po ulica ke najdes Muslimani koji pijat,kockaat,,,, nemaat nitu edno svojstvo na Muslimani a gi nosat iminjata. Tuka nemozes da go procenis Islamot. Ako sudevme taka,togas sto bi mozel jas od vam na Forumov da svatam.Deka Hristijanstvoto e KRAJNO BEZOBRAZNO. Zatoa sto se ponasate taka. No,mu blagodaram na Allah sto mi ovozmozi pravedno i bez predrasudi i iskreno da go cenam sekoj covek,po negovite dela,po dobro i loso a ne po vera i nacija.
Eden ex srbin,sega se vika HAMZA a se preziva RAZNJATOVIC,denes e PONOSEN MUSLIMAN izjavi: Mu blagodaram na Allah sto mi ovozmozi da go spoznam prvo Islamot a potoa Muslimanite.
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 19:31
види, никој не може да негира дека секакви луѓе има, лоши и добри... ПОЕНТАТА ОВДЕ Е, на што ве учи верата? јас гледам дека ви учи на сексуален неморал, на убиства, крвопролевање, омраза, не гледам муслимани што се толку задлабочени во верата човек да им се восхитува колку се мирни, понизни, добри??? нема таков пример за муслиман...

кај нас се знае, дека има луѓе што грешат, се уште не се на правиот пат, ама СЕ ЗНАЕ дека идеалите на нашата вера се љубов, добрина, понизност, итн итн...
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 19:46
Originally posted by аџија аџија напиша:

види, никој не може да негира дека секакви луѓе има, лоши и добри... ПОЕНТАТА ОВДЕ Е, на што ве учи верата? јас гледам дека ви учи на сексуален неморал, на убиства, крвопролевање, омраза, не гледам муслимани што се толку задлабочени во верата човек да им се восхитува колку се мирни, понизни, добри??? нема таков пример за муслиман...

кај нас се знае, дека има луѓе што грешат, се уште не се на правиот пат, ама СЕ ЗНАЕ дека идеалите на нашата вера се љубов, добрина, понизност, итн итн...
 
Da ama Adzija,ti ne gledas,ti si slep. So tvoite oci drug gleda so tvojata glava drug misli so tvoite ushi drug slusa.... Ti ne si sposoben sam da zemes da procitas,drag moj prijatele Adzija.
Kolkava omraza imas,nemozes da ja sokres,neznam sto god da napravis. PROVIDEN SI SOSEMA brate dragi.
Takov primer za muslimani ti ne si videl. Zatoa sto si izuliran vo tvojot zaslepuvacki svet. Mozebi si slusnal barem za Bezbroj Svestenici i naucnici sto go Prifakjaat Islamot-Pokornosta.
Vo koj tvoj post prijatele moj ima dobrina,ljubov,poniznost,samo eden kopiraj mi. Ti si NISTOVEREC,kako sto znae da vi narece eden moj prijatel hristijanin. Za tebe,jas se kladam so zivot,deka nisto sveto ne postoi cak ni crkvata.
 
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 19:48
епа сега во недостаток на аргументи, нормално, аџија ви е крив...LOLLOLLOLWink
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 19:54
Originally posted by аџија аџија напиша:

епа сега во недостаток на аргументи, нормално, аџија ви е крив...LOLLOLLOLWink
 
Ne adzija,,, naj malku si ti kriv. Ti ke bides odgovoren i kriv tek togas koga decata ke ti porasnat i ako se ponasaat vaka kako tebe. A ti,Boga mi,poarno nema da gi poucis. Krusa pod krusa pagja. Sega vidi koj e kriv.
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 20:25
знам дека ум интересен дека сте магепсани од постовите на аџија, ама кога за момент ќе ви пројде возбудата, позанимавајте се малку и со аргументите...
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2007 во 22:26
Originally posted by аџија аџија напиша:

знам дека ум интересен дека сте магепсани од постовите на аџија, ама кога за момент ќе ви пројде возбудата, позанимавајте се малку и со аргументите...
 
Adzija... "koj sebesi se fali,brzo si naogja potsmevac" (mudra izreka)
Pretpostavuvav deka oholosta te pravi taka nisko da se ponasas.
Veruvaj deka nisto ne znaes. Samo si se precenal.
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2007 во 08:40
доволно, сосем доволно се занимавате со аџија... Знам дека ви е чудно, човек волку да ве тревожи, ама сепак, ве молам да се држиме до муабетот... Оти ако почнам јас да правам ваша лична анализа, нема ништо да остане...Big%20smile
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2007 во 21:54
Originally posted by аџија аџија напиша:

доволно, сосем доволно се занимавате со аџија... Знам дека ви е чудно, човек волку да ве тревожи, ама сепак, ве молам да се држиме до муабетот... Оти ако почнам јас да правам ваша лична анализа, нема ништо да остане...Big%20smile
 
Pa dzaba e Adzija,od kuki e rasipana rabotava. Prvo vie moderatori begate od temava,oti nemate nikakov dokaz da iznesete.
Ete barem se obidov,kako mu taka.
A da znaes deka vo koza ti sum i deka znam za toa deka se mislis da napravis ciska po temite i da gi brises postovite... znam deka porazot si go oseti,no steta sto nemozes da si go podneses ;)
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2007 во 00:04
буахахахахахаха...... мирко надуенко... LOLLOLLOLLOLLOL браво, ме восхитуваш... надежта е посилна од реалноста во тебе, и тоа ми се допаѓа... може си неук, може си нелогичен, може имаш проблеми со интектуализмот, со меморијата, итн, ама не се откажуваш... и понатаму... тоа доблест, и за тоа ти честитам...Clap
Кон врв
Miralem1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miralem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2007 во 22:55
Originally posted by аџија аџија напиша:

буахахахахахаха...... мирко надуенко... LOLLOLLOLLOLLOL браво, ме восхитуваш... надежта е посилна од реалноста во тебе, и тоа ми се допаѓа... може си неук, може си нелогичен, може имаш проблеми со интектуализмот, со меморијата, итн, ама не се откажуваш... и понатаму... тоа доблест, и за тоа ти честитам...Clap
 
Taka so vregjanje nisto ne se dokazuva,,, a kamo li postoenjeto na Boga.
Inaku za mnogu treba da mi cestitas ;)
Alija ra je rekao:Znanje je bolje od imetka.Znanje te cuva a ti cuvas imetak.Znanje je sudija,a bogatstvu se sudi,umrli su oni koji su gomilali bogadstvo,a ostali su oni koji su sakupljali znanje
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.