IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Секс занимливости
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секс занимливости

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 49>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 21:13
a,kako i nema,...koga ushte od mali tuka gledaat kako ,..sekoj sekogo go dupi,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
emi$ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi$ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 21:42
hehehe brza toa si vo pravo epten sloboda imaat a zamisli kakvi vnuci ne cekaat LOL more goli ke setaat lele strav me fakaTongue
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2007 во 22:23
Покрај многуте други благодети кои сексот му ги пружа на човекот, оралниот секс ги штити забите на жените.

Новото истражување покажало дека сексот ја смалува прекумерната тежина, благотворен е за крвниот систем, ослободува од стресот, го зголемува имунитетот...

Но, исто така се покажало дека машкото семе е богато со минералите калциум и цинк и го спречуваат расипувањето на забите.

Иако порталот MSNBC не сакал да влегува во деталната примена на семето за зачувување на забите, истакнале дека после орален секс пожелно е да се исперат забите. 
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2007 во 08:19
Ete pa ispadna po moe, koga te ubeduvav, ne sakase da poveruvas, morase nekoj drug da ti kaze
Кон врв
cigare-migare taktika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 245
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cigare-migare taktika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2007 во 09:48
LOLLOLLOL  shefe ti si legenda.... alal da ti e...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 20:21

,….ebete se shto poveke,..koga ve boli glava,…bash taka!!,…eden amerikanski nauchnik otkril deka glavata  boli koga ima  nedostatok na hormonot  serotonin vo mozokot,…ama i deka toj se proizveduva pri sexualnoto opshtenje,..znachi momci,…dupete  shto poveke,…nema veke,…”ah,ne mozam sega,”zlato”,…. me “boli” glavata”,…osven ako ne e druga prichina  za “glavobolkata”,…e,…togash ni “kilo”serotonin nema da vi pomogne,…za da i  pomine,..>>Изменето од Biba_G - 31.Август.2009 во 08:21
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 20:24
види ти наука што ти е LOLLOLLOLLOL
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 20:37
Originally posted by brza brza напиша:

,….ebete se shto poveke,..koga ve boli glava,…bash taka!!,…eden amerikanski nauchnik otkril deka glavata  boli koga ima  nedostatok na hormonot  serotonin vo mozokot,…ama i deka toj se proizveduva pri sexualnoto opshtenje,..znachi momci,…dupete  shto poveke,…nema veke,…”ah,ne mozam sega,”zlato”,…. me “boli” glavata”,…osven ako ne e druga prichina  za “glavobolkata”,…e,…togash ni “kilo”serotonin nema da vi pomogne,…za da i  pomine,..Ова жими се на маица ќе го испечатам!!Wink
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 20:43
бреее, немој да ми кажеш дека идол ќе ти биде научникот кој што го открил ова LOLLOLLOLLOL
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 20:55
Ако неговата научна теза успее да ја зголеми мојата сексуална активностLOL, тогаш зошто да неWink
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 20:59
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Ако неговата научна теза успее да ја зголеми мојата сексуална активностLOL, тогаш зошто да неWink

Ne be,gresno si razbral..toj vika deka glava nema da te boli..

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 21:18
zaebavajte se vie,..ama,stvarno e taka,...ne lupa samo chovekot tuku i go dokazal toa,...a ima i ime i prezime,...i koga ke vi  ja "boli" glava,..otpechatete go ova na eden list i,...butnete i go pod nos,...na "bolnata",.LOL.LOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 21:19
LOLLOLLOLLOLLOL абе јасно ми е, али не ми е јасно како ќе дојде тоа до секс LOLLOLLOLLOL не за друѕги има толку многу апчиња против глава денеска LOLLOLLOLLOL
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2007 во 21:39
cafetin, analgin, persen...nekoe diazepamce....dobro ama site vidovi apcinja te teraat na spienje..taka da...moze lokalna anestezija..LOL pa mavaj ja so cuk nema nisto da ti rece...OuchLOL
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 49>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.