Испечати | Затвори го прозорот

Секс занимливости

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Секс
Опис на форумот: Неисцрпна, најчитана... најжешка тема...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7397
Датум на принтање: 15.Јуни.2024 во 23:20
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Секс занимливости
Постирано од: bone
Наслов: Секс занимливости
Датум на внесување: 08.Јануари.2007 во 11:14
дали го знајте најголемиот е*ач на сите времиња???е па дали сте знаеле дека му го имат зачувано пенисот LOL ...е па еве го
 


-------------
http://imageshack.us">Коментари:
Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 08.Јануари.2007 во 20:51
LOL bone НЕ СИ НОРМАЛЕН LOLLOLLOL

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 08.Јануари.2007 во 21:02
hehe ovoj kako konus da ima ne k*r:)
a mislev najgolemiot e*ac bil ovoj francuzinov kako mu ebse ime :) uf
na z nekako bese


Постирано од: perinosi
Датум на внесување: 08.Јануари.2007 во 22:41
Извини Боне ама најголем е*ач е Казанова.

-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 18:33
Данската јавност се шокирала од снимката на две средношколки кои голи се бакнувале на традиционалниот натпревар во стриптиз. Снимката се појавила на Интернет, но набрзо била отстранета.

Филмот во кој средношколките се соблекуваат пред професорите на традиционалното натпреварување по стриптиз, во средното училиште во Силкборг - Данска, предизвикал без и гнев кај јавноста, бидејќи четирите девојки од снимката, кои инаку биле резервирани само за професорките очи, се појавиле на YouTube.

"Сите знаат за тоа натпреварување. Учениците кажуваат дека е од многу интересен и забавен карактер. Неколку од нив под мотото 'најдобрите ќе имаат најдобро место на столот', веќе секоја година изведуваат стриптиз и до сега немало никакви проблеми", рекол еден од професорите во училиштето.

Бизарната вест за стриптизот во училиштето излегла во јавноста кога четирите девојки ги снимиле со мобилен телефон каде убаво се гледа како се соблекуваат, бакнуваат и масираат на градите.

Целата ситуација излегла од контрола кога тие започнале да се бакнуваат и масираат, работа на која не реагирале професорите односно задоволно гледале.

Снимката секако се појавила на YouTube, но за кратко време училиштето барало нејзино итно отстранување.

"Учениците кои го снимале настанот не се воопшто свесни што направиле. Мораме да го заштитиме идентитетот на девојките кои се појавиле на Интернет", рекол директорот Олсен, додавајќи дека натпреварот по стриптиз поради оваа случка, никогаш повеќе нема да се одржи.

Девојките кои ја запалиле целата публика со своите лезбејски оргии, сепак не победиле.

A zamislite da vovedat vakov predmet u skolo ?? LOLLOL
ima site 5-ki da imaat LOLLOLLOL

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 18:40
neli????? LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 18:53
Од дамна е познато дека познатите звезди секогаш сакале пред новинарите и папараците да се покажат во најдоброто можно светло. Но во денешно време познатите светски џетсетерици се повеќе го запазуваат овој тренд и почнуваат да стануваат вулгарни во тоа нивно истакнување, и најчесто тие се со мотото "насмеј се и покажи ја својата цицка".

Доколку звездата сака да изгледа притаено, доволно е да ја покаже само брадавицата. Се чини дека на таа тактика најчесто игра познатата пејачка Гвен Стефани. А доколку дивата сака да изгледа спектакуларно и сензационално мора да ја покаже цела цицка и да започне да доминира во околина.

Доколку на некоја дива не по нејзина желба и се видат цицките, а тоа не ја задоволи жедната публика ќе биде приморана што е можно најбрзо да посети естетски хирург.

Но ние лично сметаме дека станува збор за тренд кој што е се поактуелен во последно време. Девојките едноставно сакаат да бидат во тренд.

-------------


Постирано од: BiggieSmalls
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 19:40
Лично се надевам дека ќе стане мода и кај нас помегу нормалната популација

-------------
Arguing on the Internet is like running on the special Olympics, Even if you Win you are still retarded


Постирано од: BiggieSmalls
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 19:42
треба ваков смер да се има и на факултет ... 

-------------
Arguing on the Internet is like running on the special Olympics, Even if you Win you are still retarded


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 20:53
more so si ti LOL  pa posle sekoj da ti pokazuva cicka a LOLLOLLOLLOL

-------------


Постирано од: BiggieSmalls
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 22:08
Е шо ма па лошо да не е тоа, шеташ по улица согледуваш девојка и ОП ЦИЦКА У ФАЦА .... поарно здравје

-------------
Arguing on the Internet is like running on the special Olympics, Even if you Win you are still retarded


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 22:19
Абе светов забегал LOLLOLLOLLOL

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 22:21
I nie so nego . . . LOL LOL LOL

-------------
STRUGA


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 22:46
Mnogu cesto se otvaraat temi koi se vsushnost pastirani ili prepishani od internet i spisanija,a ostanuvaat so samo nekolku komentari.Za da bideme fer i da ne gi brisheme,a voedno i da ne bidat samo preneseni temi i postojano da se otvaraat novi,mislam deka e dobro reshenie da gi stavime vo edna posebna tema.Pa neka bide sex zanimlivosti.

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 18:34
bone duri sega ti ja gledam temata so tvoeto otkritie LOL

-------------


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 18:42
100 % se naduval od formaldehidotWink
A najbolji e*ac na site vreminja e Asparuh-bugarska porno dzvezdaLOL
ili kako poozbilen bi go spomnal Ron Jeremy - http://en.wikipedia.org/wiki/Ron_Jeremy
Clap LOL LOL LOL
LOLClap


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 18:57
Секси дамите го прославија денот на насмевката
Ако не сте знаеле, денеска се слави светскиот ден на насмевката. А има ли нешто поубаво кај убавите и секси девојки покрај тоа да имаат и убава насмевка?

Британскиот таблоид "Sun" по повод денот на насмевката на своите читатели им поклони галерија на фотографии од најпосакуваните заводнички, кои што освен телото поседуваат и прекрасна насмевка.

Така на таа листа се најдоа секако Џордан, Аби Титмус, Џесика Алба и многу други.

Еве и вие да не бидете отстранети од тоа задоволство Ви пренесуваме неколку фотки. Чисто да можете и Вие достојно да го прославите овој ден.-------------


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 19:05
Clap wOw!!! Kakvi ubavi.....cic$%$*upsWink.....nasmevki

-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 19:05
Зошто ви е убаво лице, ако имате големи гради
Еден блогер кој ги следи секој чекор, американските и британските џетсетери, па така и цицлестата Џордан, објави нејзини нови фотографии пишувајќи интересни коментари.

Имено, тој е еден од ретките машки кој атрактивната Џордан не ја смета воопшто за привлечна, пишувајќи како бившата Плејбој-ева зајачица заработила огромна сума на пари исклучиво поради нејзините бујни гради.

"Сигурно на некои мажи не им е битно какво лице има жената", - напиша блогерот, посочувајќи дека доколку некоја девојка сака да стане славна, потребно е само да ги зголеми своите гради и со тоа ќе направи се.

"Зголемувањето на градите ја направија Џордан многу популарна, а потоа тој пример го следеа безброј жени" - објасни блогерот.-------------


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 19:08
Abe so vakvi gradi i bez glava ke si ja odnesam doma LOL LOL LOL

-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Јуни.2007 во 21:54

Актуелната и моментно најплатена порно актерка Лора Крафт од Унгарија со македонското знаме на голите гради и дава поддршка на Македонија за влез во ЕУ. Убавицата со шестгодишно искуство открива дека услов една земја да влезе во европското семејство е да ја легализира проституцијата и да има слобода во сексуалното ориентирање. Поддршка на Македонија и дадоа и нејзините колешки Тифани, Рина, Дона, како и порно sвездите Алина и Стефанија од Романија.

* Знаеш ли каде е Македонија?

- Секако дека знам. Не сум била кај вас, но би сакала да ја посетам вашата земја и да и дадам поддршка за побрзо да влезе во ЕУ. Еве и моите колешки ќе ги поканам заедно со голи гради да ги поттикнеме странците. Моментно добив понуда да снимам за македонскиот пазар.

* Колку филма досега имаш снимено?

- Не ги бројам. Секој ден имам снимање, но морам да признаам дека ова е напорна работа. Посебно кога снимам сцени со анален секс.

* Дали се исплати?

- Секако дека се исплати, но не можам да кажам дека сум богата.

* Имаш ли момче?

- Да, но нему не му пречи мојата професија. И тој е во овој бизнис како продуцент.

* Сакаш да снимаш повеќе со мажи или со жени?

- Па искрено, со мажи, иако жените се понежни во кревет.

-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Јуни.2007 во 17:53
Vakva ako si zeme nekoj, pred vrata ke mu bide kako u konduradziski dukan


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 12:08
Подобро без секс отколку без мобилен
Секој трет испитан би одбил милион фунти доколку би морал остатокот од својот живот да го помине без мобилен телефон. Порадо би се откажал од секс на месец дена отколку од мобилен.

ЛОНДОН - Младите Британци порадо би се откажале од пари и секс отколку да живеат без мобилен, објавено е во истражувањето на лондонското School of Economics.

Секој трет испитан одбил милион фунти кога тоа би значело остатокот од својот живот да го помине без мобилен телефон. Помеѓу испитаните поголемиот број го сочинуваат жени.

Голем дел од испитаните стари помеѓу 16 и 24 години, порадо би се откажале за еден месец од секс, алкохол, чоколада, чај или кафе, отколку од мобилен.

Спротивно на тоа, испитаните постари од 45 години би се откажале од својот мобилен во замена за својот омилен пијалок.

Во испитувањето учествувале 1,256 луѓе.

Ne veruvam deka makedoncite bi se otkazale od sexLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
LOL


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 01.Јули.2007 во 01:09
Грците се шампиони во сексот, се наведува во резултатите од истражувањето на Институтот „Harris interactive“, спроведено на барање на...

... компанијата за презервативи „Durex“.

Според истражувањето, Грците имаат секс 164 пати во текот на годината или секој втор ден, а по нив следат Бразилците со 145 сеанси годишно.

Третото место го делат Русите и Полјаците со 143 сексуални односи годишно.

На последното место од оваа најнова класификацијата на сексуалните активности на нациите се најдоа Французите и Јапонците.

Во истражувањето учествуваа 26.000 мажи и жени од 26 земји во светот.

Francuzite beLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: ванчо2006
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 17:39
Пенисот е на Распучин,е**чот на царицата Екатерина Велика , познат како човек со најголем пенис во историјата. А зошто ли зјапа девојката?Shocked Shocked Shocked 

-------------
поздрав од Малешевијата


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 07.Јули.2007 во 11:49
Најсекси акциската хероина Џесика Алба има да каже неколку збора за сексипилот. Вели дека не би се соблекла за јавноста, а пред некое време сакаше да го тужи Плејбој бидејќи ја објавија во костим за капење без нејзино одобрение. Но, и покрај тоа, смета дека во денешните магазини недостигаат машки атрибути.

„Во машките магазини има женски брадавици, зошто тогаш во женските нема мажи кои ќе ги покажуваат своите пениси? Кога би имало таков магазин, јас прва ќе го купам“, изјави 26-годишната Алба за Џи-Кју.

Во интервјуто таа вели дека нема проблем со голотијата, се додека таа не се разголува: „Тоа што не сакам да се соблекувам на филм, не значи дека не сакам да гледам други разголени“.
-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 08.Јули.2007 во 12:10
Во Кина последните години се е возможно, само доколку имате пари.

Студентот Јинг Јинг (25) платил 10.000 евра за операција со која ќе го промени полот.

Тој сакал по секоја цена да стане жена. За тоа е спремен да помине низа од десет операции при што неговото тело ќе биде целосно изменето, баш како и брадавиците на фотографијата.

Секој месец болницата во Тианјин врши десет слични операции на мажи и жени.


-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 09.Јули.2007 во 20:28
Младите од Австрија почнуваат најрано со сексуалните односи, покажа најновото истражување на светски познатиот производител на кондоми „Дурекс“.

Австриските момчиња и девојчиња „бегаат“ две години пред светскиот просек кога е во прашање почетокот со сексуланите односи. Во Австрија младите почнуваат со полови односи со 17,3 години, додека меѓународниот просек изнесува 19,2 години.

Со овие податоци Австрија е рангирана на првото место, а по неа следат Бразил со 17,4 и Германија со 17,6 години.

Истражувањето покажа дека „својот првпат„ го имаат испланирано 62,7 од младите испитаници, а само 15,3 отсто имале страв од полови болести или несакана бременост за време на првиот сексуален однос.

Младите од селските средини порано почнуваат со полови односи отколку нивните врсници кои живеат во градовите, заклучува истражувањето на „Дурекс“.

Ехххеее  , а тие од Македонија уште на 12 години се сексатBig%20smile


-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Јули.2007 во 21:13
a,kako i nema,...koga ushte od mali tuka gledaat kako ,..sekoj sekogo go dupi,..

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: emi$
Датум на внесување: 09.Јули.2007 во 21:42
hehehe brza toa si vo pravo epten sloboda imaat a zamisli kakvi vnuci ne cekaat LOL more goli ke setaat lele strav me fakaTongue


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 17.Јули.2007 во 22:23
Покрај многуте други благодети кои сексот му ги пружа на човекот, оралниот секс ги штити забите на жените.

Новото истражување покажало дека сексот ја смалува прекумерната тежина, благотворен е за крвниот систем, ослободува од стресот, го зголемува имунитетот...

Но, исто така се покажало дека машкото семе е богато со минералите калциум и цинк и го спречуваат расипувањето на забите.

Иако порталот MSNBC не сакал да влегува во деталната примена на семето за зачувување на забите, истакнале дека после орален секс пожелно е да се исперат забите. 

-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Јули.2007 во 08:19
Ete pa ispadna po moe, koga te ubeduvav, ne sakase da poveruvas, morase nekoj drug da ti kaze


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 18.Јули.2007 во 09:48
LOLLOLLOL  shefe ti si legenda.... alal da ti e...

-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: brza
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 20:21

,….ebete se shto poveke,..koga ve boli glava,…bash taka!!,…eden amerikanski nauchnik otkril deka glavata  boli koga ima  nedostatok na hormonot  serotonin vo mozokot,…ama i deka toj se proizveduva pri sexualnoto opshtenje,..znachi momci,…dupete  shto poveke,…nema veke,…”ah,ne mozam sega,”zlato”,…. me “boli” glavata”,…osven ako ne e druga prichina  za “glavobolkata”,…e,…togash ni “kilo”serotonin nema da vi pomogne,…za da i  pomine,..>>-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 20:24
види ти наука што ти е LOLLOLLOLLOL

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 20:37
Originally posted by brza brza напиша:

,….ebete se shto poveke,..koga ve boli glava,…bash taka!!,…eden amerikanski nauchnik otkril deka glavata  boli koga ima  nedostatok na hormonot  serotonin vo mozokot,…ama i deka toj se proizveduva pri sexualnoto opshtenje,..znachi momci,…dupete  shto poveke,…nema veke,…”ah,ne mozam sega,”zlato”,…. me “boli” glavata”,…osven ako ne e druga prichina  za “glavobolkata”,…e,…togash ni “kilo”serotonin nema da vi pomogne,…za da i  pomine,..Ова жими се на маица ќе го испечатам!!Wink


-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 20:43
бреее, немој да ми кажеш дека идол ќе ти биде научникот кој што го открил ова LOLLOLLOLLOL

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 20:55
Ако неговата научна теза успее да ја зголеми мојата сексуална активностLOL, тогаш зошто да неWink

-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 20:59
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Ако неговата научна теза успее да ја зголеми мојата сексуална активностLOL, тогаш зошто да неWink

Ne be,gresno si razbral..toj vika deka glava nema da te boli..


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: brza
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 21:18
zaebavajte se vie,..ama,stvarno e taka,...ne lupa samo chovekot tuku i go dokazal toa,...a ima i ime i prezime,...i koga ke vi  ja "boli" glava,..otpechatete go ova na eden list i,...butnete i go pod nos,...na "bolnata",.LOL.LOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 21:19
LOLLOLLOLLOLLOL абе јасно ми е, али не ми е јасно како ќе дојде тоа до секс LOLLOLLOLLOL не за друѕги има толку многу апчиња против глава денеска LOLLOLLOLLOL

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 27.Јули.2007 во 21:39
cafetin, analgin, persen...nekoe diazepamce....dobro ama site vidovi apcinja te teraat na spienje..taka da...moze lokalna anestezija..LOL pa mavaj ja so cuk nema nisto da ti rece...OuchLOL

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: brza
Датум на внесување: 28.Јули.2007 во 00:12
a,da si napravime nie experiment?,...shto sme nie podole od amerikancite,...dodushe,..valjda i ne mozeme da bideme podole,.LOLLOL..znachi da oformime experimentalni grupi,...so dve tri od sekoja otiginalno oboena zenska,...ustvari mozeme i bez plavushi,..niv nikogash i ne gi boli glava,...mislam,... koga e toa vo prashanje,..LOLLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: miki-li
Датум на внесување: 29.Јули.2007 во 14:51
Originally posted by brza brza напиша:

zaebavajte se vie,..ama,stvarno e taka,...ne lupa samo chovekot tuku i go dokazal toa,...a ima i ime i prezime,...i koga ke vi  ja "boli" glava,..otpechatete go ova na eden list i,...butnete i go pod nos,...na "bolnata",.LOL.LOL


се слагам со брза, точно е тоа дека поминува главоболка и се намалува стресот од секојдневниот живот

еден мој пријател вели ако жената ја боли главата кога и бараш секс, тогаш удри и една клоца, така ќе ја боли газот а не главатаПостирано од: zabegan
Датум на внесување: 29.Јули.2007 во 23:09
na ovoj nacin ne mora da trosite pari za aspirinголема%20насмевка

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 31.Јули.2007 во 22:49
da ne si mi brat kje ti kazav GO TUPISH PO NEKOGAS
no
zaradi dobrososedski odnosi nema da kazam GO TUPISH PO NEKOGAS
i samo kje kazam da be da
koga citam si vo pravo
temite ti se za siiiiiiiirok krug na zainteresiranite stranki
koj be ne bi poglednal deka perdasenjeto e zdravo
toa ti e ko izgovor na meraklijkite a be ne bilo so sum radodajka nego znas procitaj od brza deka e poradi zbravstveni pricini

t


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: anakin
Датум на внесување: 31.Јули.2007 во 22:53
tipov go bolese glavata sto se neprobal od lekovite
eden doktor mu vika abe se e go sugestija - zastani pred ogledaloto i gledaj se i vikaj NE ME BOLE GLAVA NE ME OLEGLAVA NE ME BOLE GLAVA
i taka napravil sekoja vecer v kupatilo i pred ogledalo koto kretence
NE ME BOLE GLAVATA NE ME BOLE GLAVATA NE ME BOLE GLAVATA
i taka se bilo vred
no
zenamu primeti deka sekoja vecer mu se prisakuje i keca nez apstinencija
ednas ide zenata pred kupatilo i niz klucalkata go posmatra mazot si
a toj pred ogledalo zastanal i povtoruva koto kretence
NE MI E ZENA NE MI E ZENA NE MI E ZENA NE MI E..............


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 31.Јули.2007 во 23:33
nekogas i od mn napinjanje za da svrsis moze da ima glavobolka....

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: brza
Датум на внесување: 31.Јули.2007 во 23:35
zarem do tolku ne bil dobar,..auuu

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 31.Јули.2007 во 23:43
ne jas zboram sto imam citano e sea sekogas ima i frgidni a i hrny pa coek e ubavo da si zname i da procita otkolku da zivee so pomisla deka gresi ili mora da e taka kako sto e ....намигнување

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: marence
Датум на внесување: 01.Август.2007 во 20:03
ako te boli mnogu glava da ne ti se gleda od pred oci seksot ne pomaga, no ako taka malku te naboluva od dosata toa e golema rekreacija i mozam da kazam deka pomaga


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 09:00
Во Босна се врши истрага по гуми за џвакање од кои растат градите! Агенцијата за безбедност на храната при БИХ, пратила допис до сите свои...

... надлежни инспекции да проверат дали на домашниот пазар се продава овој производ од кои растат градите, a коj е од кинеско потекло.

Агенцијата наложила, доколку се пронајдат овие мастики од фирмата "Big Boobs" да се повлечат од пазарот, бидејќи ја содржат кинеската билка ,,puereria mirisica,, која инаку се користи во козметиката за зголемување и зацврстување на градите.

Според информациите кои што ги имаат босанските власти, овој производ го има на пазарот во Хрватска.
-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 09:10
збунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост abe uste malku i na pile cicki kje mu niknat...sto nema da izmisli ova narodot, posebno kinezite...изненадување

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 09:12
kade gi ima kaj nas ovie dzvakaliciголема%20насмевка

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 09:15
mislam deka kaj nas nema potreba od takvi....a ni vo svetot.
pa na 3godisni deca pocnaa da im rastat cicki..imase u novina....тајм%20аут


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 10.Август.2007 во 09:21
Прочуениот “Плејбој Замок“ односно ексклузивната вила на Хју Хефнер, од понеделник ќе биде под полициска истрага поради наводно сексуално малтретирање. Деталите  не и се познати на јавноста,  во интерес на истрагата.

Компанијата “PLAYBOY“, која е позната по многубројните скандали и афери, поврзувана со расипнички начин на живот кој го пропагира, соопштила дека сериозно ја сфаќа истрагата, но дека нема никакви податоци за некој поголем инцидент на забавите кои тие ги организираат.

Признаваат дека до мал инцидент дошло на традиционалната забава “Сон на летната ноќ“, која се одржала во саботата навечер.

Учесник во инцидентот била една од келнерките и нејзино поранешно момче, кое имало забрана за приближување до својата бивша девојка, па обезбедувањето, иако дечкото имал покана, го испратило надвор од имотот.

На журката во Los Angeles, присуствувале околу 1.000 гости.-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 10.Август.2007 во 09:24
Pa toa ne znaci deka se maltretirani od strana na Hefner...barem jas taka mislam. Tie taka odlucile da ziveat i gotovo, nema sto narodot da im se mesa vo nivniot izbor...a i ne veruvam vo toa sexualno maltretiranje , osobeno ne bi poveruvala za playboy zajacica deka e maltretirana...

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 10.Август.2007 во 11:02
MOze dala zbor


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 16.Август.2007 во 19:09
 Секс факти за слабеење !
 
 
 
 
Следи детално објаснување за секој потег во сексот - колку калории троши! Колку е веродостојно, останува на вас да процените... ние само преведовме ;)

 

Соблекување
Со нејзина согласност.................12 cal
Без...............................................187 cal

Вадење градник/прслук
Со две раце..........................8 cal
Со една рака.........................12 cal
Со уста.............................85 cal

Ставање заштита (кондом)
Со претходно искуство (знаење)........ 6 cal
Без претходно искуство (дудук).... 315 cal

Групњак
Барање на жртва......................8 cal
Наоѓање на Г точката.............92 cal
Ич к*р не ме боли.....................0 cal

Влез/пенетрација
На стоење..........................12 cal
На под/кревет....................8 cal

Пози и позиции
Мисионерска..................................358 cal
Доги стајл......................................316 cal
69 во лежење...............................286 cal
69 на стоење..................................512 cal
"Italian hanger"................................912 cal

Оргазам
Вистински...................................112 cal
Лажен..........................................315 cal

После сексот
Лежење..............................................18 cal
Станување........................................36 cal
Грижа на совест поради неуспешен секс....816 cal

Облекување
Споро и опуштено...........................32 cal
Во брзање.........................98 cal
Нејзиниот дечко се појавува на врата.............1218 cal
Нејзиниот татко се појавува на врата.............1942 cal-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 17.Август.2007 во 08:45
sega znam zaso si ostanav suv deckoголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Август.2007 во 02:03
Виталниот 80 годишен милионер и првиот човек на Плејбој, Хју Хефнер кој стално го плени вниманието на јавноста појавувајќи се секогаш во друштво на раскошни убавици, овој пат открива како да успеете да ја задоволите својата девојка и да ја држите до себе.- Потполно сум искрен со нив и сите мои девојки се блиски како сестри - открива Хефнер кој неодамна имаше седум љубовници, но поради љубомора тој број се намали на три плавуши на кој им е "верен".

- Страшно сме поврзани едни со други и имаме многу заедничи интереси. Ова ќе звучи чудно, но нашиот однос е многу поедноставен од многу врски - објаснува Хефнер.

Во разговорот се вклучија и девојките. - На нас ни е толку добро заедно, а дека својот маж го делиме со уште две девојки е небитно во однос на преубавите моменти што ги поминуваме заедно - кажува Холи, најмладата синокоса убавица.- Ништо не е доволно битно за да се појави проблем. Воопшто не ми смета што тој има 80 години, бидејќи Хју е млад во срцето - додаде Кендра.

- Јас се забавувам како никогаш во животот. Се чувствувам како дечко. И сетоа тоа поради жените, секако! Тие ме одржуваат да бидам витален. Трите убавици одлично ќе ве загреат во кревет! Би го препорачал тоа на секого - кажува Плејбој со широк осмех на лицето.

- И конечно, не смеете да бидете премногу себичен. Во врската најбитно нешто е комуникацијата. Морате да разговарате со нив, да им покажете дека ви е грижа за нив. Љубовта е многу слична на пријателството - е последниот совет кој им го даде "искусниот љубовник" на новинарите.

ЕПА АЛАЛ ДА МУ Е НА СТАРЕЦОТ
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 19.Август.2007 во 02:07
Orospijski nedomakinki ! Sega cel svet gi znae i so prst ke gi pokazuva i otkako ke umre vampirov, zapeceni udovici ke ostanat oti nikoj nema da saka da gi zeme...takvi...


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Август.2007 во 02:15
zbunet,  што се изнервира бе друже ?

на сликиве да не е и твојата  ? или се препозна ? голема%20насмевка


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 19.Август.2007 во 02:25
Da be, ke me moli da mi se vrati...ja znam...ama ncki ! Ako mi ponudi mnogu pari so kamenja ke ja izbrkam...so si misli ona...deka sum lak muskarec...abe i tr...trite da mi dojdat...istiot ke si bidam...pricipielen...nego sto...


Постирано од: Trilili
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 13:02
Незадоволен од големината на својот пенис, едно вљубено момче по никоја цена не сакал да ја разочара неговата сакана, па како замена во замрачената соба секогаш го праќал постариот брат. Најверојатно и двајцата ќе завршат в затвор.

Еден Германец, на кој му било незгодно поради малиот пенис, би можел токму поради тоа и да заврши в затвор. Имено, тој ја замолил својата девојка да водат љубов во темница и тогаш го викнал брат му да го замени.

26-годишниот Манфред Шух се плашел дека ќе ја изгуби својата 24-годишна девојка ако не се покаже добар в кревет, па инсистирал на мрак секогаш кога имале секс и секогаш пред страстниот чин одел во ВЦ.

Тогаш во собата ќе влетал неговиот 28-годишен брат и ќе ја завршел рабптата. Девојката за оваа болна игра на двајцата браќа дознала дури по два месеци откако за првпат го запалила светлото.

Манфред сега е обвинет за помагање при силување, а неговиот брат Валтер за силување.

„Очигледно ништо не знаела. Двајцата браќа и навистина си личат, а постариот брат во текот на сексот молчел, па не можела да се посомнева“, изјави портпаролот на полицијата.

-------------
LEFT SIDE OUT SIDE RIGHT SIDE HE SHOOT HE SCOREEEEEES!!!


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 13:05
ццццццц....срамота еј....значи стварно имало болни луге на светов...

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: marence
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 13:08
mnogu mazi se isfrustrirani no ne treba taka ako ima ljubov i zaemna doverba, a i toj brat mu e vinoven trebalo da go posovetuva a ne da se nafaka ili nego mu doslo arno treba da odgovara


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 13:20
sto veke nema da procitam!изненадување


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 27.Август.2007 во 13:21
coece ova e malce nastrano............dobro...........malce povise

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Горе_Лево
Датум на внесување: 28.Август.2007 во 07:56
Секс само на рефлектори

-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 18.Октомври.2007 во 10:14
Редовниот секс ја зголемува плодноста кај мажите, се резултатите на најновата студија. Спротивно од некои постари истражувања, најновата студија докажува дека спермата кај мажите која секојдневно се лачи е поквалитетна од оние кои не се сексуално редовно активни.

Имено, со ова истражување се покажало дека ДНА сперматозоидите кои подолго време остануваат во телото го намалуваат процентот на плодност и го зголемуваат ризикот од спонтан абортус во првата недела на трудноста.

Ова откритие го презентирало Американското здружение за репродуктивна медицина и ќе биде од големо значење на паровите кои се одлучуваат за вештачко оплодување. Имено, досега се верувало дека пред третманот, парот би требало да се воздржува од секс три до седум дена за да се зголеми квалитетот на спермата. Но ова истражување го покажало спротивното.

Докажано е дека спермата на мажите кои немале редовно секс и чии жени не успеале да затруднат, таа била со лош квалитет. Имено, ДНА сперматозоидите имале високо оштетување што се покажало кај спермата која подолго време останала во телото односно таа била оштетена.

Од друга страна, дополнителни тестови кои се правеле на мажи кои секојдневно имале секс покажале дека оштетувањата на спермата се намалиле за една третина.

Иако по секојдневен секс се намалува квалитетот на густината на спермата, се покажало дека е подобра за оплодување.

-------------


Постирано од: Zeska Domakinka
Датум на внесување: 03.Ноември.2007 во 20:03

АНАТОМИЈА - да знаете со што всушност имате работа

Главче - врв на пенисот.

Френулум - внатрешната (долната) страна на главичката, најосетливиот дел.

Перинеум - подрачлето измеѓу анусот и главичката.

Тестиси - место каде што се собира спермата, се до ејакулацијата.

ОСНОВНИ РАБОТИ

Прво, поставете се удобно.

Почнете да си „играте” со неговиот пенис - бакнувајте го, подгрицнувајте го (кожичката), скокоткајте го, тантара-пантара.

Прејдете на пушење. Направете вакуум со своите усни, ова е многу битно. Додека пушите, одете со усните се подолу и подолу на пенисот. Користете ги рацете додека го задоволувате орално, одете горе-долу по кожата, а притоа менувајте ги рацете повремено.

ОСВЕН САМОТО ПУШЕЊЕ

Грицкањето и лижуцкањето е многу многу возбудливо - применувајте го.

Поминете со јазикот преку врвот на пенисот, а притоа задржете се на Френулумот (долниот дел на главичката). Одете со јазикот горе-долу, исто како кога пушите. Лижете го дното на пенисот додека со рацете ја поминувате целата негова површина. Повторувајте го ова

Кога веќе почнавте целосно да му се посветувате, во никој случај не заборавајте ги тестисите. Земете ги неговите „јајца” во вашата уста и пополека вшмукувајте ги. Лижете го по целиот пенис. Нежно чешкајте му ги тестисите додека пушите.

ГОЛТАЊЕ

Ваша е одлуката.

Некои жени обожаваат мажите да им свршуваат во уста, а некои жени само сакаат да видат како мажот свршува. И двете работи се возбудливи.

 

Ако се одлучите на свршување во уста, можете или да голтнете, или пак во близина да чувате некоја палома во која ќе исплукате... Добро е кога ќе осетите дека партнерот е пред оргазам да му дадете до знаење како сакате да заврши самиот чин.

10 ДОДАТНИ СОВЕТИ ЗА ПОИСКУСНИТЕ

 

1. Длабоко вдишете пред да го земете неговиот пенис во вашата уста, со што ќе ги опуштите вратните мускули.

2. Поставете ја вашата рака околу дното на неговиот пенис, доколу сакате да контролирате колку глабоко влегува неговиот пенис во вашата уста.

3. Голтајте кога неговиот пенис е најдлабоко навлезен во вашата уста (грло). Тогаш вкусот на спермата речиси не се осеќа.

4. Може да почнете со пушење кога пенисот на партнерот е мек. Со тоа ќе ја стимулирате неговата ерекција.

5. Сосема нормална работа е да осетите по некое влакно во вашата уста. Едноставно застанете, извадете го влакното и продолжите. Ништо страшно.

6. Вашиот прст во анусот на партнерот, приредете му масажа на простатата. Некои мажи го сакаат ова, а некои не, но вреди да пробате. Може само да добиете пофалба, во никој случај нема да ве отера во к*рац.

7. Порано се користеше коцка лед во устата за додатна стимулација. Со текн на време мажите сфатија дека Пеперминт бомбона дава далеку подобар ефект. А и вкусно е.

8. Додека пушите, ставете ги вашите раце на неговите бедра и масирајте ги пополека.

9. Забите држете ги настрана додека пушите, или пополека (ама стварно пополека!) користете ги од време на време.

10. Сите мажи не свршуваат за време на орален секс. Затоа, не се секирајте ако не доживее оргазам - неговиот оргазам е негова одговорност, а не ваша.-------------
Sometimes is necessary to listen the silence... It may tell more...


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 03.Ноември.2007 во 20:22

БРАВО ..ВИСТИНСКА ДОМАЌИНКА!!!...А НЕШТО ПОВЕЌЕ ЗА ПРОФЕСИОНАЛКИТЕ...!!!...И СЛИКОВИТО?изненадувањеизненадувањеизненадување?САМО УШТЕ И ПРИВАТЕН ВИДЕО ЗАПИС...И ГЛЕЈ IDIVIDI...1000000 ПОСЕТИТЕЛИ И 500000 ЧЛЕНОВИ...газење%20од%20смеење-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 11.Ноември.2007 во 12:38
10 работи кои не сте ги знаеле за пенисот :

1. Пушењето може да ја намали должината на вашиот пенис за скоро 1 сантиметар. Ерекциите се состојат од добар крвоток и циркулација на кислород, па ако не ви е гајле за белите дробови, поштетете го барем „малиот“.

2. Просечниот машки оргазам трае 6 секунди. Жените добиваат 23 секунди. Ова значи дека ако жените сакаат еднаквост, треба да се погрижат за отприлика 4 наши за секој нивни оргазам.

3. Само еден од 400 мажи е доволно флексибилен за да си дозволи орално задоволство сам на себе. Проценето е сепак, дека останатите 399 во некој период во животот дале се од себе за да влезат во оваа статистичка категорија.

4. Постојат 2 вида на пениси: еден кој се зголемува при ерекција и вториот вид - пенис што изгледа големо, но не добива многу на должина при ерекција.

5. Германските истражувачи велат дека еден сексуален однос во просек трае 2 минути и 50 секунди, меѓутоа жените тоа го забележуваат како 5 минути и 30 секунди. Дали сме толку добри или многу лоши?

6. Испаѓа дека големината е важна. Но само кај оплодувањето, не се секирајте. Според истражувачи од Њу Јорк, што подолг е пенисот, толку подобро ќе биде поставувањето на семето за време на односот.

7. Пенисот кој уживал најмногу жени е оној на кралот Фатефехи од Тонга, кој наводно спиел со 37,800 девици во периодот од 1770-1784. Тоа му доаѓа по 7 девици дневно. Слободно, кажете: Добро е да бидеш крал.

8. Поубавите мажи наводно би можеле да имаат подобра сперма. Шпанските истражувачи покажувале слики на жени, од мажи кои имале добра, средна и лоша сперма - по што требале да го изберат најатрактивниот маж. Жените најчесто ги бирале оние со најдобро производство на сперматозоиди.

9. За ејакулација, не ви е потребен главниот мозок. Таа наредба доаѓа од 'рбетниот мозок.

10. Најчестата причина за болка во пенисот е vigorous masturbation. Некои ризици се вредни за преземање.

-------------


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 30.Ноември.2007 во 11:57
Една чилеанска проститутка се реши да собере пари за најголемата добротворна организација во земјата, а тоа го направи најдобро како што знае и умее. По 27 часа маратонски секс заработи 4000 долари кои потоа ги донираше.

Марија Каролина имаше 27 часа непрекинат секс, а целиот приход од заработувачката го уплати на најголемата добротворна организација во Чиле.

„За 27 часа љубов заработив 4000 долари и сите пари ќе ги уплатам во добротворни цели. Не ми е непријатно, многу луѓе донираат пари што се заработени на многу повалкан начин, па никој не се буни“, вели Марија Каролина, која предизвика големи контроверзи во конзервативното Чиле.

Проституцијата во Чиле е легална за сите луѓе постари од 18 години.

Шефот на добротворната организација Марио Кројтцбергер вели дека не сакал да предизвика контроверзи ниту било кој да поттикне на неморални активности. Марија дала понуда што не можеле да ја одбијат бидејќи парите на многумина ќе им бидат од голема помош.


Маратонката - Марија Каролина-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: aurelianus
Датум на внесување: 30.Ноември.2007 во 12:07
Еј,сила човече...!!! .Ако биле и тие од некој FORUM...така и така,ама ако не...јака и душа!Гревче,што нема да стори човекот од ,,хуманост"...!Порака до нашиве CURI...придружете се на кампањата ..помогнете на ...тој и тој,за ова и она,за подобро утре..и.т.н.!Има многу области!

-------------
8"


Постирано од: brigitte
Датум на внесување: 30.Ноември.2007 во 17:53
alal da i e ama sirota kako odela posle tie 24 casa


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 20.Декември.2007 во 11:27
Експертите велат за да има мир во куќа потребна е квалитетна ерекција и добар сексуален живот. Како за пример кај нашите соседи Бугарите, импотентноста е поголема - секој петти маж е импотентен


Секој десетти Македонец е импотентен, а секоја 15-та Македонка е фригидна. Експертите велат за да има мир во куќа потребна е квалитетна ерекција и добар сексуален живот. Како за пример кај нашите соседи Бугарите импотентностса е поголема, секој петти маж е импотентен.

Еректилна дисфункција (ЕД) претставува постојана или привремена неможност на мажот да постигне или одржи доволна ерекција за задоволителен сексуален однос. Оваа појава најчесто ја чувствуваат мажите по 40-тата година, но во последно време за жал кај многу млади луѓе е се позачестена. Болеста од икс причини често останува неизлекувана.

Во просек 152 милиони низ светот, односно 60 проценти од мажите на возраст меѓу 20 и 75-годишна возраст имаат вакви проблеми. Се предвидува дека до 2025 година овој број двојно ќе се зголеми.
Во Македонија импотентноста е табу тема и најчесто мажите одбиваат да разговараат на оваа тема. Праксата покажала дека жените обично кога одат кај својот гинеколог зборуваат за проблемот на сопругот. Во западните земји ситуацијата е поинаква, тие се советуваат со сексолог, андролог или уролог. Ова го потврдува проф. д-р Владо Георгиев, уролог на Клиниката за урологија и вели дека факт е дека живееме на Балканот и мажите не сакаат да си признаат дека имаат проблем со ерекцијата.

- Секоја година се зголемува бројот на пациентите кои сакаат да се лекуваат. Тие доаѓаат на Клиниката за урологија и индиректно ми кажуваат со каков проблем се соочуваат, вели д-р Георгиев. Тој нагласи дека доаѓаат пациенти од секаква возраст.

Често болеста може да биде од психичка природа, за што неопходно е консултација од психолог.

- Кај постарите лица ова може да се лекува со таблети, бидејќи современите лекови делуваат брзо, за 10 минути од земањето на таблетата тие чувствуваат моќно дејство и ги отстрануваат проблемите. Постојат и други облици на лекување, како што се вбризгување на инјекции во пенисот, вакуум пумпи, а во крајна ситуација се применува оперативен зафат со имплементација на пенилни протези. Вакви интервенции се извршуваат и во нашата земја, објаснува д-р Георгиев. Тој посочи како пример дека неодамна кај него дошол 73-годишен маж и барал да добие терапија со која ќе може секојдневно да биде сексуално способен.

Големо искуство со лекување на импотентноста има и психијатарот - сексолог д-р Павле Павлов. Кај него пациентите најчесто доаѓаат за советување во врска со проблемите што ги имаат во сексот.

- Сексот на 50 години може да биде подобар отколку на 30, затоа што на оваа возраст најчесто ние сме ослободени од секојдневните проблеми што сме ги имале во минатото, кога постојано сме биле во трка со времето и околу раководењето со финансиските средства.
Од неодамна во земјава за оваа се уште табу тема е отворен Интернет сајт www.erekcija.com.mk, а фармацевтската компанија Bayer HealthCare, Bayer Shering Pharma во февруари ќе го промовира и новиот лек за импотенција.

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 20.Декември.2007 во 12:16
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

Експертите велат за да има мир во куќа потребна е квалитетна ерекција и добар сексуален живот. Како за пример кај нашите соседи Бугарите, импотентноста е поголема - секој петти маж е импотентен


Секој десетти Македонец е импотентен, а секоја 15-та Македонка е фригидна. Експертите велат за да има мир во куќа потребна е квалитетна ерекција и добар сексуален живот. Како за пример кај нашите соседи Бугарите импотентностса е поголема, секој петти маж е импотентен.

Еректилна дисфункција (ЕД) претставува постојана или привремена неможност на мажот да постигне или одржи доволна ерекција за задоволителен сексуален однос. Оваа појава најчесто ја чувствуваат мажите по 40-тата година, но во последно време за жал кај многу млади луѓе е се позачестена. Болеста од икс причини често останува неизлекувана.

Во просек 152 милиони низ светот, односно 60 проценти од мажите на возраст меѓу 20 и 75-годишна возраст имаат вакви проблеми. Се предвидува дека до 2025 година овој број двојно ќе се зголеми.
Во Македонија импотентноста е табу тема и најчесто мажите одбиваат да разговараат на оваа тема. Праксата покажала дека жените обично кога одат кај својот гинеколог зборуваат за проблемот на сопругот. Во западните земји ситуацијата е поинаква, тие се советуваат со сексолог, андролог или уролог. Ова го потврдува проф. д-р Владо Георгиев, уролог на Клиниката за урологија и вели дека факт е дека живееме на Балканот и мажите не сакаат да си признаат дека имаат проблем со ерекцијата.

- Секоја година се зголемува бројот на пациентите кои сакаат да се лекуваат. Тие доаѓаат на Клиниката за урологија и индиректно ми кажуваат со каков проблем се соочуваат, вели д-р Георгиев. Тој нагласи дека доаѓаат пациенти од секаква возраст.

Често болеста може да биде од психичка природа, за што неопходно е консултација од психолог.

- Кај постарите лица ова може да се лекува со таблети, бидејќи современите лекови делуваат брзо, за 10 минути од земањето на таблетата тие чувствуваат моќно дејство и ги отстрануваат проблемите. Постојат и други облици на лекување, како што се вбризгување на инјекции во пенисот, вакуум пумпи, а во крајна ситуација се применува оперативен зафат со имплементација на пенилни протези. Вакви интервенции се извршуваат и во нашата земја, објаснува д-р Георгиев. Тој посочи како пример дека неодамна кај него дошол 73-годишен маж и барал да добие терапија со која ќе може секојдневно да биде сексуално способен.

Големо искуство со лекување на импотентноста има и психијатарот - сексолог д-р Павле Павлов. Кај него пациентите најчесто доаѓаат за советување во врска со проблемите што ги имаат во сексот.

- Сексот на 50 години може да биде подобар отколку на 30, затоа што на оваа возраст најчесто ние сме ослободени од секојдневните проблеми што сме ги имале во минатото, кога постојано сме биле во трка со времето и околу раководењето со финансиските средства.
Од неодамна во земјава за оваа се уште табу тема е отворен Интернет сајт www.erekcija.com.mk, а фармацевтската компанија Bayer HealthCare, Bayer Shering Pharma во февруари ќе го промовира и новиот лек за импотенција.
 
 
 
 
 
 
 
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ма%20ајдесмеење


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 20.Декември.2007 во 12:45
a koj e destiot clen ili 15tata clenka....???

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: paris25
Датум на внесување: 20.Декември.2007 во 22:34
ne veruvam u ovoa laga e 


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 20.Декември.2007 во 22:40
samo polovina da e vistina e strashno!

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 13:34
Жени кои ја плукаат спермата.
Дали да ја голтнете? Ова е деликатно прашање, но сепак стои фактот дека: многу мажи се навредуваат кога штом ќе свршат вие трчате во купатило и ја плукате спермата, или вознемирено се преместувате на другиот крај на креветот фанатично барајќи некој партал за да се избришете, или се тргате кога партнерот доживува ејакулација и му дозволувате да сврши во празен простор. Мажот тогаш се чувствува дека е отфрлен на многу специфичен начин - како да ја расипувате неговата суштина и не сакате да го прифатите. Се чувстува непријатно, како да мислите дека ви е гаден. Сето ова предизвикува да се чувстува валкано, како да ве приморал да му пружите орален секс.

По традиционалната кинеска и индиска сексуална физозофија, семето на мажите се смета за драгоцено и за моќен еликсир кој содржи висока концентрација на животна енегрија. Затоа семето се смета за нешто што не треба да се уништува, тука да се користи на начин за зголемување на енергетското ниво. Примањето на семето на мажите во вашето тело, било преку вагината или устата, е подарок на животна енергија за вас. Некои источни филозофии, како што е Tantra Yoga, веруваат дека семето на мажот има регенеративни и обновувачки својства, што го чини единствен "напиток" кој обезбедува здравје и долг живот.

Факт е дека спермата нема секогаш пријатен вкус. Бидејќи спермата е течност на организмот на вашиот партнер, вкусот и квалитетот на спермата ќе го одржува физичкото здравје на вашиот партнер. Дрогата, алкохолот, стресот и диетите многу влијаат на вкусот и составот на спермата. Кога мажите конзумираат горки пијалоци, како што се кафето и пивото, спермата постанува горка. Мажите што јадат многу протеини од животинско потекло (посебно црвено месо), кои во крвта испуштаат киселински нуспроизводи, исто така ќе имаат киселкаст вкус на спермата. Промена во начинот на исхрана може да доведе до драматични промени во вкусот на спермата. На пример, вашиот партнер нека се обиде да пие сок од ананас неколку дена, и потоа проверете каков е вкусот на неговата сперма - верувајте дека ќе биде многу слатка!

Сепак сметам дека не треба да правите ништо што вие сметате дека за вас е неприфатливо. Меѓутоа, се надевам дека со информациите од овој текст ќе гледате малку поинаку на оралниот секс. Можеби ќе ви биде непријатно да пружите орален секс на некој со кој што се релативно кратко време во врска, а многу попријатно со некој кој што длабоко го сакате и кој ви е посветен. Најдобро е за сево ова да поразговарате со вашиот партнер за да дознаете повеќе за неговите сексуални преференции со цел да создадете поголема меѓусебна сексуална интимност. Се разбира дека е неопходно да разговарате и за вашите гледишта за начинот на кој што тој ви пружа орален секс.

На здравје!-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 15:08
Хм, се чудам зошто луѓево уште трагаат по волшебниот еликсир? Ете кај бил

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 16:59
...jas nema da komentiram..textov sam po sebe se kazuva   голема%20насмевка
По традиционалната кинеска и индиска сексуална физозофија, семето на мажите се смета за драгоцено и за моќен еликсир кој содржи висока концентрација на животна енегрија. Затоа семето се смета за нешто што не треба да се уништува, тука да се користи на начин за зголемување на енергетското ниво. Примањето на семето на мажите во вашето тело, било преку вагината или устата, е подарок на животна енергија за вас. Некои источни филозофии, како што е Tantra Yoga, веруваат дека семето на мажот има регенеративни и обновувачки својства, што го чини единствен "напиток" кој обезбедува здравје и долг живот.  ima nesto u ova..ima nesto голема%20насмевка


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: Kristin969
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:47
Toa sto go pisa diogenskopje e citat od kniga na Barbara de Angelis.....kniga vo koja se e podredeno na zadovolstvata na mazite, a vo koja nikade ne pisuva kako da se zadovolat zenite.

-------------
Ljubov i Svetlina!


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 00:12

Дали некогаш сте се запрашале дали можете повеќе пати да свршите и да доживеете оргазам, без да мора да одморите повеќе од 3 секунди? Дали е тоа можно? Секако дека е можно. Само е потребна извесна посветеност на некои од работите тука напишани и објаснети, и јака желба за успех. Всушност, јака желба за успех е потребна за било која работа која сакате да ја остварите.

Значи, како би било Вие, како маж да можете да доживеете 4+ оргазми на една вечер? Звучи неверојатно, но всушност, е многу веројатно и многу ПРИРОДНО! Прво, да ги испитаме жените со нивната (нецелосна) можност за повеќе оргазми. Како што знаеме, жените имаат можност за повеќе оргазми, но по првиот оргазам ендорфините во мозокот се лачат во огромни количини, давајќи чувство на задоволство/задоволеност. Жените по првиот оргазам не се ни волни да добијат уште еден, а можат. А некои се и преосетливи во делот на клиторисот и др. Токму истото се случува кај мажите. Имено, по првиот оргазам мажите имаат големо количество на излачени ендорфини во крвта и мозокот, и се чувствуваат задоволни/задоволени, исто како и жените. Плус, тука се наоѓа фактот дека заедно со ендорфините во крвта се исфрлаат и дроги за спиење, кои претставуваат идеална комбинација за мирен сон. Ова е моментот кога мажите заспиваат. И кога жените се нервираат.-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 00:34
Originally posted by Kristin969 Kristin969 напиша:

Toa sto go pisa diogenskopje e citat od kniga na Barbara de Angelis.....kniga vo koja se e podredeno na zadovolstvata na mazite, a vo koja nikade ne pisuva kako da se zadovolat zenite.


interesna knigicka..za site koj sakaat da ja procitaat naslovot glasi (na srpski)

http://www.knjiga.ba/Seks/Sta-zene-zele-da-muskarci-znaju_K1577.html - Šta žene žele da muškarci znaju, Barbara de Angelis,-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 00:41
ova se odnesuva na oralen sex maz-zena

Пенисот не е само најчувствителниот дел од телото на мажот тука и најранливиот. Тој ја претставува неговата машкост, неговото чувство за сила, неговата личност. Тоа што има пенис, кај мажите предизвикува сосема поинакво чувство на ранливост во споредба со чувството кај жените за својата вагина. Вагината е скриена; пенисот е видлив. Кога мажот се возбудуваа тоа не може да го сокрие; кога жената се возбудува, единствено таа може тоа да го забележи.
Една од најголемите грешки што ги прават жените кога помислуваат да им пружат орален секс на мажите е што размислуваат на следниот начин: Пенисот на овој фраер ќе го ставам во уста, а тој со него моча! Ова не делува баш пријатно нели?Сепак, вистина е дека суштината на оралниот секс кој што го пружате на вашиот партнер е поврзана со сакање и обожавање на неговиот најранлив дел. Се разбира дека тогаш се чувствува фантастично. И дури повеќе од тоа, чувствува дека го прифаќате.

Меѓутоа мажите често се жалат за начинот на кој што жените им го пружаат тоа волшебно задоволство, додека жените често избегнуваат да им го пружат од страв и несигурност дека не знаат како тоа да го направат.

Еве еден список на најчести жалби кои што ги слушаме од мажите во врска со начинот на кој што жените им пружаат орален секс:

1. Жени кои го цицаат пенисот како да молзат крава.
Многу жени грешат затоа што мислат дека мажите сакаат силно цицање, и затоа цицаат како да молзат крава. Нормално, секој маж има најразлични преференции, меѓутоа повеќето сакаат притискање, лижење и чувство дека се опколени со вашите усни.

2. Жени кои со забите го гребат пенисот.
Пенисот на мажите е многу чувствителен. Повеќето мажи не сакаат да ги грицкате и џвакате. Вежбајте своите усни да ги држите што понастрана од забите и вашите партнери ќе бидат позадоволни.

3. Жени кои го ставаат пенисот во уста и го игнорираат остатокот од телото.
Мажите мразат кога жените ќе го стават пенисот во уста, но притоа не го допираат со рацете, не ги галат нивните тестиси, гради или нозе. Ова исто така се однесува и за жените - и тие сакаат да бидат допирани по целото тело. Не само што повеќе се возбудуваат после повеќе сензации на останатите делови од телото, туку се чувстуваат и повеќе прифатени.

4. Жени кои што оралниот секс го пружаат во потполна тишина.
Овој проблем подеднакво се однесува и за мажите и за жените. Зарем никогаш не ви се случило да вашиот партнер/ка ви пружа орален секс во потполна тишина, а вие лежите и се прашувате : Дали му/и се допаѓа? Дали му/и е вкусот пријатен? Мажите се чувстуваат непријатно кога жените се впуштаат во еден таков интимен чин а притоа ништо не проговоруваат. Очигледно е дека е многу тешко да зборувате со полна уста, но можете барем за момент да застанете за да му кажете на вашиот партнер дека ви е пријатно, дека го сакате, дека е прекрасен и сл.

-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 01:03

Пенисот не е само најчувствителниот дел од телото на мажот тука и најранливиот. Тој ја претставува неговата машкост, неговото чувство за сила, неговата личност. Тоа што има пенис, кај мажите предизвикува сосема поинакво чувство на ранливост во споредба со чувството кај жените за својата вагина. Вагината е скриена; пенисот е видлив. Кога мажот се возбудуваа тоа не може да го сокрие; кога жената се возбудува, единствено таа може тоа да го забележи.
Една од најголемите грешки што ги прават жените кога помислуваат да им пружат орален секс на мажите е што размислуваат на следниот начин: Пенисот на овој фраер ќе го ставам во уста, а тој со него моча! Ова не делува баш пријатно нели?Сепак, вистина е дека суштината на оралниот секс кој што го пружате на вашиот партнер е поврзана со сакање и обожавање на неговиот најранлив дел. Се разбира дека тогаш се чувствува фантастично. И дури повеќе од тоа, чувствува дека го прифаќате.

Меѓутоа мажите често се жалат за начинот на кој што жените им го пружаат тоа волшебно задоволство, додека жените често избегнуваат да им го пружат од страв и несигурност дека не знаат како тоа да го направат.

Еве еден список на најчести жалби кои што ги слушаме од мажите во врска со начинот на кој што жените им пружаат орален секс:

1. Жени кои го цицаат пенисот како да молзат крава.
Многу жени грешат затоа што мислат дека мажите сакаат силно цицање, и затоа цицаат како да молзат крава. Нормално, секој маж има најразлични преференции, меѓутоа повеќето сакаат притискање, лижење и чувство дека се опколени со вашите усни.

2. Жени кои со забите го гребат пенисот.
Пенисот на мажите е многу чувствителен. Повеќето мажи не сакаат да ги грицкате и џвакате. Вежбајте своите усни да ги држите што понастрана од забите и вашите партнери ќе бидат позадоволни.

3. Жени кои го ставаат пенисот во уста и го игнорираат остатокот од телото.
Мажите мразат кога жените ќе го стават пенисот во уста, но притоа не го допираат со рацете, не ги галат нивните тестиси, гради или нозе. Ова исто така се однесува и за жените - и тие сакаат да бидат допирани по целото тело. Не само што повеќе се возбудуваат после повеќе сензации на останатите делови од телото, туку се чувстуваат и повеќе прифатени.

4. Жени кои што оралниот секс го пружаат во потполна тишина.
Овој проблем подеднакво се однесува и за мажите и за жените. Зарем никогаш не ви се случило да вашиот партнер/ка ви пружа орален секс во потполна тишина, а вие лежите и се прашувате : Дали му/и се допаѓа? Дали му/и е вкусот пријатен? Мажите се чувстуваат непријатно кога жените се впуштаат во еден таков интимен чин а притоа ништо не проговоруваат. Очигледно е дека е многу тешко да зборувате со полна уста, но можете барем за момент да застанете за да му кажете на вашиот партнер дека ви е пријатно, дека го сакате, дека е прекрасен и сл.-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 03:42
se ubavo, a dali znaete da zadovolite zena?ili se ucite od porno filmovi? na mazot sekako ke mu bide ubavo, ne mora zenata da pravi kojznae sto, mnogu e poednostavno da zadovolis maz otkolku zena...


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 03:46
Originally posted by IQ IQ напиша:

se ubavo, a dali znaete da zadovolite zena?ili se ucite od porno filmovi? na mazot sekako ke mu bide ubavo, ne mora zenata da pravi kojznae sto, mnogu e poednostavno da zadovolis maz otkolku zena...


...pa da, ke i daeme master card i ke ja pratime u shoping da se samozadovoli...плазењегазење%20од%20смеењеголемо%20гушкање


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 14:35
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

По традиционалната кинеска и индиска сексуална физозофија, семето на мажите се смета за драгоцено и за моќен еликсир кој содржи висока концентрација на животна енегрија. Затоа семето се смета за нешто што не треба да се уништува, тука да се користи на начин за зголемување на енергетското ниво. Примањето на семето на мажите во вашето тело, било преку вагината или устата, е подарок на животна енергија за вас. Некои источни филозофии, како што е Tantra Yoga, веруваат дека семето на мажот има регенеративни и обновувачки својства, што го чини единствен "напиток" кој обезбедува здравје и долг живот.
 
Абе нормална ли е таа (Барбара Де Анџелис) кога го пишувала овој текст? изненадување Ме утепа од смеење..
Се чудам до каде отишла човековата глупост во сексуалната "идеологија".
Ништо чудно  во блиска иднина, како што тргнало изветоперувањето на сексот, да почнат луѓето да се сексаат и во уво и некој, како Барбара Де Анџелис, да почне да филозофира како тоа спермата е добра за слухот газење%20од%20смеење
Луѓееее...освестет се со време тајм%20аут, се знае за каде е спермата, не е ниту за јадење, ниту за слушање.


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 14:44
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

По традиционалната кинеска и индиска сексуална физозофија, семето на мажите се смета за драгоцено и за моќен еликсир кој содржи висока концентрација на животна енегрија. Затоа семето се смета за нешто што не треба да се уништува, тука да се користи на начин за зголемување на енергетското ниво. Примањето на семето на мажите во вашето тело, било преку вагината или устата, е подарок на животна енергија за вас. Некои источни филозофии, како што е Tantra Yoga, веруваат дека семето на мажот има регенеративни и обновувачки својства, што го чини единствен "напиток" кој обезбедува здравје и долг живот.
 
Абе нормална ли е таа (Барбара Де Анџелис) кога го пишувала овој текст? изненадување Ме утепа од смеење..
Се чудам до каде отишла човековата глупост во сексуалната "идеологија".
Ништо чудно  во блиска иднина, како што тргнало изветоперувањето на сексот, да почнат луѓето да се сексаат и во уво и некој, како Барбара Де Анџелис, да почне да филозофира како тоа спермата е добра за слухот газење%20од%20смеење
Луѓееее...освестет се со време тајм%20аут, се знае за каде е спермата, не е ниту за јадење, ниту за слушање.

od kade pa ti toa go tvrdis..od licno islustvo?


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 15:06
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Po komentarot predpostavuvam i deka oralen sex e apsolutno out of question?голема%20насмевка

 
А за оралниот секс...дискутабилно е срц, не сакам да те разочарувам (голема%20насмевка), ама се си има свои граници, не е се така црно-бело во смисла до тука смее, а од тука натаму не смее...и се знае до каде е она природното и нормалното, а каде почнува перверзијата...одговорот го знаеш и ти, не барај непотребна потврда од мене за тоа намигнување не за друго, денеска сум малку срамежлив да пишувам детално за тоа јавно, можеби друг пат.. и така сме оф-топик сега.


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 17:52
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by Eleni Eleni напиша:


Po komentarot predpostavuvam i deka oralen sex e apsolutno out of question?голема%20насмевка

А за оралниот секс...дискутабилно е срц, ...

А тоа е дискутабилно а? Дека тоа ти е убаво тебе? А тоа што не ти е убаво не е дискутабилно туку е перверзија, грев, девијација. Да те потсетам, пред 100 години луѓето како тебе и оралниот секс па и мастурбацијата ги сметале за болести, грев, перверзија и што ти јас знам. Мастурбацијата до 40тите-50тите години од минатиот век се сметало дека доведува до слепило, оглувување итн...

Да, како што велиш „се знае за каде е спермата“. Но дали секогаш завршува за таму кадешто „се знае дека е“, или понекогаш во уста, во кондом, на тоалетна, на крпа, на земја и да не набројувам повеќе...?


-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 18:52
Rebel, не ме цитирај парцијално и не зборувај лаги во мое име. Јас никаде не реков дека сум бил или не сум бил орално задоволуван или пак дека тоа ми е убаво или не ми е убаво мене.
Точно е дека реков "се знае за каде е спермата"


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 08:56
Со високи штикли, до подобар секс      

Високите штикли ја вежбаат "pelvic floor" мускулната група во која спаѓаат и вагиналната и аналната мускулатура. A со тоа неминовно се подобрува и сексуалниот живот на жената, тврди Dr Maria Cerruto во статијата објавена на CNN.

Таа спровела истражување врз 66 жени на возраст под 50 години.

Сите носеле потпетици со минимум 15 степени агол, и кај сите е воочена подобра состојба на "pelvic floor" мускулната група во однос на оние кои носат рамни чевли.

Тоа значи дека мускулите се во оптимална позиција во женското тело, и имаат подобрена сила и контракција. "Pelvic floor" мускулната група е од исклучително значење кај жената, и е пресудна во сексуалниот живот и задоволство.

Оваа група на мускули ослабнува кај постарите жени и после раѓањето, а за се одржат во форма потребни се одредени вежби.

Докторката потврди дека со носењето штикли оваа група на мускули константно останува во форма, во однос на оние кои носат рамни чевли.

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 10:43
само пазете на истегнување лигаменти и тетиви голема%20насмевка иначе нормално дека сум за голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: blue666
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 11:48
...i jas sum za!!!...situacija: ti si gotvis gola ko od majka rodena na visoki stikli, i si cekas da ti dojde partnerot od rabota

...posle ke nema da se zalime deka partnerot ne ne zadovoluva...Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk