IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - како сне странци македонци башка од останатите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

како сне странци македонци башка од останатите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 00:13
sramota...mozat barem za decata za rodenden da se setat..ili za nova godina,veligden....
Кон врв
misa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 15:50
ne koga ke odes pak nikakvi pari ti ne si bila odamna zatoa si daval ama ne samo na makedonceto na nikoe covecko sustestvo pari ne e za davanje site u makedonija se pobogati od nas i da im davam pari jas koga ziveev u makedonija bev pobogata od kolku sega nikoj koga ides od stransvo ne mi davase ne davam i jas po nekoe skromno poklonce nosam sto mislam i toa ne treba a pari new toa nikogas dodeka sum ovde nema da go vidat a za sebicnost za da mu dades do deka mu davas e dobar a potoa ne te poznava e znak za sekoe covecko sustestvo bez razlika od kade e ne od makedonija ili bilo od kade zatoa za sledniot pat nisto ne davaj odi prosetaj odmori mozok i da ne mu ja misles
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 00:07
misa ubavo velish ama koga ti se praat kako da se kuznaj kolku siromasi ti ostanva tezina na srceto i ako ne im dajsh celo vreme ke se pishmanish.no ako sjodam pak samo vo domovite ke dam pomosh.jas si mislev da otvoram biznis a neznam kakov vo makedonia i profitot da go davam vo domovite ili da izgradam dom specialno za deca ama koga vidov oti navistina mnogu retko ima poshteni luge me fati strav i se vrativ nazat.ama sum ushte za toa da go uspeam ama koga i kako neznam.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
misa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 23:05
ee rome ti si odamna izlezen od makedonija sigurno mnogu god pa ednostavno se imas odviknato od lugeto  nikade nema posten svet ni tuka u kanada ni kaj vas sigurno ne se posteni
za biznis u makedonija jas rabotev u makedonija i mnogu ubavo mi odese ama samo sam koga si teras i koga si sledes vo sekoj pogled a ako prakas pari i drug da ti go vodi otkazi se uste sega
ako imas sopstveno zivealiste u makedonija zivoto e mnogu poubav i na taj sto mu se raboti ke raboti ke vadi za zivot a i ke si bide doma so site domasni obicai i slucuvanja jas sum samo 4 god nastrana pa gledam deka doma mi bese mnogu poubavo i posrekni i se so nas sopstven biznis a sega ovde moras da rabotes za dva skromni ceka i koga ke vides i dvata zavrsuvaat nabrzina  nemas dovolno za tebe a kamoli na nekoj da dades
site sto se tuka okolu mene site istoo kazuvat krpat od viza master i se toa pa toa
ne znam mos avstralija e drugo ama sepak tuka nekade e jas barem taka mislam
i jas sum o istata misla doma i raboti si sam za sebe
pozdrav
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2007 во 00:36
misa da ti kazam mazot mi sega da se slozam za vo mkd odma pred mene trga ama mene mie strav .da mora sekade da se raboti ama vo makedonia kade i kaj koj?kaj grcite ?shto ne gi plakaat rabotnicite kako shto e poshteno?a za vo offic nemi odi makedonskiot jazik bash tolku.i kako da rechish sedi si kade shto si.a za viza kard i tuka taka ziveat ama jas i mazot mi sne protiv i nemame.a i mnogu luge im je chudno ko ke slushnat oti nemame kredit kard.sistemo saka da te zazemi i da mu bidish vo borz cell zivot.rodniot kraj si e roden kraj i uvek ke mi bide vo dushata i srceto ama nema shto da pram.ponekogash mi se plache oti tuka sum doshlak a i vo makeonia isto.ama chekam za Bog da mi otvori pat i prilika za ako sum za tamu da mi se ispolnat zelbite,nesakam nishto poveke samo da imam izvor od kade da ziveam.a za ziveenje vo makedonia koga bevne tamu se osekavne pozivi ovde pola umreni lele lele teshko nas i na sekoj eden shto izleze od makedonia na dva stola sedi.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
misa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2007 во 16:59
ooo rome isti dusi mozat dobro da se razberat toa sto vikas
lele lele teshko nas i na sekoj eden shto izleze od makedonia na dva stola sedi.  tocno taka e sekoj den so nekoja nadez so nekoja neizvesnost  ama uste ednas ti vikam  mos mnogu odamna si izlezena od makedonija zatoa ti e strav nie sme samo nekolku god i ne mi e uc problem da rabotam i da ziveam  i vo makedonija ke zivees dobro duri i kako sto vikas bez kreditna karta ziveestamu ne se plasi i tamu lugeto ziveat ete si videala a koga ke mi tekne so vikas sekoj den samo tufkame i ufkame i togas da se prasame zosto ziveeme eve sega u makedonija ima i skola na angliski jazik nie imame deca pa mi bese za niv tesko ke se vkopat vo ucenje makedonski pa ete ke imaat moznost pa neka ucat na angliski
a za jazikot so vikas pa ti dobro pisuvas makedonski super si sekoj jazik se uci co zboruvanje pa i angliskiot ne ni e nas jazik ama ete se snaogame nekako sepak da bides tugina e mnogu tesko da bides cel vek u tugina i toa e uzas ima polno primeri vo penzija dosle i vikat cel vek se borime da si odeme doma a na stari god se resavaat i odat doma i vikaat cel vek ke ziveete pod stres odete si dodeka ste skoru
ako vie ste otideni odamna i ako eimalo nekoja golema pricina da zaminete od doma sepak e opravdano ama nie sega ovie nekolku god site sto zaminuvaat od doma i odat u tugina a zaminuvaat od uzur ostavatt raboti kuki i so specalenite pari idat vo tugina toa e celosen propast toa e golema greska mnogu toa go cuvstvuvat mnogu priznavaat a nekoj ne saka da priznae ili receno ne saka glasno da kaze
pozdrav
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 00:49
misa
Нов член
Нов%20член

Регистриран: 01.Март.2007 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 23
Цитирај misa Одговорbullet Испратена: од вчера во 16:59
ooo rome isti dusi mozat dobro da se razberat toa sto vikas
lele lele teshko nas i na sekoj eden shto izleze od makedonia na dva stola sedi.  tocno taka e sekoj den so nekoja nadez so nekoja neizvesnost  ama uste ednas ti vikam  mos mnogu odamna si izlezena od makedonija zatoa ti e strav nie sme samo nekolku god i ne mi e uc problem da rabotam i da ziveam  i vo makedonija ke zivees dobro duri i kako sto vikas bez kreditna karta ziveestamu ne se plasi i tamu lugeto ziveat ete si videala a koga ke mi tekne so vikas sekoj den samo tufkame i ufkame i togas da se prasame zosto ziveeme eve sega u makedonija ima i skola na angliski jazik nie imame deca pa mi bese za niv tesko ke se vkopat vo ucenje makedonski pa ete ke imaat moznost pa neka ucat na angliski
a za jazikot so vikas pa ti dobro pisuvas makedonski super si sekoj jazik se uci co zboruvanje pa i angliskiot ne ni e nas jazik ama ete se snaogame nekako sepak da bides tugina e mnogu tesko da bides cel vek u tugina i toa e uzas ima polno primeri vo penzija dosle i vikat cel vek se borime da si odeme doma a na stari god se resavaat i odat doma i vikaat cel vek ke ziveete pod stres odete si dodeka ste skoru
ako vie ste otideni odamna i ako eimalo nekoja golema pricina da zaminete od doma sepak e opravdano ama nie sega ovie nekolku god site sto zaminuvaat od doma i odat u tugina a zaminuvaat od uzur ostavatt raboti kuki i so specalenite pari idat vo tugina toa e celosen propast toa e golema greska mnogu toa go cuvstvuvat mnogu priznavaat a nekoj ne saka da priznae ili receno ne saka glasno da kaze
pozdrav
IP IP логиран Report%20Post






ziti boga,....iljadu bukvi i zborovi,...a, niedna tochka,....i samo eden nov red,....i posle ochekuvash da se vklopat takvi "ucheni",vo drug svet,osven ovoj,...nishto chudno shto im nedostasuva ovaa bedotija,...mizerna.
LOLLOL

Изменето од brza - 15.Мај.2007 во 00:51
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
rome Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rome Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 01:24
brza ne si igraj majtap oti ne je ubavo.nie mak niz cel svet se mrazime eden so drug i zatoa nema drzava da bidime edna zaednichka i finansiska poodebrena.site se koi od koi da ukradat i da se nashegaat so na drugiot makata.eh lele lele kakvi narod.nikakva respekt.
Zaljubena vo Hristos nashiot Edinstven Spasitel
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 01:30
kako mozesh da ochekuvash respekt od i za luge, koi ne chule za tochki i slichni neshta,....ne se majtapam,...stvarno e taka,...koga komshijata moze koga saka bez tropanje da ti vleze doma,........shto moze da ochekuvash od takvi luge,..Big%20smile
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
misa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 15:38
ha ha ha ha  ne veruvah tolku deka makedonceto e tolku da ne recam glu........ eeeeee  brza znaes sto nikogas nema da pisuvam tocki i zapirki zatoa sto forumot go smetam za mesto za slobodni razgovori  a ne za obrska  ili pravopis ili domasna rabota
eve jas ne menuvam nisto prodolzuvam da pisuvam taka i nikogas nema da stavam tocki na forumot a ti ednas ti rekov i eve uste ednas ne go citaj napisanoto od misa a jas da ti  kazam veke ne obrakam vnimanie na tvoeto napisano oti samo vlevas na forumot za inaet i se si protiv nekoj i ne e cudno koga vikat starite ovoj e roden zainaet pa nesto slicno takvo
ako si za razgovor ok ako ne teraj si rabota
moj zivot moe pisuvanje moj razgovor  mozes da bides ucitel na tvoite deca da gi uces na pravopis a ne pokusuvaj na drug posebno koga ne znaes na koj jas segogas prifakam kritiki od nekoj poveke od mene i menam ama po tvoeto pisuvanje nikogas nema da prifatam da pisuvam kako tebe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 00:41
,....sepak si se potrudila da ti bide textot porazbirliv,...duri i bez tochki i slichni k*rci,....izvini,.....a,ti shto mislish,....bash me zaboleLOLLOL,...............................tuku,...koga ke napishesh neshto pametno,...ke bidam za tebe,....nemoj da mislish deka tvoeto mislenje za nadvor e generalno i tochno!

Изменето од brza - 16.Мај.2007 во 00:52
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 00:43
e jebi ga brzo
sekoj si ima svoj stil
bre
jas naprimer obozavam ENTERLOLLOLLOLLOLLOL
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 00:53
gledam!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 00:56
gledaj gledaj
od gledanje fajde nema
LOL
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.