IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Патот до заборавот на саканата личност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Патот до заборавот на саканата личност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака
Marta Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2007 во 22:35
Ako ljubovta zavrsuva so nesreken kraj,a tokmu taa licnost ni znacela oveke od se i patot na zaboravot ke bide dolg i tezok...Sekako ako taa licnost vredi dovolno...No,sto ako ne vredi ste raskinale i sepak e tesko da ja zaboravite taa licnost kolku i da se trudite...ubavite vreminja pominati zaedno tesko se zaboravaat....no,treba da ostanat kako ubav del o d minatoto...Sepak koe e vaseto mislenje na ovaa tema?
Smile
Кон врв
BiggieSmalls Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiggieSmalls Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2007 во 22:58
Најдобар пат до заборав е .. право надоле по улицата едно 100 метри, после лево на раскрсницата, па десно и ондак у кафаната и на шанкот.
Arguing on the Internet is like running on the special Olympics, Even if you Win you are still retarded
Кон врв
Najmila Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 86
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Najmila Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2007 во 11:52
Nitu edna lcnost koja sto sum ja sakala nekogas vistinski,ne sum ja zaboravila,no sum ja prebolela i sum prostila,no sepak nekogo mozeme da zaboravime samo ako prostme..,
sakaj me dodeka me imas zasto togas sigurno ke te sakam i jas,no nemoj da me sakas koga ke me izgubis zasto-nema nikogas pak da me imas
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2007 во 12:56

Patot do zaboravot e tezok dodeka ne go/ja zamenis so nova vrska

Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2007 во 13:18
е долг а се постигнува со мн умствена работа и спортWinkWink и секако некој нова врскаTongue
Кон врв
SABINA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SABINA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2007 во 18:09
 MOZEBI NEKOJ SE NAOGA VO OVAA SITUACIJA NO..... IAKO NESAKAM NO BIVSIOT SI GO IZGRADI ZIVOTOT SE OZENI I...... A JAS USTE GO SAKAM NE ZNAM KAKO DA GO ZABORAVAM IMAV DRUGI VRSKI AMA NISTO COVEKOT EDNAS SAKA AMA SEKOGAS VO POGRESEN COVEK
ljubovta gi razdeluva ne razdelnite a gi osvojuva ne osvoivite
Кон врв
Marta Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 02:18
CryCryCrytocno taka...si napravil se za nekogo ,a toj prodolzil so svojot zivot a ti seuste stois vo mesta...da sepak sekogas gi zasakuvame pogresnite...ne znam kako moze da se nadmina ova...neznam ni samata lek zosto mi se sluci istoto samo on ne e zenet tuku ima druga devojka...neznam stvarno sto ponatamu,a toa postepeno me unistuva...
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 02:20
Originally posted by SABINA SABINA напиша:

 MOZEBI NEKOJ SE NAOGA VO OVAA SITUACIJA NO..... IAKO NESAKAM NO BIVSIOT SI GO IZGRADI ZIVOTOT SE OZENI I...... A JAS USTE GO SAKAM NE ZNAM KAKO DA GO ZABORAVAM IMAV DRUGI VRSKI AMA NISTO COVEKOT EDNAS SAKA AMA SEKOGAS VO POGRESEN COVEK

ILI VREME JBGBig%20smile
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 02:23
Originally posted by Marta Marta напиша:

CryCryCrytocno taka...si napravil se za nekogo ,a toj prodolzil so svojot zivot a ti seuste stois vo mesta...da sepak sekogas gi zasakuvame pogresnite...ne znam kako moze da se nadmina ova...neznam ni samata lek zosto mi se sluci istoto samo on ne e zenet tuku ima druga devojka...neznam stvarno sto ponatamu,a toa postepeno me unistuva...
mlada si ti ke ti pomine ke vidis . . . Plus siguren sum deka ke ima i drugi vo tvojot zivot sto ke ti znacat mnogu poveke . . . Wink Wink Wink
STRUGA
Кон врв
Bitter Beauty Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bitter Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 17:38

Hehehehe zasto pogresnite?Moze vo slucajot ti da bides toj sto e pogresniot za drugata licnost?Pa zasto e bivsi ako go sakas uste ili stradas od sindromot nareden gordost?!Don't get mi serious ama...cim ne si se izborila verojatno ne zasluzuvas da bides so nego...od placenje i lelekanje nema da najdes idna ljubov...ako si si dozvolila celosno da ti zavladee so zivotot...ke stanes uste eden izguben slucaj...

Tocno deka boli,ama...zivotot ide dalje...moze samo od navika da boli...nisto vise

Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2007 во 23:11
не мора да се заборави, сепак тој бил дел од твојот живот, и гарант имало и убави моменти, така да ако гледаме на тоа како на едно искуство, спомен, сеќавање или што и да е, не мора да се заборави, а мислам дека колку и да биле силни чувствата кон некој со време бледнеат до моментот кога ќе си најдеш нова љубов и тогаш ама ич нема ни да ти текне на бившиот LOL башка уште ако он си го средил животот, па нема јас да тапкам во место сигурно, и јас ке поработам на средување на мојот живот Wink
Кон врв
sweet esc. Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet esc. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2007 во 10:56
najbrz nacin :frli se od terasaLOLne ,ne nikako se zezam,toa ne e resenieDeadse se zaborava so tek na vreme,malku ke boli ,malku keCry,nema potreba da go zaboravas ako imas ubavi spomeni od nego ednostavno ke go prebolis koga ke se zaljubis vo drug,zatoa izleguvaj druzi se pa se ke si dojde na mesto.Wink
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 01:53
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

е долг а се постигнува со мн умствена работа и спортWinkWink и секако некој нова врскаTongue

da i ako sakas ....normalno i potrudis...Tongue
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2007 во 02:01
a,...zoshto da ja zaboravish?!Big%20smile
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.