Испечати | Затвори го прозорот

Патот до заборавот на саканата личност

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7361
Датум на принтање: 27.Април.2024 во 13:23
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Патот до заборавот на саканата личност
Постирано од: Emus
Наслов: Патот до заборавот на саканата личност
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 15:50
jas mnogu pamtam raboti koi ne se vazni i retko zaboravam, velam ko ke umram ko ke mi napraet autopsija mozokov ke mi e pogolem od onoj na anstajn i od slonojne:)

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.



Коментари:
Постирано од: maja
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 16:10
Originally posted by emilija 90 emilija 90 напиша:

kako bi zaboravile nekoja licnost sto vi znacela premnogu?nekoe vetuvnje za koe mnogu ste se nadevale?
Nema da mi e seedno zosto i kako, no sepak moralo da ima dobra pricina sto osobata ne ostanala na vetenoto.Se tece se se menuva, nastani, slucuvanja, spomenite izbleduvaat taka i ova..

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: laze
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 21:26
Kko mozeme da zaboravime na nekoja licnost sto ni9 bila se?!Samo ako najdeme nekoja druga licnost sto lici na nea!!!!!!!

-------------
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 22:36
Originally posted by emilija 90 emilija 90 напиша:

kako bi zaboravile nekoja licnost sto vi znacela premnogu?nekoe vetuvnje za koe mnogu ste se nadevale?


Времето лечи се.... Само потруди се да не мислиш многу на тоа....


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 10:23
Зашто да ја заборавиш личноста???
Емка, па со тоа би се заборавила самата себе си, би ги заборавила минутите, деновите времето поминато кога ти си мислела и била со него...
Не се заборава така нешто како што е дел од животот... И да се надеваш нема да заборавиш, кога тогаш со текот на времето ќе помислиш на таа особа, нормално со помала болка, но ке се насмееш и ке кажеш да срце беше убаво ни беше, или немрштиш и одма поминеш со мислите на позитива..
Доколку таа особа ти ветила нешто, тогаш треба да си го потсетиш без разлиак какви се односите со вас двајца..Ветување е ветување и да не се исполни треба да се расчистат работите и кажат има ли простор или нема..
Затоа што повеќе ќе те прати ветувањето него личноста која е врзана со тоа ветување..



-------------


Постирано од: l_dijana
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 11:43
Originally posted by emilija 90 emilija 90 напиша:

kako bi zaboravile nekoja licnost sto vi znacela premnogu?nekoe vetuvnje za koe mnogu ste se nadevale?
 
 
EDNOSTAVNO. SAMOTO RAZOCARUVANJE SPONTANO BI ME DOVELO DO SITUACIJA DA NE SE ZAMARAM POVEKE SO OSOBATA STO JA IZNEVERILA MOJATA DOVERBA. NAJLOSO E KOGA COVEK KE IZGUBI DOVERBA VO NEKOGO, TOGAS SETO ONA STO BILO OK VO TAA VRSKA PREMINUVA VO PREZIR, A AKO NEKOGO PREZIRAM ILI ME PREZIRAAT, TOGAS NEMA LOGIKA ZOSTO BI SE SEKAVALA NA TAA OSOBA KOJA POVEKE NE MI E DRAGA. TOA IDE AVTOMATSKI, NENAMERNO, SAMATA PSIHA NA COVEKOT SI GI REZONIRA PREDMETITE I GI SMESTUVA ONAMU KADE STO IM E MESTOTO. BAREM KAJ MENE TOA TAKA FUNKCIONIRALOLLOLLOL


-------------
   DIJANA


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 11:54
ne e seedno ama ne e i krajot na svetot

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 11:54
Da ja zaboravis ..tesko ..osobeno ako ti znacela tolku mnogu...mozes da probas da ja izbegnuvas ....da se drzis na distanca od nea....zaborav ne postoi...osobeno koga se vo prasanja licni iskustva....postoi zaborav samo na informacii...a licno iskustvo ne...cicko Pavlov biologot  taka kazuva bez razlika sto sme racionalni sustestva iskustvoto e sepak prirodna rabota ...svesno nesto e da ja izbegnuvas taa licnost...izbegnuvanjeto veruvaj  ne e strav da se soocis so nego ...tuku da se soocis so sebe..podocna se ke ti bide polesnoStar

-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 21:30
da,ama i pokraj to so ti se trudis da go zaborajs toj e postojano pokraj tebe,a ti ne mozes da stavis kraj na seto toa,zelbata e pregolema i pokraj toa sto znajs deka toj/taa nema utre da bide pokraj tebe?

-------------


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 03.Јануари.2007 во 22:00
Кога ми се случуваат такви работи (секакви глупости на емотивен план што ми го реметат мирот), обично и' се посвтувам на некоја работа којашто целосно ќе ми го окупира времето, за да не можам да чувствувам...

Обично добро ми успева... По извесно време (од 2-3 месеци) веќе не е ни важно...

-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 06.Јануари.2007 во 19:11
Mene ednas mi se desilo....i na pocetok beshe losho, ama srekja na moite drugari.... da ne bea oni kje traese podolgo. Fala imClap. Zaboravanjeto traeshe epten kratko!

-------------


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 06.Јануари.2007 во 19:30
Па на машките секогаш им трае кратко.... Јас незнам некое машко што му требало долго време да заборави девојка и да пати по неа.....

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: bone
Датум на внесување: 08.Јануари.2007 во 12:04
ако било нешто навистина вредно никогаш нема да го заборајш   Pinch

-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: asteri
Датум на внесување: 08.Јануари.2007 во 12:43
Originally posted by bone bone напиша:

ако било нешто навистина вредно никогаш нема да го заборајш   Pinch
Covek se uci na sopstvenite ne na tugite greski, bolno, no vistinito.
A i stvarno, zosto da go zaboravis, ako tolku ti ostavilo traga vo zivotot?


-------------
Zivotot e samo eden, se drugo e teska improvizacija:-)


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 10.Јануари.2007 во 02:17
Originally posted by emilija 90 emilija 90 напиша:

kako bi zaboravile nekoja licnost sto vi znacela premnogu?nekoe vetuvnje za koe mnogu ste se nadevale?



PRAKTICNO NIKAKO
Ako ti e nanesena bolka od taa licnost togas dodeka dojde potreba da ja zaboravis tolku srceto ke ti se zamrzne za taa osoba da i da nesakas sama od sebe poveke nema da ti znaci nitu nejzinoto postoewe nitu nejze kako licnost
Vetuvawe mnogu cesto se dava vo moment na slabost no mnogu cesto se prima zdravo za gotovo,,,ako e dadeno od licnost koja poveke ne ti znaci togas ni nejzinoto vetuvawe ispolneto ili ne nema mnogu da te napravi srekna

TOJ STO KE TE ZASLUZI NIKOGAS NEMA DA NAPRAVI DA POSAKAS DA GO ZABORAVIS A VETUVAWATA OD SRCE DADENI SEKOGAS SE ISPOLNUVAAT

mnogu sreka vo novata ljubov


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 25.Јануари.2007 во 21:42
pa nisto ne e vecno pa ni tvojata ljubov prema nego
ili da?
koj znae


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anuska2007
Датум на внесување: 25.Јануари.2007 во 21:43
i jas seuste nemozam da go zaboravam bivsiotCryCryCry
ama so da se pravi prodolzuva zivototSmile
treba samo da bideme jaki


-------------
anuska


Постирано од: pretty
Датум на внесување: 25.Јануари.2007 во 22:02
se nadevam deka nema da bidi vecno taka anakin.Ke se najdi nekoj podobar od nego sto ke go zameni.No sega za sega seto ova e samo nadez


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 25.Јануари.2007 во 22:10
pa da
sekogas od dobar ima i podobar rekol Doc Hollyday



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Dana
Датум на внесување: 25.Јануари.2007 во 22:29
Drugarka mi vika, se zavrsuva, za da dojde nesto novo. Pa nadevaj se deka toa ke bide i podobro od prethodnoto. I, vremeto leci se, neli?

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: *SiReNa*
Датум на внесување: 26.Јануари.2007 во 00:51
Originally posted by pretty pretty напиша:

jas seuste ne mozam no mislam deka so tek na vreme ke go prebolam.
Cim naprail takva greshka i ne ostanal so tebe PRETTY, malce e u rikverc deckoto. Ti mesto da mislish na nego, zabavljaj si se so drugi, malku li gi ima u svetov muzi...


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 26.Јануари.2007 во 01:20
ако не сме веке заедно значи љубовта престанала,  ако јас после некое сеуште го сакам и тој сеуште ме сака има можност за смирување, нели?
но ако јас сеуште мислам на него а он си го  тера животот кој губи? ЈАС затоа head up there's plenty fish in the sea


-------------


Постирано од: ASTRIX
Датум на внесување: 26.Јануари.2007 во 02:20
ако многу ми значела, ке оставам на времето, да си помине само од себе
ако ми била површна врска одма си излагам со друга


-------------


Постирано од: pretty
Датум на внесување: 26.Јануари.2007 во 13:10
se e dobro ova sto o kazuvate i jas se lazam deka ne mislam na nego no ne e taka koga ke go vidam so drugi zenski poluduvam iako ne gi iskazuvam toa pred nego.Neznam kako da se odnesuvam pred nego?


Постирано од: *SiReNa*
Датум на внесување: 26.Јануари.2007 во 13:35
Vidi ja, abe on cim se muva so drugi, a i toa pred tebe gi sheta ne te saka. A ako te saka i te pravi ljubomorna na toj nacin togash epten pa zaboravi go !!! Fati si nekoj fin decko, so koj ke ti bide interesno i ke vidish kako brzo se zaborava.


Постирано од: l_dijana
Датум на внесување: 26.Јануари.2007 во 13:49
Originally posted by pretty pretty напиша:

se e dobro ova sto o kazuvate i jas se lazam deka ne mislam na nego no ne e taka koga ke go vidam so drugi zenski poluduvam iako ne gi iskazuvam toa pred nego.Neznam kako da se odnesuvam pred nego?
 
  POSTAVI SI SAMO EDNO EDINSTVENO PRASANJE: DALI E TOLKU VREDEN DA MISLIS NA NEGO?
  A ODGOVOROT KE GO PRONAJDES KOGA KE NAPRAVIS RETROSPEKTIVA NA NEGOVOTO PONASANJEWink


-------------
   DIJANA


Постирано од: pretty
Датум на внесување: 26.Јануари.2007 во 14:08
znam deka ne zasluzuva da mislam na nego sega izleguvam so drugo tipce se nadevam deka pokraj nego ke go zaboravam


Постирано од: mara
Датум на внесување: 27.Јануари.2007 во 03:35

Izvadigo od glava odi uzivaj, zabavuvajse gledajsi da si pominis ubavo so novi avanturi i ke vidis deka zivotot e zabaven, a ljubovta stanuva navika ako si samo so edno tipce.



-------------
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!


Постирано од: Marta
Датум на внесување: 03.Мај.2007 во 22:35
Ako ljubovta zavrsuva so nesreken kraj,a tokmu taa licnost ni znacela oveke od se i patot na zaboravot ke bide dolg i tezok...Sekako ako taa licnost vredi dovolno...No,sto ako ne vredi ste raskinale i sepak e tesko da ja zaboravite taa licnost kolku i da se trudite...ubavite vreminja pominati zaedno tesko se zaboravaat....no,treba da ostanat kako ubav del o d minatoto...Sepak koe e vaseto mislenje na ovaa tema?
Smile


Постирано од: BiggieSmalls
Датум на внесување: 03.Мај.2007 во 22:58
Најдобар пат до заборав е .. право надоле по улицата едно 100 метри, после лево на раскрсницата, па десно и ондак у кафаната и на шанкот.

-------------
Arguing on the Internet is like running on the special Olympics, Even if you Win you are still retarded


Постирано од: Najmila
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 11:52
Nitu edna lcnost koja sto sum ja sakala nekogas vistinski,ne sum ja zaboravila,no sum ja prebolela i sum prostila,no sepak nekogo mozeme da zaboravime samo ako prostme..,

-------------
sakaj me dodeka me imas zasto togas sigurno ke te sakam i jas,no nemoj da me sakas koga ke me izgubis zasto-nema nikogas pak da me imas


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 12:56

Patot do zaboravot e tezok dodeka ne go/ja zamenis so nova vrska



Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 13:18
е долг а се постигнува со мн умствена работа и спортWinkWink и секако некој нова врскаTongue

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: SABINA
Датум на внесување: 04.Мај.2007 во 18:09
 MOZEBI NEKOJ SE NAOGA VO OVAA SITUACIJA NO..... IAKO NESAKAM NO BIVSIOT SI GO IZGRADI ZIVOTOT SE OZENI I...... A JAS USTE GO SAKAM NE ZNAM KAKO DA GO ZABORAVAM IMAV DRUGI VRSKI AMA NISTO COVEKOT EDNAS SAKA AMA SEKOGAS VO POGRESEN COVEK

-------------
ljubovta gi razdeluva ne razdelnite a gi osvojuva ne osvoivite


Постирано од: Marta
Датум на внесување: 06.Мај.2007 во 02:18
CryCryCrytocno taka...si napravil se za nekogo ,a toj prodolzil so svojot zivot a ti seuste stois vo mesta...da sepak sekogas gi zasakuvame pogresnite...ne znam kako moze da se nadmina ova...neznam ni samata lek zosto mi se sluci istoto samo on ne e zenet tuku ima druga devojka...neznam stvarno sto ponatamu,a toa postepeno me unistuva...


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 06.Мај.2007 во 02:20
Originally posted by SABINA SABINA напиша:

 MOZEBI NEKOJ SE NAOGA VO OVAA SITUACIJA NO..... IAKO NESAKAM NO BIVSIOT SI GO IZGRADI ZIVOTOT SE OZENI I...... A JAS USTE GO SAKAM NE ZNAM KAKO DA GO ZABORAVAM IMAV DRUGI VRSKI AMA NISTO COVEKOT EDNAS SAKA AMA SEKOGAS VO POGRESEN COVEK

ILI VREME JBGBig%20smile


-------------


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 06.Мај.2007 во 02:23
Originally posted by Marta Marta напиша:

CryCryCrytocno taka...si napravil se za nekogo ,a toj prodolzil so svojot zivot a ti seuste stois vo mesta...da sepak sekogas gi zasakuvame pogresnite...ne znam kako moze da se nadmina ova...neznam ni samata lek zosto mi se sluci istoto samo on ne e zenet tuku ima druga devojka...neznam stvarno sto ponatamu,a toa postepeno me unistuva...
mlada si ti ke ti pomine ke vidis . . . Plus siguren sum deka ke ima i drugi vo tvojot zivot sto ke ti znacat mnogu poveke . . . Wink Wink Wink


-------------
STRUGA


Постирано од: Bitter Beauty
Датум на внесување: 06.Мај.2007 во 17:38

Hehehehe zasto pogresnite?Moze vo slucajot ti da bides toj sto e pogresniot za drugata licnost?Pa zasto e bivsi ako go sakas uste ili stradas od sindromot nareden gordost?!Don't get mi serious ama...cim ne si se izborila verojatno ne zasluzuvas da bides so nego...od placenje i lelekanje nema da najdes idna ljubov...ako si si dozvolila celosno da ti zavladee so zivotot...ke stanes uste eden izguben slucaj...

Tocno deka boli,ama...zivotot ide dalje...moze samo od navika da boli...nisto vise



Постирано од: Isis
Датум на внесување: 06.Мај.2007 во 23:11
не мора да се заборави, сепак тој бил дел од твојот живот, и гарант имало и убави моменти, така да ако гледаме на тоа како на едно искуство, спомен, сеќавање или што и да е, не мора да се заборави, а мислам дека колку и да биле силни чувствата кон некој со време бледнеат до моментот кога ќе си најдеш нова љубов и тогаш ама ич нема ни да ти текне на бившиот LOL башка уште ако он си го средил животот, па нема јас да тапкам во место сигурно, и јас ке поработам на средување на мојот живот Wink

-------------


Постирано од: sweet esc.
Датум на внесување: 07.Мај.2007 во 10:56
najbrz nacin :frli se od terasaLOLne ,ne nikako se zezam,toa ne e resenieDeadse se zaborava so tek na vreme,malku ke boli ,malku keCry,nema potreba da go zaboravas ako imas ubavi spomeni od nego ednostavno ke go prebolis koga ke se zaljubis vo drug,zatoa izleguvaj druzi se pa se ke si dojde na mesto.Wink


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 11.Мај.2007 во 01:53
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

е долг а се постигнува со мн умствена работа и спортWinkWink и секако некој нова врскаTongue

da i ako sakas ....normalno i potrudis...Tongue


-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 11.Мај.2007 во 02:01
a,...zoshto da ja zaboravish?!Big%20smile

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 11.Мај.2007 во 13:58
неколку литри алкохол, било каков, уз песни жалопојки и еден жилет при рака.... и така неколку дена по ред OuchOuchOuch


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 11.Мај.2007 во 14:19
Patot kon zaboravot e kratok, zatoa cekori pobavno za da ostanam podolgo vo tvoite sekavanja

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Hacker
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 11:47
Treba da se ostane prijatel so sakanata licnost ama sepak ako nemozes da go zaboravis treba da znaes deka toj ili taa e tvojata sudbina. Nema pricina lubovta da prestane ako se sakate i dvajcata osven ako nema domasni problemi no se se preminuva duri i najgolemite prepreki vo zivotot da znaes...

-------------
Proctaj...


Постирано од: Hacker
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 11:50
Lubovta e hrana koja nas ni e potrebna, zivotot e subjektot za koi bez lubov ne mozeme. Veruvajte vo sakanata licnost i prostuvajtesi zatoa sto site nie gresime, lubovta e kako ptica koja sekade leta i vo nasite srca uteha bara....Baraj te pomos od neboto, i ne ja terajte dusata da place zs potoa ce nema kade i so kogo da zaminete..
 
Buki


-------------
Proctaj...


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 18.Мај.2007 во 12:31
Ako sme se sakale znaci seute bi bile zaedno, a toa sto samo ja sum ja sakal znaci samo deka sum zemal merka od oko vo maglovito vreme


Постирано од: canser
Датум на внесување: 20.Мај.2007 во 14:31
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ako sme se sakale znaci seute bi bile zaedno, a toa sto samo ja sum ja sakal znaci samo deka sum zemal merka od oko vo maglovito vreme
 
toa majstoreClap


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 20.Мај.2007 во 20:40
па и зошто да мора да ја заборавиме,ако ни било убаво со таа личност и ако ни била сакана,нека остане еден спомен,спомен од едно време кога сме биле заедно  

-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 22.Мај.2007 во 14:15
Dzabe mi e spomen, sto ne mozam da go e*am


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 22:54
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Dzabe mi e spomen, sto ne mozam da go e*am

LOL убаво кажано, ама не би одела толку радикално, би рекла само, џабе ти е спомен, и онака времето бршие се Embarrassed таа сакана личност за некое време ке биде само бледо секавање, а за некој да ми дадат милиоче не можам ни на суратот да му се сетам Clown


-------------


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 22:59
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Dzabe mi e spomen, sto ne mozam da go e*am

LOL убаво кажано, ама не би одела толку радикално, би рекла само, џабе ти е спомен, и онака времето бршие се Embarrassed таа сакана личност за некое време ке биде само бледо секавање, а за некој да ми дадат милиоче не можам ни на суратот да му се сетам Clown

nemoj ni da se trudis da se setis sekoj ne e vreden za takvo nesto...zatoa sto za se sto vredi se trudime da go zadrzime kraj sebe a ne da go barame nekade a najmalku vo spomnite...a kolku posakuva toj taa da se seti ili bide kraj tebe   non sens


-------------


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 23:01
за мене е без врска сега да седам и да плачам за нешто што нема да се врати
тој некаде ужива се весели, а јас ке стварам подочњаци ‘птичје гнездо‘- најнов модел ЈОК Cool
ако некој те сакал ке те задржел!


-------------


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 23:04
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

за мене е без врска сега да седам и да плачам за нешто што нема да се врати
тој некаде ужива се весели, а јас ке стварам подочњаци ‘птичје гнездо‘- најнов модел ЈОК Cool
ако некој те сакал ке те задржел!

da taka e za nesto sto nema rezo nevredi ni da se trosi vreme,zatoa  uzivaj,mnogu poveke od denes a uste povekje od vcera...


-------------


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 23:10
интересно е што кога ке изгубиме некој сакан, веднаш си мислиме, леле, смак света, Титаник тоне, апокалипса LOL
на почеток се ни изгледа трагично
ама Љубовта демне на секој агол Wink само треба да излеземе и ОП...LOL



-------------


Постирано од: gunslinger
Датум на внесување: 03.Јуни.2007 во 09:45
Pa ne treba da se bide premnogu emotiven oti ke nae*es.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 03.Јуни.2007 во 12:46
Daleku od penis , daleku od srce


Постирано од: Goddes of Chaos
Датум на внесување: 03.Јуни.2007 во 21:54
Nekoj koga se saka ne se otsakuva
tuku samo moze da se zaboravi posto
vremeto brise se od memorija............
ama ljubovta ostanuva nekade dlaboko
zakopana vo dusata kade si izdlabila
leglo i zatoa mnogu tesko se zaborava
nekoj ako si sakal/a a prodolzis da se
gledas so nego/nea


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 04.Јуни.2007 во 22:11
Sakanata licnost odi po pat, a ti so kola go digas na hauba  Dead, se vrakas u rikverc da go skrckas  Broken%20Heart do kraj, se vrtis naokolu da ne videl nekoj Embarrassed, nagazuvas na papuca i go zaboravas  Evil%20Smile  


Постирано од: Thor
Датум на внесување: 06.Јуни.2007 во 13:10
Jas mislam deka samo vremeto e lek za takva rabota... tie sto sakale iskreno znaat...


Постирано од: superbaby
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 14:45
ohooo tesko e.... ako veke sakate da go zaboravite morate da se obidete na sekoj moze na4in.. 4itav za toa i mozam da napisam 15 kratki soveti
 
1. Ispla4i se!
2. Spakuvaj gi site ljubovni spomeni
3. Svrti se kon sebe
4. Okruzi se so zgodni mom4inja
5. Razgovaraj so drugarka, majka (sigurno ke ti pomognat)
6. Ne gubi zaludno vreme
7. Razdvizi se
8. Prifati ja sudbinata (mozebi ne ti bil suden)
9. Napravi popis na site raboti koi gi pravel toj a te pravile nesrekna
10. Bla bla bla.. povikaj drugarki i predupredi gi deka ne smeat da kazat ni eden ubav zbor za nego
11. Napisi pismo vo koe detalno ke mu gi kazes site nesta sto te macat , a koi ne si imala moznost da mu gi kazes (No pismoto ne smeesh nikako da mu go dadesh)
12. Nacrtaj go tvojot najotkacen grafit na negovata fotografija
13. Odbegnuvaj gi "vash*te" mesta
14. Ispolni si go vremeto so mnogu korisni i humani neshta
15. Uzivaj vo muzikata, no "vashata" melodija e strogo zabraneta. Odberi neshto novo, poveselo.

Mozebi sledejki gi ovie soveti ke ja zaboravite sakanata licnost.. megutoa sepak najgolema uloga ima vremeto.. mislam deka so vreme ke ja zaboravite... jas imav slucaj koga eden de4ko mi se svigjashe 4 godini i mislev deka nema da mozam da go zaboravam.. t.e. 1 godina mi se svigjashe e tie 3 godini se obiduvav da go zaboravam.. ali sepak dojde red i go zaboraviv iako na momenti pomisluvam deka uste mi se dopaga... ali SE SE MOZE AKO NESTO SE SAKA


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Септември.2007 во 14:40
Otruj ja sakanata licnost sto sakas da ja zaboravis, oti inace ke ti se vrti misla kako se ligavat i groktaat kako svinji goli na krevet 


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 10.Септември.2007 во 21:38
Никогаш не се заборава тоа. Како хероински зависник излезен од трапија демек излечен. Ама првиот допир со дрогата и пак ќе се врати на старото. Можеш едноставно да пробаш да побегнеш како што вика поговорката подалеку од очи подалеку од срце, и да негираш цело време. Но на крај на денот ништо не помага не се збораваат убавите моменти во животот, треба само да се прифати тоа и да се продолжи понатаму.

-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 08:50
odlazim sa ljubavi se skidam , prestajem sa tim je gotovo
odlazim jer ako pridzes blize , uzecu taj otrov ponovo задоволство


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 09:45
stomakot e najdobriot pat!


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 11:09
Kakvi zenski ima po ulicite...leleee...samo glup moze da se zaljubi samo u edna...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 11:12
zbunet daj ne zezaj e kakvi ima???? moze da ti se zasvigja radi izgledot a ne moze radi toa da se zaljubis u nea! aj deka ubavo izgleda na asvalt jas ke go sakam! nema logika!

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 11:40
Ma poveketo se isti...isti muabeti...isti finti na legnuvanje...isti mesta za izleguvanje...isti...Ja ne sum takva...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 11:47
toa ti se vika zbunet, maska, koja sekoj ja nosi...primer za 1vi april pola skopje ima maska ko ubiecot od scary movie.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 11:50
Ke fatam nekoja...vo retki momenti na slucajna sreka, oti ne me biva za udvaranje...i otkrivam deka drugarka i e sekogas poarna i poebazovna...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 11:51
смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 11:52
epa drug pat koa ke vidis dobra cura prasaj ja za drugarka i.......голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 12:08
treba da si kupam kombe so spijunska oprema za da gi pratam


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 12:09
zbunet mislam deka preteravme...temava e za sasim drugo....

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 12:17
Ne si mi prva . . .


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 11.Септември.2007 во 23:40
патот до заборавот тежок и напорен но ако сакаш нешто ке се потрудиш тоа и да го направиш без разлика колку боли....

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 12.Септември.2007 во 09:29
Zamena samo a vo meguvreme golemi kolecini alkoholголема%20насмевка

-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 13.Септември.2007 во 23:36
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ma poveketo se isti...isti muabeti...isti finti na legnuvanje...isti mesta za izleguvanje...isti...Ja ne sum takva...



ja ne sum takva....газење%20од%20смеење

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: 356829
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 00:09
Originally posted by Marta Marta напиша:

Ako ljubovta zavrsuva so nesreken kraj,a tokmu taa licnost ni znacela oveke od se i patot na zaboravot ke bide dolg i tezok...Sekako ako taa licnost vredi dovolno...No,sto ako ne vredi ste raskinale i sepak e tesko da ja zaboravite taa licnost kolku i da se trudite...ubavite vreminja pominati zaedno tesko se zaboravaat....no,treba da ostanat kako ubav del o d minatoto...Sepak koe e vaseto mislenje na ovaa tema?
Smile



Едноставно,
Оставаш се зад себе и продолжуваш понатаму.
Ништо не е повредно од твоја личност- суета.


-------------
,,ALEA JAHTA EST,,


Постирано од: nemo84
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 02:48
Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Zamena samo a vo meguvreme golemi kolecini alkoholголема%20насмевка

Ни алкохол ни дрога ни други жени понекогаш не можат да помогнат.


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 14.Септември.2007 во 08:36
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ma poveketo se isti...isti muabeti...isti finti na legnuvanje...isti mesta za izleguvanje...isti...Ja ne sum takva...



ja ne sum takva....газење%20од%20смеење


E pa kaj da najdam takva kako tebe, koga nema, a sum baral


Постирано од: badi
Датум на внесување: 17.Септември.2007 во 20:09
nepostoi pat do zaborav za sakanata licnost...
sekoj pat ke ja pamtam K......a!!!
i po arnoto i po losoto

nema begstvo od emociite,mozda samo na kratko


Постирано од: MissSexy
Датум на внесување: 18.Септември.2007 во 08:14
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Zamena samo a vo meguvreme golemi kolecini alkoholголема%20насмевка

Ни алкохол ни дрога ни други жени понекогаш не можат да помогнат.
Si probal?
Alkohol , zabava uteha vo sitnici i vreme lechi sve !!!!


-------------
U never get a second chance to make a first impression


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 14:29
Originally posted by badi badi напиша:

nepostoi pat do zaborav za sakanata licnost...
sekoj pat ke ja pamtam K......a!!!
i po arnoto i po losoto

nema begstvo od emociite,mozda samo na kratko
Ti samo ako najdes nesto podobro od nego,ke vidis kako ke zaboravis i kako se vikal!


Постирано од: mirkec
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 16:54
тага Ako bila vistinska ljubov mnogu tesko se zaborava i sekogas posakuvas da ja vratis. Po mene ljubovta e kako balon - ako ednas pukne nema veke lepenje.
Naj macnoto e toa sto sekavanjata ostanuvaat. Steta.


Постирано од: badi
Датум на внесување: 21.Септември.2007 во 19:06
па нека останат ,зашто штета,нека боли ако треба за да се свести чоек за кого правел се...

п.с мелани мислеше од „неа“ не од „него“ така


Постирано од: natural
Датум на внесување: 06.Октомври.2007 во 01:04
Originally posted by MissSexy MissSexy напиша:

Zamena samo a vo meguvreme golemi kolecini alkoholголема%20насмевка
Da mislis?treba da se isprobaзадоволство


-------------
PEOPLE CHANGE,THINGS GO WRONG,JUST REMEMBER LIFE GOES ON!


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 10.Октомври.2007 во 12:18
.


-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 24.Октомври.2007 во 14:22
Se prashuvam zoshto voopshto da se zaborava??
Lichnost koja tolku znachi vo zivotot-NIKOGASH ne treba i ne smee da se zaboravi.
Konechno,taa bila del od nego-zoshto bi zaboravale??


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 29.Октомври.2007 во 03:22
Originally posted by bone bone напиша:

ако било нешто навистина вредно никогаш нема да го заборајш   Pinch

mhm...среќа


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: tytysh
Датум на внесување: 30.Октомври.2007 во 20:55
NAJDIJA SOVRSENATA LICNOST KOJA KE JA SAKAS I KE TE SAKA I KE ZABORAVIS NA SE. KE PRAVIS SE ZA NEA KE .......
NEMAM ZBOROVI DA TI OPISAM KAKVO E CUSTVOTO SAMO KOGA KE JA NAJDES TAA LICNOST NE JA PROPUSTAJ SAKAJ I SAKAJTESE BIDETE ZAEDNO ZASEKOGAS I KE NEMAS NI PROBLEM NI TAGA NI NESREKA SAMO LJUBOV I SREKA


-------------
sakaj i bidi sakan


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 31.Октомври.2007 во 12:24
ke ja zaboravam so narednata devojka , fala bogu

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 01.Ноември.2007 во 10:20
Spored mene postojat samo dva nacina za takvo nesto: Ili najdi si zamena i toa najbrzo sto mozes ili ednostavno sedi i cekaj vremeto da si go napravi svoetoголемо%20гушкање

-------------
I love life!!!


Постирано од: connected
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 13:05
верувај во животот има и други тешки работи, соочи се со себе и види дали сеуште го сакаш. Ако е така, додека е тазе гледај да ја средиш работата, но ако стварно не бива тури пепел и оди даље.
поздрав


-------------


Постирано од: tanjaaa
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 14:32
  ZNAM DEKA MNOGU BOLI KOGA GO GUBIS TOJ STO TI ZNACI SE VO ZIVOTOT.BOLI KOGA JA GUBIS SVOJATA NAJGOLEMA LJUBOV.I KAKO PONATAMU BEZ NEGO KAKO? DA, TREBA DA BIDEME PAMETNI I REALNO DA GLEDAME NA SITE RABOTI NO NEKOGAS EDNOSTAVNO NE MOZES NEMAS SILA PREMNOGU TE BOLI. I KAKO DA SE SOOCIS SO TAA ZAGUBA KOGA GUBIS DEL OD SEBE, SRCETO E SKRSENO NA MILION PARCINJA, SAMO SOLZI GO OBLEVAAT LICETO A NASMEVKATA OD DAMNA NE E VEKE PRISUTNA. сршено%20срце


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 14:39
Originally posted by connected connected напиша:

верувај во животот има и други тешки работи, соочи се со себе и види дали сеуште го сакаш. Ако е така, додека е тазе гледај да ја средиш работата, но ако стварно не бива тури пепел и оди даље. поздрав



КРПЕЊЕ.. НЕ ПРЕПОРАЧУВАМ!!!ПАК КЕ СЕ СКИНЕ..!!!АКО НЕ НА ИСТО..ДО НЕГО..!!!ЗАТОА..НОВО СИ Е НОВО..,ПОСКАПО Е СИГУРНО ....НО НОВО...!!!ДА НЕМА ЉУТИШ...ПОСЛЕ...!!!!



-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: tanjaaa
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 14:42
        A SEGA SAKAM ODGOVOR NA OVA PRASANJE
STO TREBA DA NAPRAVIME KOGA TVOJATA NAJGOLEMA LJUBOV TI VELI DEKA PREMNOGU TE SAKA,DEKA ZIVEE SAMO ZA TEBE, DEKA NE MOZE DA PRESTANE DA MISLI NA TEBE, NO PORADI ODREDENA PRICINA NE MOZE DA BIDE SO TEBE.
      KAKO GLASI ODGOVOROT NA OVA PRASANJE????????????
       


Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 14:45
Originally posted by tanjaaa tanjaaa напиша:

        A SEGA SAKAM ODGOVOR NA OVA PRASANJE
STO TREBA DA NAPRAVIME KOGA TVOJATA NAJGOLEMA LJUBOV TI VELI DEKA PREMNOGU TE SAKA,DEKA ZIVEE SAMO ZA TEBE, DEKA NE MOZE DA PRESTANE DA MISLI NA TEBE, NO PORADI ODREDENA PRICINA NE MOZE DA BIDE SO TEBE.
      KAKO GLASI ODGOVOROT NA OVA PRASANJE????????????
       

Definitivno nesto se krie pozadi tie zborovi. Bidi vnimatelna, zosto se poretko se onie sto se iskreni, a se poveke gi ima onie sto laskaat za da go dobijat ona sto go sakaat.


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 14:48
Originally posted by tanjaaa tanjaaa напиша:

        A SEGA SAKAM ODGOVOR NA OVA PRASANJESTO TREBA DA NAPRAVIME KOGA TVOJATA NAJGOLEMA LJUBOV TI VELI DEKA PREMNOGU TE SAKA,DEKA ZIVEE SAMO ZA TEBE, DEKA NE MOZE DA PRESTANE DA MISLI NA TEBE, NO PORADI ODREDENA PRICINA NE MOZE DA BIDE SO TEBE.      KAKO GLASI ODGOVOROT NA OVA PRASANJE????????????       


НЕ ВЕРУВАЈ..!!!ТОА СЕ ВИКА...ВО ОЧИ ТЕ ГЛЕДА И ТЕ ЛАЖЕ...!!!ГАРАНТ...!!!

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 18.Ноември.2007 во 14:58
Odredena prichina????
Te saka-i toa premnogu,ne prestanuva da misli na tebe,
zivee samo za tebe...????A ne ti ja kazuva ODREDENATA PRICHINA
SHTO E VSUSHNOST razlog da ne e so tebe????
Hmmmmm...neshto ne mi e jasno tuka....


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk