IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Патот до заборавот на саканата личност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Патот до заборавот на саканата личност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
Автор
Порака
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Патот до заборавот на саканата личност
    Испратена: 11.Декември.2006 во 15:50
jas mnogu pamtam raboti koi ne se vazni i retko zaboravam, velam ko ke umram ko ke mi napraet autopsija mozokov ke mi e pogolem od onoj na anstajn i od slonojne:)
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 16:10
Originally posted by emilija 90 emilija 90 напиша:

kako bi zaboravile nekoja licnost sto vi znacela premnogu?nekoe vetuvnje za koe mnogu ste se nadevale?
Nema da mi e seedno zosto i kako, no sepak moralo da ima dobra pricina sto osobata ne ostanala na vetenoto.Se tece se se menuva, nastani, slucuvanja, spomenite izbleduvaat taka i ova..
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 21:26
Kko mozeme da zaboravime na nekoja licnost sto ni9 bila se?!Samo ako najdeme nekoja druga licnost sto lici na nea!!!!!!!
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 22:36
Originally posted by emilija 90 emilija 90 напиша:

kako bi zaboravile nekoja licnost sto vi znacela premnogu?nekoe vetuvnje za koe mnogu ste se nadevale?


Времето лечи се.... Само потруди се да не мислиш многу на тоа....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 10:23
Зашто да ја заборавиш личноста???
Емка, па со тоа би се заборавила самата себе си, би ги заборавила минутите, деновите времето поминато кога ти си мислела и била со него...
Не се заборава така нешто како што е дел од животот... И да се надеваш нема да заборавиш, кога тогаш со текот на времето ќе помислиш на таа особа, нормално со помала болка, но ке се насмееш и ке кажеш да срце беше убаво ни беше, или немрштиш и одма поминеш со мислите на позитива..
Доколку таа особа ти ветила нешто, тогаш треба да си го потсетиш без разлиак какви се односите со вас двајца..Ветување е ветување и да не се исполни треба да се расчистат работите и кажат има ли простор или нема..
Затоа што повеќе ќе те прати ветувањето него личноста која е врзана со тоа ветување..

Кон врв
l_dijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај l_dijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 11:43
Originally posted by emilija 90 emilija 90 напиша:

kako bi zaboravile nekoja licnost sto vi znacela premnogu?nekoe vetuvnje za koe mnogu ste se nadevale?
 
 
EDNOSTAVNO. SAMOTO RAZOCARUVANJE SPONTANO BI ME DOVELO DO SITUACIJA DA NE SE ZAMARAM POVEKE SO OSOBATA STO JA IZNEVERILA MOJATA DOVERBA. NAJLOSO E KOGA COVEK KE IZGUBI DOVERBA VO NEKOGO, TOGAS SETO ONA STO BILO OK VO TAA VRSKA PREMINUVA VO PREZIR, A AKO NEKOGO PREZIRAM ILI ME PREZIRAAT, TOGAS NEMA LOGIKA ZOSTO BI SE SEKAVALA NA TAA OSOBA KOJA POVEKE NE MI E DRAGA. TOA IDE AVTOMATSKI, NENAMERNO, SAMATA PSIHA NA COVEKOT SI GI REZONIRA PREDMETITE I GI SMESTUVA ONAMU KADE STO IM E MESTOTO. BAREM KAJ MENE TOA TAKA FUNKCIONIRALOLLOLLOL
   DIJANA
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 11:54
ne e seedno ama ne e i krajot na svetot
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 11:54
Da ja zaboravis ..tesko ..osobeno ako ti znacela tolku mnogu...mozes da probas da ja izbegnuvas ....da se drzis na distanca od nea....zaborav ne postoi...osobeno koga se vo prasanja licni iskustva....postoi zaborav samo na informacii...a licno iskustvo ne...cicko Pavlov biologot  taka kazuva bez razlika sto sme racionalni sustestva iskustvoto e sepak prirodna rabota ...svesno nesto e da ja izbegnuvas taa licnost...izbegnuvanjeto veruvaj  ne e strav da se soocis so nego ...tuku da se soocis so sebe..podocna se ke ti bide polesnoStar
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
emilija 90 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 776
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilija 90 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 21:30
da,ama i pokraj to so ti se trudis da go zaborajs toj e postojano pokraj tebe,a ti ne mozes da stavis kraj na seto toa,zelbata e pregolema i pokraj toa sto znajs deka toj/taa nema utre da bide pokraj tebe?
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 22:00
Кога ми се случуваат такви работи (секакви глупости на емотивен план што ми го реметат мирот), обично и' се посвтувам на некоја работа којашто целосно ќе ми го окупира времето, за да не можам да чувствувам...

Обично добро ми успева... По извесно време (од 2-3 месеци) веќе не е ни важно...
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2007 во 19:11
Mene ednas mi se desilo....i na pocetok beshe losho, ama srekja na moite drugari.... da ne bea oni kje traese podolgo. Fala imClap. Zaboravanjeto traeshe epten kratko!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2007 во 19:30
Па на машките секогаш им трае кратко.... Јас незнам некое машко што му требало долго време да заборави девојка и да пати по неа.....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2007 во 12:04
ако било нешто навистина вредно никогаш нема да го заборајш   Pinch
Кон врв
asteri Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај asteri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2007 во 12:43
Originally posted by bone bone напиша:

ако било нешто навистина вредно никогаш нема да го заборајш   Pinch
Covek se uci na sopstvenite ne na tugite greski, bolno, no vistinito.
A i stvarno, zosto da go zaboravis, ako tolku ti ostavilo traga vo zivotot?
Zivotot e samo eden, se drugo e teska improvizacija:-)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.