IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Мојот прв фотоапарат
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мојот прв фотоапарат

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
Автор
Порака Обратен редослед
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мојот прв фотоапарат
    Испратена: 28.Мај.2017 во 22:13
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Image result for smena 8 fotoaparat

eeeeee glavna bev na eskurzija so aparatov голема насмевка,,,,pffffff,,,,samo da se bilo glavna ,,,,,плазење,,,голема насмевка
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2017 во 16:17
Image result for smena 8 fotoaparat

eeeeee glavna bev na eskurzija so aparatov голема насмевка
Кон врв
janus39 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janus39 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2017 во 19:51
Nikon coolpix L3 prviot fotoaparat od prvata plata :)
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2017 во 18:18
,,,,голема насмевка,,,,

nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
daborrelli Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јануари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај daborrelli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2017 во 07:41
ова е навистина од голема помош за мене, благодарам. wintel box mxq pro
Кон врв
daborrelli Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јануари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај daborrelli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2017 во 07:29
Да, јас целосно се согласувам со тебеmxq pro 4k
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2015 во 22:34
Не дека беше мој,ама го крадев и карање си јадев.
Шкрапав без филм.
Мајка ми го имаше добиено за поклон од дедо и.
Целиот беше црн,поклопецов се вадеше и блиц се
ставаше.Којзнае каде е зафрлен,пред некоја година
го видов додека сосема нешто друго сум барал.

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2014 во 00:12
мојот прв апарат си ја бркаше работата, ама една Смена што имавме...се изнасликавме, и на крај ни една слика не излезе замисленост
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2011 во 01:44
so jak objektiv i cista slika
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2011 во 11:51
 veruvale ili ne na vasha sovest tie se istite  na postot
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2011 во 11:49
 kolku sto chitam temava e mojot prv aparat., amojata prva kamera   meopta
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 20:26
Ne meshajte razlichni raboti. Koga se veli AA baterija se smeta na stadardiziranata dimenzija na baterijata, a ne na toa kakva e nejzinata hemija ili kvalitetot na polnachot.

Sigurno deka dokolku kamerata e dizajnrana da koristi batirii so standardizirana AA dimenzija dozvoluva pogolem fleksibilitet za nivna upotreba, pochnuvajki od onie koi se polnat i zavrshuvajki so onie koi se od ednokratna upotreba, vkluchuvajki gi site dosegashni postoechki hemijski formulacii, kako i site koi kje se pojavat vo idnina. Takviot sistem ne go vrziva korisnikot samo za eden specifichen dediciran proizvod, tuku mu dava sloboda da izbira spored onoa shto najmnogu mu odgovara vo sekoj daden moment.

Problemot e shto deneshnive digitalni kameri se konstrirani da rabotat na povisoki naponi (od 7,5 pa preku 11 volti). Za da se zadovoli toj napon kje treba da se upotrebat pogolem broj AA baterii so shto kje se zgolemat dimenziite na nivnoto kukjishte, brojot na mgjusebnite konekcii, kako i vkupnata tezhina na kamerata. Isto taka, brzoto menuvanje na istroshenite baterii ne bi bilo mnogu praktichna rabota.


Изменето од Zoran K - 25.Јули.2010 во 20:31
Кон врв
Nenad_K-x Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nenad_K-x Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 01:46
Vo pravo ste za baterija na dslr e najdobro litium, edina prednost e ako patuvas cesto vo konkretiot slucaj mozes da zavrsis rabota so alkalni koi nemaat golem kapacitet, dodeka so AA litium energizer mozes da napravis 800-1200 fotki i nese skapi vo odnos cena performansi
eden komplet 4AA e nekade 350den. ili CRV3 x2 koi se 700den komplet, a ima i litium foto pakuvanje 24 ili 6 komleti koi se 2000den
ovi moze da bidat samo kako back up varijanta ali i ne za postojano koristenje
kaj na vo MK neznam kade moze i dali moze voopsto da se kupat

Изменето од Nenad_K-x - 25.Јули.2010 во 01:48
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 19:57
AA baterii bile poflexibilni?

Baterijata na nikonot mi se polni za max 2 saati, i ne sum osetil ni po kojznae kolku polnenja da i ima oslabeno neso kapacitetot.
Od druga strana AA bateriite (1 par eneloop) za blicot koga bea novi se polnea po 12 saati, a sega (godina ipol se stari, dali 10tina pati gi imam polneto) i po 20 saati moze se polnat.
Sea mozda polnacot ne mi e od najjakite, ama i tie podobrite sto gi gledav vikaa deka polnat za ne pomalce od 6-8 saati. Baska sho baterijata i polnacot doagjaat so teloto i nemas dodatna investicija.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.