IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Обложувањето - порок или разонода?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Обложувањето - порок или разонода?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
soldier Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soldier Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Обложувањето - порок или разонода?
    Испратена: 10.Април.2007 во 20:43
Dali se soglasuvate so mene deka,nad 60posto statisticki igraat redevno sportka prognoza,i mislam deka toj porok zema se pogolem zamav od zelbata za brzo zbogatuvanje
Zivej go sekoj den kako da ti e posleden
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2007 во 13:29
јас би рекол 90% од машките лупаат спортски, али ко комшијава мој нема рамен. Секоја недела фаќа минимум по 5 000 денари бе и ич око не му трепнува, зашо малце пари му се, научен е да фати по 20 000 до 45 000 денари Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile А другарче мое во рок од три недели два пати фати 300 000 денари... Big%20smileBig%20smile И како да не играш спортска сеа ај кажи, многу подобри се шансите тука отколку на лото или на грепки Big%20smileBig%20smileBig%20smile

Изменето од Ghost - 18.Април.2007 во 13:30
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
master_P;slo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master_P;slo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2007 во 13:47
oblozuvanjeto ne e porok,tuku e strast.
iskreno ne se raboti kaj mene tolku za parite kolku sto uzivam vo toa,a koga sekoj klzdionicar ke oseti deka toa go pravi samo za pari podobro neka se otkaze vedas bidejki 99% zaglavuvaWinkWinkWink
* Девојката станува жена кога длабоко во себе ќе почувствува ЦВРСТА причина за такво нешто!:):):)
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2007 во 19:21
кога веќе спомна, нити јас многу не се палам на добивката, иако нема да ми е лошо ако ја добијам, туку ако уплатам утакмици, ондак и мерак ми е да навивам и да се потам, да не ми е монотона утакмицата и да гледам само онака фудбал. Многу е подобро кога навиваш за некого како на пример кога игра Македонија сите Македонци навиваат со страст, епа ова со парите му доаѓа некако слично кај мене Big%20smileBig%20smileBig%20smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2007 во 12:53
Zavisi za koj kako ? Za mene ne se kladam ... LOLLOLLOL
STRUGA
Кон врв
soldier Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soldier Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2007 во 22:33
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

јас би рекол 90% од машките лупаат спортски, али ко комшијава мој нема рамен. Секоја недела фаќа минимум по 5 000 денари бе и ич око не му трепнува, зашо малце пари му се, научен е да фати по 20 000 до 45 000 денари Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile А другарче мое во рок од три недели два пати фати 300 000 денари... Big%20smileBig%20smile И како да не играш спортска сеа ај кажи, многу подобри се шансите тука отколку на лото или на грепки Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Smileхехе,пријатели и јас се согласувам со тебе,па и јас сум редовен играц на спортска,факам по некогас ама по многу,ама затоа поцесто пагам само за една,и тоа како се поголеми шансите да фатис спортса од лото или бингоClap

Zivej go sekoj den kako da ti e posleden
Кон врв
Milos007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milos007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2007 во 00:03
Toa ti e teshka zarazna bolest,e sea zavisi koj kako kje go zafati,mene na primer prvpat koa se opkladiv go fativ liv4eto (okolu 1 500 den) i togash gadno se zaraziv.Prekinav do pred nekoe vreme da se kladam ,neznam koj gjavol me natera minatava nedela pak da probuem pak fativ i posle sledea teski zagubi ...ama mnogu utakmici bea mesteni toa 100 % (Bayern Munchen-Hamburger 1:2 - a na poluvreme bese 1:0,Udinese-Catania 0:1,Lask-Austria Wiena 0:2 i tako dalje...)
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2007 во 02:50
порок... не знам еден чоек што изградил куќа, или купил кола со обложување...

Да, имало шо ќариле, али брзо брзо им летнале парите назад...
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 13:14
ja ne sum uplatil 4 meseca...a inace pred toa....vo nedela po 3 livcinja sigurno uplakjavBig%20smileBig%20smilene dobivav nekoj golemi pari ama...zabavno beseBig%20smilei plus...dodeka se kladev povekje sledev sto se slucuva so utakmicite...a sea...mn pomalce...
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2007 во 19:38
Originally posted by аџија аџија напиша:

порок... не знам еден чоек што изградил куќа, или купил кола со обложување...

Да, имало шо ќариле, али брзо брзо им летнале парите назад...


кога веќе го спомна ова, има еден дечко мислам дека има околу 28-29 години... Од спортската си купи Цитроен Ксара, и стан у Влае... Баш ми текнува на една случка, беше претходното светско првенство и играа Турција - Јужна Кореја у полуфинале или четврт финале... Овој доаѓа и става 3 000 евра дека натпреварот ќе заврши 3+... Газдава на кладилницава доаѓа и му вика: слушај, а да не уплаќаш утакмицава, јас ќе ти даам пола од максималната добивка (а добивката мислам дека беше 11 000 евра, не ми текнува точно), и дечково му вика, ај бе па и ти шо, ќе си пробам вака, интерено ми е... И утакмицата заврши 3:2 за Турција Big%20smileBig%20smileBig%20smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Stefi@91 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Мај.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Stefi@91 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 15:01

Porok LOL LOL  ....za onie so slab karakter,sto sakaat nabrzina da stanat pobogati i koga zagubat,probuvajki da se vadat,tonat uste poveke...

Razonoda za okolu 50% od igracite...uplakaat 50 denari i interesno e da se sedo pred txt i da se naviva..

Za onie sto se dosta podetalno navlezeni vo toa i mnogo dobro gi razbiraat tie raboti e dosta profitabilna i sigurna rabota...
Inaku kako najcesti dobotnici se gazdite na kladilnicite.Wink
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2007 во 21:54
ja sum eden od tie 50% od igraciteBig%20smileuplakjav po 50 den...dobro...nekogas i po 100,200...ama ne povekjeBig%20smile
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
Русин Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Русин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2007 во 13:17
Според мене обложувањето е разонода. Сега ако некој веќе стварно се нафати да се клади и почне да се расфрла со пари, веќе тогаш му станува порок!
http://asroma-addict.com/
Кон врв
nina``` Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nina``` Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2007 во 11:47
ОБЛОЖУВАЊЕТО Е ЖИВА ЗАРАЗА TongueTongueTongueTongue
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.