Испечати | Затвори го прозорот

Обложувањето - порок или разонода?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Фудбал
Опис на форумот: Лига на шампиони, првенства, репрезентации...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7154
Датум на принтање: 23.Јули.2024 во 13:14
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Обложувањето - порок или разонода?
Постирано од: soldier
Наслов: Обложувањето - порок или разонода?
Датум на внесување: 10.Април.2007 во 20:43
Dali se soglasuvate so mene deka,nad 60posto statisticki igraat redevno sportka prognoza,i mislam deka toj porok zema se pogolem zamav od zelbata za brzo zbogatuvanje

-------------
Zivej go sekoj den kako da ti e posledenКоментари:
Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 18.Април.2007 во 13:29
јас би рекол 90% од машките лупаат спортски, али ко комшијава мој нема рамен. Секоја недела фаќа минимум по 5 000 денари бе и ич око не му трепнува, зашо малце пари му се, научен е да фати по 20 000 до 45 000 денари Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile А другарче мое во рок од три недели два пати фати 300 000 денари... Big%20smileBig%20smile И како да не играш спортска сеа ај кажи, многу подобри се шансите тука отколку на лото или на грепки Big%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: master_P;slo
Датум на внесување: 18.Април.2007 во 13:47
oblozuvanjeto ne e porok,tuku e strast.
iskreno ne se raboti kaj mene tolku za parite kolku sto uzivam vo toa,a koga sekoj klzdionicar ke oseti deka toa go pravi samo za pari podobro neka se otkaze vedas bidejki 99% zaglavuvaWinkWinkWink


-------------
* Девојката станува жена кога длабоко во себе ќе почувствува ЦВРСТА причина за такво нешто!:):):)


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 20.Април.2007 во 19:21
кога веќе спомна, нити јас многу не се палам на добивката, иако нема да ми е лошо ако ја добијам, туку ако уплатам утакмици, ондак и мерак ми е да навивам и да се потам, да не ми е монотона утакмицата и да гледам само онака фудбал. Многу е подобро кога навиваш за некого како на пример кога игра Македонија сите Македонци навиваат со страст, епа ова со парите му доаѓа некако слично кај мене Big%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 22.Април.2007 во 12:53
Zavisi za koj kako ? Za mene ne se kladam ... LOLLOLLOL

-------------
STRUGA


Постирано од: soldier
Датум на внесување: 27.Април.2007 во 22:33
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

јас би рекол 90% од машките лупаат спортски, али ко комшијава мој нема рамен. Секоја недела фаќа минимум по 5 000 денари бе и ич око не му трепнува, зашо малце пари му се, научен е да фати по 20 000 до 45 000 денари Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile А другарче мое во рок од три недели два пати фати 300 000 денари... Big%20smileBig%20smile И како да не играш спортска сеа ај кажи, многу подобри се шансите тука отколку на лото или на грепки Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Smileхехе,пријатели и јас се согласувам со тебе,па и јас сум редовен играц на спортска,факам по некогас ама по многу,ама затоа поцесто пагам само за една,и тоа како се поголеми шансите да фатис спортса од лото или бингоClap-------------
Zivej go sekoj den kako da ti e posleden


Постирано од: Milos007
Датум на внесување: 30.Април.2007 во 00:03
Toa ti e teshka zarazna bolest,e sea zavisi koj kako kje go zafati,mene na primer prvpat koa se opkladiv go fativ liv4eto (okolu 1 500 den) i togash gadno se zaraziv.Prekinav do pred nekoe vreme da se kladam ,neznam koj gjavol me natera minatava nedela pak da probuem pak fativ i posle sledea teski zagubi ...ama mnogu utakmici bea mesteni toa 100 % (Bayern Munchen-Hamburger 1:2 - a na poluvreme bese 1:0,Udinese-Catania 0:1,Lask-Austria Wiena 0:2 i tako dalje...)


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 03.Мај.2007 во 02:50
порок... не знам еден чоек што изградил куќа, или купил кола со обложување...

Да, имало шо ќариле, али брзо брзо им летнале парите назад...


-------------


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 13:14
ja ne sum uplatil 4 meseca...a inace pred toa....vo nedela po 3 livcinja sigurno uplakjavBig%20smileBig%20smilene dobivav nekoj golemi pari ama...zabavno beseBig%20smilei plus...dodeka se kladev povekje sledev sto se slucuva so utakmicite...a sea...mn pomalce...

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 15.Мај.2007 во 19:38
Originally posted by аџија аџија напиша:

порок... не знам еден чоек што изградил куќа, или купил кола со обложување...

Да, имало шо ќариле, али брзо брзо им летнале парите назад...


кога веќе го спомна ова, има еден дечко мислам дека има околу 28-29 години... Од спортската си купи Цитроен Ксара, и стан у Влае... Баш ми текнува на една случка, беше претходното светско првенство и играа Турција - Јужна Кореја у полуфинале или четврт финале... Овој доаѓа и става 3 000 евра дека натпреварот ќе заврши 3+... Газдава на кладилницава доаѓа и му вика: слушај, а да не уплаќаш утакмицава, јас ќе ти даам пола од максималната добивка (а добивката мислам дека беше 11 000 евра, не ми текнува точно), и дечково му вика, ај бе па и ти шо, ќе си пробам вака, интерено ми е... И утакмицата заврши 3:2 за Турција Big%20smileBig%20smileBig%20smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Stefi@91
Датум на внесување: 16.Мај.2007 во 15:01

Porok LOL LOL  ....za onie so slab karakter,sto sakaat nabrzina da stanat pobogati i koga zagubat,probuvajki da se vadat,tonat uste poveke...

Razonoda za okolu 50% od igracite...uplakaat 50 denari i interesno e da se sedo pred txt i da se naviva..

Za onie sto se dosta podetalno navlezeni vo toa i mnogo dobro gi razbiraat tie raboti e dosta profitabilna i sigurna rabota...
Inaku kako najcesti dobotnici se gazdite na kladilnicite.Wink


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 16.Мај.2007 во 21:54
ja sum eden od tie 50% od igraciteBig%20smileuplakjav po 50 den...dobro...nekogas i po 100,200...ama ne povekjeBig%20smile

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Русин
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 13:17
Според мене обложувањето е разонода. Сега ако некој веќе стварно се нафати да се клади и почне да се расфрла со пари, веќе тогаш му станува порок!

-------------
http://asroma-addict.com/


Постирано од: nina```
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 11:47
ОБЛОЖУВАЊЕТО Е ЖИВА ЗАРАЗА TongueTongueTongueTongue

-------------
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 12:04
Порок, дефинитивно...
Не знам ЕДЕН човек, што од кладилници, изградил, куќа, купил стан, платил кредит... Ама знам за луѓе што земале кредити, продале коли, станови...


-------------


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Јули.2007 во 04:03
Краста, Заразно одделение, Чивија-но постојано играм.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 05.Јули.2007 во 10:32
zavisi od toa,...do koj stepen si stignal!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Јули.2007 во 11:48
Originally posted by brza brza напиша:

zavisi od toa,...do koj stepen si stignal!
 
До 7 дан.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: betingwin
Датум на внесување: 21.Јули.2007 во 18:34
Naj prodavanata elektronska kniga za sportsko obolozuvanje so opis ma metodi na kladenje napisani od strana na profesionalni oblozuvaci.
Sodrzina na knigata:

     - Osnovi na sportsko oblozuvanje i tipovi na oblozuvanje.
     - Metodi na izrabotka na sistemi i nacin na oblozuvanje.
     - Surebett ili Arbitrage betting.
     - 100% WINN Betting - 100% Pogodok, koi se nacinite i koi tipovi na igri go garantiraat toa (dosega        neobjavena informacija)
     - Sistemi i metodi na sportkos oblozuvanje so gotovi primeri i objasnuvanja.
     - Izrabotka na sistemot - Oblozuvanje bez zaguba (nepobediv sistem) i nacin nakoristewe.

Za poveke informacii procitajte na ovaa strana:

http://bettwiner.blogspot.com/


Постирано од: betingwin
Датум на внесување: 30.Јули.2007 во 15:45
Don't Place Another Bet Until YOU Discover The Tips & Tricks That Sportsbook Owners Are Hiding from You!

The fact is...if you do not use a proven strategy, you are GUARANTEE to lose money. Ask any sportsbook’s manager and he will tell you that 2% of his regular clients are always winning over the long run. How can you
be in this 2% ? You Need The Knowledge And The Appropriated Strategy.

Read about this ebook:

- Basics of betting.
- Betting methods and making systems methods.
- Arbitrage betting
- A simple strategy to end the week as a winner even with a low winning rate of only 33%.
- Discover a secret strategy to bet on underdog in any sport and always win.
- You will learn how to bet on 2 team parlay and never lose. This amazing betting strategy will skyrocket

your sports betting profit in a matter of days.
- Discover how to make money even with a poor record of 0 Win - 3 Loses! Is it unbelievable?

And much more, read about it on this blog:

http://bettwiner.wordpress.com/


Za Makedonska verzija procitajte na krajot na blogot.


Постирано од: soldier
Датум на внесување: 08.Август.2007 во 13:26
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

порок... не знам еден чоек што изградил куќа, или купил кола со обложување...

Да, имало шо ќариле, али брзо брзо им летнале парите назад...


кога веќе го спомна ова, има еден дечко мислам дека има околу 28-29 години... Од спортската си купи Цитроен Ксара, и стан у Влае... Баш ми текнува на една случка, беше претходното светско првенство и играа Турција - Јужна Кореја у полуфинале или четврт финале... Овој доаѓа и става 3 000 евра дека натпреварот ќе заврши 3+... Газдава на кладилницава доаѓа и му вика: слушај, а да не уплаќаш утакмицава, јас ќе ти даам пола од максималната добивка (а добивката мислам дека беше 11 000 евра, не ми текнува точно), и дечково му вика, ај бе па и ти шо, ќе си пробам вака, интерено ми е... И утакмицата заврши 3:2 за Турција Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Lele deckoto iikal sreka,kakva dobivka,dali e vistina toa 11. 000 evra od sportska,leleeeeeeeаплауз


-------------
Zivej go sekoj den kako da ti e posleden


Постирано од: Azrael
Датум на внесување: 12.Август.2007 во 13:47
ja staam po 50 den, nekad 100
zavisi, nekad dobijam na sreka nekad ne
ama ne sum ona zarazen da idam sekoj den i da zjapam u bilten so saati


Постирано од: trilobite
Датум на внесување: 26.Август.2007 во 11:40
Се почнува ко разонода(од комарџиските игри)се додека не влезе чивијата.
Фала Богу што губев ко"бугарска скупштина"и се отарасив од таа напаст.
Немам играно од Korea/Japan светското...
Порок е апсолутно.


Постирано од: heelooo
Датум на внесување: 18.Септември.2007 во 11:53
Originally posted by soldier soldier напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

порок... не знам еден чоек што изградил куќа, или купил кола со обложување...

Да, имало шо ќариле, али брзо брзо им летнале парите назад...


кога веќе го спомна ова, има еден дечко мислам дека има околу 28-29 години... Од спортската си купи Цитроен Ксара, и стан у Влае... Баш ми текнува на една случка, беше претходното светско првенство и играа Турција - Јужна Кореја у полуфинале или четврт финале... Овој доаѓа и става 3 000 евра дека натпреварот ќе заврши 3+... Газдава на кладилницава доаѓа и му вика: слушај, а да не уплаќаш утакмицава, јас ќе ти даам пола од максималната добивка (а добивката мислам дека беше 11 000 евра, не ми текнува точно), и дечково му вика, ај бе па и ти шо, ќе си пробам вака, интерено ми е... И утакмицата заврши 3:2 за Турција Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Lele deckoto iikal sreka,kakva dobivka,dali e vistina toa 11. 000 evra od sportska,leleeeeeeeаплауз

za dobivkata mozno e......ima taqkvi igraci.......ama da se cenkaat.....da vidam ne veruvam.....ne razbiram kako e mozno toa.......збунетост


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 19:13
Originally posted by soldier soldier напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

порок... не знам еден чоек што изградил куќа, или купил кола со обложување...

Да, имало шо ќариле, али брзо брзо им летнале парите назад...


кога веќе го спомна ова, има еден дечко мислам дека има околу 28-29 години... Од спортската си купи Цитроен Ксара, и стан у Влае... Баш ми текнува на една случка, беше претходното светско првенство и играа Турција - Јужна Кореја у полуфинале или четврт финале... Овој доаѓа и става 3 000 евра дека натпреварот ќе заврши 3+... Газдава на кладилницава доаѓа и му вика: слушај, а да не уплаќаш утакмицава, јас ќе ти даам пола од максималната добивка (а добивката мислам дека беше 11 000 евра, не ми текнува точно), и дечково му вика, ај бе па и ти шо, ќе си пробам вака, интерено ми е... И утакмицата заврши 3:2 за Турција Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Lele deckoto iikal sreka,kakva dobivka,dali e vistina toa 11. 000 evra od sportska,leleeeeeeeаплауз


Поточно здравје, а еве сега да ти кажам за мојот комшија т.е. татко му на мојот другар комшија. За две години играње од спорттската кладилница има ќар од 10 000 евра, и сега со тие пари му купи стан на син му постариот, бидејќи овој се женеше. А некои луѓе има што ги знам, не работат ништо а одгледуваат дома деца и жена само од спортска, у текот на месецот испод 10 000 денари ќар не се. А исто така имам другарче кое сега зимава за само две недели два пати фати по 300 000 денари.


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 19.Септември.2007 во 19:15
Originally posted by heelooo heelooo напиша:

Originally posted by soldier soldier напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

порок... не знам еден чоек што изградил куќа, или купил кола со обложување...

Да, имало шо ќариле, али брзо брзо им летнале парите назад...


кога веќе го спомна ова, има еден дечко мислам дека има околу 28-29 години... Од спортската си купи Цитроен Ксара, и стан у Влае... Баш ми текнува на една случка, беше претходното светско првенство и играа Турција - Јужна Кореја у полуфинале или четврт финале... Овој доаѓа и става 3 000 евра дека натпреварот ќе заврши 3+... Газдава на кладилницава доаѓа и му вика: слушај, а да не уплаќаш утакмицава, јас ќе ти даам пола од максималната добивка (а добивката мислам дека беше 11 000 евра, не ми текнува точно), и дечково му вика, ај бе па и ти шо, ќе си пробам вака, интерено ми е... И утакмицата заврши 3:2 за Турција Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Lele deckoto iikal sreka,kakva dobivka,dali e vistina toa 11. 000 evra od sportska,leleeeeeeeаплауз

za dobivkata mozno e......ima taqkvi igraci.......ama da se cenkaat.....da vidam ne veruvam.....ne razbiram kako e mozno toa.......збунетост


па лесно е тоа, он уплаќаше у кладилницата Арена у Ѓорче, и таму веќе добро го запознаа,а газдата на кладилница верувај прв се интересира за некој кој ќе му однесе добивка над неколку илјади евра од кладилница, па токму поради тоа дојде и ценкањето од страна на газдата. Ти велам, тој станот и колата не ги купи од таа добивка од 11 000 евра, тој претходно стана познат намигнувањенамигнување


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Јуни.2010 во 09:32
Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 20.Јуни.2010 во 01:01
Јас еднаш фатив илјадарче на спортска, уплативме со комшијата...
И толку беше. Разонода, деф.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 24.Јуни.2010 во 11:41
Разонода за човек е да појде и прошета малку во природа,да излезе на пикник,на лав муабет уз кафе или пак добар филм во кино,каде ќе потроши некоја сума на пари и за возврат ќе добие задоволство кое го носат тие случувања,кои задоволства ќе му донесат мир,спокојство и радост на душата и телото.
И доколку се случи при прошетката да врне,да не чини кафето или пак филмот да е досаден,ништо страшно нема да се случи,може да се рече дека ќе излезе и нешто интересно од искуството.

Спортското обложување е сосема спротивна работа од овие погоре.
Во спортското обложување имаш две крајно спротиставени страни,од кои првата носи радост а втората тотално разочарување.
Радоста е добивката на пари која ќе ја добиеш и која зависи од еден куп фактори кои се менуваат постојано во тие 90 минути од мечот кој си го уплатил.
Шансите за добивка се минимални,околу 1 %,а може и помалу.Тој процент се зголемува во зависност од јачината на екипата за која типуваш дека ќе победи.
Но правопропорционално со јачината на екипата се напалува коефициентот на добивка на пари од уплата на истата екипа,што иде до тоа да си приморан да ставиш повеќе парови на талон се со цел да се зголеми вкупниот коефициент.Поголем вкупен коефициент=повеќе добивка,но шансите за добивка се намалуваат на минимум,скоро на нула.
За цело време додека се додаваат парови на талон,единствено се зголемуваат шансите на Обложувалницата за твоите вложени пари после уплата си останат кај него,додуша секогаш остануваат во преку 99% од уплата,на долгорочен период.
Губењето на симболични суми од 100 денари во денот не е некоја голема штета,но долгорочно е катастрофа,проблемот е што 99% од обложувачите не гледаат долгорочно,проблемот е за нив како играчи,додека газдите од обложувалници се насмеани до уши.

Обложувалниците најмогу сакаат играчи кои се "Рекреативци и играат од Разонода" и се спремни за 2 минути да напишат талон во кој ќе наредат 16 парови,во кој талон кога ќе ја погледнат добивката од неколку илјади евра ќе им заигра срцето од радост и ќе им никне во душа огромна надеж за добивка,која ќе за врши веднаш после завршувањето на првиот пар од тикетот,во кој тикет Љунгскиле со коефициент 2.4 абе сигурно требаше да го победи Дегерфорш бидејќи е "ЈАВЕНА" ДИРЕКТНО ОД ШВЕДСКАзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост,вакви играчи обложувалниците обожаваат,и се најголемите срциња за нив,може и чорба ќе ги честат во блиското меанче.

Малку за разочарувањата и тоталната пропаст на некои играчи,и ментална и физичка а најмногу финансиска.
Било која пропаст од овие води кон другата,така да не може да се разјасни која е прва,а која последна на скалата.Најверојатно прва е менталната пропаст.
-Како настанува катастрофата на "Големите" играчи?
Почнува да игра,и бидејќи има пари,богат е и финансиски и материјално почнува од љубопитност да игра во обложувалница.
Има некое чудно правило кое важи за огромен број на нови играчи кое вели дека скоро секој ќе добие во првите неколку недели од кога почнал активно да игра некоја сума на пари,некогаш помала а некогаш поголема.
Е во тој момент размислува вака -"Е сега ќе ви ебам мамичето" се однесува на обложувалницата,т.е сега ќе ве затворам од исплата.
-Аха ќе биде,ич гајле да немаш,будала дворска,шут.
И јунаков наш со кредитна картичка почнува да игра на малку повеќе пари,и пак добива сега поголема сум за неколку пати од првата.
Типот во тој момент ликува од радост,толку е возбуден и задоволен со себе,што најголема ќар и бериќет од тоа има девојка му или жена му,нему му се дига машкоста како 100 Вијагри да испил смеење малу драматика,да биди поинтересно за читање,ама и така е.

Е во тој момент има два типови на играчи со пари.
-Оние со мозок во черепот и оние со голем недостаток на мозочна маса во истиот.
Првите прекинуваат со играње или пак се префрлаат на викенд играчи,а другите продолжуваа да играат,се лансираат во орбита околу планета Земја,се прават вештачки сателити и пославни се и од Јуриј Гагарин.
Арно ама славни се Битлси,Ролинг Стоунси и Кенеди.
Овие нашиве имаат слава само 5 минути,додека имаат полна кредитна картичка од која вадат пари се додека некој од блиското семејство не забележи дека нешто се случува со сумите кои исчезнуваат многу мистериозно и се побрзо и побрзо.
Има оправдувања купив ова,купив она,на овај му позајмив и слично,во кои никој не верува освем Јунакот наш,дворската будала и шут.
Почнува да губи,колку повеќе губи толку повеќе игра за да ја поврати загубата,од тешко во катастрофа,од гомно влегува во најголеми лајна,секој ден,се повеќе и повеќе,со една цел во тој момент ДА СЕ ИЗВАДИ ОД ЛАЈНАРИЈАТА ВО КОЈА САМИОТ СЕ ЗАГЛИБИЛ,НО НЕ НАУЧИЛ ЕДНА РАБОТА!-НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗВАДИ И НИКОГАШ НЕМА ДА СЕ ИЗВАДИ НА ТОЈ НАЧИН,ЌЕ СЕ ИЗДАВИ САМО АКО СЕ ОТКАЖЕ

-За ова Македонците имаат една многу фантастична поговорка
-"Мајка не карала сина си кога играл комар,туку кога сакал да се извади"

Во овај момент јунаков наш е дојден на дното,се кара со сите,задолжен е кај сите,сите го гледаат тоа и си велат меѓу себе-Леле колку убо дете беше,а види го сега
Радосни се само газдите од обложувалницата каде што играчов игра,и атер тоа што бил играч голем ќе го честат некогаш едно сокче,да ги поттурне горчините од грлото,што му се насобрале од тага и гнев.

Ова е вистински случај кој јас го знам и ви го пренесувам,човекот од приказнава има претрпено два срцеви удари,има добиено дијабетис и не личи на ништо.

Ќе ми каже ли некој дека е обложувањето разонода повторно??????
Ако ми каже така,неко дојде ќе му го покажам човекот,или тоа што е останато од него.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 19:59
Originally posted by fiks fiks напиша:

Обложувалниците најмогу сакаат играчи кои се "Рекреативци и играат од Разонода" и се спремни за 2 минути да напишат талон во кој ќе наредат 16 парови,во кој талон кога ќе ја погледнат добивката од неколку илјади евра ќе им заигра срцето од радост и ќе им никне во душа огромна надеж за добивка,која ќе за врши веднаш после завршувањето на првиот пар од тикетот,во кој тикет Љунгскиле со коефициент 2.4 абе сигурно требаше да го победи Дегерфорш бидејќи е "ЈАВЕНА" ДИРЕКТНО ОД ШВЕДСКA...


Денес во 18:00 бевме сведоци на големата победа на Ljungskile над Degerfors со 2:0, јавена од Шведска... коеф. 2.20.


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 11.Јули.2010 во 00:37
Исто и денес јавена директно од Шведска ... Браге - Ангелхолмс(1-0)...голема%20насмевкасамо што била јавена X-1 а не 1-1 (како што заврши) смеење така во вода им паднаа парите на тие што со трчање до дома идеа да си земат што повеќе парички да ја уплатат среќа
Иначе да се надоврзам на фикс .... се право си напиша , од коцка не се живее , кад тад се паѓа на дно и подолу од тоа ... исто и јас можам да наведам некои примери ... од луѓе кои што нити една минута не излегуваа од кладилница и од тоа живееле (јадење , пиење , домашни трошоци) но кога се свртило тркалото и останале без скршен денар на крај сега бараат било каква работа да се оправат малце и колку толку да ги спасат семејствата зашто налет они сами што се сјебале им ги расипаа животите тотално и на членовите на нивните семејства.


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 14:19
обложувањето започнува како разонода но со текот на времето преминува во порок, но човек не е свесен дека станува зависен од тоа...но секој со својот памет...
едно е јасно обложувалниците никогаш не се во загуба

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 09:48
Не би го квалификувал како порок, туку како навика... Како кога уплаќаш лото... Инаку точно е дека одредени луѓе длабоко заглавиле со кладилнициве. Симптом дека можеш да станеш зависен е ако имаш вишок 100 денари и ги потрошиш на кладилница, а не на пример на чоколадо или играчка за детето (или за нешто попаметно)...


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 27.Јули.2010 во 14:14
навика им е на многу мал процент играчи на спортска...
Ете пример вчера , тој што се жалеше на А1 затоа што не му исплаќале целосна сума (а па и ја погодил кладилницата) .Неговото барање нема никаква теоретска основа.Секоја кладилница си стои зад своите правила(иако некои го немаат тоа наведено никаде).Е сега дали тој човек кој што е заразен од коцка-спортска ... ако не беше погодена Лацио иако не играше со таа екипа која ја пишуваше на тикетот дали ке ја бараше цела сума ... или ке идеше само на таа што кладилницата му ја исплаќа....Е така само би рекол си се срамоти во јавност...ништо друго.А такви ги има ... во изобилие  


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 17.Февруари.2014 во 18:02
Со оглед дека е единствена тема поврзана со кладилница ми тежеше да си кажам...
Не дека си немам и јас пороци ми се наоѓа понекој,но кога станува збор за кладилница
бегам како ѓавол од крст.
Освен што неколку пати сум дал пари за заедничко ливче со колеги...Демек за скара ќе сме
ги трошеле (јас скара не видов) никогаш немав влезено во кладилница или
пак чувај Боже да уплатам.
Но во сплет на некои околности додека седев без работа,еден пријател ме викна како
замена на една од вработените која отиде на трудничко боледување.И научив дека на секој
играч сон му е да ја затвори кладилницата.И играле по толку години но не им успеало.
Јас влегов и по три недели кладилницата се затвори еве трет месец абер нема од отварање...


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 00:22
Хахахахахахаха, "лесна" нога имаш Орка.
Мислам дека е најдобро и да се остане на она обложување за разонода.
Имам кладилница на неколку метри од зградава и можам да кажам дека тие што се од утро до вечер таму се изгубени случаи.

Јас не влегувам во обложувалници, а и на женско некако не му личи. Многу сум старомодна, знамголема насмевка
Не само што не влегувам, туку и не уплаќамголема насмевкаП.С - Те молам дојди да поработиш некоја недела во кладилницава тука кај мене. Може ќе успееш да ја затвориш!


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 15:36
Само не си во тек
Колку комшики во тие три недели што до претходно вртеа
глава на улица си дојдоа како попчиња по билтен,додуша
меѓу првите да не секој ги види...Па муабети како си од кога
тука што така...Знаеш спортски муабети
Да останев сигурно на некоја и сигурни утакмици ќе и давав
А за п.с.-то стварно немам воља за тие муабети што таму се вртат
нека си тера,ако не за друго заради лебот на оние кои имаат трпение тоа да го
трпат и гледаат.


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 15:53
Originally posted by Орка Орка напиша:

Со оглед дека е единствена тема поврзана со кладилница ми тежеше да си кажам...
Не дека си немам и јас пороци ми се наоѓа понекој,но кога станува збор за кладилница
бегам како ѓавол од крст.
Освен што неколку пати сум дал пари за заедничко ливче со колеги...Демек за скара ќе сме
ги трошеле (јас скара не видов) никогаш немав влезено во кладилница или
пак чувај Боже да уплатам.
Но во сплет на некои околности додека седев без работа,еден пријател ме викна како
замена на една од вработените која отиде на трудничко боледување.И научив дека на секој
играч сон му е да ја затвори кладилницата.И играле по толку години но не им успеало.
Јас влегов и по три недели кладилницата се затвори еве трет месец абер нема од отварање...Отишла лиценцата а голема насмевка Плус ако имало и некоја казна пишано плазење


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 15:58
Кој да знае веќе


Постирано од: емил
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 16:02
Кој што сака да си збори  , но обложолувањето е најлесниот начин за печалба . Посебно кога се зборува за фудбал . Таму од еден натпревар можеш да добиеш пари . 

Давам пример  Ман Сити - Барса г/г . По нацртаан напревар нема .


-------------


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 16:26
Јака печалба е ова ..."најдобра" нема што... ако се надеваш само
на приход од кладилница ќе умреш од глад.


-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 16:30
Originally posted by емил емил напиша:

Кој што сака да си збори  , но обложолувањето е најлесниот начин за печалба . Посебно кога се зборува за фудбал . Таму од еден натпревар можеш да добиеш пари . 

Давам пример  Ман Сити - Барса г/г . По нацртаан напревар нема .Ах да да .... зошто не ставиш се под хипотека ... стави ја утакмицата Г/Г , сликај го тикетот , постави го тука .... и после да ти веруваат


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 16:34
не се исплати да ја става куќата ... не верувам дека е коефициентот над 1.60 за г/г...

за една куќа може да добие куќа и трпезарија...


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 16:36
Ако бе , на следната , втората утакмица му иде плус кујна голема насмевка

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: емил
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 16:39
Ја имате слушнато поговорката : капка по капка вир прави ? 

Денес малку , утре малку и така се збогатуваа човек . Важно е да си трпелив .


-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 16:40
Originally posted by емил емил напиша:

Ја имате слушнато поговорката : капка по капка вир прави ? 

Денес малку , утре малку и така се збогатуваа човек . Важно е да си трпелив .На сонце тие капки пресушуваат


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 18:44
Никој не отворил Обложувалница да го богати народот .... нека ти е срам
Познавам многу луѓе на кои им е порок .. ги даваат и последните пари за уплата .... Но познавам и такви на кои им е разонода само .... 
Како мене оваа нашава овде голема насмевка


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 17.Декември.2018 во 07:17
на денешен ден 1993-та ФФМ на свечена седница во ЛостВегас е примена за полноправен член на фифа, воедно тогај ги зголемиле и коефициентите за кладилниците во однос СПФ [ http://articles.latimes.com/1993-12-17/sports/sp-2890_1_world-cup-competition" rel="nofollow - 1 ] може би било логично бодувањето да почнат да го врзуваат и за ВАРалица систем денес а така даим остават и тро луфта на кладилници да си консолидираат биланс на неколку дена пред да исплатат ремија додека чекаат разврска!?

може каузално затоа сме Нација со заразна обложувачка статистика [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=210200#210200" rel="nofollow - 1 ] незнам само дали СпОбл е соблазна ако не мотивација и за хулиганизам [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=176614#17661" rel="nofollow - 2 ] логично ако од дете е некој заразен со адреналин по спортски комар колку повеќе ко адолесцент по својот омилен локален клуб, среќа немаме светски извикани фудбалски клубои инаку ќе станеше секта хулиганството и кај нас, иако за сега навивачки си има статус на омилено хоби за многу сограѓани, но факт е дека од хобија може да стрефи и фобија, она чуваат луѓе дома и рептили што незначи дека нема ризик по комшилук, тоа тарантула е склет а не пак титоист да и крене тифоски акции, ранејќи ја од утро до вечер со локални коефициенти, незнам има ли Пипс за ваква работа!?

Об-рок ко По-рокод К-ладилница е дилемата во насловот од темава, сите потчинети римјани не се пак криви што не чуле за друго освен https://en.wikipedia.org/wiki/Bread_and_circuses#Ancient_Rome" rel="nofollow - погача и циркуз , бар да жонлираат фудбалерите и на утикмица ко на тренинг, со ред исклучоци ко вчера Барди за миг, ама една капка не праи океан, тоа во кошарка веќе нема глобтротер шоуа а не пак во фудбал, 90-минути шпринтови што останува освен клизачи волеј и набацени, може ако ги потскратат терени та бидне повесело, но да не бидне така и позаразно, та и оние кои се разонодувале до сега да почнат да порокуваат!? ...


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 18.Декември.2018 во 13:03
Секоја разонода кога ќе мине во зависност станува порок.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 04.Јануари.2019 во 14:11
Имавме еден професор по социологија
овака ко Messenger ја дефинираше
навиката.Секоја навика е зависност!
Дали последователно е и порок?
Примеров со обложувањето да!
Тежок порок и тоа,искуствено
од еден месец работење во кладилница ова
го кажувам.Мислам крајот на 2013-та
беше работев у кладилница кај мене у маало.
Луѓето кои секој ден ги имав претходно
гледано низ маало сретнувајќи се по
улица,маркети или било каде,кога ги
сретнував во кладилница не беа истите.
Не ме перцепираа исто,имаа некој чудден
сјај во очите.Беа со бес во очите.Бес
по руски ама,со ѓаоло да речам по нашки.
И ден денес јас поинаку ги доживувам,оти
тој ѓаол уште им стои во очите,а веќе и во
ликот и делата им се има впиено,за жал!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 21.Август.2019 во 23:00
Мене уопште не ме чуди вакви
ко специјалкаа шо ни кројат судбини...
https://www.youtube.com/watch?v=RyJHSZEFE4M" rel="nofollow - Еве вакви гласаат.Нит кромид оди сади да не му рече чоек.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 01.Април.2023 во 18:11
Еден од најлошитеИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk