IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - Македонска кошарка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонска кошарка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 23:29
ZOTE, еве со закаснување пишувам, али сепак честито за победата над Шведска

а какви карти сега, против кој ке играете овој пат ? Кога ке биде утакмицата ? Кој ден ?
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2007 во 10:50
Македонија - Естонија
20:30.
не знам дали ќе даваат на сателит.

ФУДБАЛ, Пријателски меч:
20:00 Македонија - Нигерија
*директен пренос на
СПОРТСКО РАДИО 90.3 ФМ 
 
ФУДБАЛ, квалификации за ЕП
(до 21 година)
16:30 Македонија - Холандија
 
КОШАРКА, дополнителни квалификации
20:30 Македонија - Естонија
 
РАКОМЕТ, СП за јуниори
21:00 Македонија - Франција

информации од www.sportskoradio903.com.mk
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 18:14

Абе учете се деца


Ова е само последната минута од најголемиот кошаркарски натпревар што некогаш се играл во Македонија. Мзт Скопје во "Јане Сандански" понесени од пеколната атмосфера создадена од верните FAMILY AERODROM, го фрли на колена славниот Реал Мaдрид. Лудница!!!


http://uk.youtube.com/watch?v=aMdxS1e6-yo

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 20:25
еве уште еден видео клип

http://uk.youtube.com/watch?v=jcopexrT-_4
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 21:03
e toa bea vreminja...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 16:10
Јас сум Чкембар но искрено секоја чест за тие времиња.Проблемот е што сега нема ништо од разни лешинари,и МЗТ и сите екипи само мизеруваат.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 12:06

Започна домашното кошаркарско првенство

Извор: Макфакс

Со победи на фаворизираните екипи стартуваше новата сезона во кошаркарскиот шампионат на Македонија.

Во Прилеп, екипата на Работнички предводена од 26-те поени на Симиќ, забележа победа од 67:90 над Ултимејт Баскет.

Со победа во новото првенство стартуваше и актуелниот првак, Фени Индустри. На домашен терен, Фени ја совлада Аба Струмица со 90:75. Во победничкиот тим најефикасен беше Михајлоски со 16 поени.

МЗТ Скопје-Аеродром, на гостински терен го победи новакот во лигата Лирија со 67:98. Убедлива победа во оваа рунда запиша и Торус, оваа екипа со 88:57 го совлада Пелистер.

Првото коло во кошаркарскиот шампионат на Македонија ќе биде комплетирано денес со одигрувањето на натпреварот Овче Поле-Куманово

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2010 во 12:39
Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:

Абе учете се деца


Ова е само последната минута од најголемиот кошаркарски натпревар што некогаш се играл во Македонија. Мзт Скопје во "Јане Сандански" понесени од пеколната атмосфера создадена од верните FAMILY AERODROM, го фрли на колена славниот Реал Мaдрид. Лудница!!!


http://uk.youtube.com/watch?v=aMdxS1e6-yo

 
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
 
Бев на таа утакмица, ги растуривме Реал, после цела ноќ не можев да заспијам од среќа...  дадада
 
Тоа беа времиња... големо%20гушкање
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2010 во 13:54
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 20:38
mungos sto se sluci sega pred malce gledav feni- rabotnicki nesto imase povredeni privredeni haos
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2010 во 20:45
ЈАС БЕВ НА РАКОМЕТ
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 01:32
улетување у терен на навијачите на работничкиhttp://www.youtube.com/watch?v=ezN54GCtJUA
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 05:02
Македонските кошаркари во четвртиот шешир      
 

Машката кошаркарска репрезентација на Македонија ќе се најде во четвртата група пред ждрепката за ЕП во кошарка, кое годинава ќе се одржи во Литванија...

Ова вест, во текот на вчерашниот ден ја пласираше Европската кошаркарска куќа ФИБА. Покрај нашата репрезентација се наоѓаат Велика Британија, Израел и Грузија и со овие репрезентации нашиот национален тим нема сигурно да игра.

Првата група ја сочинуваат носителите, европскиот шампион Шпанија, Србија, Грција и Словенија. Вториот шешир го сочинуваат Франција, Хрватска, Русија и Турција, додека третиот е составен од Германија, Црна Гора и Белгија.

Италија, Бугарија, Полска и БиХ ќе бидат во петтиот шешир, а во шестиот ќе се најдат Украина, Летонија и две репрезентации кои ќе стигнат преку дополнителните квалификации во кој ќе играат Финска, Унгарија и Португалија.

Ждребката за ЕП ќе се одржи на 30 јануари во ВилнусИзменето од емил - 13.Јануари.2011 во 05:03
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 12:28

Куманово - Фени за старт на 1/4 финалето

Денес стартуваат четвртфиналните натпревари од кошаркарскиот куп на Македонија, а пресметката за фајнал фор стартува во Куманово каде гостува бранителот на трофејот Фени Индустри.

Средбите Овче Поле – Работнички и Лирија – МЗТ на распоредот се утре додека првата пресметка меѓу Струмица и Торус ќе се одигра во недела
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.