IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - Македонска кошарка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонска кошарка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Македонска кошарка
    Испратена: 11.Март.2007 во 00:30
Ајде овде да разговараме за баскетот во Македонија. Јас вчера бев на дербито Работнички - МЗТ и после долго време пауза од моја страна можам да кажам дека сеуште има супер атмосфера.

Еве еден видео клип за да ви ја долови атмосферата

http://www.youtube.com/watch?v=gR_6UPQKGxA
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2007 во 23:57
Во македонската кошарка станува се поинтересно како на теренот така и на трибините. МЗТ денес изгуби од Пелистер на свој терен и се израмнија со бројот на бодови. Во салата имаше присуство на Чкембари па имаше и еден голем инцидент кога група навијачи на МЗТ влезе на терен и стигна до оградата каде беа чкембарите. Тоа се гледа од овој видео клип

http://www.youtube.com/watch?v=PjM1zEs_9oU
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2007 во 01:28

Еве нешто за стара добра времена :)

MZT Skopje - Real Madrid - 1996 год.

http://www.youtube.com/watch?v=2wnbGQyqodY

Resultados Copa de Europa

Grupo C: MZT Skopje (MKD) 69 Real Madrid (ESP) 68.

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2007 во 10:39

Ф. Работнички примен во Јадранската лига

Бордот на НЛБ-лигата одлучи од идната сезона и македонскиот шампион да се натпреварува во ова друштво

Повеќекратниот шампион на Македонија, Фершпед Работнички, доби дозвола да се приклучи на регионалното кошаркарско натпреварување - Јадранска лига (НЛБ) од следната сезона. Бордот на Лигата вчера ги израдува скопјани со информацијата дека им е доделена вајлд-карта за настап.

- Одлучивме, врз база на пропозициите на Лигата и предвиденото проширување, од следната сезона да го вклучиме Работнички во натпреварувањето - изјави генералниот директор на НЛБ, Роман Лисац.

До пролет 2008, за кога е најавено завршувањето на новата спортска сала во Скопје, со капацитет од 8 илјади седишта, Работнички ќе ги игра натпреварите од Јадранската лига во СРЦ „Кале“. Македонскиот шампион даде гаранции пред челниците на НЛБ дека ќе формира конк*рентен тим и тоа веднаш во деби-настапот во регионалното натпреварување. Во македонскиот првак се повеќе од задоволни.

- Пред се', ова е голем плус за македонската кошарка. Интересот за овој спорт ќе се зголеми, трибините ќе се исполнат, кошарката ќе се искачи на едно ново ниво. Ова е и големо признание за Работнички, зашто нашата работа и добри резултати се крунисани со зелено светло за учество во вакво друштво. Секако дека во новата сезона екипата драстично ќе ја засилиме за да бидеме конк*рентни на квалитетот во оваа лига - изјави Јорданчо Давитков, тренерот на Фершпед Работнички.

Викендов се игра последното коло во Јадранската лига, пред почетокот на фајналфорот, во кој ќе играат ФМП Железник, Партизан, Цибона и Хемофарм. Сезонава во НЛБ учествуваа 14 екипи, колку што ќе има и во идната сезона. Конечниот состав ќе биде познат по одигрувањето на последното коло, а во 2007/08 со вајлд-карта ќе играат црногорскиот претставник Будуќност (настапува и сезонава) и Работнички.

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2007 во 12:40

Вчера бев на прославата 10 години од Фамили Аеродром и беше супер атмосфера, штета што на крајот ја изгубивме утакмицата во изведувањето на слободните фрлања. Се гледа дека на МЗТ му фалат тројца играчи еден центар еден плеј и еден крилен центар ако сака да им конк*рира на останатите екипи. Се надевам следната сезона управат ќе се потруди да најде спонзори и да направи подобар тим.

Еве дел од атмосферата низ улиците на Аеродром и во Салата ЈАне Сандански.

http://www.youtube.com/watch?v=UIOl3vQw4VQ

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2007 во 19:39
Вечерва од 20.15 минути директен пренос на МТВ играат Пелистер и Работнички од четврт финалето во Купот во кошарка. Па што мислите има ли шанси Пелистер со помош на домашната публика да победи, или е Работнички институција во македонската кошарка на чие чело на клубот е Валвот Наков Штерио нешто слично што е Аврамович во Челзи.
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 00:10
Јас би прокоментирал дека оргнизирање на куп натпревари во вакви сељачки градови е непотребно. Прво семафорот не им работи како треба, паркетот не го бива (тапкаш баскет а тој се се залепува за паркет Very%20Happy ) посетеност нула, или само ако игра домашната екипа, што во случај на играње во Скопје не би се случило затоа што покрај 4 скопски екипи сигурно салата би била исполнета до последно место. Но тоа е то организаторот така одлучил. Но јас мислам дека како во фудбалот куп натпреварите што се играат само во Скопје така да биде и во кошарка да се играат само во Скопје Wink

П.С. ајде се надевам кога ќе биде изградена новата сала ова срамота нема повеќе да се повтори.
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2007 во 13:56
Jas ne znam kako ne moze klubot MZT da najde kvalitetni igraci koga ima najverni navivaci vo cela Makedonija. Ovj video klip e dokaz za toa

http://www.youtube.com/watch?v=bUjnZQ4p_yg
Кон врв
Stoke Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Stoke Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2007 во 17:11

абе батка ти сам си прајс муабет.

             да ти кажам во право си само напред и јас ке ти се

                                             приклучам се слушаме....................................

Кон врв
Alex10 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alex10 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 21:31
 Forza MZT poz do najdobrite navivaci FAMILY AERODROM
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 17:50
Денеска од 20.30 часот Македонија игра против Шведска. Кој сака да купи карта, се продаваат во Тобако 1, 2, 3. картата чини 200 денари а со купената карта добивате и поклон шал на кој пишува Macedonia.
 


Изменето од ZOTE - 17.Август.2007 во 17:51
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 19:01
Епа ај со среќа нека им е на македонската репрезентација

иако мене Шведска ми е фаворит, овој пат ќе навивам за вас

Да знаеш очекувам да ми пишеш резултат од натпреварот, бидејки јас не сум во можност да дојдам

Поздрав
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2007 во 00:04

Македонија - Шведска 77-58 иако не беше лесно како што покажува резултатот. Во првите две четвртини Шведска водеше со по 5-6 разлика и на полувреме имаше водство. Но во 3 четртина нашите стегнаа направивме пресврт и во последната четтвртина ја почнавме со 7 разлика за нас. И на крајот во обидот Швеѓаните да не стигнат ние ја зголемивме разликата.

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 13:39
Карти пак ќе има на тобако 1, 2, 3 и пак ќе има поклон шал на македонија. јас сега очекував нешто друго но нема везе.
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.