IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Prashanje do administratorot na foto.idividi
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Prashanje do administratorot na foto.idividi

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Prashanje do administratorot na foto.idividi
    Испратена: 02.Март.2007 во 18:11
Resiv kompletno da se pasiviziram na sajtov zatoa sto rabotava zabega. Zaradi nekoe bedno nedorasnato devojciste padna celata komunikacija na sajtov. I uste postrasno, toa se tolerira. Ve pozdravuvam, poveketo ke mi nedostigate. No, da si go trosam vremeto za nervozi vo vakva atmosfera, jok! Veke predloziv, kako i na site normalni sajtovi, da moze da se prijavi komentar za nedolicen ili nekulturen. I, nisto. Pa, nisto i od mene ponatamu. ke se gledame na nekoi pofini sajtovi, barem dodeka ovde ne se vrati normalniot duh.

Изменето од Janus - 02.Март.2007 во 18:54
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 18:55
I jas istoto go mislam,poradi nekoe iskompleksirano devojciste i nekojsi taka narecen fotograf kako aristos preku glava mi e.ste se zaprazale kade se angel,zoran karapancev i dosta drugi dobri fotografi???
Dead
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2007 во 19:50
jas pa mislam
ako smeam naravno oti ne sum fotograf

a sto ako edna AM pisala strasno losi i navredlivi kritiki
nevredi nieden fotograf koj si ja saka navistina ja saka svojata profesija ili hobi da mnogu razmisluva na takvi komentari
prosto dovolno e da gi ignorira

i sto?

pocnavte da i odgoovarate so ista merka

i sto?

sega sakate da go napustite ovoj sajt

i sto?

mislite deka ste pametni i gordi

ne         izleguva deka ste samo slabi-

vrakjajte se nazad- stavajte gi vasite ubavi sliki
a na site losi kritiki stisnete gi zabite

a bidete gordi- pisuvajte samo realno

taka samite kje imate dokaz deka si ja sakate navistina si ja sakate svojata profesija i hobi

se nadevam ova moeto
go svakjate dobronamerno oti navistina sakam da ste tuka so vasi prekrasni sliki

 ako stignavte do tuka fala sto me doprocitavte





Изменето од anakin - 02.Март.2007 во 19:55
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 17:24
Te procitav,ama ne e taka ovoj sajt 90% se pocetnici i ako tie luge koj sto ja sakaat fotografijata pomislat deka komentarite na onie koj sto plukaat na se i sesto se vo red togas jas nesakam da bidam del od ovaa papazanija,nesakam lugeto da mislat deka nekoja si mocla koja sto nema nikakvo znaenje za fotografija a dava komenrtari da pomislis nebare bila ziri na 100 internacionalni izlozbi,ne tuka veke se zboruva za diletatizamAngry
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 18:15
vo pravo ste....

ama...
dajte resenie :)
dosta so problemi i otkazuvanja
..............
Dobro e ovaj predlogot na Janus....

Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 19:41
I SEGA ...?????Ouch
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 20:20
I nisto. Poglednete kolku od fotografite sto postiraa kvalitetni fotki i davaa kvalitetni komentari isceznaa od forumot. I, nie ke se prasuvame sto da pravime... jas veke napisav: konfirmacija na identitet so edmb, bez vakvi gluposti. aj da razgledame edno vakvo scenario: agent-provokator od konk*rentski provajder go upropastuva najdobriot del od IDIVIDI za par nedeli, bez maka. Ne deka portalov zasluzuva nesto poarno koga administriranjeto fuinkcionira na volonterska (samo vo rabotni denovi od 9 do 5) baza.

Изменето од Janus - 03.Март.2007 во 22:50
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 20:23
sepak mislam deka
taa ve natera cela ova rabota da ja sfatite preseriozno
a vie se fativte ko muva za lepak
abe cool cool cool cool
toa e prava odbrana
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 22:24
Originally posted by anakin anakin напиша:

jas pa mislam
ako smeam naravno oti ne sum fotograf

a sto ako edna AM pisala strasno losi i navredlivi kritiki
nevredi nieden fotograf koj si ja saka navistina ja saka svojata profesija ili hobi da mnogu razmisluva na takvi komentari
prosto dovolno e da gi ignorira

i sto?

pocnavte da i odgoovarate so ista merka

i sto?

sega sakate da go napustite ovoj sajt

i sto?

mislite deka ste pametni i gordi

ne         izleguva deka ste samo slabi-

vrakjajte se nazad- stavajte gi vasite ubavi sliki
a na site losi kritiki stisnete gi zabite

a bidete gordi- pisuvajte samo realno

taka samite kje imate dokaz deka si ja sakate navistina si ja sakate svojata profesija i hobi

se nadevam ova moeto
go svakjate dobronamerno oti navistina sakam da ste tuka so vasi prekrasni sliki

 ako stignavte do tuka fala sto me doprocitavte



 
ClapClapClapClapClap
Потполно се согласувам со мислењето на Анакин. Прочитајте го пак. И уште еднаш. И уште еднаш.
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 22:47
Decki,
fala na moralnata podrska, ama toa ne funkcionira vo ovoj sluchaj, za zal. I 300 pati da go preprocitate Anakin, koj e simpa momak vo sekoj sluchaj, dzabe e. Foto.idividi bese mnogu decentno mesto za objavuvanje fotografii i razmena na iskustva. Negativnite kritiki, dokolku ne se izdrzani, nosat samo zla krv. Sporedete gi portfoliata na aristos, ili fotografkaSK ili nekoj od niv so onie na Zatko, Dimi, moeto... (plackovcite, kako sto miluva da ne narece cenetata wanna be koleska). I posle nekoj ke mi kaze be cool??? Aman vise so be cool. U PM takvite drveni filozofi. Da ne mi prenesoa nekoja fotoshop tehnika, ili da ne mi dadoa sovet za kompozicija? Ja na sajtov nauciv mnogu, i prenesov mnogu. I ako dozvolime takvata atmosfera da se narusi zaradi par krelinja, ne ni zasluzuvame poarno. Aj videte razlika pred niv i so niv, vo broj na komentari, izmeneti mislenja, postiranja na forumov... Be cool??? Tek pocnav da pizdam...


Изменето од Janus - 03.Март.2007 во 22:48
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2007 во 23:04
Јанус, јас многу добро те разбирам. И јас од скоро почнав срамежливо да објавувам од моите аматерски фотографии, со огромна радост, но за жал немам време да ги читам коментарите за кои зборувате.
Мислам дека кога човек се занимава со нешто како „јавна дејност“ мора да смета дека на сајтот може да се јави било кој, АПСОЛУТНО било кој. И идиоти, кретени, конк*ренти, комплексаши, исфрустрирани асоцијални неостварени ликови кои се насладуваат другите да ги вреѓаат (ох, колку е тоа лесно! особено на интернет кога никој не те ни гледа ни слуша!) и да уништуваат нешто што е убаво, вредно и со перспектива да се развива.
Ти спомна дека многу си научил, дека самиот многу си пренел, дека многу луѓе од форумов ќе ти недостасуваат.
Според мене тоа е богатство. Најсериозно.
И не вреди тоа да се остави поради некои ситни гниди. Не вреди да им се дава толку сила. Ти им даваш сила. А всушност сигурна сум дека може да се најде решение.


Изменето од chuchuliga - 03.Март.2007 во 23:05
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 09:06
Lele mislev deka sme pozreliConfused
Dojdoa nekoi ajvani od nekade, se prosraa malku i site opaskite svieni pod gz, i ja ke si odam, mene mama me vika, jas imam za ucenje, jas ke odam na rabota, te film na tv ke sum gledal............AngryAngryAngryAngryAngry
Eeeej kade so toj pamet. Razmislete sto pravite... So pasivizacija i pacifizacija denes nisto ne se pravi. Batalete gi i ignorirajte gi ajvanite, a koga ke se pojavat in live ke im gi skrsime koskiteOuchOuchOuchOuchOuchOuch
LOLLOLLOLLOLLOL
sega ova moze da im dolee maslo na ognot, ili ako se umni da se dosetat deka e krajno vreme da prestanat, da se izvinat i ako ja sakaat fotografijata vistinski neka povelat i tie (neli hristijanski e da se prostuva, se izvinuvam na ostanatite koi ne se hristijani, ama veruvam deka i tie ke prostat)
Aj razmislete malku dali e nekoj povreden od nas da mu go prepustame nasiot prostor tolku lesno. Sepak ova e prostor namenet za fotografija, a ne za ajvani.... a nie sto pravime im go prepustame na ajvaniteConfusedConfusedConfused
Aj podpriberete se malku i prodolzete so fotografijata, fotoshopijata i slikite kako sto nekoi gi vikaatSmile.
Povik do site sto gi snema da se vratat nazad, sega e polesno imame prasok za bolviBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile, i niedna gnida nema da gi lazi osven ako samite toa ne go dozvolat
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
*ivi* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *ivi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 10:37
nesto sto mnogu mi se dopadna e komentarot na pavle odavic na negova sopstvena photo, i kje go pastiram tuka (se nadevam nema da se naluti):
 
...welcome to IDIOTICA!!!
IDIOTICA je stil zivota.Ime nije zvuchno,ali ciljevi su primaljivi.
Pravila Idiotic-e su sledeca:uvek budite shokantni,suicidni,na pola zaljubljeni,ali uvek puni prezira,cinichni,sarkastichni,morbidni,dvoloichni,PROVOCIRAJTE,nikada ne implodirajte,UVEK explodirajte,
IDIOTICA je sa vama,drzi vas kao taoca,koristi vas kao oruzije…
Од авторот, 05.03.2007 00:54:00
 
i:
 
...welcome to IDIOTICA!!!
…cilj smo mi,pobeda nasheg razuma I suda o stvarima,revolucije su mrtve,ali su ratovi josh uvek tu.Za sve boje,mi se borimo,za mishljenje izvan kocke,umiremo,za slobodu,pobedjujemo!

IDIOTICA!!!!
…napred MARSH!!!!!
Од авторот, 05.03.2007 00:58:00
 
e nemoze edno dete vcerasno od beograd da razmisluva popamentno od "magarinja stari" koi sajtov prakticno go sozdadoa!Angry
ednostavno MORA DA POSTOI NACIN SETO OVA DA SE RESI!
 
ako ne zabelezuvate, na sajtot postojano ima okolu 100 posetiteli, arno ama nikoj ne komentira i mnogu malce postiraat! epa togas, zasto jas da objavam moja skromna fotografija ako edinstveniot komentar na koj sto mozam da smetam e nesto od tipot: crnila, crnila, izgorenici od 5ti stepen, katastrofa, zasto ja objavi?, tuka li ja izgubi nevinosta?, prazno li ti e dole?, itn.
 
ovde nauciv mnogu nesta od oblasta na fotografija. no, ne se- sakam usteeee!!! sum se molela da mi pise komentar mire, janus, bobi, zoran, zatko... porano imase drazz Cry
sega, osven za gadostite sto na nekoi lugje-nelugje im se motaat vo glava i im se stil na izrazuvanje, ovde mozam da naucam i za bednata idnina na nasata drzava, pasivata vo koja se staveni onie koi treba da gi vodat rabotite, ramnodusnosta i apatijata. vprocem, istite pricini poradi koi, kaj nas, na mestata kade  prodavacite/sluzbenicite/vratarite se najneljubezni i najmnogu ponizuvaat, sekogas ima najmnogu musterii/klienti/posetiteli! ili sto bi rekol pavle:
"cilj smo mi,pobeda nasheg razuma I suda o stvarima,revolucije su mrtve,ali su ratovi josh uvek tu"
 
uste ednas UUUAAAAA za ignorancijata i drzenjeto na strana od slucuvanjata!
 
 
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Gandhi
Кон врв
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 14:17
*Ivi* odlicno napisano, potpolno se slozuvam !!!!!!!!!

Pocnav da slikam so aparat 3.2 mp(idiotce) i sekojdnevno objavuvav sliki i me nervirase toa sto limotot bese na 3 sliki dnevno objavuvanje. Uchev! Zainteresiran(izgoren od zelba) kupiv DSLR so 8.2 mp so cel da pravam i objavuvam podobri sliki. I ne e deka ne slikam no objavuvam po 2 sliki mesecno. zosto?! poradi spomenatite pricini !

Mora da se sredat rabotite i da se vrati rejtingot i kvalitetot na sajtot.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,547 секунди.