IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Prashanje do administratorot na foto.idividi
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Prashanje do administratorot na foto.idividi

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
*ivi* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *ivi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Prashanje do administratorot na foto.idividi
    Испратена: 14.Март.2007 во 10:56
Tocno!
 
Pravoslavieto prostuva i prostitucija, i ubistvo, se! Samo treba da se pokaes!
 
Zosto pa na edna Aneta M ne bi i prostilo LOL
 
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Gandhi
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2007 во 02:11
Moze da se prosti,no ne i da se zaboravi LOLBig%20smileSmileBig%20smile
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2007 во 12:53
Бидејќи и јас ја бранев фотографка СК и Анета.М да се јавам и јас во дискусијава.
Ме разочара работата што фотографка ск испадна (очигледно) плагијатор. Тоа е тоа. По фотографиите и она што беше презентирано (било како фотографија било како коментар) сепак мислам дека се работи за личност која има познавања во фотографија. Но сега.... некако веќе тоа неможе да даде на тежина. Колку и да е некој добар познавач и љубител на фотографијата самото лажно представување т.е. плагијаторство остава една дамка (да не речам мрља) на целата работа.
Но сега доколку го чита ова фотографка... Анета... или која и да е, нека не очајува, секоја работа може да се поправи, во православието тоа се вика покајание, а тоа чисти се.
Така да верувам дека не само јас туку и сите други љубители на оваа уметност би ја прифатиле назад, ако двигателот и бил истиот што и нам. Се надевам и покрај се дека не е лоша и злобна личност далеку од тоа. Иако мене не ме имаше подбрано (дирекно) согледав колку сум си суетен и горд, мада врлина е човек да биде смирен... ама ...
Без оглед на се мислам дека не треба да се затвараме туку напротив, за оние кои (нови) ќе пристапат на сајтот. Мислам дека треба да сме спремни на критики без оглед на тоа кој колку е професионалец или аматер или што и да е.
Во секој случај ако било што згрешив (во бранењето на фотографка и ...) проштевајте, немам зла намера.
Повторно да се приклучи некој нов мислам дека пак би бил благонаклонет, знаете кога ќе дојде некој на "гости"  убаво е пријатно да се чувствува а не како странец, а за тоа мислам дека треба сите да се потрудиме.
Проштевајте уште еднаш.
Поздрав до сите!
 
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2007 во 11:07
иако „никој“ не се одзва на форумов на мојот пост по повод Анета М. пак јас се шинав од читање на овој пост.
 искрено, ме плаши „мрачната“ страна на некои од членовите кои заговараат цензура... толку ли се страшни пар членови кои креваат по троа прашина на сајтов?... колку долго треба за да сите сконтаме кои се и да не обраќаме внимание на нивните коментари?...
сметам дека поголемо зло е направено ако некој „дојави“ некому за некој да биде тргнат од сајтов, и тоа СЕРИОЗНО поголемо зло
да не тупам - во голема мерка се согласувам со ставот на
Glecin  на форумов односно на: Игор Спироски
http://www.foto.idividi.com.mk/viewphotos.asp?ID=22804...
единствен поднослив компромис помеѓу нашите суети (очигледна потреба која колку и да не ми се допаѓа е видлива и реална)  и „шкакљивите“ коментари е предлогот на боби(на форумов, на овој пост) и притоа да биде јасно дека јас како user сум блокирал некои коментари-мора да биде трансарентно инаку и тоа е и тоа како подложно на злоупотреба (јас ке си блокирам се што не ми се допаѓа и ... Confused)...
ете така, аман Confused


Изменето од сашо - 12.Март.2007 во 11:27
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2007 во 19:04
Originally posted by *ivi* *ivi* напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

Cry DA NO SEPAK SUM RAZOCARANMISLEV NEGATIVNATA ENERGIJA OSLOBODUVA NEJZINA NEZNA KREACIJAA ZENSKO BESE VERUVAJ MIJAS NEGRESAM VO TIE RABOTI

 

 

Toa e edna od najgolemite zabludi! Golemite lugje, naucnicite i umetnicite, se i najgolemite altruisti. Tie go sakaat svetot i seto ona koe na nego zzivee.

Samiot Nikola Tesla, ne izleguval od doma so denovi za da izleci eden gulab, koj so skrsheno krilo doletal na negoviot prozor. Zamisli go, na primer, Dali, ziveejkji vo denesni uslovi, posle rabota brza doma da vidi dali Janus objavil photografija na foto.idividi za da vo komentar mu gi isturi gadostite koi mu se na um. Ili Einstein, izrevoltiran od site sitni i krupni nepravdi koi se slucuvaat na planeteva, kaze "Jas sega kje ve vospitam, i direktno kje ja primenam fuzijava sto ja otkriv, na vas!" Smile Nezamislivo, neli?

 

Nie, obicnite smrtnici, zzivotot i odnesuvanjeto na golemite svetski umovi si go objasnuvame premnogu ednostavno - genijalnost=ludost, pa po default si zaklucuvame i vo obraten pravec t.e. ludost=genijalnost. Opravduvame sekakvi devijacii, so objasnuvanje "Mnogu e nadaren!". Toa, za zzal, ni se odrazuva vo sekojdnevniot zzivot.

 

Na krajot na kraistata i Mengele bil enormno nadaren lekar! Dali i na nego kje mu prostime sto "negativnata energija" si ja praznel na negovite "nezzni kreacii"?

 

A dali e mashko ili zzensko, toa e apsolutno irelevantno Smile


Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2007 во 18:06
Dechki,

ne e do Milan ili Aristos.....ili do fotografka!

Smetam deka nikoj od nas ne napravil greska. Plagijatorstvoto e tezina sto kje si ja nosi Fotografka SK a ne nie. Lugjeto sto reagiraa: Milan Zoran a za mene da ne zboram imaa cesni bi rekol VITESKI nameri. Slobodata na govorot e bitna rabota, sekogash koga se obstruira mora dobro da se razgleda da ima rasprava i da bide transparentno. Se uste treba da rabotime za da se organizirame podobro vo taa nasoka. Za sega tolku zosto milion ubavi sliki mi preletaa pred nos raspravajki se za nesto vozviseno a i zleze istovremeno i mnogu trulo.

P.S Pozdrav so nadez deka tuka nekade kje zastane diskusijata i kje se vratime poleka na poubavi raboti!!
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
*ivi* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *ivi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2007 во 16:57
Originally posted by anakin anakin напиша:

Cry DA NO SEPAK SUM RAZOCARAN
MISLEV NEGATIVNATA ENERGIJA OSLOBODUVA NEJZINA NEZNA KREACIJA
A ZENSKO BESE VERUVAJ MI
JAS NEGRESAM VO TIE RABOTI
 
 
Toa e edna od najgolemite zabludi! Golemite lugje, naucnicite i umetnicite, se i najgolemite altruisti. Tie go sakaat svetot i seto ona koe na nego zzivee.
Samiot Nikola Tesla, ne izleguval od doma so denovi za da izleci eden gulab, koj so skrsheno krilo doletal na negoviot prozor. Zamisli go, na primer, Dali, ziveejkji vo denesni uslovi, posle rabota brza doma da vidi dali Janus objavil photografija na foto.idividi za da vo komentar mu gi isturi gadostite koi mu se na um. Ili Einstein, izrevoltiran od site sitni i krupni nepravdi koi se slucuvaat na planeteva, kaze "Jas sega kje ve vospitam, i direktno kje ja primenam fuzijava sto ja otkriv, na vas!" Smile Nezamislivo, neli?
 
Nie, obicnite smrtnici, zzivotot i odnesuvanjeto na golemite svetski umovi si go objasnuvame premnogu ednostavno - genijalnost=ludost, pa po default si zaklucuvame i vo obraten pravec t.e. ludost=genijalnost. Opravduvame sekakvi devijacii, so objasnuvanje "Mnogu e nadaren!". Toa, za zzal, ni se odrazuva vo sekojdnevniot zzivot.
 
Na krajot na kraistata i Mengele bil enormno nadaren lekar! Dali i na nego kje mu prostime sto "negativnata energija" si ja praznel na negovite "nezzni kreacii"?
 
A dali e mashko ili zzensko, toa e apsolutno irelevantno Smile
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Gandhi
Кон врв
zarijan85 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zarijan85 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2007 во 16:49
Prasanje do site sto i se klanjaa na FOTOGRAFKA_SK...
Sega posle ova...Seuste e odlicen fotograf so odlicni poznavanja na fotografskata tehnika!?

Da potenciram...Prasanjevo se odnesuva do Aristos, Milan....I uste nekolku na koi nemozam da se setam!
Кон врв
janevskiR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevskiR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2007 во 16:38



Изменето од janevskir - 12.Март.2007 во 18:40
Кон врв
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2007 во 16:11
Ajde vrakaj seBig%20smile
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2007 во 15:26
I ti se vrakas nazad, neli?
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2007 во 11:27
e sega jasno li bese zosto resiv da apstiniram od sajtov,bev uveren deka ne se nivni fotografii kako i mnogu drugi na sajtov ama nemozev da se setam kade gi imam videno,kako i da e poleka se smiruvaat rabotite sto iskreno me raduvaWink











www.blissvp.com
www.blissvp.com
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2007 во 02:37
Cry DA NO SEPAK SUM RAZOCARAN
MISLEV NEGATIVNATA ENERGIJA OSLOBODUVA NEJZINA NEZNA KREACIJA
A ZENSKO BESE VERUVAJ MI
JAS NEGRESAM VO TIE RABOTI
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
*ivi* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *ivi* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2007 во 02:34
Anakin, covek so nejzinoto/ negovoto odnesuvanje i postapki ne moze da bide dobar vo nisto. Nesposobnosta kje ja/ go natera vo zivotot uste podrasticno da se odnesuva,se dodeka ne stane monstrum, opasen za okolinata.
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Gandhi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.