IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Романтични гестови...како ....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Романтични гестови...како ....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 16:26
Romantikata e manipulacija so zadni nameri
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 18:29
Зависи од човекот Wink
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2007 во 19:13
Ili trgovska razmena, ja i prodavam romantika, ona gi siri nogite
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2007 во 05:00
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Da ne mi e kolega ? Oti i ja pisuvam grafiti, ama bezobrazni


Неее, не беше безобразен:) Не верувам дека ти е колега, единствен графит му е...
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 16:22
Eve 10 romanticni gestovi koi zenite epten gi kontaat pozitivnoWink:
10. Edna taktika sto na zapad e poznata kako "Scavenger hunt" ili "Lovot na mrsojadecot" mozda zvuci kontraromanticno no efektot nema utka. Viknete ja devojkata kaj vas doma i kazete i slobodno da vleze bez da dzvoni, na vlezot ostavete poraka da se raskomoti so edna casa vino ili sl. potoa drugata poraka/livce ostavete go kaj vinoto i na taa napisete na pr. da vleze vo kupatilo a tamu imajte prethodno potgotveno kada so kupka i 3 livce na koe ke pisuva poraka da se potgotvi za uzivanje so sexualna akonotacijaEmbarrassed, e sega da ne go tupam improvizirajte i veruvajte narednoto iskustvo ke vi bide nezaboravnoWink.
9. 24/7 kazuvajte i na devojkata kolku e ubava, prekrasna, neodoliva itn. posto site znaeme deka na devojkite nikogas ne moze da im se zdosadi ubaviot zborBig%20smile.
8. Napisete i na devojkata pismo no zapamtete, racno napisano pismo, bidejki mozda e-mail-ot e revolucionerno otkritie no da bideme realni od romantika nema ni ckljLOL Pismoto ne mora da bide djidji-midji i ligavo tuku koncizno i iskreno pismoEmbarrassed.
7. Odnesete ja na rucek, na pr. precekajte ja od rabota ili fax. i ne i kazuvajte kade odite se dodeka ne pristignte pred restoranot kade prethodno normalno ke imate rezervaciiWink.
6. Viknete te ja kaj vas doma i iznenadete ja so nekoj vas specijalitet posto zenite sakaat maz koj si ja znae kujnataTongue taka taa ke se custvuva posebna a vie ke bidete zadovolni so sebe.Thumbs%20Up
5. Odnesete ja devojkata na oficijalen sostanok bidejki na site ni se ima deseno da posle nekoe vreme parovite gubat interes na 1na1 sostanok a toa mnogu im znaci na devojkite (znam od iskustvoConfused) Wink
4. Kupete i na devojkata iznenaduvacki podarok, onaka bez nikakov povod, no gledajte toa da ne bide plisano mece ili nesto sl. ocekuvanoDead. Ednostavno kupete i nesto sto vie mislite deka i treba ili nesto sto ste otkrile deka potajno go posakuvaBig%20smile Toa sekogas e bonus za vrskataWink
3. Tancuvajte so devojkata, pokazete i deka sekogas ste potgotveni na dobar poteg, toa ne mora da bide na zurka ili sl., ednostavno moze da bide vo dnevna soba pod priduseno svetlo i tivka muzika ili sred bel den vo park na trevaSmile
2. Odvreme-navreme koga ke primetite dek devojkata e napnata ne ja prasuvajte "So ti e pa sega?!?" ili "Da ne treba da dobies?!?"...toa nikako! Naprotiv namesto da trosite zborovi i tropate bezvezni gluposti, IZMASIRAJTE JAEmbarrassed i toa onaka senzualno i nezno e duri togas vasata devojka ke zbesne vo pozitivna smislaLOL
1. Najbitna rabota! Kupuvajte i (ili naberete i) cveke ama onaka od vedro nebo, ne mora da bide povodot denot na vljubenite ili 8-mi mart ili nekoja godisnina, bas od nikade koga ke dojde e najvpecatliv toj gestEmbarrassed
   Se nadevam ova ke ima pomogne na poveke luge da ja pronajdat romanticnata strana vo sebe (bar tie sto ke imaat trpenie da go docitaat tekstotLOL).
A devojki, ako ne sum vo pravo demantirajte me...Wink


Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 16:30
Wooooooooow
Cove4e te bivaLOLLOLLOL
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 16:37
I know Wink
Кон врв
chocolate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chocolate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 16:58

Zenskati mora da e luda po tebe.Smile

Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 17:00
Kolku i jas po neaEmbarrassed
(bar taka mislamConfused) Wink LOL LOL LOL
Кон врв
black-eyes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: -1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black-eyes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 23:08
A PAK EDNA NASMEVKA .....STO SE MOZE DA NAPRAVI........Tongue
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 23:31

Claphehe:)

 

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 12:54
Da ja zalapas dur sere
Кон врв
konjot grom Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konjot grom Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2007 во 15:08
LOLLOLLOLLOLLOLClapClapClap
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2007 во 20:59

Nazalost se pomalku mazive posvetuvaat

paznja na romansiCry
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,230 секунди.