IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - И ние сме тука
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

И ние сме тука

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 19>
Автор
Порака
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 19:15
 
   Jasminaiva, Delfin... imate 100% podrska i od mene   Thumbs%20Up    Clap
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
meris Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај meris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 23:00
Ja pozdravuvam idijata naDelfin iJasmina.Kako strucno lice koe direktno e involvirano  vo rabotata so deca so autizam iskreno se nadevam deka so otvaranje na ovoj forum ke se otvaraat i problemite so koi se sretnuvaat  semejstvata  na deca so autizam.
Кон врв
meris Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај meris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 23:05
Tongueso nasmevka topla doHeartdetski.....
Кон врв
vladotra Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vladotra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 08:15
Marco Antony, Beleq i Мamma,
Ви благодарам за коментарите и за добрата воља да помогнете на здружението. Секако дека имаме жиро сметка. Еве ви ја сега како за почеток. За кратко време ќе биде поставена и како скенирана уплатница.
Предлогот за донација преку СМС на мобилен е одличен и ѓе го разгледаме во здружението како опција.
Со почит,
Доц. д-р Владимир Трајковски
Претседател на
Македонско научно здружение за аутизам
`iro smetka 300000000434305. Banka deponent Komercijalna banka, Kej Dimitar Vlahov 4, 1000 Skopje.
Doc. Dr. Vladimir Trajkovski
Assistant professor on Human Genetics, Medical Basis of Disability and Physiology with functional anatomy
Institute of Special Education and Rehabilitation
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 08:20

SAKAM DA ZNAM ZA STO SE RABOTI NA TEMAVA PA  NEKAKO I JA DA POMOGNAM

Кон врв
vladotra Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vladotra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 08:23
Здраво до сите уште еднаш,
Кога прв пат влегов денес на форумот, не ги видов пораките на Елени, Пламенко, Мерис, Лион, Што е за посебна почит. Кога размислувавме со Јасминаива за оваа опција на популаризација на аутизмот во Македонија, искрено не очекувавме ваква подршка уште на самиот старт.
Се надевам дека ќе успееме некои наши идеи да ги преточиме во реалност и дека отворањето на Центар за детекција, дијагностика, третман и рехабилитација на лицата со аутизам ќе може да се реализира во блиска иднина.
Владотра
Doc. Dr. Vladimir Trajkovski
Assistant professor on Human Genetics, Medical Basis of Disability and Physiology with functional anatomy
Institute of Special Education and Rehabilitation
Кон врв
vladotra Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vladotra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 08:29
Почитуван Даркодог,
Темата е аутизам, тешко невроразвојно, бихејвиорално и генетско нарушување. Идивиди http://www.mnza.org.mk/autismmk/index-m.html
Како би можел да помогнеш? Има неколку начини:
Ако познаваш веб дизајн да ни ја ажурираш веб страницата бесплатно.
Волонтерска помош околу некои административни работи во здружението.
Конечно, ако имаш доволно пари, можеш тоа да го сториш на жиро сметката што ја пратив во претходниот пост.
РеспектSmile
Владотра
Doc. Dr. Vladimir Trajkovski
Assistant professor on Human Genetics, Medical Basis of Disability and Physiology with functional anatomy
Institute of Special Education and Rehabilitation
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 08:35

Pocituvan Vladotra

Mislam deka ima nekoja sansa da se ostvari vebdizajnot,Samo ke mi trebaat podetalni instrukcii koi moze da mi gi pratis na mojot E-mail koj ke go dobies vo licnata poraka.Poznavam eden takov decko koj se zanimava so Softverski programi voedno mi e dobar prijatel
Pozdrav i vi pozeluvam uspeh vo natamosnata barota
DARKDOG
Кон врв
vladotra Кликни и види ги опциите
хумани
хумани
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vladotra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 09:53
Даркодог,
Благодарам за помошта однапред.
Владотра
Doc. Dr. Vladimir Trajkovski
Assistant professor on Human Genetics, Medical Basis of Disability and Physiology with functional anatomy
Institute of Special Education and Rehabilitation
Кон врв
Valerija 2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 9044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija 2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 09:57

Ja pocituvam novootvorenata tema...respekt kon site humani licnosti koi ja pottiknaa idejata za istata

 

Jakiot covek ima samo edna slaba strana-zenata sto ja saka
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 10:02
tuka sme da pomogneme na lugeto
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 10:27
Dolgi godini bev aktivist na Crveniot krst i kako laik imam poznavanja od medicinata, od mnogu zaboluvanja i problemi so koi covekot se sretnuva, no moram da priznaam deka so vakviot vid na problem ne sum se sretnala i skoro nisto ne znam. Ja pozdravuvam i poddrzuvam ovaa akcija i... smetajte na mene

Изменето од butel2 - 05.Февруари.2007 во 10:27
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 10:56
Браво мили мои..Комплетна подршка од мене ClapClapClapClap

Го поздравувам проектот воедно и подржувам...

Смс пораките со донација од 50 или 100 денари е голема опција за размислување..Многу семејства можеби немаат 1000 или повеќе да дадат наеднаш..Но, верувајте ми на никој не му значат 50 - 100 денари...Доколку би испратиле пораки само 500 индивидуи од 2.000.000 народ..сепак се пари..Месечно зборам..

Сепак ставив во постапка и распрашав за смс помош, во космофон и Т-Мобиле, па разгледајте го со отворено срце..

Моја помош сега може да добиете и преку медиуми и тв медиуми..EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:42

Веке се тркала Tongue .....

очигледно наскоро ке се израдуваме на првите насмевки  на оние на кои им го посветуваме ова Smile...
 
Нате веке конкретно си превзела чекори ....слободно контактирај не на ЛП за оперативна координација...Hug
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.