IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Дали е квалитетно средното образование
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали е квалитетно средното образование

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 16:06
системот на образование никогаш не бил и нема да биде во можност да исфрла кадри какви што им се потребни на стопанството и државата воопшто.
после школувањето пак ќе бидат потребни приправнички стажови, државни испити, специјализирани испити за државни службеници.
едноставно ни стопанствениците, ни државата, не им веруваат на образованието и неговите квалитети.
тоа е толку едноставно, што ако се погледне на примерот од другите држави, со самиот систем се ствараат медиокритети, просечни личности, кои се таканаречена средна класа во секое општество.
школувани, колку толку, за да можат да влезат во системот на државата и да ги подмачкуваат со својата пот запчаниците на истиот.
може звучам како чичо brza, ама ете, тоа е вистината, од мојата гледна точка.
не сакам да бидам песимист.
оној кој мисли дека е појак од системот, а при тоа нема да настрада ако проба да испадне од него и да тргне по свој пат, сигурно или ќе успее со големи резултати овде или ќе избега во странство.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2007 во 20:24
kvalitetno e! najnakraj ne moze sekoj da ode na fakultet, samo problemot e vo profesorto zatoa so ne brkat site da u4me.. retki sa tie so stvarno na terat da u4me
Кон врв
JASTREB Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JASTREB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 09:46
Daleku e od kvalitetnoto.
,,VENE VIDI VICI,,
Кон врв
DESPOT Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DESPOT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 16:44
Не.
,, IN VINO VERITAS ,,
Кон врв
mornar. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mornar. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2007 во 17:18
Се гледа по кадарот.
,,VO DRZAVA KAKO NASHAVA VISTINATA E TOLKU DRAGOCENA, TAKA SHTO SEKOGASH MORA DA BIDE VO PRIDRUZBA SO TLESNATA STRAZJA NA LAGATA,,
Кон врв
alexXx Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alexXx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 23:22
abe i srednoto veke nema vrska imam mnogu profesori so vrska nemat od predavanje a i od predmetot i uopste nisto ne mozes da razberes a ima i nogu stari profesori sto barat mnogu od nas лутиналутиналутинакубење%20коса
|]eXtreme|mAn[|
Кон врв
mornar. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mornar. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 21:27
ЈОК,
,,VO DRZAVA KAKO NASHAVA VISTINATA E TOLKU DRAGOCENA, TAKA SHTO SEKOGASH MORA DA BIDE VO PRIDRUZBA SO TLESNATA STRAZJA NA LAGATA,,
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 23:02
Definitivno ne e.Koga bi imal sansa - povtorno bi se zapisal,...no vo nekoe privatno stransko uciliste/college.
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 23:57
kako ne e,
se gleda po zemjata
i taa e napredna!
 
Пази,памтам к'ту слон.
Кон врв
natural Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natural Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 09:24
Pa mislam deka e daleku od kvalitetno, profesorite se podmituvaat, ili aj toa, tuku rabotata e sto stavaat ocenki od rakav, gajle im e za ucenicite i samo si ja cuvaat kozickata.замисленост
PEOPLE CHANGE,THINGS GO WRONG,JUST REMEMBER LIFE GOES ON!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 18:39
nema nisto asalno.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 03:14
zavisi koj kako ke go svati... KOj kako ke ja posteli. NEkoj se otepal od ucenje 3-ka NEKOJ si ja postelil i 5-ka.. SAMO sepak Ako nekoj Stvarno ima zelba da NAuci ne mu e vazna otcenkata.
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
elektro Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 07.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 23:16
abe vo sekoe uciliste ima po nekoj so pravi utka ke vi kazam za edna slucka ne e bitno kade e zostoe kako e.....

edna profesorka stara sto predavase matematika vo moeto uciliste ama na drug klas stalno im resavase zadaci kako ke i tekne odgovaraa i bea ponapred so lekcii a mojot klas sii bese normalno moze imaa mnogumina slabi polagaa ama sega barem znaat zadaci znaat da resavaat blagodarenie na toj profesor so znae dobro da predava am ima mn ucenici vo klasot so ne slusaat posle ke se cudat zosto imat slabi A kaj profesorkata koj kako site imaa povekje od 1
>< POLICE LINE DO NOT CROSS ><
Полиција =D
Кон врв
G1RL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај G1RL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 19:59
spored mene ne e kavalitetno.
u4enivite nemaat motiv... se u4i samo za ocenka... celta e da se dobie 2,4,5 sekoj razlicno...se gleda ocenkata da se dobie na 'lesen' na4in so prepisuvanje... mnogumina od niv mislat deka duri i da se so site 5 i so visoko obrazovanie nemaat idnina, nemaat vrabotuvanje. Profesorite koi se interesni vo predavanjata i koi znaat kako da go zainteresiraat u4enikot se retki... Seuste postojat 'vrski' odnosno se stavaat ocenki TAKA... ++++ se u4at i premnogu nepotrebni raboti, se odi na teorija a ne na praksa...
Koga barem del od ovie raboti bi se podobrile obrazovanieto bi bilo mn.pokvalitetno...
TODAY COULD BE YOUR BEST, WORST OR LAST DAY IN YOUR LIFE...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.