IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Последно нешто што ме насмеа.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последно нешто што ме насмеа.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 176177178179180 277>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2011 во 13:16
Коментар на Јутјуб на песна на Здравко Чолиќ (пред малку го видов) изненадување

Zvao sam je Emili i jebo sam joj Family :D

maYLLLLLLLLLL 6 months ago 
              
                    газење%20од%20смеење


Изменето од LiDivio - 21.Јули.2011 во 13:17
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2011 во 13:19
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Стрип Пепелашка голема%20насмевка
 
 
изненадување Принцов навивал за West Ham United... газење%20од%20смеење
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 09:08
газење%20од%20смеење




Изменето од MyWay - 22.Јули.2011 во 09:09

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 20:30
Сега баш слушнав на пренос (тенис) коментар на Зоран Михајлов:
 
,,Кога играат двајца леваци никогаш не знаеш на која страна ќе тргне едниот, на која другиот, а на која топчето.,,
 
газење%20од%20смеење легенда е ... да
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2011 во 13:26

Крави добиле пролив откако изеле цела нива лути пиперки

http://plusinfo.cfd.mk/large_pics/2011/07/22/kravi.jpg

Кравите во близина на штипското село Лесковица изеле цела нива со пиперки, а за нивното ново мени сопственикот станал свесен откако целата штала заударала на реа од испровоцираната нужда од лутите пиперки.
Сопственикот веднаш повикал ветеринарна служба која го смирила дека иако лутите пиперки предизвикаа нарушување во системот за варење кај добитокот, за среќа тоа не предизвикува ризици за здравјето на добитокот.
Сепак, тој препорачал стриктен режим на исхрана и терапија со лекови која ќе треба да се прима во наредните два три дена.
За да им се опорави стомакот, кравите ќе мора да бидат на диетална исхрана што подразбира суво сено. Ќе треба да се воздржат и од буницата, млечната трева и детелината. За нова доза на пиперки не смеат ни да сонуваат.
За случајот била информирана и полицијата која според направениот записник утврдила дека кравите измезиле 600 корени пиперки, во вкупна вредност од 50 евра. Сопственикот на нивата во моментот на правење на записникот се уште не знаел што се случило со неговата бавча, бидејќи бил на пазар во Штип.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2011 во 21:49
Избери Одговор Гласови Статистика
< name="voteChoice" value="4167" id="P4167" =""> 14 [2,34%]
< name="voteChoice" value="4168" id="P4168" =""> 2 [0,33%]
< name="voteChoice" value="4169" id="P4169" =""> 4 [0,67%]
< name="voteChoice" value="4170" id="P4170" =""> 6 [1,00%]
< name="voteChoice" value="4171" id="P4171" =""> 2 [0,33%]
< name="voteChoice" value="4172" id="P4172" =""> 2 [0,33%]
< name="voteChoice" value="4173" id="P4173" =""> 0 [0,00%]
< name="voteChoice" value="4174" id="P4174" =""> 568 [94,98%]
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2011 во 09:53
 
 
    голема%20насмевка   Смешна приказна    Срам  !!!

Еден ден запознав еден прекрасен господин и се заљубив. Кога стана јасно дека ќе се земеме, одлучив да престанам да јадам грав. Неколку месеци подоцна......на мојот роденден, ми се расипа автомобилот додека се враќав дома од работа. Со оглед на тоа дека живеев на село, му се јавив на маж ми и му кажав дека ќе доцнам затоа што морам пешки до дома.

Одејќи така, по пат наидов на мало кафанче од кое се ширеше мирис на грав и едноставно не можев да одолеам.

Бидејќи пред себе имав пат од неколку километри, претпоставив дека по пат ќе се ослободам од сите нус појави. Влегов во кафанчето и за час „средив“ три порции грав. Кога продолжив да пешачам се потрудив да ги испуштам сите гасови.

Кога стигнав дома, сопругот беше среќен што ме гледа и весело ми рече:

Драга, имам изненадување за вечера!“.

Ми ги врза очите и ме одведе до масата.

Седнав, и токму кога сакаше да ми го тргне превезот, заѕвоне телефонот. Ме натера да му ветам дека нема да го тргнам превезот додека не се врати, и отиде да се јави.

Гравот кој го изедов се уште работеше во мојот стомак и притисокот стана неподнослив, така што ја искористив приликата додека да се врати маж ми да пуштам еден гас на страна.

Не само што беше гласен, туку и смрдеше на ѓубре и твор истовремено. Ја зедов салфетката од масата и жустро ја бркав смрдеата.

Потоа се наслонив на другата страна и си пуштив уште три. Смрдеата беше полоша од готвена и отстоена зелка. Решив да го слушам телефонскиот разговор од соседната соба, и си продолжив да си се олеснувам во наредните неколку минути.

Задоволството беше неописливо. Кога поздравувањето преку телефонот го означи крајот на мојата слобода, направив уште неколку брзи кружни движења со салфетката за да ја раздувам миризбата, и со чувство на задоволство и олеснување, ја спуштив раката.

На лицето сигурно го имав најневиниот израз кога мојот маж се врати и се извини што се задржа толку долго. Ме праша дали сум ѕиркала, но јас го уверив дека не отворив око.

Во тој момент, ми го тргна превезот и дванаесет гости кои седеа околу масата во еден глас викнаа:

„Среќен роденден!“

А, јас паднав во несвест.  хипнотизиран   ма%20ајде

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2011 во 15:58

Tip so BMW izleguva so devojka na sostanok i vo eden moment i vika: 
- Nesto sokriv od tebe. 
- STOOO??? 
- Ozenet sum i imam dete. 
- Leleeeee me isplasi BUDALO! Jas mislev BMW-to NE E TVOE


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2011 во 17:05
Кои се трите желби на охриѓанец кога ќе фати златна рипка?
 
1) на сите скопјани да им цркнат кравите
2) на сите стружани да им цркнат кравите
3) и нему да му цркне кравата за скопјаните и стружаните да не бараат млеко од него
 
          голема%20насмевка
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2011 во 12:30

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2011 во 08:57
crnaMamba
Нов член
Нов%20член
Лик
Регистриран: 26.Јули.2011
Локација:
Virgin Islands
Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 2
репутација: 13

< ="text/" ="">spodeli();сподели%20на%20Facebook Цитирај crnaMamba Одговорbullet Испратена: 26.Јули.2011 во 22:31
За мене идеалниот треба има минимум ССС, оти не трпам неописменет и припрост маж. Да има прочитано бар 20 книги и да познава бар еден странски јазик.Пожелно е да има познавање за работа со компјутери Microsoft Office, Photoshop и така натаму. Да не користи зборови во говорот на кои не им го знае ни значењето и да не се прави стручен за нешто за кое не ни слушнал. Да мие заби 2 пати на ден, а долна облека еднаш дневно. Да сече нокти и да ги чисти ушите. Да се бања најмалку 3 пати неделно. Да не е мрзлив и џаболебар. Да ме сака и почитува, и да не е подложен на влијанија од околината. Е така!
IP IP логиран +1 или -1 поени за репутација

А всушност и не бара многу,само така изгледа....газење%20од%20смеење
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2011 во 10:35
Да мие заби 2 пати на ден, а долна облека еднаш дневно....
Море убаво тумачење бара ова...напишано е како банкарски договор.
Само да прецизирала машински или рачно перењето,да не и бучи машината додека одмара
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2011 во 12:32
Смешни и безобазни имиња … топоними…плазење

http://2.bp.blogspot.com/-EegO8RJKkd0/TWRXJOuiEZI/AAAAAAAAAQU/Ru16IegNjzY/s1600/climax.jpg http://pics4.city-data.com/cpicc/cfiles32436.jpg http://winemakingnomad.files.wordpress.com/2011/06/condom_france1256081901.jpg http://4.bp.blogspot.com/-CCf3VK_K4PI/TWREvxsylNI/AAAAAAAAAPk/201uJgVLP6U/s1600/condom-france.jpg http://eden-saga.com/img/images/village-anus200po.jpg http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/41794_29421509725_9552_n.jpg http://www.elistmania.com/images/articles/306/Medium/pussy_savoie1256083962.jpg

Climax Springs, USA –   преставува мал град од околу 200 души лоцирано во  Camden County, Missouri…Condom, France – или како Condom-en-Armagnac,  каде се сместени дворецот   Château de Mothes  и другиот  Château de Pouypardin, двата од 13 век… во овој град традиционално се одржува шаховско напреварување како и фестивал на млади музички бендови…познат и по произведување на Armagnac brandy… 7 км од градот Condom се наоѓа градчето Anus … смешно нели??

  2%20The%2B10%2BOddest%2BCity%2BNames%20The%2010%20Oddest%20City%20Names http://www.owned.lv/images/x3x42a06e71379dad004c8e2a42c3d077fb.jpg http://www.taratur.com/files/Taratur.com_Makedonija_Dolno_Dupeni1.jpg http://photos3.hi5.com/0108/533/622/YVOw.0533622-02.jpg

Pussy, France La Léchère… всушност името потекнува од римско галско време зборот  што означува малечко момченце ( Pusiacum – pusus f**king, Austria – блиску до Салцбург …Dildo , Newfoundland Canada и тоа го има слично какко кај нас како горно и долно Дупени и ова горно и долно Дилдо…Помладата генерација сака да го смени името на градот но постарите не го даваат оти вака се живеело веќе три генераци…  па што?? и ние не сме поназад со чудни  смешни топоними … покрај другите си ги имаме и ДолноДупени и Подмочани …смеење



Изменето од bijonse1 - 02.Август.2011 во 12:34
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2011 во 20:51
....i prdejci e tuka negde...tuka!да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 176177178179180 277>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.