IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Последно нешто што ме насмеа.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последно нешто што ме насмеа.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 124125126127128 277>
Автор
Порака
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 13:42
ovaaaaaaaaaгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

gjuptin hahahaha

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 14:34
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

О, Сантијаго (нели ова звучи како да е од некоја глупа шпанска мелодрама, кај шо цурата го моли да не си иде, а овој со бел коњ заминува по патот, па оваа рика ко магарица?), цицка си е цицка. Таа може да прекрива, во случајов дел од стомак, а и колкови кај баби, ама да ја прекриеш тек така... тешко. Се глеа.


 
Ма ... колку е голема..."пештерата" изненадување да би со она стомаче не се покрие....ете глеа се ... покрива си ја...однапред...а за од позади .... не знам голема%20насмевка
И воа ... со мелодрамата...насмејало ме....голема%20насмевка ама ти че да си глеала до 37 епизода само голема%20насмевкаплазење 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 20:07
Отишол Блажо во сауна. Околу него само голи мажи. Одеднаш на некој му заѕвонил телефонот, типот бркнал во газот, го извадил телефонот и почнал да разговара. Блажо се зачудил...

После некое време повторно истита случка со друг човек. Блажо се мислел што да направи, заминал во WC, си ставил тоалетна хартија во газот и се вратил во сауната. Луѓето кога го виделе, зачудено го прашале што му е тоа на газот:
- Па најверојатно ми стигна факс, му одговоирл Блажо

газење%20од%20смеењеtitttttttttt stize faksssssss

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 20:47
Канаѓанец, Французин, Енглез, Персијанец, Грк, и Македонец се собрале пред 20 000 публика на стадион во Англија и сите требале да кажат нешто а публиката да им даде аплауз.

Прв излегува Французинов и вика: Ајфелова кула!!!
Цела публика станала и со аплауз го испратила
Англичанецов излегува на сцената и вика: кралица ЕЛИЗАБЕТА!!!
Повторно се слушнал силен аплауз.
Персијанецов вика: Персиски килим и сите аплауз му дале.
Излегува Гркот и вика: Грчка митлогија!!!
Цела публика станала и со аплауз го испратила
Канаѓанецов вика: Канаѓанска музика, и сите аплауз му дале.
И на крајот излегува Македонецов и вика: КРАЛИ МАРКО!!!
Штама во публиката.
Македонецов: Крали Марко ја е*ел кралицата Елизабета под Ајфелова кула на Персискиј килим додека слушале Канадска музика ако не верувате во ова, прочитајте го во грчка митологија!!!
Делириум во публиката, 10-минутен аплауз.газење%20од%20смеењеda zivee Krali Marko

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 20:52
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

<span><div ="topNewRightContentHolderinfo"><div ="topNewsContentTextInternalinfo">Канаѓанец, Французин, Енглез, Персијанец, Грк, и Македонец се собрале пред 20 000 публика на стадион во Англија и сите требале да кажат нешто а публиката да им даде аплауз.
                      
                         
                         

                         <div ="ContentInternalMain">

Прв излегува Французинов и вика: Ајфелова кула!!! Цела публика станала и со аплауз го испратилаАнгличанецов излегува на сцената и вика: кралица ЕЛИЗАБЕТА!!! Повторно се слушнал силен аплауз.Персијанецов вика: Персиски килим и сите аплауз му дале. Излегува Гркот и вика: Грчка митлогија!!!Цела публика станала и со аплауз го испратилаКанаѓанецов вика: Канаѓанска музика, и сите аплауз му дале. И на крајот излегува Македонецов и вика: КРАЛИ МАРКО!!!Штама во публиката. Македонецов: Крали Марко ја е*ел кралицата Елизабета под Ајфелова кула на Персискиј килим додека слушале Канадска музика ако не верувате во ова, прочитајте го во грчка митологија!!!Делириум во публиката, 10-минутен аплауз.газење%20од%20смеењеda zivee Krali Marko

</span>


На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 00:02
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 18:03
nikot na eden od postarite clenovi na K-15 Asparux Kalasnikov zvani Anakondaгазење%20од%20смеење
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 22:37
А зошто темава ја има и во Хуманост и во Спорт
- Бидејќи е хумано да се плетат фудбалски мрежигазење%20од%20смеење  гонзо ме изнасмеа како и секогашголемо%20гушкање
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 07:48
Прашање: Дали овој НАМЕТ во сметките е:
Одговор Гласови Статистика
3 [100,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]

 
 
мe насмеја анкетата пуштена од Новаче  и по точно четврта точка голема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од емил - 30.Јули.2010 во 07:49
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 10:03
Фудбал играат Македонија и Бразил. Во 25 минута слободен удар за Бразил. Роналдињо ја мести топката за удар, а фудбалерите во живиот ѕид се вртат кон нашиот гол. Доаѓа судијата и ги прашува:
- Што е проблемот, зошто се свртевте кон голот?
Репрезентативците на тоа одговараат:
- Па сакаме и ние да го видиме голот.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 19:20
СЕ ОЖЕНИЛ НЕКОЈ ФИЛОЗОФ , АМА ЖЕНА МУ ЦЕНО ВРЕМЕ МУ ВИКАЛА МАЧЕ, МАЧЕ!
И ТАКА СИ ЛЕГНАЛ НЕКОЈА ВЕЧЕР И ПОЧНАЛ СО ФИЛОЗОФИРАЊЕ И СИ МИСЛЕЛ :
-ОНА МЕНЕ МИ ВИКА МАЧЕ-МАЧЕТО ПИЕ МЛЕКО-МЛЕКОТО ГО ДАВА КРАВАТА-МАЖ НА КРАВАТА И Е ВОЛОТ.....
ИИИИИИ, ОНА МЕНЕ ВОЛ ДА МЕ ВИКА ЛЕЛЕ ЧЕ ЈА УТЕПАМ.газење%20од%20смеењеmjauuuu
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 19:45
Решил влавот да испита колку го сака фамилијата, па се преправал дека е мртов. Се собрале децата, ќерките зетовите околу него, да го припремат за погреб, и најстариот зет вика
- Дај да не му купуваме одело, многу пари ќе потрошиме за ништо, ќе му зееме тренерка,
Средниот зет охрабрен од предлогот, предложува место кондури да му купат патики и на крај најмладиот вика:
- па Дај место шешир ондак Капче ќе му стајме.
Го избањале го облекле и го ставаат на маса, па сите се собираат околу него. Почнале ќерките да кукаат
- Aбе татоооооо зашто не остави каде ќе одиш
на тоа Влавов се дига и вика
- На олимпијада пи*ка ви матер !
газење%20од%20смеење
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 22:18
Нејзиниот и неговиот дневник

Нејзиниот дневник


Средата навечер ми изгледаше дека се однесува чудно. Уште утрото се договоривме да се најдеме на пијалак. Цел ден го минав со пријателките на шопинг, па мислев дека е нервозен заради тоа што малку задоцнив, меѓутоа тој ништо не прокоментира.

Разговорот некако не ни одеше, па му реков да се преместиме на некое потивко место каде што ќе може да зборуваме. Тој се согласи но остана тивок и отсутен. Го прашав што е проблемот, тој рече ништо. Го прашав дали е моја грешка што е вознемирен. Тој рече дека не е до мене и да не се грижам.

На пат кон дома, му кажав дека го сакам, тој едноставно се насмеа и продолжи да вози. Не можам да го објаснам неговото однесување, не знам зошто не ми рече дека и тој ме сака.

Кога дојде дома се чувствував како да сум го изгубила, како да не сака да има ништо со мене. Само седеше и гледаше во телевизорот, повторно целиот далечен и отсутен.

Конечно решив да си легнам, околу 10 минути подоцна и тој дојде во кревет. На изненадување, тој реагираше на моите провокации и водевме љубов, меѓутоа се уште беше изгубен и со мислите на друго место. Решив дека повеќе не можам да го толерирам и одлучив да го конфронтирам, но тој веќе беше заспан. Почнав да плачам и плачев се додека не заспав. Не знам што да правам, речиси сум сигурна дека неговите мисли се со некоја друга. Мојот живот е катастрофа.


Неговиот дневник

Денес Милан испадна од Лига на Шампиони, ама барем легнав нешто.
газење%20од%20смеење
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2010 во 17:49
газење%20од%20смеење



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 124125126127128 277>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.