IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Последно нешто што ме насмеа.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последно нешто што ме насмеа.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 277>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 01:10
sve po red голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 01:15
Pa togas cekam da vidam i dobar sex
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 16:32
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 17:40
Ne na internet ...ovde megju sebe ......ako tupite tupite do kraj.......neli ovde treba vicevi i stosevi aaaa?????
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 17:47
pogresno si ja skontala temata
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 17:50
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

pogresno si ja skontala temata
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 17:52
големо%20гушкањеголема%20насмевка голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 21:00

газење%20од%20смеење
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 22:03
KAKO ДА ГИ ИЗНЕРВИРАШ ТВОИТЕ РОДИТЕЛИ =]

1.Следи ги буквално насекаде низ куќата
2.Кога ќе те викнат (да отидеш некаде или сл) одговори им со МУУУУУ
3.Прави се како да имаш амнезија
4.Зборувај се наназад
5.Кажи дека си одлучил/а дека сакаш да стенеш вегетарјанец и коа ќе го исфрлат сето месо од куќата кажи им дека ти се јаде хамбургер
6.Кажи дека си нападнат од некој
7.Пеј некоја песна што им оди на жифци коа одиш некаде по дома
8.Кажи дека сакаш да ја смениш верата и дека за тоа треба да исполниш некои барања од самата вера, и дека едно од барањето е дека носењето облека е против таа религија
9.Прави се дека соработуеш со Ѓаволот и зборуј им цело време како се глеаш со него и шо си зборуете...
10.У 4 сабајле отиди им у спална и кажи им “Добро утро најмили мои родители“
11.Трчај у круг
12.Глеај некој филм и постојано цитирај им еден дел од него
13.Прави се коо да се тепаш сам со себе
14.На некој искуби му еден мал прамен и речи им на твоите дека со тој прамен сакаш да испиташ ДНК
15.Носи маица или некоја налепница на која пишуе “Ја сум RETARD“
16.Еден ден разбуди се порано од нив (ако стануваат касно) и стај си ги фармерките на глава,а маицата околу половината и речи им ќе станам моден дизајнер па моментално испробувам нова мода
17.Ако си девојче стави постери од голи жени на ѕидот од твојата соба или врата =)
18.Имај 20 измислени френдз со кои ќе си зборуеш цело време
19.Обидувај се пред нив да го бутнеш ѕидот
20.Земи еден сладолед у корнет стај го на чело и коа ке те прашаат шо праиш, кажи им “Па ја сум љубовен еднорог“
21.У јавност извикај:“Неее мамо несакам пак да се мувамеее“
23.Повторувај ги шо зборуваат
24.Запалувај ја и гаси ја светилката и на крај речи “Еј мислам дека сфатив“
25.Што и да јадат речи им дека изгледаат коо животни
26.Скокај од некаде како да се обидуваш да леташ
27.Ако имаш милениче, кажи им дома дека многу ве нервира, и почнете да го бркате по улица хD
28.Речи им дека си бил кај некој гледач и дека те научил да гледаш на рака и еден ден земи им ги рацете и речи им “Леле гледам мртви луѓе“ хD
29.Кога ќе се бањаш или тушираш, заклучи ја вратата и врискај “Помооооош се даваааааам“ хD
30.На секое прашање шо ќе ви го постават одговарај им со “Да“
31.Константно повторувај некој кикс шо го кажале твоите или некоја фраза што ги нервира хD
32.Доека зборуеш со некој, зјапај му у очи на тој шо е покрај тебе (само не тој на кого му кажуеш нешто)
33.Исправај некои граматички грешки на шо ги кажале твоите ама во истиот момент и на навредлив начин хD
34.“Произведувај“ некои звуци кои наликуваат на звуците од модемот или фах-от
35.Обидувај се да пливаш на подот хD
36.Константно чешај се по телото хD
37.Коа ќе ти дојдат гости шо не ги знаеш или се колеги на твоите, прашуј ги од кој пол се хD
38.Загледувај се у ѕидот и кажи дека имаш визии
39.Доека глеаш филм читај го преводот на глас хD
40.Гласно и хистерично смеј се и се посилно и посилно хD
41.Зборувај си со моливчето, крсти го и ако ти го нема викај го на име, кажувај леле ама си го сакам____(зависи како ке го крстиш) хD
42.Пикај им го моливот у ушите или во косата хD
43.Коа ќе се вратиш од чаршија навечер и ако спијат чукај им на вратата од спалната и пискај дека ви гори куќата
44.Обиди се да го измериш ѕидот
45.На се шо ќе ти кажат одговори им со “Лажеш!!!“ хD


Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 01:58

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 03:32

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 14:44
Драг мој сине! Ако го добиеш ова писмо значи дека стигнало! А, ако не го добиеш, јави се повторно да ти го пратам. Еве ти пишувам бавно, затоа што незнаеш да читаш брзо. Татко ти прочита во весник дека статистички повеќе сообраќајни несреќи се случуваат на 1 километар оддалеченост од куќите, така што и ние се преселивме малку подалеку од куќата. Вчера ставив алишта во машината за перење и повлеков вода, но ги снема. Овде времето не е лошо. Минатата недела имаше бура само 2 пати. Првиот пат траеше 3, а вториот 4 дена. Во врска со онаа јакна што ја бараше, за да не тежат ги извадивме копчињата и ги ставивме во џебот. Најпосле го закопавме дедо ти: го најдовме телото кога ја чистевме куќата. Беше во плакарот од оној ден кога победи додека игравме криенка. Вчера експлодира шише со гас во кујната. Мене и татко ти не исфрли низ прозорецот. Какво чувство!!! После толку време повторно излеговме надвор заедно. Татко ти доби нова работа. Под него се наоѓаат 1000 луѓе... Го вработија на градските гробишта. Твојата сестра Јулија најпосле се омажи за својот маж и роди бебе. Не го знаеме неговиот пол, па незнам дали ти стана тетка или вујко. Ако биде женско ќе го крсти по мене, иако ми е чудно, што ќе ја вика својата ќерка "мама". Мирко постојано се моли пред својата жена затоа што е девица. Веќе не се гледаме со вујко ти Петре, оној што умре минатата година. Брат ти Живко ме излудува. Ја затвори вратата од автомобилот, а клучевите останаа внатре. Мораше да оди дома, да земе дупликат клучеви и да не извлече и нас од автомобилот. Драг мој сине, не знам која ни е адресата. Фамилијата што пред нас живееше тука, си го зеде со себе и куќниот број. Ако ја видиш Стојна, поздрави ја. А, ако не ја видиш, ништо не и зборувај. Те сака мама!

п.с. Сакав да ти испратам и пари, но веќе го затворив пликото.
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 14:46
Pismena zadaca
Zosto ja sakam Kanada? Toa e edna golema i ubava zemja polna prirodni ubavini. Tie ubavini glavno ne mozat da se vidat so golo oko, no gi ima dosta na kanalot "Diskaveri", koj so tato i mama go gledame i se gordeeme na zemjata vo koja ziveeme. Mama i tato osobeno se gordeat sto ziveeme zaedno so mnogu razni narodi i narodnosti i zatoa sto tuka lugeto od site rasi nasle mesto kade ke ziveat vo mir i prijatelstvo. Vo skolo imam mnogu drugari od razni zemji, no tato ne mi dava da gi nosam doma, pa zatoa se druzam samo so nasi deca cii roditeli se bogati, zatoa sto tato veli deka taka e najdobro. Sestra mi ucese deka multikulturata e edna golema rabota i pocna da se zabavuva so decko od Jamajka, no koga za toa doznaa tato i mama zaednicki ja pomodrea od kotek. Kanada e ubava zatoa sto vo nea se zboruva na mnogu jazici, a nekoi duri zboruvaat i na angliski. Majka mi mnogu ja saka Kanada zatoa sto ne mora da gotvi... se e gotovo i se moze da se kupi. Nie se soglasuvame i najmnogu sakame koga veli deka ja boli glavata i naracuva pica. Koga ni dojde baba na gosti placese tri dena zatoa sto ne ne prepozna, sme se zgoile, a mama i rece deka samo malku sme se popravile. Kanda ja sakam zatoa sto ima razvien sport i sto od recisi sekoja olimpijada nosi mnogu medali od karling, bijatoln, badminton, odbojka na pesok, trambulina i drugi vazni sportovi. Mnogu sakam da odam vo kanadsko uciliste zatoa sto tamu mnogu se igrame i ucime korisni raboti za domakinstvoto, a ucitelkata ni veti deka vo petto oddelenie ke naucime da citame i pisuvame. Sestra mi ne go saka ucilisteto zatoa sto e vo 12odd i sega mnogu gi tormozat, gi teraat da ja ucat tabllickata za mnozenje. Najubavo vo Kanada e vo zima. Od zimskite radosti najmnogu sakam koga navecer site na TV gledame vesti za toa kako lugeto zaglavile vo snegot na avtopatot. Tato togas e gord na sebe sto ne e vraboten, zatoa sto togas kojznae koga bi dosol doma. A ja saka Kanada i zatoa sto ne mora da zivee so majka i na mama. Ovde ima mnogu domasni i divi zivotni. Site imaat domasni i jas molev da dobijam kuce, ama moite ne sakaa ni da cujat da odat po nego po ulica i da mu go sobiraat izmetot vo plasticna kesa. Togas pocnav krisum da ranam eden rakun koj ni kopase po domasnoto gubre se dodeka tatko mi ne go spleska so lopatata koga go naceka vo dvorot. Krisum go zakopavme....moravme inaku ke platevme kojznae kolku dolari kazna. Mama ja saka Kanada i zatoa sto moze da se opusti i da ne razmisluva sto ke kazat komsiite koi tamu kaj nas postojano ni zirkaa vo tenzdereto. Jas togas i rekov deka tuka i ne mozat da zirkaat vo tenzdereto koga i ne go upotrebuvame. Togas taa mi plesna edna zad usi i mi rece da se isklucam od toj proekt kade, kako, na kogo, i zosto mu e ubavo. Pred da mi plesne uste edna, da vi kazam deka tate e oduseven od golemiot izbor na piva i postojano zapocnuva nova tura zatoa sto ne moze da se opredeli koe pivo mu e najubavo.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2009 во 02:00
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 277>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.